جمعه ۲۳ آذرساعت ۰۵:۰۳Dec 2018 14

جدیدترین‌های «نوزادان»

خبرگزاری صدا و سیما   ۷ ساعت پیش    
طرح مراقبت در منزل نوزاد پرخطر به منظور پیگیری و مراقبت نوزادان پرخطر به ویژه نوزادان نارس در استان فارس اجرا می شود.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۲ - ۱۴:۳۰    
سنندج - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به روند صعودی انجام زایمان ها در استان به روش طبیعی گفت: در حال حاضر و براساس برآوردهای انجام شده 66 درصد مادران باردار نوزادان خود را به روش طبیعی به دنیا می آورند.
نی نی بان   ۱۳۹۷/۰۹/۲۲ - ۱۲:۳۳    
برخی از شرایط فیزیکی طی چند هفته اول پس از تولد بین نوزادان تازه متولد شده مشترک است.
ستاره   ۱۳۹۷/۰۹/۲۲ - ۰۶:۰۵    
انحراف چشم در نوزادان یا لوچی موجب تاری دید یا دید دوگانه می شود. دلیل بروز آن مشکلات مادرزادی یا اتفاقاتی است که در جریان زایمان برای نوزاد اتفاق می افتد. با درمان هر چه سریعتر می توان از تشدید این وضعیت در بزرگسالی پیشگیری کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ۱۹:۰۱    
فوق تخصص کلیه اطفال بااشاره به تورم کلیه کودکان و نوزادان گفت: حدود 60 درصد نوزادان به نوع خفیف تورم کلیه یا هیدرونفروز مبتلا می شوند.
فانوس   ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ۱۷:۳۲    
وزیر بهداشت گفت: در دو دهه گذشته سلامت مادران، نوزادان، کودکان و تغذیه در قالب شبکه بهداشتی و درمانی کشور، بهبود یافته است و ایران تجربیات موفقی در این زمینه ها داشته و آمادگی انتقال تجربیات خود به سایر کشورها را دارد.
ستاره   ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ۱۶:۰۸    
انحراف بینی در نوزادان و کودکان موجب بروز مشکلات تنفسی و عفونت های سینوسی مکرر می شود. بهترین راه درمان عمل جراحی سپتوپلاستی است.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ۱۵:۲۲    
وزیر بهداشت گفت: در دو دهه گذشته سلامت مادران، نوزادان، کودکان و تغذیه در قالب شبکه بهداشتی و درمانی کشور، بهبود یافته است و ایران تجربیات موفقی در این زمینه ها داشته و آمادگی انتقال تجربیات خود به سایر کشورها را دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ۱۲:۳۹    
وزیر بهداشت تأکید کرد: تمام مادران باردار تحت پوشش شبکه بهداشتی درمانی کشور، مکمل هایی نظیر قرص آهن، اسیدفولیک و مولتی ویتامین و نوزادان کمتر از دو سال نیز قطره آهن و مولتی ویتامین را دریافت می کنند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ۱۰:۲۹    
تهران- ایرنا- رئیس اداره سلامت نوزادان وزارت بهداشت گفت: به ازای هر هزار تولد 8.26 نوزاد به دلیل سندروم دیسترس تنفسی، نارسی و ناهنجاری مادرزادی یا عفونت در کشور می میرند و با توجه به تولد سالانه حدود یک میلیون و 400 نوزاد هر سال بیش از 10 هزار نوزاد به این علت از بین می روند.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ۰۵:۰۹    
هر چند تب روش طبیعی بدن برای از بین بردن عفونت ها است ولی گاهی آزار دهنده می شود. در کودکان و نوزادان تب بالا باعث تشنج و صدمه دیدن مغز می شود. به همین دلیل کنترل تب بعد از آن که بدن به درجه حرارت 38 یا 39 رسید یه مورد اورژانسی محسوب می شود.
