جمعه ۲۲ آذرساعت ۰۶:۰۵Dec 2019 13

جدیدترین‌های «هیئت علمی»

حوزه   ۴ ساعت پیش    
حوزه/ عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، تلاش در زمینه برگزاری کرسی های آزاداندیشی در کشور را لازمه تولید و رونق علم دانست.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
گروه حوزه های علمیه کتاب ازدواج و همسرداری انبیا از منظر قرآن و حدیث نوشته محمدمهدی فیروزمهر، عضو هیئت علمی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۱:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
دو عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی ارومیه، براساس اعلام پایگاه های (ESI) و (WOS)، در جمع پژوهشگران یک درصد برتر جهان قرار گرفتند.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی گروه چشم دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: کاتاراکت، کدر شدن عدسی چشم است که منجر به کاهش بینایی می شود، هنوز درمان دارویی موثری برای درمان آن وجود ندارد و تنها راه برای بهبود بینایی انجام عمل جراحی است.
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۰۸:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
جامعۀ اسلامی عبارت از جامعه ای نیست که در آن، هیچ معصیت و فسادی انجام نشود، بلکه جامعه ای است که در آن، فسادِ انسان ها، حالتِ اقلّی و غیرعلنی پیدا می کند. ...
شمال نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۰۷:۴۶    
شمال نیوز : دکتر عمادی پزشک ایرانی بدون مرز، متخصص پوست، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و از مجروحان شیمیایی حملات عراق به ایران است.....
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۰۳:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
اولین خودرو چهارچرخ بدون نیاز به بنزین توسط عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد اختراع شده است.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۲۰:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
گروه حوزه های علمیه عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه با بیان اینکه لایحه رفع خشونت از زنان به نام دفاع از زن، به خانواده آسیب می زند، گفت: به نظر من این لایحه مردان را علیه زنان جسور می کند و امنیت زنان را تأمین نخواهد کرد؛ حتی مردی که نفقه ندهد، اگر او را زندان بیندازیم و شلاق بزنیم ...
آنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۸:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت: هدف آینده سیستم های نظارتی خودکار فهم معنایی و بررسی سطح بالای تصاویر پیچیده مانند تشخیص و پیش بینی رفتار و کارکرد انسان و اشیا است.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۸:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
دیگر رسانه ها عضو هیئت علمی گروه فقه و حقوق پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: به طور کلی اصول فقه نیاز به تنقیح، تهذیب در مباحث، تکمیل و اضافه کردن مسائل و در نهایت نیز نیاز به تغییرهای ساختاری دارد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۸:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیئت علمی گروه زنان و مامایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: شیوع ناباروری در کشور، 11 تا 19 درصد است و در هرسال 88 هزار زوج نابارور به این تعداد اضافه می شوند.
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۷:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
درسگفتار مسأله شناسی نظام بین الملل در پرتو بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از امروز در اصفهان آغاز می شود. به گزارش شیعه پرس، درس گفتارهای فقه دولت اسلامی براساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با عنوان مسأله شناسی نظام بین الملل در پرتو بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی برگزار می شود. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۶:۲۳    
ایسنا/لرستان عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان گفت: چرخ پژوهش در کشور دچار لختی شده و روان نیست.
آنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۵:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر، توانایی حل مسئله به جای حذف مسئله را ویژگی انسان های بزرگ عنوان کرد و گفت: روانشناسی، علم مطالعه رفتار انسان ها از لحاظ مطالعات ذهن آدمی است.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۳:۰۱    
حوزه/ استاد گروه رجال پژوهی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان به تبیین مباحث مربوط به جوامع حدیثی پرداخت و گفت: تاریخ حدیث و جوامع حدیثی در فهم ما از روایات تاثیر شگرفی دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
دامغان- همایش ملی هنرهای نمایشی و دیجیتال برای نخستین بار در سطح استان سمنان با حضور دانشجویان، اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه های کشور در دامغان آغاز به کارکرد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۲:۱۶    
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شیوه نامه اجرایی اعطای پژوهانه به اعضای هیئت علمی را به معاونان، روسای مراکز و مدیران کل سازمان مرکزی و روسای استان ها، واحدها و مراکز آموزشی این دانشگاه ابلاغ کرد.
