چهارشنبه ۲۶ دیساعت ۱۹:۵۷Jan 2019 16
 

جدیدترین‌های «زاینده رود»

خبرگزاری مهر   ۳ ساعت پیش    
اصفهان- شهردار اصفهان گفت:اگر در زاینده رود آب جریان داشته باشد اصفهان همچون گذشته قلب ایران خواهد ماند و در این راستا تأکید می کنم که مسئولان باید به داد زاینده رود برسند.
ایسنا   ۴ ساعت پیش    
نماینده مردم شهرستانهای شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی مسائل مرتبط با حوضه زاینده رود در دستور کار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.
خبرگزاری برنا   ۵ ساعت پیش    
شهردار اصفهان گفت: اگر می خواهیم حقوق کودکان را رعایت کنیم، باید آلودگی و ترافیک را کاهش دهیم، اگر در زاینده رود آب جریان داشته باشد اصفهان همچون گذشته قلب ایران خواهد ماند و ما باید برای این شهر بزرگ تاریخی که قلب آن برای ایران می تپد تلاش کنیم ...
ایمنا   ۸ ساعت پیش    
اصفهان در فاصله قرن های 16 و 17 میلادی به عنوان پایتخت امپراطوری ایران بوده و به عنوان نصف جهان معروف است. این شهر در کنار زاینده رود واقع شده و پل های آن به زیبایی شهر می افزایند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۰۸:۱۸    
تهران- ایرنا- گرچه موج مخالفت خوزستانی ها به طرح انتقال آب کارون به فلات مرکزی به سال های ابتدایی دهه 90 و همزمان با ارائه این طرح از سوی دولت دوم محمود احمدی نژاد باز می گردد اما موج جدید این اعتراضات و مخالفت ها پیوندی با موج درخواست ها برای احیای زاینده رود دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۰۷:۱۷    
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: خبر خوب این است که احیای زاینده رود روی مدار و روی ریل قرار گرفت.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۷:۵۱    
اصفهان- ایرنا - معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: میزان آب ذخیره شده در پشت سد زاینده رود به 161 میلیون متر مکعب رسید که نسبت به مشابه سال قبل حدود 10 درصد بیشتر است.
شبستان   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۴:۳۰    
عضو شورای سیاست گذاری جشنواره داستان کوتاه زاینده رود به برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی حول محور زاینده رود تاکید کرد و گفت: باید تلاش مسئولان با افکار عمومی برای حل خشکی زاینده رود همسو شود و این موضوع نیازمند برگزاری اینگونه برنامه هاست.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۴:۳۰    
فراخوان سومین دوره جشنواره سراسری دانشجویی داستان کوتاه زاینده رود از طرف جهاد دانشگاهی واحد اصفهان اعلام شد.
همشهری   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۳:۰۷    
اسدالله افلاکی زنگ خطر خشکسالی در تالاب ها مردادماه 79 به صدا درآمد. تالاب بختگان، نخستین تالابی بود که خبر خشک شدن آن، کارشناسان و دوستداران محیط زیست را نگران کرد. این تالاب از فروردین 79 با بحران کم آبی مواجه و طی 5 ماه به طور کامل خشک شد به طوری که آثار حیات در این دریاچه از بین رفت ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۱:۳۵    
نماینده مردم شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی گفت: تشکیل ستاد احیای زاینده رود، مشابه ستاد احیای دریاچه ارومیه از موفقیت های تلاش دسته جمعی نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی است.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۰:۳۴    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان اصفهان، با توجه به تامین آب مورد نیاز کشاورزان منطقه شرق اصفهان از رودخانه زاینده رود تدارک و تامین حدود 700 تن بذر گندم از رقم های سیوند و سیروان از استان تهران صورت گرفته است.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۰۹:۱۵    
الهام شهیدان یکی بود، یکی نبود! روزی روزگاری سیستان آباد و هامون سرسبز و زاینده رود جاری بود اما امروز هامون مرده و خشک شده و روستاهای اطراف آن نابود و زاینده رود نیز رویا شده است. این داستان نیست، طرحی از یک واقعیت تلخ است که شاید باید از آن بیشتر نوشت ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۰۸:۱۸    
شهرکرد- ایرنا- فرماندار سامان از بازگشایی جاده اصلی روستاهای گرمدره – قراقوش این شهرستان در حاشیه رودخانه زاینده رود در روز سه شنبه خبر داد.
شبستان   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۰۸:۰۲    
ریه های نفس بریده شهر، شیب کند شفافیت، بی آبی زاینده رود دامن پالایشگاه را گرفت، اعتراض آبی در پاسخ به پیام صلح، این آسمان عاصی مان کرد، ضایعات نفتی زنگ خطر جدید اصفهان، وقتی هیولای قاچاق معکوس می شود و تقصیر تحریم است؟ عناوین روزنامه های اصفهان است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۰۰:۱۶    
شهرکرد- ایرنا- فرماندار شهرستان سامان از مسدود شدن جاده اصلی روستاهای گرمدره – قراقوش این شهرستان در حاشیه رودخانه زاینده رود بدلیل بارش باران و ریزش کوه خبر داد.
ایمنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۰۰:۱۴    
استاد دانشکده مهندسی عمران دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به وعده جاری شدن آب زاینده رود در ابتدای بهمن ماه امسال، گفت: به هرحال شورای هماهنگی حوضه آبریز زاینده رود، وزارت نیرو و استانداری اصفهان ریسک رها سازی آب را پذیرفته اند.
موج   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۲۰:۳۹    
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: بیشترین حجم کار محیط زیست استان پیگیری رودخانه زاینده رود و تالاب گاوخونی است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، سید رحمان دانیالی در جمع اصحاب رسانه با بیان این که مهم ترین عامل خشکسالی در مناطق حفاظت شده آب است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۷:۳۵    
مدیرکل محیط زیست استان اصفهان گفت: خوشبختانه احیای زاینده رود و تالاب گاوخونی در دستور کار دولت قرار گرفته و امید است به زودی این امر محقق شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۰:۰۱    
رییس خانه صنعت ، معدن و تجارت ایران گفت: پاداش استانی که بیشترین سهم مالیات را پرداخت می کند زاینده رود خشک نیست که در این شرایط سخت زندگی کند.
ایلنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۰۷:۳۸    
در ورزنه با تنی چند از کشاورزان دیدار و گفتگو داشتم. به رغم ناامیدی و حسرت از گذشته ای که می توانست با برنامه ریزی مناسب در عالی ترین سطوح قانون گذاری کشور تداوم یابد، اما هنوز امیدوار از دستیابی مجدد به حقآبه هایشان، زنده شدن زاینده رود و احیای تالاب گاوخونی هستند.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۰۲:۵۵    
پالایشگاه اصفهان در سال 1358 با حق آبه 10 میلیون مترمکعب در سال از رودخانه زاینده رود در محل درچه فعالیتش را آغاز کرد و در طول این سال ها، این حق آبه تخصیص می یافت، اما به نظر می رسد خشک شدن زاینده رود، دامن این پالایشگاه را هم گرفته و اکنون با چالش کمبود آب مواجه است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۷:۱۰    
استاندار چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: این استان هیچ گونه برداشت اضافی از رودخانه زاینده رود ندارد.
تابناک اصفهان   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۶:۴۷    
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی می گوید: با تشکیل ستاد احیا زاینده رود هدف نمایندگان مستعفی اصفهان از طرح موضوع استعفاء محقق شده است.
الف   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۵:۲۷    
الف / آذری جهرمی وزیر ارتباطات این ویدیو را با نگاه به تاثیر فناوری فضایی بر زندگی مردم منتشر کرد او از مردم خواست این ویدئو را بازنشر دهند
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۴:۴۳    
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان از افزایش 15 میلیون مترمکعب حجم آب پشت سد زاینده رود نسبت به یک ماه گذشته خبر داد و گفت: زمان دقیق بازگشایی آب در جلسه وزارت نیرو مشخص می شود.
همشهری   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۳:۱۱    
عاطفه علیان| اصفهان- خبرنگار: زاینده رود هفته اول بهمن ماه جاری می شود. این وعده ای است که نتیجه نشست کشاورزان شرق اصفهان با مسئولان استان است؛ نشستی در مسجد خوراسگان. کشاورزان میزبان بودند و مسئولان به این میهمانی دعوت شدند. ...
همشهری   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۳:۰۷    
الهام مصدقی راد/خبر نگار چهارشنبه گذشته خبر تصویب انتقال آب کارون به زاینده رود در هیأت دولت، از قول استاندار اصفهان رسانه ای شد. ایسنا به نقل از عباس رضایی نوشت که او مصوبه انتقال آب کارون به اصفهان را بهترین مصوبه (یکشنبه گذشته) هیأت دولت خواند و گفت ...
شعار سال   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۲:۴۰    
هنوز تنش آبی بین استان های اصفهان و یزد به پایان نرسیده است که جنجال تازه ای این بار بر سر موضوع انتقال آب به استان اصفهان ایجاد شده است. استاندار اصفهان در نامه تشکر خود به رئیس جمهور بابت تصویب طرح احیای زاینده رود ، در لحنی کم سابقه ...
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۲:۰۱    
این روزها دلمان زاینده رود 1302 را می خواهد. زاینده رودی پر آب که مردمان بر روی سی وسه پل، ایستاده نظاره گرش باشند. گرچه این روزها نه سی و سه پل آن پل است و نه زاینده رود، زنده...
ایمنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۱:۱۳    
عضو شورای سیاستگذاری سومین جشنواره داستان کوتاه زاینده رود از امکان شرکت دانشجویان خارج از مرزهای کشور در این جشنواره خبر داد.
بورس نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۰:۱۴    
نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود ثرود1 جهت برگزاری مجمع عمومی متوقف میشود.
