سه شنبه ۱۲ فروردینساعت ۱۴:۳۱Mar 2020 31

جدیدترین‌های «دانشگاه علوم پزشکی»

 
شارا   ۴ دقیقه پیش   + ۴ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد از راه اندازی نخستین اپلیکیشن و نرم افزار جامع اطلاع رسانی کرونا در استان خبر داد و گفت: این سامانه در 2 قالب سایت و اپلیکیشن تلفن های همراه اندرویدی در اختیار مردم قرار گرفته است.
کرد پرس   ۶ دقیقه پیش    
به گزارش کُرد پرس، دکتر آرزو فلاحی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه کل نمونه های گرفته شده در استان تا به حال 994 مورد بوده، گفت: از این تعداد 470 مورد مثبت و 472 مورد منفی بوده است. ...
سبلانه   ۸ دقیقه پیش    
فتحی قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: امروز تعداد مبتلایان بیماری کرونا در استان اردبیل به 442 نفر افزایش یافت.
خبرگزاری فارس   ۹ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی 23 مورد جدید ابتلا به کووید19 در استان شناسایی شده است و به این ترتیب مجموع مبتلایان به این بیماری در استان به 1143 نفر رسیده است.
پانا   ۱۰ دقیقه پیش    
زنجان (پانا) - رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در نشست ویدئو کنفرانسی با خبرنگاران گفت و گو کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان، پرویز قزلباش، در مورد آخرین آمار بیماران مبتلا به کرونا در استان زنجان گفت: تعداد کل بیماران مبتلا به کرونا استان از اول اسفند تاکنون 562 نفر بوده است. ...
ایسنا   ۱۶ دقیقه پیش    
ایسنا/کرمان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان آخرین وضعیت مبتلایان به کووید 19 در استان کرمان را تشریح کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۲۱ دقیقه پیش    
گروه استان ها- رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر از افزوده شدن 4 بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در استان خبر داد و گفت: اکنون 97 نفردر استان بوشهر به بیماری کرونا مبتلا و 79 بیمار آن پس از بهبودی ترخیص شده اند.
دانا   ۳۲ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
منوچهر کرمی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با اشاره به اینکه روند ثابتی را در ابتلای افراد به کرونا در روزهای اخیر در استان همدان شاهد هستیم، گفت: اما اصرارمان بر رعایت اقدامات پیشگیرانه در برابر این ویروس از سوی مردم است تا بتوانیم ان را مدیریت کنیم.
جانشین رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهدگفت: بانوی 98 ساله مشهدی که به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری بود توانست کرونا را شکست دهد.
ایسنا   ۳۴ دقیقه پیش    
ایسنا/لرستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: 150 مبتلا به کروناویروس از بیمارستان های استان ترخیص شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۳۶ دقیقه پیش    
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: بیش از 77 درصد مردم استان همدان در غربالگری کرونا ویروس شرکت کردند.
ایرنا   ۵۰ دقیقه پیش    
ارومیه- ایرنا- معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با اشاره به مطرح شدن برخی شبهات در خصوص پرداختی های آخر سال این دانشگاه به کارکنان، جزئیات این پرداختی ها را تشریح کرد.
ایلنا   ۱ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: ادعای ممنوع التصویر بودن رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز کذب محض است.
ریواس جنوب   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
گفت وگو با استاندار اسبق کهگیلویه و بویراحمد و استاندار فعلی لرستان به خوانندگان عزیز ریواس جنوب تقدیم می شود. – جناب آقای دکتر خادمی، ابتدا از حضرتعالی صمیمانه تشکر می کنم، بابت وقتی که در اختیار کبانیوز گذاشته اید، لطفاً برای اطلاع بیشتر خوانندگان مختصری در باره خودتان توضیح دهید؟ ...
کرد پرس   ۱ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری کُردپرس، ابراهیم قادری اظهار داشت: برقراری تماس از سوی مردم و پاسخگویی کارشناسان بهداشتی از طریق سامانه تلفنی 4030 راهی به سوی ارتقای سواد سلامت و مقابله با کرونا است . ...