مردم نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۲:۱۰    
مردم نیوز :به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک؛ دکتر عباس علیمرادیان معاون غذا و دارو اراک بیان کرد: متادون داروی مخدر صنعتی است که غالباً به عنوان داروی نگهدارنده برای مهار اعتیاد به هروئین و مواد مخدر به کار می رود. ...
آنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۱:۲۵    
عضو هیئت علمی گروه مطالعات انقلاب اسلامی پژوهشگاه فرهنگ اندیشه اسلامی گفت: تأمین عدالت و عدالت گستری در جامعه عامل مهم اعتماد مردم به دولتمردان است.
مصداق   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۱:۲۱    
پایگاه تحلیلی مصداق به نقل از دفتر نشر؛ این موضوع با رویکرد بازخوانی ایده ی عدالت و پیشرفت ذیل تجربه ی انقلاب اسلامی و در مواجهه با تمدن غربی، در گفتگو با آقای شهریار زرشناس نویسنده، پژوهشگر و عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه ی اسلامی مورد بررسی قرار داده است. ...
حوزه علمیه خواهران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات زن و خانواده گفت: زنان به عنوان ملکه های شبکه های اجتماعی با فراوانی 80 درصدی دچار تغییرات هویتی شگرف شده وجامعه هدف نظام سرمایه داری قرار گرفته اند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۰:۵۲    
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیئت علمی دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران گفت: جنبش دانشجویی به این دلیل در برزخ است که سرمشق غالبی برای ما شکل نگرفته است.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۰:۴۵    
گروه اندیشه کتاب فلسفه مشاء (1) به قلم حمید رضا خادمی، عضو هیئت علمی پژوهشکده تحقیق و توسعه علوم انسانی، به همت انتشارات سمت در بهار سال جاری منتشر شد.
آنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی دین را پاسخگوی پرسش های بنیادی انسان دانست و رجوع به شریعت الهی را بهترین راهکار برای یافتن مقصد برتر و سرمنزل مقصود عنوان کرد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۰:۱۲    
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیئت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: امروز دیگر دانشجو به سیاست های کلان نمی اندیشد و به دنبال سیاست خرد است؛ به این معنا که دیگر به دنبال سودای تغییر جهان و اینکه طرحی نو بپردازد، نیست.
آنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۰۹:۵۴    
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان گفت: اقتصاد آمریکا در کنار انگلستان و رژیم صهیونیستی بر پایه بهره کشی از سایر کشورها بنیان نهاده شده و ریشه این فرآیند را می توان بعد از نظام برتون وودز در اقتصاد جهان یافت.
دانا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۰۸:۳۳    
عضو هیئت علمی دانشگاه باهنر کرمان گفت: تجربه ثابت کرده در این دولت تحقق یک میلیونی ایجاد اشتغال امکان پذیر نیست و تنها یک وعده است که اگر قابل تحقق بود قطعا رشد اقتصادی را هم 8 درصد اعلام می کردند.
زریوار خبر   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۰۸:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به علائم ابتلا به سرطان حنجره و حفره دهان گفت: تشخیص به موقع سرطان سبب موفقیت در درمان می شود بنابراین افراد باید علائم هشدار را جدی بگیرند.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۰۱:۱۲    
حوزه/ عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) تصریح کرد: بی شک یکی از الزامات مهم به منظور رونق کرسی های آزاداندیشی در کشور، زمینه سازی فرهنگی و نیز اصلاح نگرش ها به مسایل است
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۰۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات زن و خانواده بیان کرد: فقه خود را متصدی خشونت علیه زنان ندانسته و به خشونت تنها مصداقی نگاه کرده و تعریفی جامعی که دربرگیرنده همه موارد باشد را نداشته که باید قانونمند شود.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۲۰:۲۵    
گروه اندیشه عضو هیئت علمی مرکز زن و تحقیقات خانواده، بر اهمیت فلسفه در تبیین مسائل و سؤال های حوزه زنان و خانواده تأکید کرد.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۹:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
مراسم رونمایی از ترجمه کتاب رسوایی قرن و دیگر نوشته های مطبوعاتی اثر گابریل گارسیا مارکز و ترجمه علی شاکر در خانه وارطان با سخنرانی محمدمهدی فرقانی رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی، هادی خانیکی عضو هیئت علمی دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی ...
