سه شنبه ۲۴ مهرساعت ۱۹:۵۱Oct 2018 16

جدیدترین خبرهای «محیط زیست»

شفاف نیوز   ۶ دقیقه پیش    
بلندترین کلوت جهان و گرم ترین نقطه کره زمین است اما این روز ها درگیر عوامل انسانی شده است. گردهمایی های سالانه در این منطقه که به ثبت ملی یونسکو نیز رسیده است سبب شده تا بار دیگر فعالین محیط زیست دست به اعتراض بزنند ...
کیهان   ۱۷ دقیقه پیش    
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: فعالیت صیادان غیرمجاز با اسلحه های جنگی یک معضل جدی است که باید به آن رسیدگی کرد.
کیهان   ۱۷ دقیقه پیش    
معاون اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان در پی تلف شدن پنج رأس گورخر ایرانی انتقالی به پارک کویر برکنار شد و مدیرکل محیط زیست سمنان هم عذرخواهی کرد. ...
ایسنا   ۲۸ دقیقه پیش    
معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور گفت: در سال تحصیلی جدید سه انجمن علمی شامل انجمن علمی نهج البلاغه، انجمن علمی کارآفرین و انجمن علمی آموزش محیط زیست را در دانشگاه های پیام نور کشور راه اندازی خواهیم کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۳۱ دقیقه پیش    
تعدادی از کودکان مهابادی از اداره محیط زیست مهاباد بازید کردند، در این بازدید صیانت و حفظ محیط زیست با زبانی ساده برای کودکان بیان شد.
ایرنا   ۱ ساعت پیش    
همدان- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهار گفت: دادگاه کیفری بهار قاچاقچی 300 قطعه طوطی برزیلی را به پرداخت جریمه نقدی محکوم کرد.
ایرانیان موفق   ۱ ساعت پیش    
دبیر ستاد نانو از راه اندازی آزمایشگاه نانو گفت: مقرر شده است محصولات مبتنی بر نانو ایرانی با کاربرد در محیط زیست در کشور مالزی کاربردی شوند.
ایسنا   ۱ ساعت پیش    
"مشکل محیط زیست ایران مجریان قانون است، نیاز تهران به 374 مخزن آب اضطراری در زلزله، شرایط گذراندن سربازی در ازای انجام پروژه تحقیقاتی، محدودیتی برای تهیه تجهیزات موادیاب گزارش نشده است، افزایش فعالیت سارقان بدون سابقه در تهران، انتقاد از خرید و فروش زباله در برخی از مناطق و حومه شهر تهران ...
خبرگزاری دانشجو   ۱ ساعت پیش    
رئیس دانشکده محیط زیست کرج گفت: برخی متخصصان حوزه مدیریت بر این باورند که در 30 سال آینده شاید فقط بنای یادبودی از دانشگاه های بزرگ بر جای بماند.
ایلنا   ۱ ساعت پیش    
رئیس جمهور با اشاره به ضرورت گسترش همکاری ها و سرمایه گذاری های مشترک توسط شرکت ها و بخش خصوصی ایران و ژاپن، بر تلاش در راستای توسعه مناسبات و همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف تجاری، اقتصادی، انرژی، پتروشیمی، ماشین سازی، بهداشت و درمان، محیط زیست و گردشگری تأکید کرد.
نسیم   ۱ ساعت پیش    
مجموعه مقررات و ضوابط استقرار واحد های تولیدی، صنعتی و معدنی توسط رئیس سازمان محیط زیست به ادارات کل استان ها جهت اجرا ابلاغ شد.
تهران 24   ۱ ساعت پیش    
عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست بیان کرد در شهر تهران بیش از 70% آلودگی هوا ناشی از خودروهاست. خودروهایی که بعضاً بسیار قدیمی و فرسوده اند و فاقد الزامات آلایندگی هستند. در این میان، نقش زیادی در ایجاد آلایندگی و به ویژه در تولید ذرات معلق و اکسیدهای نیتروژن دارند.
جماران   ۱ ساعت پیش    
مرتضی منصوری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: با آغاز فصل پاییز و کم شدن آبیاری بخش کشاورزی در 6 روستای بالادست تالاب گندمان، آبگیری تالاب بین المللی مانند سنوات سال گذشته انجام می شود. ...