روزنامه سیاست روز   ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ۰۰:۱۳    
شهریورماه سال جاری بود که بعد از بازارهای دلار، مسکن، پوشک نوزادان و... دومینوی رشد قیمتی به بازار خودرو رسید. گرانی که برخی آنها را منطقی و برخی ماحصل نوسانات قیمت ارز بر می شمردند اما قدر مسلم این نابسامانی و بی بند و باری قیمت ها تنها و تنها از نبود نظارت نشات می گرفت ...
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۲۰:۳۹    
به گزارش همسو نیوز ؛ فارس نوشت: نوزادش که به دنیا آمد مانند بسیاری از نوزادان روی کره زمین بود. بدون کوچکترین نقصی، حتی در دوران جنینی هم آزمایشات چیزی نشان نمی داد، کم کم که بزرگ تر می شد تفاوت هایی را در او مشاهده می کرد. ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۷:۲۰    
بیش از 180نفر در آمریکا درگیر یک بیماری مرموز شده اند.
ایکنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۶:۴۲    
گروه بین الملل بر اساس نتایج یک تحقیق در انگلیس، فضای اسلام هراسی و سیاه نمایی رسانه ها درباره اسلام، بر سلامت زنان مسلمان و نوزادان آنها تاثیر منفی می گذارد.
ستاره   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۵:۰۹    
شلی عضلات در نوزادان با رایج ترین نشانه آن، عدم کنترل سر شناخته می شود. دلیل عمده آن بروز آسیب های مغزی، نخاعی و ژنتیکی است که معمولا با فیزیوتراپی بهبود می یابد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۱:۳۸    
یک متخصص ژنتیک سندرم "فریاد گربه" را اختلال ژنتیکی عنوان کرد که به راحتی با انجام آزمایش کاریوتایپ، می توان از تولد نوزادان مبتلا به این اختلال پیشگیری است.
ایتنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۱:۱۵    
ایتنا - حسگرها در این تخت خواب هوشمند به گونه ای عمل می کنند که تا زمان گریه نوزاد تخت خواب را حرکت می دهند و هر زمان که نوزاد ساکت شود، تخت خواب به آرامی از حرکت می ایستد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۰:۳۹    
خرم آباد -ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: روش کاتترورید مرکزی برای نخستین بار در بیمارستان شهید چمران بروجرد عملیاتی شد.
ستاره   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۰۶:۰۸    
علائم بیش فعالی در نوزادان به عقیده پژوهشگران عبارتند از گریه بیش از حد و مشکلات خواب و تغذیه در نوزادان. آن ها بروز این حالات را با مشکلات رفتاری مانند اختلالات بیش فعالی در دوران کودکی مرتبط می دانند.
ربیع   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۸:۱۴    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از مجله کوروش / کولیک و رفلاکس از جمله مهم ترین مشکلات نوزادان هستند که معمولا والدین را نگران و گاهی هم مستاصل می کنند. اما با رعایت کردن برخی نکان و راهکارهای سودمند می توان تا حد زیادی این کولیک و رفلاکس را کنترل کرده و نوزادتان را آرام کنید ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۳:۱۰    
مدیربانک خون بندناف جهاد دانشگاهی استان قزوین گفت: نزدیک به 800 نمونه خون بند ناف نوزادان متولد شده در استان ذخیره شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۱:۴۰    
ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت در برنامه 10:10 دقیقه باشگاه خبرنگاران جوان درباره جایگاه جهانی ایران در شاخص های امید به زندگی و مرگ و میر سخن گفت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۰۹:۰۲    
در حالی که سالانه حدود 900 کودک به دلایلی مانند بدسرپرستی والدین، زندان رفتن آنها، طلاق، اعتیاد و ...به بهزیستی اضافه می شود؛ آمارها از تولد ماهانه صدها کودک بی هویت فقط در بیمارستان ها خبر می دهد!