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۷:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
نصف جهان: مسعود آلگونه، عضو هیئت علمی گروه ادبیات فارسی دانشگاه اصفهان در نشست اسطوره، تاریخ و اصفهان که به همت موزه عصارخانه شاهی وابسته به سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و به مناسبت نکوداشت هفته اصفهان در شامگاه دوشنبه برگزار شد ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۶:۵۱    
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: طبق اصل 142 قانون اساسی همه مسئولان از جمله نمایندگان مجلس باید اموال خود را اعلام کنند؛ اما هنوز این قانون اجرا نشده است و اگر قانون اجرا می شد شاهد این حجم از دزدی در کشور نبودیم.
آنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۶:۵۱    
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایرانشهر گفت: مشارکت بیشتر اعضای هیئت علمی در فعالیت های دانشگاه و تجمیع کلاس ها برای جلوگیری از هدررفت انرژی از راهکارهای کاهش هزینه هاست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۶:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشکده داروسازی در همدان گفت: در دانشگاه نسل سوم تقویت و تجهیز آزمایشگاه های جامع مد نظر قرار گیرد.
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۴:۵۷    
شفقنا رسانه- نشست تخصصی 《روزنامه نگاری محیط زیست، زوایا و ابعاد پیدا و پنهان》 در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با سخنرانی امیر عبدالرضا سپنجی عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۴:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی گفت: در نگاه اندیشه مدرن و غرب، حجاب یک مسئله است در حالی که در نگاه دینی و اسلامی حجاب یک راه حل است.
آنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۴:۴۸    
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن گفت: مطالبه گری فعالیتی مشارکتی و گروهی بوده که نشان دهنده مسئولیت پذیری و تعهد اجتماعی است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۴:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
نتیجه ی ارزیابی و بررسی اعضای هیئت علمی فصل سوم از دور نوین پروژه ی چهارفصل تئاتر ایران با عنوان خانواده در آینه ی تئاتر منتشر شد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۴:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
گروه حوزه های علمیه عضو هیئت علمی گروه سیاست پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با تصریح بر ضرورت ایجاد تحزب در نظام اسلامی به ارائه دیدگاه موافقان و مخالفان و دلایل عقلی و نقلی(قرآنی و روایی) در این زمینه پرداخت.
آنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۳:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی گروه مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه از ساخت سومین دستگاه بهینه سازی شده ضربه ثقلی در ایران خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۳:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان رئیس انجمن اعضای هیئت علمی مؤسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع استان کردستان گفت: گاران یک جنگل تحقیقاتی با تنوعی از گونه های درختی و درختچه ای در دل یکی از بهترین رویشگاه های زاگرس است که به گورستان انبوه زباله های شهری مبدل شده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۲:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان زیست حس گر دو منظوره ژن درمانی و تصویربرداری سلول زنده توسط عضو هیئت علمی دانشکده علوم زیستی و دانشجوی بیوشیمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان اختراع شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۱:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشکده هنر و معماری دانشگاه تربیت مدرس با ارائه نظریه معماری سرآمد، موفق به دریافت جایزه آکادمی علوم چین CAS در حوزه معماری شد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۱:۴۶    
گروه سلامت عضو هیئت علمی مؤسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور مقصر اصلی آلودگی هوا را سازمان حفاظت از محیط زیست دانست و گفت: وقتی این سازمان به وظایف ذاتی خود در زمینه کاهش آلودگی هوا عمل نمی کند، طبیعتاً نمی تواند وظیفه مطالبه گری خود را در برابر سایر سازمان های مسئول نیز انجام دهد.
شفا آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۱:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
با توجه به موقعیت منطقه، فرصت های بسیار خوبی برای جذب دانشجوی خارجی در رشته های گروه های علوم توانبخشی وجود دارد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۱:۱۱    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از حضور این اداره کل در نمایشگاه دستاوردهای هفته پژوهش و فناوری استان خبر داد و گفت: این نمایشگاه هر ساله با حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه ها، ادارات دولتی و بخش خصوصی در محل دانشگاه لرستان برگزار می شود.
شورای عالی انقلاب فرهنگی   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۰:۳۳    
عضو هیئت علمی گروه تاریخ دانشگاه اصفهان گفت: وظیفه شورای عالی انقلاب فرهنگی فقط سیاست گذاری نیست، بلکه طراحی شیوه های تدوین و نحوه اجرا و توسعه طرح های استراتژیک نیز به عهده این شوراست.