بازتاب   ۱ ساعت پیش    
هیات وزیران جدول سن فرسودگی خودروهای شخصی اعم از سواری ، استیشن ( ون) و سواری کار را 20 سال و خودروی عمومی سواری دوگانه سوز 10 سال تعیین کرد. به گزارش بازتاب به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، هیات وزیران بنابر پیشنهاد سازمان های مسوول ازجمله وزارت صنعت ، معدن و تجارت، سازمان حفاظت محیط زیست ...
روزنامه کسب و کار   ۲ ساعت پیش    
دبیر ستاد نانو از راه اندازی آزمایشگاه نانو در کشور بولیوی خبر داد و گفت: مقرر شده است محصولات مبتنی بر نانو ایرانی با کاربرد در محیط زیست در کشور مالزی کاربردی شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۲ ساعت پیش    
دوستداران محیط زیست شهر بهمن پرنده شکاری را پس از تیمار به دامان طبیعت بازگرداندند.
یافته   ۲ ساعت پیش    
چاپ ایمیل رئیس اداره محیط زیست شهرستان الیگودرز از برخورد قاطع با متخلفین زیست محیطی در این شهرستان و کشف و ضبط وسایل آن ها خبر داد. به گزارش پایگاه خبری یافته ...
خبرگزاری مهر   ۲ ساعت پیش    
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی کشور گفت: نبود نگاه بلندمدت به برنامه ها و برخوردهای سلیقه ای با موضوعات مختلف در چند دهه اخیر، مهم ترین عامل مشکلات امروز در حوزه محیط زیست کشور است.
بانک ویدئو نوداد   ۲ ساعت پیش    
داروهای ضدافسردگی و ضداضطراب روی رفتار موجودات آبزی هم تاثیر می گذارند.
خبرگزاری مهر   ۲ ساعت پیش    
مدیرکل مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: شبکه های مجازی فرصت خوبی برای تبادل اطلاعات درست و ارائه راهکار برای حل مشکلات محیط زیستی و فرهنگ سازی در حوزه محیط زیست است.
خبرگزاری مهر   ۲ ساعت پیش    
رییس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی گفت: همه ما باید درگیر مساله محیط زیست باشیم و جهاد دانشگاهی فرصت فعالیت های استانی و فرا دانشگاهی را در حوزه محیط زیست فراهم می کند.
دانا   ۲ ساعت پیش    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تاکستان از ضد عفونی آبشخورها و چشمه های منطقه حفاظت شده باشگل جهت پیشگیری از بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک خبر داد.
دانا   ۲ ساعت پیش    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک از کشف لاشه یک رأس کل وحشی از شکارچی متخلف در شهرستان آبیک خبرداد.
ایرنا   ۲ ساعت پیش    
تبریز- ایرنا - سرپرست اداره حفاظت محیط زیست اسکو از بازداشت 7 شکارچی غیرمجاز در منطقه حفاظت شده سهند خبر داد.
هفت روز خبر   ۲ ساعت پیش    
رئیس جمهور تلاش در راستای توسعه مناسبات و همکاری های ایران و ژاپن در زمینه های مختلف تجاری، اقتصادی، انرژی، پتروشیمی، ماشین سازی، بهداشت و درمان، محیط زیست و گردشگری تأکید کرد. Source link
خبرگزاری مهر   ۲ ساعت پیش    
رئیس دانشگاه مازندران گفت: مشکل محیط زیست کشور ما قانون نیست بلکه مجریان قانون است. 50 سال بعد متوجه عوارض و پیامدهای ناشی از قاچاق خاک از مناطق مرکزی و جنوبی کشور می شویم.
خبرگزاری تسنیم   ۳ ساعت پیش    
مدیرکل محیط زیست استان مرکزی گفت: 185 واحد صنعتی ذوب ضایعات غیرمجاز در اراک وجود دارد.
وانا   ۳ ساعت پیش    
آتش سوزی در مناطق تحت مدیریت سازمان در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 28 درصد کاهش را نشان می دهد.
وانا   ۳ ساعت پیش    
یک فعال محیط زیست گفت: دانشمندان به جهانیان هشدار داده اند که حتی دو درجه افزایش دما می تواند تبعاتی جبران ناپذیر برای زیست انسان به بار بیاورد و از تمام رهبران جهان خواسته که به کنوانسیون پاریس بیش از گذشته توجه کنند.
روزنامه راه مردم   ۳ ساعت پیش    
نخستین نشست شورای راهبردی محیط زیست با ارائه نظر کارشناسان، صاحبنظران و متخصصین حوزه محیط زیست برگزار شد و موارد محیط زیستی شهر مورد نقد و بررسی قرار گرفت.