ربیع   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۰۹:۲۷    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، استاندار اصفهان گفت: درخصوص اجرای طرح هفتگانه استاندار قبلی هیچ کجا گفته نشد که این هفت طرح کارشناسی نشده بود، بلکه گفتیم طرح را مجدد کارشناسی خواهیم کرد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۰۸:۵۳    
نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی گفت: ذخیره سد زاینده رود به 1.5 میلیون مترمکعب رسیده و اگر چاره اندیشی نشود تا بهار سال آینده حتی در شهر اصفهان هم به مشکل برخورد می کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۰۸:۵۱    
شهرآورد اصفهان کله سحر، سردار فاتح ویتنام، مساجد هم تراز جمهوری اسلامی ارتقا یابد، خشکی زاینده رود ننگ ماست، بخشنامه های بانک مرکزی در اصفهان اجرا نمی شود و برگزاری نخستین کنفرانس ملی شهر دوستدار کودک در اصفهان؛ از جمله عناوین مهم روزنامه های امروز اصفهان بودند.
روزنامه اصفهان امروز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۰۸:۵۰    
اصفهان از حدود یکصد سال قبل به عنوان یکی از قطب های نساجی کشور شناخته شد. احداث کارخانجات بزرگ و پررونق نساجی همچون وطن ، ریسباف ، شهرضا ، زاینده رود ، پشم باف ، صنایع پشم ، رحیم زاده و نختاب به این شهر لقب منچستر شرق را داد و نقش موثری در درآمدزایی مردم اصفهان داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۰۸:۳۱    
تصاویر صفحه نخست روزنامه های یکشنبه 23 دی ماه اصفهان را در گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان مشاهده کنید.
جماران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۰۸:۰۸    
نماینده اصفهان در شورای عالی استان ها نسبت به شیوع بیماری سالک و تبدیل آن به یک بحران جدی در شرق استان اصفهان ابراز نگرانی کرد و گفت: برای مقابله با این بیماری نیاز به بودجه ملی داریم. ...
ایلنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۰۷:۵۳    
قائم مقام سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان می گوید: در بالادست زاینده رود آب را مستقیما و با پمپاژ از رودخانه برداشت می کنند. در چنین شرایطی، کسری بارش به طور کامل به پایین دست تحمیل می شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۰۶:۲۰    
فرماندار کاشان گفت: موضوع زاینده رود همیشه مورد مناقشه چند استان بوده است. علی اکبر مرتضایی فرماندار کاشان در گفت و گو با خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، با اشاره به جزئیات سفر اسحاق جهانگیری به این شهرستان گفت: بازدید و افتتاح دو طرح صنعتی و زیربنایی ...
ایکنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۸:۴۵    
گروه اجتماعی – استاندار اصفهان گفت: سیاست من در رابطه با آب، تعامل و همکاری و پیگیری با همه استان های همجوار و همه کسانی است که قلبشان برای اصفهان می تپد. باید با تمام توان و تلاش از همه ظرفیت ها، آن هم جدایی از هرگونه تفکر سیاسی جناحی و فردی استفاده کنیم تا بتوانیم این قضیه را به سرانجام برسانیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۷:۳۳    
استاندار اصفهان با بیان اینکه تصمیم نهایی برای بازگشایی زاینده رود بر عهده وزار نیرو است، گفت: کدام عقلی می گوید پز جاری شدن آب را بدهیم اما تابستان تشنه باشیم.
ایلنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۵:۲۵    
استاندار اصفهان گفت: خشک رودی زاینده رود ننگ ماست و فکر می کنم مصوبه هیات وزیران یکی از بهترین راهکارها برای نجات زاینده رود باشد که شامل ساماندهی رودخانه کارون و زاینده رود است.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۴:۱۴    
استاندار اصفهان در خصوص مسئله آب اصفهان گفت: قرار نیست برای حل مساله استان، استان دیگری را درگیر مشکل کنیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۳:۲۱    
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه سال آبی امسال سال بدی نبوده است افزود: به وزارت نیرو پیشنهاد شد تا کمیسیونی به منظور مدیریت حوضه آبریز زاینده رود تشکیل شود.
ایمنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۳:۱۵    
استاندار اصفهان گفت: هدف ما انجام وظیفه در چهارچوب قانونی است؛ قرار نیست که هر کدام از ما مجزا باشیم و یا با رفع کردن مشکل اصفهان مشکلی برای دیگر استانها ایجاد شود. قطعا همین دیدگاه را استانهای دیگر نیز دارند.
خوزپرس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۲:۱۲    
به گزارش خوزپرس از اهواز ، عباس پاپی زاده شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دولت به حساسیت های نمایندگان مردم خوزستان و لرستان توجه دارد و قول داده است که هیچ طرح انتقال آبی را اجرا نخواهد کرد. ...
ایمنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۱:۵۱    
شهرضا – دبیر مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: ذخیره سد زاینده رود به 1.5 میلیون مترمکعب رسیده است و اگر چاره ادیشی نشود تا بهار سال آینده حتی در شهر اصفهان هم به مشکل برخورد می کنیم.
قدس آنلاین   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۱:۲۹    
خوزستان_ غلامرضا شریعتی گفت: دولت هیچگونه مصوبه جدیدی برای انتقال آب کارون برای احیاء زاینده رود نداشته است.
روزنامه اصفهان امروز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۰:۴۷    
استاندار اصفهان گفت: در بهمن ماه به مدت محدود و با حداکثر ریسک، آب در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت.