جمعه ۱۵ آذرساعت ۱۱:۴۳Dec 2019 6

جدیدترین‌های «دانشگاه علوم پزشکی»

خبرگزاری مهر   ۸ دقیقه پیش    
سنندج – سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان از آماده باش کلیه مراکز درمانی کردستان برای خدمت رسانی به مجروحین و مصدومین حادثه سقز خبر داد.
ایرنا   ۱۵ دقیقه پیش    
شیراز - ایرنا- عضو هیات علمی پرستاری سلامت جامعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز به بیماران مبتلا به آنفلوآنزا توصیه کرد رعایت یک متر فاصله با دیگران در مراودات روزانه را داشته باشند تا یک گام به سمت بهبودی خود و سلامت جامعه بردارند.
ایسکانیوز   ۴۶ دقیقه پیش    
دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: متاسفانه ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه ها افسار گسیخته شده است؛ به طوری یک واحد دانشگاهی کوچک دانشجوی رشته بهداشت را پذیرش می کند؛ اما ظرفیت بازار کار در آن رشته به شدت پایین است.
سلام نو / پانا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۰:۱۹   + ۳۳ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، یک عضو گروه بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه آنفلوانزا در افرادی که بیماری هایی مانند قلبی، ریوی، کلیوی، کبدی و دیابت دارند و نیز بیمارانی که شیمی درمانی می شوند و یا سرطان دارند ممکن است درگیری ریه و ذات الریه بسیار شدید ایجاد کند ...
سلام نو / کبنا نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۱:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گفت: 95 درصد بیماران مبتلا به آنفلونزا نیازی به مراجعه به بیمارستان ندارند و باید در خانه به استراحت بپردازند. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱ ساعت پیش    
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی گفت: برای فرخوان جذب اعضای هیئت علمی از سوی وزارت بهداشت، دانشگاه ما امسال 60 نفرسهمیه دارد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان از آماده باش تمامی مراکز بیمارستانی سقز و سایر شهرهای اطراف برای کمک به حادثه دیدگان سقز خبر داد.
مسئول روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: اعضای بدن پسر بچه ی 10 ساله یزدی جان بیماران نیازمند عضو را نجات داد.
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
یزد _ ایرنا _مسوول روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: اعضای بدن یک پسر 10 ساله که دچار مرگ مغزی شده بود نجات بخش جان بیماران نیازمند شد.
باشگاه خبرنگاران   ۲ ساعت پیش    
سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در راستای ارتقای سلامت اجتماعی و آشنایی شهروندان با سبک زندگی بهتر تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا - عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، بیشترین مشکلات مربوط به آلودگی هوا در کشور را مدیریتی، برنامه ریزی و اقتصادی خواند و گفت: حل این مشکل در کلانشهرها منجمله اصفهان نیاز به برنامه و پول کافی دارد.
خبرگزاری مهر: مهدی شفیعی، مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی کرمان بعدازظهر دوشنبه در نشست خبری رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص آمار فوتی های مبتلا به آنفلوانزا در استان کرمان اظهار کرد ...
برترین ها / افکار نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۵:۳۸   + ۱۶ سایت دیگر  
عصر ایران: رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت می گوید روبوسی یکی از اصول فرهنگ شرقی است اما در شرایط کنونی باید از مردم بخواهیم که از دست دادن و روبوسی کردن اجتناب کنند تا از اپیدمی مرگبار آنفلوانزا در کشور پیشگیری شود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۲۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
یاسوج- رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: بیماری آنفلوآنزا در استان تحت کنترل است.
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۲۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس بهداشت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا، پنجشنبه با بیان این مطلب به ایرنا اظهار داشت: گفت: این میزان مواد غذایی غیر مجاز در بازرسی کارشناسان بهداشت این معاونت از ابتدای سال جاری تا پایان آبان 98 از مراکز نام برده جمع آوری و پس از انجام مراحل قانونی امحا شده است. ...
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۲۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
دکتر احمد فیاض بخش استاد سیاست گذاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران با انتقاد از نظام پرداخت مبتنی بر کارانه در سیستم درمانی ایران گفت:در کشور ما کلا مدل پرداخت در همه جا کارانه است، و در همه جا بر اساس محوریت خدمت و تعداد آن و فارغ از نیاز واقعی جامعه ...