شفا آنلاین   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۰۱:۴۷    
بسیاری از نوزادان مبتلا به سندرم ژوبرت حرکت عضله ای ضعیفی دارند (هیپوتونی) که شامل دشواری در هماهنگی حرکات (آتاکسی) در اوایل تولد می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۴:۰۳    
گزنه سرشار از آهن است و به روشی طبیعی به تنظیم و کنترل عادت ماهانه کمک می کند و خطر و عوارض دارو های هورمونی را هم ندارد. به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران ، حوزه کلینیک در نظر دارد تازه ترین دانستنی های پزشکی را در اختیار کاربران قرار دهد. ...
همشهری   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۳:۰۹    
ستاره حجتی/خبرنگار کم وزنی و کوتاه قدی شاید در نگاه نخست مشکلی برای نوزادان و کودکان به حساب نیاید، اما وقتی جامعه آماری را بزرگ تر کنید و ببینید این کوتاه قدی و کم وزنی در برخی مناطق کشور مانند یک بیماری ویروسی شیوع دارد، حتما شما هم نگران می شوید ...
جماران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۰۸:۴۴    
به گزارش ایرنا جواد فرزندی از خاک ایران، 30 سال قبل در یکی از خانه های شهر بیرجند متولد شد. او یک تفاوت با بقیه نوزادان داشت که ابتدا فقط مادرش آن را فهمید اما هرچه بزرگتر می شد آن تفاوت نیز با او قد می کشید. ...
افق نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۰۸:۰۲    
بررسی ها بیانگر آن است، مصرف قرص ویتامین c در مادران بارداری که دخانیات استعمال می کنند، منجر به آسیب کمتر نوزادان می شود.
ناطقان   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۰۶:۱۶    
زارع با اشاره به اینکه بیشترین علت تشنج در سنین سالمندی اختلالات عروقی مغز مانند سکته های مغزی است، خاطر نشان کرد: بنابراین در سنین کودکی تا بزرگ سالی تشنج اتفاق می افتد اما دلیل آن متفاوت است. همچنین نمود تشنج در نوزادان و کودکان با بزرگسالان نیز متفاوت است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۴:۴۵    
نام های فاطمه و امیرعلی جزء نام های پرطرفدار برای انتخاب اسم نوزادان در مازندران است.
خبر فوری   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۴:۳۶    
نوزاد مادر سیگاری در معرض آسیب های زیادی پیش و پس از تولد قرار دارد. خطر سقط جنین، زایمان زودرس، تولد با وزن کم و بسیاری مشکلات دیگر در پیش روی این نوزادان است. ...
نی نی بان   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۳:۰۶    
نوزادان معمولا پس از شیرخوردن، مقداری از شیر را به صورت لخته بالا می آوردند.
نی نی بان   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۰۹:۲۷    
بچه ها با عضلات و استخوان هایی ضعیف متولد می شوند، بنابراین بسیار مهم است که در نخستین سال های زندگی، با انجام تمرینات ورزشی مخصوص نوزادان و کودکان به رشد عضلانی آنها کمک شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۰۷:۱۵    
ناهنجاری های مادرزادی از مهم ترین دلایل معلولیت و مرگ و میر کودکان است و هزینه بستری و اقدامات درمانی این کودکان، بار سنگینی را بر دوش خانواده ها وارد می کند.
بویر نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۲۰:۴۹    
شیر مادر به عنوان بهترین غذای نوزاد تب نوزاد را پایین می آورد شیر مادر تب نوزاد را کاهش می دهد وقتی متوجه شدید دمای بدن نوزاد شما بیشتر شده یک توصیه این است که میزان شیردهی به او را افزایش دهید و تاجایی که میل دارد، شیرمادر را در اختیارش قرار دهید ...
برترین ها   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۱۴:۰۲    
خبرگزاری ایلنا: یک نماینده مجلس مطرح کرد: اگر بنزین سهمیه بندی نشود مجددا در سال 99 واردکننده بنزین خواهیم شد. درباره پرداخت سبد کالایی به 20 میلیون خانوار ایرانی و محل تأمین این پرداخت ها آن هم در شرایطی که دولت برای پرداخت یارانه نقدی ماهانه با مشکل رو به رو است ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۱۴:۰۱    
در طرح مورد بررسی مجلس، همه مردم ایران تحت پوشش یارانه بنزین قرار خواهند گرفت.