ایمنا   ۱ ساعت پیش    
رئیس ستاد مقابله با کرونای آران و بیدگل گفت: در این شهرستان کمبود پزشک متخصص عفونی، داخلی و بیهوشی از گذشته هم وجود داشته و پیگیر هستیم که این کمبود از طریق دانشگاه علوم پزشکی کاشان رفع شود.
ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: رعایت فاصله اجتماعی در روز طبیعت با جدیت در استان پیگیری می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تاکنون 2 هزار و 101 نمونه از بیماران مشکوک به کرونا در لرستان به آزمایشگاه مرجع ارسال شده که از این تعداد 713مورد مثبت اعلام شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان گفت؛ با ابتلای 9 نفر دیگر در استان به کرونا ویروس شمار مبتلایان این بیماری در استان به 190 نفر رسید.
عصر اترک   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: تاکنون 8 مادر باردار در خراسان شمالی به کرونا ویروس مبتلا شدند.
زریان   ۱ ساعت پیش    
سرویس موکریان_ رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی توصیف زیبایهای جاده مهاباد_ارومیه را بر بیان همت خیرین مهاباد در راه اندازی وتجهیز بیمارستان صحرایی این شهرستان ترجیح داد.
ایرنا   ۱ ساعت پیش    
کرمانشاه- ایرنا- سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه داروی موردنیاز مبتلایان به کرونا در کرمانشاه تامین شده، گفت: پس از شیوع این بیماری داروهای موردنیاز بیماران را به اندازه کافی تهیه و در انبارها ذخیره کرده ایم.
روزنامه وارش   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
وارش نیوز/ به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، در 24ساعت منتهی به روز دوشنبه 158 بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های زیرپوشش این دانشگاه بستری و در همین مدت 201 نفر از افراد مشکوک بستری پس از طی دوره بهبودی از این مراکز ترخیص شدند. ...
بهار نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
گروه جامعه: متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: نسبت به ناپایدار شدن کروناویروس جدید در محیط گرما امیدواری زیادی نداریم.
ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: پیشگیری از رسیدن به مرحله پیک بیماری کرونا در استان با رعایت و حفظ فاصله اجتماعی قابل دستیابی است.
ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- رییس کمیته پژوهش و برنامه ریزی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: 800 هزار نسخه دفترک یا بروشور آموزشی با محتوای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در نقاط مختلف این کلانشهر به ویژه مناطق حاشیه ای آن توزیع شد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت:مبارزه با بیماری کووید 19 عزم ملی را می طلبد و اگر بتوانیم در هر جایگاهی با بسیج ملی مبارزه با کرونا همراه شویم، به زودی آن را شکست خواهیم داد.
خرداد نیوز   ۲ ساعت پیش   + ۱۵ سایت دیگر  
خرداد: رییس ستادکل نیروهای مسلح باتاکیدبراهمیت تداوم تحقیقات درحوزه مبارزه باکروناگفت: پژوهش های بنیادین درحوزه تهدیدات بیولوژیک یکی ازاولویت ها و نیازهای راهبردی نیروهای مسلح است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۲ ساعت پیش    
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه 18نفر دیگر در لرستان به ویروس کرونا مبتلا شده اند گفت:تعداد بیماران مبتلا به این ویروس در لرستان به 713 نفر افزایش یافت.
خبرگزاری فارس   ۲ ساعت پیش    
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از کمک 4 میلیارد تومانی شرکت ملی مس ایران به دانشگاه علوم پزشکی کرمان برای مبارزه با کرونا خبر داد.
عصر اترک   ۲ ساعت پیش    
مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: 50 رستوران و آشپزخانه از ابتدای شروع بیماری کووید 19 تا کنون در خراسان شمالی ضدعفونی و گندزدایی شدند.
حضرت آیت الله وحید خراسانی با اهدای هزار عدد ماسک N95 و همچنین 200 دست لباس سرهمی ویژه بیمارستان به دانشگاه علوم پزشکی قم، به منظور کمک به ریشه کنی ویروس کرونا کمک کردند.
