جمعه ۲۵ آبانساعت ۱۹:۵۵Nov 2018 16

جدیدترین خبرهای «فقر»

خبرگزاری دانشجو   ۱۹ دقیقه پیش    
استاد دانشگاه گفت: اقتصاد به چهار کلینیک دولت سازندگی، اصلاحات، عدالت و تدبیر و امید رفته اما حالش بدتر شده، افزود: باید نگرش و بینش خود را عوض کنیم.
خبرگزاری تسنیم   ۷ ساعت پیش    
وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مرحوم نوربخش و تاج الدینی در سازمان بزرگ تأمین اجتماعی برای بهتر شدن زندگی کارگران و بازنشستگان مبارزه کردند و جنگیدند.
حوزه   ۸ ساعت پیش    
حوزه/ یکی از مشکلات جامعه اسلامی و کشور، وجود فقر است و الان براساس آمار 3میلیون زن، نان آور خانه هستند. این اوضاع خوبی نیست، نباید در جامعه اسلامی مردان و زنان آن فقیر باشند.
تامین اجتماعی   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۶:۰۸    
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه به عنوان دولتمرد به هیچ عنوان فاصله طبقاتی را نمی پذیرم، گفت: در کمال تأسف قله های ثروت در کنار حفره های فقر وجود دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۵:۴۶    
قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: مشکلات اقتصادی کشور تنها مربوط به تحریم نیست و اگر بر گران فروشی اشراف داشته باشیم می توانیم بسیاری از مشکلات اقتصادی را حل کنیم.
شبستان   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۳:۱۲    
مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان با اشاره به نقش و جایگاه وقف در اسلام، گفت: موقوفات در طول تاریخ پشتوانه جریان اسلامی بوده است.
شبستان   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۲:۳۰    
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اهرمی از بودجه برای صیانت از اقتصاد و تامین سرمایه در گردش باید در دستور کار قرار گیرد.
رویداد 24   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۱:۵۲    
ابراهیم رزاقی گفته است در ایران، اقتصاد را حتی به همان اندازه نظارتی که در کشور های نولیبرالی مثل آمریکا اداره می شود، مدیریت نمی کنند.
جام نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۰:۵۳    
در حالیکه میلیون ها نفر در آمریکا زیر خط فقر زندگی می کنند نتیجه تحقیقات دانشگاه معتبر براون امریکا نشان می دهد ایالات متحده از سال 2001 تا 2017 برای جنگ های خود در خاورمیانه 6.7 تریلیون دلار هزینه کرده است.
فانوس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۰۷:۴۵    
پولداری دولت شما و فقر و گرفتاری مردم مایۀ شرمندگی است نه افتخار / صادقانه به مردم بگوئید و توضیح دهید که اینهمه پول و ثروت دولت را خرج کجا و خرج چه اموری میکنید که بجای رشد ایران و ایرانی ...
ایمنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۰۱:۴۲    
لنجان-شهردار فولادشهر با اشاره به نیاز آتش نشانی این شهر به یک دستگاه نردبان 56 متری، گفت: فولادشهر در گذشته با برج های مجلل و سربه فلک کشیده شناخته می شد اما با گذشت بیش از نیم قرن از عمر این مجموعه ها امروز این بلندمرتبه ها به معضلی بزرگ در این شهر تبدیل شده و از فقر امکانات ایمنی رنج می برند.
خبر فوری   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۲۰:۲۳    
زیاد حرف زدن تنفس را نامنظم میکند.درصورتی که که تنفس ریتم مناسب و خاصی نداشته باشد انسان دچار فقر آهن میشود. زیاد حرف زدن تنفس را نامنظم میکند.درصورتی که که تنفس ریتم مناسب و خاصی نداشته باشد انسان دچار فقر آهن میشود.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۸:۰۶    
ساری- ایرنا - اعضای شورای اسلامی استان مازندران مهمترین مشکل برای این شورا را نبود منابع مالی عنوان کردند و گفتند که این امر موجب بروز مشکلاتی در روند ارائه خدمات به مردم از سوی این نهاد شده است.
فرارو   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۷:۰۵    
فرارو- محمود جامساز، اقتصاددان و استاد دانشگاه می گوید: اقتصاد نفتی و رانتی به جای آنکه از افراد فقیر و محروم حمایت کند و رفاه اقتصادی و اجتماعی را به جامعه اعطا کند، روز به روز به فاصله گرفتن این هدف با واقعیات اقتصادی منجر شده است ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۵:۳۵    
یک متخصص اپیدمیولوژی گفت: فقر و افزایش مشکلات اقتصادی در جامعه، بسیاری از بیماری های غیرواگیر از جمله دیابت، سرطان، بیماری های قلب و عروق و بیماری های تنفسی را افزایش می دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۵:۰۸    
رشت- قائم مقام کمیته امداد کشور با اشاره به اینکه رفع فقر و توانمندسازی مددجویان مهم ترین اولویت کمیته امداد است، گفت: پرداخت صدقه و زکات یکی از راهکارهای کمک به این موضوع است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۳:۳۵    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روزنامه نیویورک تایمز گزارشگر ویژه سازمان ملل در زمینه فقر شدید و حقوق بشر در سفر به انگلیس تلاش کرده است علل افزایش فقر را در پنجمین کشور ثروتمند جهان بررسی کند. ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۱:۳۸    
عضو هیات علمی گروه اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد گفت: اکنون که ما در این شرایط نمی توانیم بر رونق اقتصادی کار کنیم، راهکار عملیاتی تر برای جلوگیری از رشد سریع خط فقر این است که دولت سبد حمایتی خود را غنی تر کند.