آذرمغان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اعلام کرد؛ برابر آزمایشات اولیه انجام شده بر روی کره های عرضه شده بصورت دستفروشی مشخص گردید که محصول مزبور سالم بوده و فاقد آلودگی می باشند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۹:۰۱    
ایسنا/آذربایجان شرقی رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: اگر بخواهیم منصفانه بگوییم، معتقد هستم که تمامی حمله هایی که به طرح تحول سلامت می شود، بی مورد است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۸:۳۶    
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شماره جدید فصلنامه دانشجویی عینک دودی منتشر شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۷:۰۱    
رئیس مرکز تحقیقات پژوهشکده محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی تهران: متأسفانه در منطقه مرکزی شهر تهران هیچ ایستگاه معتبری برای اندازه گیری ذرات معلق زیر 2 و نیم میکرون نداریم.
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۷:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
رابط پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی شهرستان جهرم، پنجشنبه با بیان این مطلب در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: شادروان عبدالکریم نورایی 64 ساله، که ساکن این شهرستان بود در اثر فشار خون بالا در بیمارستان پیمانیه این شهر دچار خونریزی مغزی و در نهایت مرگ مغزی شد. ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۶:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
در این همایش که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، افزون بر 200 نفر از متخصصان گروه های مختلف پزشکی نظیر گروه های کودکان، داخلی، زنان و عفونی حضور داشتند. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت که برای اطمینان خاطر بیشتر هر بیماری که کمترین علامت و شک ابتلا به آنفلوآنزا داشته باشد در مراکز درمانی استان بستری می شود از این روی تاکنون 950 نفر پذیرش شده اند.
دانا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۶:۰۰    
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: برای بیماری HIV درمان موفقی وجود دارد که تمام داروهای آن رایگان است و بیمار هزینه ای برای مداوا پرداخت نمی کند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۵:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- رقابت های قهرمانی بانوان جودوکار کشور روز پنجشنبه با حضور 200 ورزشکار در سالن جوان دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد آغاز شد و به مدت 2 روز ادامه دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۵:۵۳    
یاسوج- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: مرکز درمان ناباروری بیمارستان شهید جلیل یاسوج به زودی افتتاح می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۵:۵۱    
رئیس پژوهشکده محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: با اجرای سند جامع حمایت طلبی کنترل آلودگی هوا و کاهش تبعات آن بر سلامت شاهد کاهش آلودگی هوا خواهیم بود.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۵:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
فرهاد وحید دکترای تغذیه و رژیم درمانی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اراک درباره نوشیدنی های انرژی زا اظهار کرد: ماده اصلی و فعال نوشیدنی های انرژی زا کافئین است. کافئین می تواند منبع تولید انرژی در بدن باشد. این ماده مقداری از چربی هایی که در بدن وجود دارد، به تحرک وادار و آزاد می کند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۵:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
معاون اجرایی و مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: چند مورد مرگ مشکوک به خاطر ابتلا به آنفلوآنزا در استان گزارش شده که در صورت تائید اطلاع رسانی می شود.
فرمانداری کاشان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۵:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کاشان، جواد مزوعی اظهار کرد: در نشست فوری کمیته شرایط اضطراری آلودگی هوای شهرستان کاشان مقرر شد با توجه بر استمرار آلودگی هوا تا حد بالای 150 ppm و گزارش هواشناسی و محیط زیست مبنی بر استمرار این شرایط و تشخیص ناسالم بودن شرایط برای شهروندان توسط معاونت ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۵:۳۶    
به همت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان شماره 4 نشریه دانشجویی خط خطی منتشر شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۵:۲۵    
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: بحران بیماری آنفولانزا تا دو هفته دیگر کاهش می یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۵:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
شریفی پور از راه اندازی پردیس سلامت این دانشگاه با هماهنگی پارک علم و فناوری استان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۵:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس مرکز تحقیقات آلودگی هوا در پژوهشکده محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: بر اساس آخرین گزارش در سال 1397 مرگ سه هزار و 447 نفر 30 سال و بالاتر از آن در تهران به علت مواجهه با ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون ثبت شده که هزینه اقتصادی آن حدود 1.3 میلیارد دلار برآورد شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۴:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران گفت: شهرستان پیشوا با توجه به جمعیت انبوه نیاز به مساعدت های درمانی دارد و تلاش می کنیم تا علاوه برساخت بیمارستان درمانگاه های پیشرفته نیز در این شهرستان ایجاد کنیم.