رهیاب   ۲ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش رهیاب کشف اَبَرکروناویروس فراگیر در چین که در محیط گرم گسترش می یابد. محققان دانشگاه علوم پزشکی نانجینگ می گویند یک اَبَرکروناویروس فراگیر پیدا کرده اند که 8 تن را در آن واحد در یک استخر مبتلا کرده است! ...
خبرگزاری ایلنا: عضو هیئت علمی گروه نوزادان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از تولد نوزاد 900 گرمی مبتلا به ویروس کووید -19 در بیمارستان امام رضا (ع) خبر داد. ...
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- کارشناس مسئول ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: تلاش برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا در جامعه از اولویت های اصلی ستاد بحران این دانشگاه است.
خبرگزاری مهر   ۲ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه – رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی آذربایجان غربی از اجرای طرح محله محوری برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در استان خبر داد.
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با صدور پیامی با تشکر از همکاری و همیاری مردم در جهت کنترل ویروس کرونا گفت: درخواست داریم مردم در روزهای دوازدهم و سیزدهم فروردین کماکان همکاری کنند و در منزل بمانند.
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- رییس کمیته پژوهش و برنامه ریزی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: 800 هزار نسخه دفترک یا بروشور آموزشی با محتوای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در نقاط مختلف این کلانشهر به ویژه مناطق حاشیه ای آن توزیع شد.
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سنندج – ایرنا – معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تاکنون یک میلیون و 120 هزار نفر (72 درصد جمعیت استان) با استفاده از سامانه salamat.gov.ir و 4030 غربالگری شده اند.
خبر آنلاین   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: با پیگیری عدل هاشمی پور نماینده مردم کهگیلویه در مجلس مبلغ 20 میلیارد ریال اعتبار به مراکز بهداشت و درمان جذب شد.
دبیر قرارگاه بسیج دانشجویی کردستان گفت: 50 دانشجوی بسیجی حوزه شهید عرب زاده به صورت مستمر در طرح مقابله با شیوع کرونا به دانشگاه علوم پزشکی کمک می کنند.
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر در خانه ماندن مردم در روز های اخیر و بویژه روز "سیزده بدر" گفت : امسال با توجه به شرایط موجود و شیوع بیماری کرونا عملا سیزده بدر نداریم .
یافته   ۲ ساعت پیش    
آخرین آمار کرونا در لرستان؛ 56 جان باخته و 713 بیمار چاپ ایمیل رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان از ابتلای 713 نفر به کرونا ویروس در استان خبر داد. ...
برترین ها / تابناک خوزستان   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۶:۱۳   + ۲۰ سایت دیگر  
ایسنا: رئیس جمهور خطاب به مردم خوزستان گفت: امیدوارم شرایط از نظر ویروس کرونا، عادی و معمولی شود و ما نیز بتوانیم به خدمت مردم خونگرم استان خوزستان برسیم و طرح های مهم پیش رو در سال 99 را افتتاح کنیم. ...
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت : با شیوع ویروس کرونا مصرف ضدعفونی کننده های برپایه الکل در کشور ما 10 برابر شده است.
سلام نو / شعار سال   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۸:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به انجام تحقیقات برای کشف دارو ضد کرونا در اهواز گفت: این دارو در آزمایشات اولیه مثبت بوده و نتایج قطعی به زودی منتشر می شود. ...
سلام نو / آنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۲:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، مرکز تحقیقات بیماری های غیرواگیر پژوهشگاه علوم و غدد متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران با راه اندازی سامانه اطلاع رسانی و خودارزیابی کرونا، امکان مشاهده محلات پرخطر کرونا را فراهم ساخته است. ...
بهار نیوز   ۳ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
گروه جامعه: کارشناس مسئول بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز درباره تشخیص آلرژی فصلی از کرونا پاسخ داد.
آمبولانس های دانشگاه علوم پزشکی کردستان به برانکارد های ویژه انتقال بیماران کرونایی تجهیز شدند.
ایسنا   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان یک عضو هیئت علمی گروه بیماری های لثه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: اگرچه منابع علمی اعلام نکرده اند که ممکن است ویروس کرونا از طریق هوا منتقل شود، اما بر روی سطوح می نشیند و بهتر است قبل از استفاده از مسواک، آن را ضد عفونی کنیم.