سه شنبه ۳۱ اردیبهشتساعت ۲۱:۱۱May 2019 21

جدیدترین‌های «محیط زیست»

تهران پرس   ۴۱ دقیقه پیش   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری تهران پرس ، رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی در سومین پویش ملی آئین سخن ویژه نگهبانی از زبان فارسی که در رادیو برگزار شد، پیشنهاد داد که صداوسیما به هنرمندان و آثاری که بهترین بیان فارسی را رعایت کردند جایزه بدهد. ...
یک فعال محیط زیست معتقد است، بین مرگ گونه های حیات وحش با بروز سیلاب های اخیر در کشور رابطه وجود دارد.
اهر خبر   ۱ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان هریس از دستگیری 6 صیاد متخلف ماهی در این شهرستان خبر داد.
عصر شهروند   ۱ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
معاون محیط زیست استان تهران اعلام کرد: با توجه به این که امسال بارندگی خوبی در فصل بهار داشتیم، از پوشش گیاهی علوفه ای مناسبی در طبیعت برخورداریم که احتمال آتش سوزی در مناطق را افزایش می دهد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۲ ساعت پیش    
اقتصاد ایران: رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: با توجه به اقدامات مدیریت شهری خوشبختانه رشد جمعیت آفت سفید بالک ها تحت کنترل است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۲ ساعت پیش    
اقتصاد ایران: تهران- ایرنا- رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه امسال شاهد حضور سفید بالک ها در سطح شهر تهران نخواهیم بود گفت: این بدان معنا نیست که این حشرات کاملا از بین رفته باشند بلکه رشد جمعیتی آنها کنترل شده است.
آنا   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه پارک پردیسان در اختیار سازمان حفاظت محیط زیست است، گفت: آبیاری پوشش گیاهی این مجموعه بر عهده ما نیست.
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۲۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه امسال شاهد حضور سفید بالک ها در سطح شهر تهران نخواهیم بود گفت: این بدان معنا نیست که این حشرات کاملا از بین رفته باشند بلکه رشد جمعیتی آنها کنترل شده است.
ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
لاهیجان-ایرنا-رییس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود گفت: فروشنده و عرضه کننده غیرمجاز پرندگان وحشی در لنگرود به پرداخت پنح میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.
جماران   ۳ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
حسین اکبر عصر سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در راستای اجرای سیاست های کلان محیط زیست نظام و قانون مدیریت پسماند، شرکت گاز استان مکلف به انجام اقدامات موثر در خصوص پسماندها به ویژه پسماندهای صنعتی و ویژه شده است. ...
رئیس حفاظت محیط زیست سرپلذهاب از کشف 100 قطعه ماهی رودخانه ای از صیاد متخلف در این شهرستان خبر داد.
خودروهای هیبریدی در بسیاری از کشورهای جهان بسیار بیشتر از خودروهای تمام برقی مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است که در این گزارش به مرور بهترین و پرفروش ترین آنها خواهیم پرداخت. ...
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: طی 40 سال گذشته به محیط زیست، ژنتیک، ترا ریخته و تنوع زیستی ظلم کرده ایم اما باید از این علم هراسی که مانع پیشرفت علمی می شود خارج شویم و افکار خودمان را اصلاح کنیم.
شعار سال   ۴ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون پایش و نظارت محیط زیست تهران درباره منشا بوی نفت در شمال غرب پایتخت توضیحاتی داد.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: جمع بندی مطالعات کارشناسی نشان داد برای اینکه بیلان نمک دریاچه ارومیه به سمت صاف و مسطح شدن دریاچه پیش نرود باید مقداری از نمک کف آن برداشت شود.
همسو نیوز   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری همسو نیوز احمد ملایری بعدازظهر سه شنبه در جلسه ساماندهی کشتار دام میامی به میزبانی فرمانداری این شهرستان ضمن بیان اینکه با پیگیری معاون امور اقتصادی استاندار و مدیرکل محیط زیست استان مشکل کشتارگاه میامی حل شده است ...
جماران   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، در این میزگرد تخصصی، ستار فرهادی دبیر شورای هماهنگی و مدیرکل ستاد مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری، علی محمدی مقدم مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری، شهرام احمدی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ...
ایلنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان حفاظت از محیط زیست بر مشارکت همه نهادهای کشور برای حفظ تنوع زیستی و ژن های گیاهی تاکید کرد و گفت: با پرهیز از افراط و تفریط باید امانت دار محیط زیست برای نسل آینده باشیم.
برترین ها   ۴ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: عیسی کلانتری روز سه شنبه در همایش روز جهانی تنوع زیستی در سازمان تحقیقات و آموزش و ترویج کشاورزی، گفت: تنوع زیستی امانتی در دست ماست که باید برای حفظ آن برای نسل های بعد تلاش جدی کرد. وی ادامه داد: امروز ظلم مضاعف به تنوع زیستی می شود که باید از این ظلم خارج شد. ...
اتاق نیوز   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر ، به نقل از مهر، عیسی کلانتری پیش از ظهر امروز در مراسم روز جهانی تنوع زیستی در سازمان آموزش کشاورزی، اظهار کرد: به مهندسی ژنتیک تراریخته و علوم ژنتیک در کشور ظلم می شود و باید از علم هراسی در کشور جلوگیری شود. ...
گروه محیط زیست خبرگزاری فارس، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در روزهای گذشته درباره درخواست تعیین محل جدیدی برای پردازش پسماندهای شهر تهران و تغییر مرکز آرادکوه گفته است این مسأله جزو تکالیف وزارت کشور و کارگروه ملی پسماند است و شهرداری تنها مجری محسوب می شود. ...
مصطفی استاد چینی گر، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، گفت: یک حلقه مار افعی توسط یکی از همیاران محیط زیست زنده گیری و به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول تحویل داده شد ...
دانا   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار گالیکش گفت: آموزش شهروندی یکی از مهم ترین اصول و راهکارها در مدیریت پسماند و مقابله با گسترش آلودگی محیط زیست است.
مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان اردبیل گفت: با بهره گیری از فرصت میزبانی اردبیل از لیگ ملت های والیبال جهان توجه به آموزش مفاهیم زیست محیطی در این دوره از مسابقات در اولویت قرار خواهد گرفت.
باشگاه خبرنگاران   ۵ ساعت پیش    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مسجدسلیمان از رهاسازی یک حلقه مار سمی در منطقه تلخاب این شهرستان خبر داد.
رئیس اداره نظارت بر حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: 7گونه از حیات وحش استان در خطر انقراض قرار دارند.
آنا   ۵ ساعت پیش    
رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران گفت: انتقال سایت آرادکوه برای رفع بوی بد اطراف فرودگاه امام خمینی معطل تصمیم کارگروه مربوطه است.
خبرگزاری ایلنا: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: امسال برای اولین بار در 25 ساله گذشته در 60 روز ابتدایی سال حتی یک روز هوای ناسالم نداشتیم که شامل30 روز هوای پاک و 30 روز هوای سالم می شود. ...
رئیس اداره نظارت بر حیات وحش و آبزیان محیط زیست کردستان گفت : هر ساله با نزدیک شدن فصل بهار، مهاجرت لک لک های سفید به استان کردستان به منظور جوجه آوری و تابستان گذرانی شروع می شود.
الف   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
گزارشی تلخ و تامل برانگیز از یک کوه خواری در روز روشن با مجوز رسمی از نهادهای مسئول و نابودی محیط زیست را می بینید.
باشگاه خبرنگاران   ۶ ساعت پیش    
مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: با گرم شدن هوا و خشک شدن پوشش گیاهی هر لحظه امکان وقوع آتش سوزی در مراتع و جنگل ها ی استان وجود دارد.
ملیت   ۶ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
پنجاه و هفتمین جلسه کمیته محیط زیست و خدمات شهری با حضور رئیس و مشاوران این کمیته در شهرداری منطقه 13 برگزار شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر از بازگشت یک بهله کرکس به دامان طبیعت در این شهرستان خبر داد.
جماران   ۶ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، پانزدهمین جلسه کارگروه سازگاری با کم آبی با حضور استاندار و مسوولان دستگاه های اجرایی مربوطه و نمایندگان صنف کشاورزی در محل استانداری اصفهان تشکیل و 24 برنامه عملیاتی آن بررسی و تصویب شد. ...
شهر فردا   ۶ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار گفت: با مرمت معابر، کفپوش ها و پیاده راه های بوستان ها شهروندان در فضاهای تفریحی منطقه، ایمنی بیشتری را تجربه می کنند.
همسو نیوز   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، این پویش در آغاز فعالیت خود با شعار احترام به طبیعت و محیط زیست به منظور جلوگیری از دور ریز شدن مواد پلاستیکی و مشتقات پتروشیمی بشکل زباله و فراوانی لوح های فشرده (سی دی) فرسوده و بلااستفاده در منازل و شرکت ها، اقدام به جمع آوری آن کرده است. ...
خبرگزاری مهر   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مشهد-مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: انجام مطالعات بنیادی و بوم شناختی بر روی گیاهان نادر و در خطر انقراض استان با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد عملیاتی خواهد شد.
وزارت آموزش و پرورش   ۶ ساعت پیش    
رئیس اداره راهبری مکاتبات و اسناد آموزش و پرورش فارس گفت: با اجرای طرح اتوماسیون اداری در آموزش و پرورش فارس، ماهانه نزدیک به 6 میلیارد ریال صرفه جویی در هزینه های کاغذ ، نیروی انسانی و انرژی شده است. ...
ایرنا   ۷ ساعت پیش    
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای شهرهای بزرگ، صنعتی، پرجمعیت و کلان شهرها در شرایط پاک و قابل قبول قرار دارد.
موج   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست معاونت نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: به مناسبت روز جهانی موزه بازدید از موزه تنوع زیستی محیط زیستی اصفهان از 1 تا 6 خرداد بازدید برای عموم رایگان است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۷ ساعت پیش    
پاکسازی دوباره گیاه مهاجم سنبل آبی در کانال آبیاری رادارکومه توسط مأمورین یگان حفاظت محیط زیست پاسگاه محیط بانی چاف و چمخاله شروع شد.
شبستان   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس گفت: دپوی غیراصولی زباله در استان های شمالی فاجعه بار و مخرب محیط زیست بوده است.
می متالز   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - خاوازی حفظ تنوع محیط زیست، بهره برداری پایدار از تنوع زیستی و بهره برداری عادلانه از منافع ذخایر ژنیک کشور را از اهداف کنوانسیون تنوع زیستی اعلام کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۷ ساعت پیش    
14 نفر از برداشت کنندگان شن و ماسه در تالش به مراجع قضائی معرفی شدند.
شعار سال   ۷ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
افزایش مهاجرت به استان های شمالی کشور از جمله گیلان چالشی است که در سال های اخیر شاهد آن بوده ایم، اما اکنون زنگ هشدار به دلیل نبودن زیرساخت های لازم و مشکلات زیست محیطی به صدا درآمده است.گیلان به واسطه اقلیم مطلوب و موقعیت جغرافیایی ویژه، همواره منطقه ای مناسب برای سکونت به شمار آمده است ...
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: با اجرای حکم قضایی 31 هزار و 836 متر مربع از اراضی ملی در این استان در هشت فقره پرونده رفع تصرف و به دولت بازگردانده شد.
ایسنا   ۷ ساعت پیش    
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار گفت: ایجاد سازه ها در صورتی که بدون در نظرگیری ملاحظات زیست محیطی باشد باعث شکستگی در یکپارچی اکوسیستم های آبی شده و اصطلاحا آن را جزیره ای می کند که پیامدهای بدی برای آبزیان منطقه خواهد داشت.
نصر نیوز   ۷ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
نصر: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بناب از بازگشت دسته بزرگی از فلامینگوها به تالاب قره قشلاق خبر داد.
نماینده بابلسر از وزارتخانه های کشور، نیرو ، جهاد کشاورزی و سازمان محیط زیست درخواست کرد تا جلسه ای با مجمع نمایندگان مازندران درباره دپوی زباله در این استان داشته باشند.
شعار سال   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون بیش از 38 درصد تالاب هامون آبگیری شده که این درصد مربوط به مساحت است و ربطی به حجم گنجایش آبی ندارد ...