شنبه ۰۳ اسفندساعت ۰۰:۰۳Feb 2020 22

جدیدترین‌های «محیط زیست»

گجت   ۳ ساعت پیش    
کروناویروس یکی از تازه ترین بیماری های مرگبار اپیدمی شده است که نگرانی مردم بسیاری از کشورهای مختلف جهان از جمله ایران را به دنبال داشته، اما نکته اینجاست که تا به امروز ویروس کرونا محیط زیست را به طور غیرمنتظره ای تحت تاثیر قرار داده است. ...
با هدف احیای تالاب صالحیه سه طرح محیط زیستی با حضور معاون محیط زیست دریایی و تالاب های کشور در نظرآباد به بهره برداری رسید.
پیک نکا   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پیک نکا ، در توضیح این سوژه آمده است،چندین سال است که اهالی چندین روستای بهشهر و نکا و میاندرود و حتی ساری از مصرف سوخت مازوت نیروگاه شهیدسلیمی رنج می برند و کسی پاسخگو نیست ...
خسارت 28 ساله عشایر منطقه پادنا توسط سازمان محیط زیست بررسی و پرداخت می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۷ ساعت پیش    
زراعت چوب راهکاری کم نظیر برای حفظ جنگل و ایجاد اشتغال است ، صنعتی که هم تولید کننده از آن سود می برد هم محیط زیست از تخریب در امان می ماند.
ایمنا   ۹ ساعت پیش    
رئیس کمیسیون امور اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه دشمنان ما از هر ابزاری برای مایوس کردن مردم از شرکت در انتخابات استفاده می کنند، گفت: شایعات مرتبط با ویروس کرونا نیز نتوانسته از حجم مشارکت این مردم بکاهد.
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۱۱:۳۹    
رئیس کمیسیون امور اجتماعی و محیط زیست شورای شهر اصفهان گفت: حضور مردم و افزایش مشارکت در انتخابات باعث می شود میزان توفیق مجلس در رسیدن و تحقق اهداف جامعه بیشتر شود، در غیر این صورت مجلس، دولت و شورای های شهر نیز آسیب می بینند.
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۱۱:۰۳    
خشم فعالان محیط زیست از انتقال برف با هلی کوپتر به پیست اسکی، بازگشت حاجی لک لک ها به مریوان، مهار آتش سوزی تالاب هورالعظیم و تایید احکام حبس چهار تا 10 سال هشت فعال محیط زیست در دادگاه تجدید نظر را در بسته خبری محیط زیست این هفته ایمنا می خوانید.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۱۰:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
در پی تصمیم برخی دستگاه های دولتی برای برگزاری تمرین مواجهه با سیلاب در مقطع متوسطه دوم در هفته آینده، یک فعال محیط زیست با اشاره به اینکه آموزش های صحیح درباره مسائل زیست محیطی می تواند برای دانش آموزان در یک سطح و برای گروه های دیگر هدف در سطح دیگری تاثیرگذار باشد ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۰۸:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- نقش زنان و مادران در حفظ محیط زیست بر هیچ فردی پوشیده نیست اما اصلی ترین و مهمترین نقش زنان، پرورش نسلی نو و تربیت فرزندانی است که زیست بانان آینده باشند، نقشی که با انتقال فرهنگ زیست محیطی به اکران عمومی خواهد رسید.
ماین نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۰۳:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
گروه معادن - آنچه تاکنون از نمایندگان مجلس یا بهتر است بگویم بیشتر نمایندگان دیده شده است، اولویت دادن به مسائل محلی، راضی کردن مردم حوزه انتخابی خود و برآورده کردن آمال و آرزوهای مردم منطقه خود به هر قیمتی است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۰۲:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
مجله فیلم نگار در آستانه ی دهه دوم از فعالیت خود، به انتشار مکتوبش پایان داد و بعد از این در اینترنت منتشر خواهد شد. شاید خبرهایی از این جنس که این روزها کم هم به گوش نرسیده، طرفداران محیط زیست را خوشحال و امیدوار به پایان نشر کاغذی کند ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۰۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان عکس های تنه قطع شده درختان در خیابان طیب روبروی ارگ جهان نما نشان می دهد حدود 25 درخت در این محدوده به منظور احداث ایستگاه مترو قطع شده است، اما رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان می گوید درختی قطع نشده و فقط جابجا شده است.
برترین ها / میزان   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۷:۲۰   + ۶۵ سایت دیگر  
ایسنا: دادستانی تهران در مورد مسائل مطرح شده در مورد نیلوفر بیانی از متهمان محیط زیستی اطلاعیه ای صادر کرد. به نقل از قوه قضاییه، متن این بیانیه به شرح زیر است: ...