ربیع   ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ۲۳:۵۵    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از ایران بانو / حمام کردن نوزادان بسیار موضوع بااهمیتی است زیرا ابتدا باید امنیت کودک خود را مهیا کنید و سپس موارد لازم برای پاکیزگی او را در نظر بگیرید. هرچند وقت یکبار نوزاد را حمام کنیم؟ ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ۱۶:۳۰    
فوق تخصص قلب اطفال بیمارستان اولینای انگلستان گفت:کشور ایران با دستیابی به روش های نوین اعمال جراحی در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است. دکتر شکیل قریشی فوق تخصص قلب اطفال بیمارستان اولینای انگلستان در حاشیه دومین روز از برگزاری کنگره قلب ایران و اروپا در مشهد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ۰۲:۴۷    
مترجم: رضا محمدی اگر فکر مکیدن پستانک نوزادتان برای تمیز کردن آن و قرار دادن آن در دهان نوزادتان شما را منزجر می کند، دوباره به آن فکر کنید. تحقیقات جدید انجام شده نشان می دهد که گذاشتن پستانک فرزندتان در دهان برای پاک کردن آن باعث می شود تا فرزندتان کمتر به آلرژی مبتلا شود. ...
روزنامه سپید   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۲۱:۲۳    
هر سال حدود 630 هزار نوزاد مبتلا به ناهنجاری های جنینی ناشی از الکل در جهان متولد می شوند. به گزارش سپید به نقل از ایسنا، محققان در گزارشی جدید با اشاره به تولد 630 هزار نوزاد مبتلا به ناهنجاری های جنینی ناشی از الکل در جهان اظهار داشتند ...
زومیت   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۴:۴۸    
بنا به گزارش رسانه های محلی، هه جیانکوی، دانشمندی که به تولد نخستین نوزادان اصلاح ژنتیکی کمک کرده بود، چند روزی است که دیده نشده است.
خبر فوری   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۳:۳۳    
اگربارداری کمتر از 37 هفته طول بکشد، نوزاد نارس خواهد بود. اگربارداری کمتر از 37 هفته طول بکشد، نوزاد نارس خواهد بود.
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۰۹:۳۸    
دانشگاه علم و فناوری جنوب در چین گزارش های مختلفی را منتشر می کند که حاکی از حبس خانگی دانشمندی است که در تولد نوزادان مهندسی ژنتیکی نقش داشته است.
نامه نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۰۶:۳۶    
تست هوش نوزاد,تشخیص هوش نوزادان,تشخیص هوش کودکانبرخی رفتار های نوزادان نشانه هوش بالا در کودکان می باشد
ستاره   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۰۱:۳۶    
شربت سایمتیکون (Simethicone) از داروهای ضد نفخ است که درد ناشی از نفخ های شکمی را کاهش داده و از این طریق به دفع گاز از روده کمک می کند. این دارو بیشتر برای رفع دل درد نوزادان استفاده می شود.
شعار سال   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۰۱:۳۲    
رییس انجمن ژنتیک ایران با اشاره به اینکه تولد نوزادان مبتلا به سندرم داون در ایران تقریبا متوقف شده است، گفت: این موفقیت بزرگ با فرهنگ سازی، امکان انجام آزمایشات تشخیص قبل از تولد و بهره گیری از دستاوردهای علمی فراهم شده است.
جماران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۰۰:۰۰    
به گزارش ایرنا،علیرضا وارثی سه شنبه شب به مناسبت روز جهانی حمایت از معلولان در نشست پارلمان محلی قزوین افزود: حمایت فرد معلول قبل از تولد تا بعد از فوت از سیاست های سازمان بهزیستی است. ...