پارسینه   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۱:۲۱    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
روزنامه آذربایجان   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۱:۱۵    
مرجع تقلید شیعیان گفت: یکی از مشکلات و معضلات کنونی جامعه مسئله فقر اخلاقی است، وجود چندین میلیون پرونده در دستگاه قضایی و آمار آسیب های اجتماعی نشانه وجود معضلی به نام فقر اخلاقی در کشور است. ...
جام جم   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۰:۴۲    
گرانی، افزایش تورم، افزایش قیمت بهای تمام شده کالا و مواد غذایی به شدت جامعه کارگری را درگیر خودکرده است. در این میان دولت چه راهکارهایی برای کاهش فشار گرانی ها روی دوش این قشر زحمت کش دارد و یا حداقل آن را کاهش بدهد؟
میزان   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۰۹:۰۵    
خبرگزاری میزان- متأسفانه به جای اینکه سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد اهتمام قرار گیرد، سیاست های سرمایه داری صندوق بین المللی پول موردتوجه قرار گرفت و این در حالی بود که دست اندرکاران لیبرالی که هنوز هم در برخی جا ها به بلیه آن ها گرفتار هستیم ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۰۸:۵۸    
روزنه نفوذ فرهنگی نیز، به حاشیه راندن کتاب و جایگزین کردن دل مشغولی های کاذب به جای کتاب است. فقر مطالعه، جهل و خرافات را پروار می کند و انس با کتاب، به انسان حیات طیبه می بخشد.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۰۷:۴۷    
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می گوید در تمام کشور کودکانی وجود دارند که به دلیل فقر و فلاکت و نداشتن لباس یا اینکه دو نفری ناچار هستند یک جفت کفش را استفاده کنند، نمی توانند به مدرسه بروند.
حوزه   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۰۷:۲۰    
حوزه/ پیامبر اسلام (ص) در یکی از سخنان نورانی خود یکی از اسباب بی نیازی و فقر را معرفی کردند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۰۲:۳۵    
در شرایطی که دستگاه فرهنگی غرب همه توان و سرمایه خود را صرف دشمنی علیه ایران اسلامی کرده است، جشنواره به اصطلاح بین المللی فیلم کوتاه تهران نه تنها قدرتمند عمل نکرده، بلکه با کمترین توان در این عرصه ظاهر شده است.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۰۰:۰۰    
کتاب سیره معصومان علیهم السلام در فقرزدایی، درباره فقرزدایی در سیره معصومان علیهم السلام و راهکارهای آن بزرگواران برای زدودن فقر از جامعه از موضوعات مهمی است که شناخت آن برای جامعه ضروری می نماید.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۲۳:۳۳    
معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بخش فرهنگ و هنر در کشور در حوزه زیرساختی و عمرانی با فقر مفرط مواجه است و این در استانها بیشتر احساس می شود.
صدا نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۲۳:۰۳    
وزارتخانه کار و امور اجتماعی سخنگوی فقرا است، در تحولات، دهک ها و طبقات پایین، بی پناه هستند و باید مد نظر قرار گیرند و امروز دیدگاه های نهادگرایی پاسخگو است و اگر در بحران، کسی به دنبال تئوری آزاد برود، درست نیست.
ایکنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۵:۱۱    
گروه اجتماعی - دستاوردهای وقف در حوزه خدمات اجتماعی نظیر آسایشگاه های سالمندان، حمایت از زنان بی سرپرست، افراد ناتوان، بخش امور حقوقی و قضایی همچون مشاوره و وکالت فردی و حقوقی، بخش سلات نظیر احداث بیمارستان، خانه های پرستاری، ایجاد مراکز دیالیز ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۴:۱۶    
مشهد- مدیر گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: میزان فقر آهن در ساکنان خراسان رضوی کمتر از 8 درصد است.
ایکنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۳:۳۱    
گروه جامعه معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در حوزه فقر دو دیدگاه سیاستگذاری و توانمندسازی وجود دارد، گفت: باید همت کنیم به حوزه توانمندسازی افراد توجه بیشتری داشته باشیم.
سبلانه   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۳:۰۷    
در نشست مسئولان استان اردبیل با فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) پیشبرد پروژه های بزرگ عمرانی استان در دستور کار قرار گرفت.