اعتدال   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۴:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
برخورد تریلی با پل عابر پیاده باعث سقوط پل هوایی در مسیر میدان سپاه به سمت میدان امام حسین (ع)مشهد شد و ترافیک شدیدی ایجاد کرد. رئیس حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این حادثه 7 مصدوم در پی داشته است. 5 نفر از مصدومان آقا و 2 نفر خانم هستند ...
برترین ها / بازتاب   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۴:۰۸   + ۳۱ سایت دیگر  
ایسنا: بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، مهندس مودت همایی گفت: به دنبال برنامه اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی در تشدید نظارت ها بر بازار توزیع و عرضه، اداره نظارت و بازرسی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی با همکاری تیم نظارتی تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران و پلیس امنیت اقتصادی ...
ثلاث   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۳:۵۱    
ثلاث- جلسه اعتبار سنجی بیمارستان کنگان با حضور معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
مراسم گرامیداشت روز دانشجو و جشن فارغ التحصیلی دانشجویان رشته های پزشکی، پیراپزشکی و پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ارتش برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۳:۴۵    
تهران- ایرنا - رییس پژوهشکده محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: برای اینکه بتوانیم از عهده هزینه طرح های مقابله با آلودگی هوا برآییم باید آنها را اولویت بندی کنیم، در واقع اجرای کامل 2 طرح بسیار بهتر از این است که 10 درصد از 20 طرح مختلف را اجرا کنیم.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- رییس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: در راستای تامین سلامت و ترویج الگوی غذائی سالم در بین جوانان، مداخلات تغذیه محور در محیط های دانشجویی این استان اجرا و وضعیت تغذیه ای این قشر بررسی می شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۳:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: با توجه به بحث های تورمی، مسائل مالی حتی در بیمارستان های دانشگاهی هم خودشان را نشان می دهند.
یزدی نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۳:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
در حالی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی یزد تزریق واکسن آنفلوآنزا را به عنوان اصلی ترین راهکار پیشگیری از این بیماری توصیه می کنند که چنین واکسنی در هیچ کدام از داروخانه های یزد موجود نیست و مسئولان نیز در این رابطه حاضر به پاسخگویی نمی شود.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۳:۰۷    
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با تکذیب اخبار منتشر شده در فضای مجازی در خصوص آنفلوآنزا گفت: افزایشی در آمار فوت ناشی از آنفلوآنزا نداشتیم.
دانا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۳:۰۶    
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان ایرانشهر با بیان این که آموزش به عنوان راهکار جدی پیشگیری از بیماری ها است، گفت: کودکان و سالمندان، پرخطرترین افراد در معرض ابتلا به آنفلوانزا هستند.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: واکسن آنفلوانزا در استان به صورت کامل در داروخانه های دولتی و منتخب بخش خصوصی وجود دارد که و تاکنون 11 هزار قرص ضدویروس آنفلوانزا وارد استان شده و 8 هزار از این دارو در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی تحت نظارت معاونت بهداشتی دانشگاه توزیع شده است.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۳:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد از افزایش بیماری های تنفسی و حاد تنفسی در سال جاری نسبت به سال قبل خبر داد.
تبریزمن   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
vمعاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه درسال جاری 12مورد مثبت مبتلا به ایدز در استان شناسایی شده است، افزود: در حال حاضر 48 بیمار مبتلا به ویروس اچ آی وی در اردبیل و در مراکز مشخص درمانی تحت درمان هستند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۳:۰۰    
ایسنا/سمنان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و رئیس مرکز بهداشت استان از فضای شهری به عنوان یک فاکتور و مولفه مهم در ارتقاء سلامت نام برد و از شهرداران استان خواست در ایجاد فضاهای جدید شهری به این نقش توجه بیشتری کنند.