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۷:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
ایرنا: معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: آتش سوزی که در حدود 20 هکتار از تالاب هورالعظیم رخ داده بود چهارشنبه شب خاموش شد. سیدعادل مولا اظهار داشت: آتش سوزی دیروز در قسمت شمالی تالاب هورالعظیم رخ داده بود که شب گذشته توسط شرکت نفت خاموش شد. ...
پارسینه   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۵:۴۶    
محققان اظهار کردند: خانواده های تقسیم شده بعد از طلاق، تاثیر منفی بر محیط زیست می گذارند. طی یک دهه گذشته، مطالعه جدید محققان دانشگاه میشیگان نشان داد که طلاق برای محیط زیست مضر است. این اولین بار است که این موضوع از بعد زیست محیطی مورد ارزیابی قرار می گیرد. ...
تیتر شهر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۵:۴۲    
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار گفت: یکصد و بیست نقطه شمال شرق تهران برای تبلیغات محیطی نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در نظر گرفته شد.
تیتر شهر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۵:۴۲    
علیرضا علی بخشی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 6،از اجرای طرح فوریتی نگهداشت شهر در چهارشنبه های هرهفته در محلات قلب پایتخت خبر داد
تیتر شهر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۵:۳۶    
در راستای فرهنگ سازی شهروندان در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، اداره محیط زیست معاونت خدمات شهری منطقه 9 اقدام به برگزاری سه شنبه های بدون خودرو برای250 نفر از دانش آموزان و مربیان در پارک آموزش ترافیک کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۵:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
تابلوی نقاشی سردار سلیمانی توسط محیط بان نقاش اداره کل حفاظت محیط زیست فارس به خانواده شهید حاج قاسم سلیمانی اهدا شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۴:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- رییس اداره محیط زیست شهرستان بهار گفت: مرجع قضایی مدیران 2 واحد صنعتی متخلف این شهرستان را به جمع آوری پسماند محکوم کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۴:۲۲    
تبریز- مدیرکل حفاظت از محیط زیست آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش میزان آلاینده های هوا در تبریز گفت: هوای تبریز امروز برای گروه های حساس ناسالم است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۳:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کنارک گفت: همه ساله در فصل سرما، مهاجرت پرندگان از نقاط سردسیر به نقاط گرمسیر و بخصوص زیستگاه های شهرستان کنارک شروع می شود
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - محققان اکادمی علوم چین با استفاده از نوعی هیدروژل سازگار با محیط زیست نمونه اولیه ای از یک لنز هوشمند را ساختند که قادر است دو عارضه خشکی و افزایش فشار داخلی چشم را تشخیص دهد و با تغییر رنگ، وجود این عوارض را به کاربر اعلام کند.
روزنامه وارش   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش وارش نیوز، مخاطبان این رسانه با ثبت سوژه ای با عنوان لزوم برخورد با مسببان تلف شدن پرندگان مهاجر میانکاله خواستار پیگیری خبرنگاران فارس در این زمینه شدند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۳:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان ارسنجان دو شکارچی متخلف را دستگیرکردند.
فرصت امروز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۲:۵۳    
ایلان ماسک، موسس برند تسلا و اسپیس ایکس در جدیدترین توییت خود آینده خودرو های بنزینی را با کاهش شدید قیمت عنوان کرده است. به عقیده او قیمت این نوع از وسایل نقلیه طی چند سال آینده روندی نزولی پیدا خواهد داشت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رییس یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بم گفت: یک گروه پنج نفره شکارچی همراه با وسایل شکار شب گذشته در بم دستگیر شد.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۲:۵۰    
کسب و کار نیوز:رییس سازمان جهاد دانشگاهی استان یزد و پایه گذار مقطع دکترای گردشگری برای اولین بار در استان یزد با اشاره به ذی نفعان اصلی صنعت گردشگری، از گردشگر، جامعه محلی، کارافرینان، فرهنگ و محیط زیست به عنوان حلقه های مفقوده تصمیم گیری های برنامه ریزان صنعت گردشگری یاد کرد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل به همت جهاددانشگاهی استان اردبیل، سومین دوره نشست های منطقه ای باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی، چهارشنبه 30 بهمن به صورت وبینار در سالن جلسات این نهاد برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۲:۱۸    
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: 4 ایستگاه جدید به ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر اراک اضافه می شود.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۲:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره محیط زیست شهرستان دماوند از ممنوعیت خرید و فروش و نگهداری گونه های جانوران وحشی به منظور جلوگیری از انقراض آنها خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۱:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
سمنان - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان از عکس برداری چهار قلاده پلنگ در منطقه حفاظت شده پرور مهدی شهر خبر داد و گفت: این منطقه یکی از زیستگاه های مهم پلنگ محسوب می شود.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۱:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران از ابلاغ دستورالعمل ویژه مقابله با کروناویروس به شهرداری تهران و مکلف کردن ضدعفونی فضاهای مترو و اتوبوس در پایاین شیفت کاری خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۱:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل - مدیرکل محیط زیست استان اردبیل گفت: دانه پاشی و پوشش تغذیه ای حیوانات وحشی و علف خوار در بحران برف خلخال مانع از وارد آمدن آسیب به پرندگان و حیات وحش منطقه شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۱:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رییس سازمان جهاد دانشگاهی استان یزد و یکی از پایه گذاران مقطع دکترای گردشگری برای اولین بار در استان یزد با اشاره به ذی نفعان اصلی صنعت گردشگری، از گردشگر، جامعه محلی، کارافرینان، فرهنگ و محیط زیست به عنوان حلقه های مفقوده تصمیم گیری های برنامه ریزان صنعت گردشگری یاد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۱:۱۱    
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: حضور محیط زیست در رسانه و جراید وارتباط با آن بصورت مقایسه ای در زمان مشابه سال گذشته بطور متوسط نزدیک به 30 درصد رشد را نشان می دهد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۱:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر روابط عمومی اداره کل محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: شاخص کیفیت هوای تبریز در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
ملیت   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۰:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
اداره کل محیط زیست استان گلستان به مردم درباره لاشه پرندگان مهاجر هشدار داد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۰:۲۱   + ۲۵ سایت دیگر  
شکارچیان خارجی در شاخص ترین زیستگاه های کشور، حیات وحش را به گلوله می بندند و تصاویر این کشتار را در فضای مجازی به رخ شکاردوستان می کشند . طی دو سال گذشته که با روی کار آمدن کلانتری، فروش مجوز شکار چهارپایان به ویژه برای اتباع خارجی در دستور کار این سازمان قرار گفت ...
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۰:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: یک فعال محیط زیست با اظهار خرسندی از کاهش تبلیغات کاغذی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نسبت به دوره های گذشته، دلیل این موضوع را فضای مجازی و رونق تبلیغات در این فضا دانست. ...
سلام نو / خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، آرنولد شوارتزنگر ضمن ارسال دعوت نامه ای برای عمران خان نخست وزیر پاکستان از سخنان وی در خصوص حمایت از محیط زیست تقدیر کرد. وی از عمران خان دعوت کرد تا در اجلاس جهانی اتریش حضور پیدا کند و به عنوان یکی از سیاستمداران فعال در حوزه محیط زیست سخنرانی داشته باشد. ...
دیار آفتاب   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۰۹:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
بخش ویژه رویداد کمند، محیط زیست است که در این بخش دانشجویان دختر می توانند ایده ها و طرح های کارآفرین خود در حوزه محیط زیست را ارائه بدهند تا مورد حمایت صندوق های حامی کارآفرینی قرار بگیرند.
متالز نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۰۹:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر امور ایمنی، بهداشت و محیط زیست مجتمع مس سرچشمه گفت: مجتمع مس سرچشمه موفق به کسب "نشان درجه یک ایمنی" استان کرمان شد.
سلام نو   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۰۹:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
اداره کل محیط زیست استان گلستان به مردم درباره لاشه پرندگان مهاجر هشدار داد. به گزارش سلام نو، در اطلاعیه اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان آمده است: "با توجه به وقوع تلفات پرندگان مهاجر آبزی در پناهگاه حیات وحش میانکاله رعایت موارد ذیل توصیه می گردد: ...
بهار نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۰۹:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
گروه جامعه: در پی اظهارات رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران مبنی بر فعالیت مجدد معدن سنگ سبز در ارتفاعات جنوبی منطقه کوهستانی توچال، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت که هیچ گونه فعالیت و آثاری دال بر فعالیت در این معدن وجود ندارد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۰۹:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر گفت: متهمان متواری با سلاح جنگی توسط ماموران این یگان و پلیس اطلاعات و امنیت عمومی کاشمر دستگیر شدند.
صراط نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۰۹:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اداره نظارت بر حیات وحش محیط زیست گلستان گفت: تاکنون هزار و 480 قطعه لاشه پرنده در ساحل بندرترکمن جمع آوری شده است.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۰۹:۱۲    
برخی از مواد موجود در آشپزخانه ی شما، مانند جوش شیرین و سرکه، با این که هزینه ی چندانی هم ندارند به عنوان یک پاک کننده ی مفید و حتی بهتر از آن کار می کنند. استفاده از این مواد، علاوه بر هزینه ی کمتر، عوارضی که مواد شوینده ی تجاری برای سلامتی و محیط زیست ایجاد می کنند را ندارند ...