همشهری   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۲:۵۷    
قطعا یکی از بهترین بازیکنان فینال لیگ قهرمانان، بشار رسن بود. هافبک عراقی پرسپولیس در این بازی خیلی دوید و زحمت کشید. او در فقر مطلق سرخ ها به عنوان تنها بازیساز و فانتزی باز تیم تمام تلاش اش را کرد تا مهاجمان را تغذیه کند، اما زورش به ساختار قدرتمند تیم ژاپنی نرسید و جام از دست رفت ...
شبستان   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۱:۱۹    
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از فرهنگ وقف به عنوان یک سنت پسندیده که بعد تربیتی در جامعه دارد یاد کرد و گفت: توسعه فرهنگ وقف مقابله با فقر و محرومیت است.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۰:۴۴    
در جوامع معاصر به کارگیری نتایج پژوهش هایی که با هدف بررسی دقیق شدت تاثیر بعد خانوار بر احتمال فقر این واحد در کشورهای در حال توسعه انجام می شوند، یکی از عوامل موثر بر سیاست های توسعه منطقه ای در این کشورها محسوب می شود ...
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۰:۴۴    
سارا شریعتی در سال های اخیر به طور کلی سه پایان نامه به مسئله فقر و دو پایان نامه به مسئله بی شناسنامه ها اختصاص یافته است. به طور اساسی فقر برای آکادمی ما مسئله نیست ...
شبستان   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۰:۱۲    
سعیدی فقر اقتصادی و تعصبات قومی، فرهنگی را از دلایل ترک تحصیل دختران در مقطع متوسطه دانست و گفت:وزارت آموزش و پرورش باید با ایجاد مدارس شبانه روزی امکانی را فراهم کند که دانش آموزان دختران بتوانند تحصیلشان را در مقاطع بالاتر از ابتدایی ادامه دهند.
پول نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۰۹:۴۹    
پول نیوز - دکتر معصومه آقاپور علیشاهی نماینده مردم شبستر و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در دیدار با روح اله خدارحمی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی ...
آنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۰۴:۴۸    
تشکل های دانشجویی دانشگاه های سیستان وبلوچستان در نامه ای به وزیر کشور نوشتند: استاندار این استان باید طعم فقر و محرومیت را چشیده و از سیاسی کاری دور باشد.
شعار سال   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۰۰:۴۳    
تحریم پدیده ای است که اگرچه در سیاست های داخلی ریشه دارد اما از بیرون مرزها به ما تحمیل شده اما تورم قطعا محصول خطای سیاستگذاری یا نادیده گرفتن اصول علم اقتصاد توسط سیاستمداران خودمان است ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۲۳:۳۸    
" لایحه تابعیت فرزندان زنان ایرانی دارای همسر خارجی می تواند از آسیب های اجتماعی و فقر جلوگیری کند." طیبه سیاوشی نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتوگو با ایلنا درباره تصویب لایحه تابعیت فرزندان زنان ایرانی دارای همسر خارجی در دولت گفت ...
ربیع   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۲۳:۳۱    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در مراسم معارفه اش به عنوان وزیر رفاه که در وزارت رفاه برگزار شد از شرکای اجتماعی این وزارتخانه بزرگ قدردانی کرد و گفت: اگر موفقیتی در آینده بدست آید محصول تعامل، همکاری و حمایت آنهاست. ...
پانا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۲۰:۴۵    
تهران (پانا) - روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به خبر منتشر شده با عنوان تصویر تلخ فقر در خوزستان/ 12000 کودکی که به مدرسه نمی روند که اشاره به "فایل 12 هزار نفری از کودکان بازمانده از تحصیل در آموزش و پرورش استان خوزستان" داشت، واکنش نشان داد. ...
دولت   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۹:۱۳    
در دیدار با دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر بر ریشه کنی فقر و بیکاری در مرزها به منظور مبارزه با قاچاق مواد مخدر تاکید کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۸:۳۶    
دبیر شورای هماهنگی بسیج دانشگاه های استان خوزستان بر پیگیری مطالبات بحق مردم استان خوزستان در این شورا تاکید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۸:۱۵    
قم - یکی از مراجع تقلید، فقر اخلاقی را از عوامل مهم گسترش معضلات اجتماعی دانست و گفت: آمار بالای نابسامانی های اجتماعی همچون طلاق و اعتیاد، نشانه وجود فقر اخلاقی در جامعه است.
طرفداری   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۸:۱۱    
نوشته مارک شنکل برای روزنامه de Volkskrant سود زیاد، فرصت های طلایی، پرداخت سریع! حالا تمام نایروبی(پایتخت کنیا)، معتاد شرط بندی روی نتایج تیم های لیگ برتری شده اند. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۷:۴۵    
تهران-ایرنا- شکاف طبقاتی، نابرابری در توزیع ثروت و گسترش محرومیت ها و فقر از اصلی ترین چالش های اقتصادی و اجتماعی بسیاری از جوامع شمرده می شود و مقابله با این چالش ها که علل گوناگونی دارند از اصلی ترین وظایف دولت ها بشمار می آید.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۷:۰۸    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از سیستان و بلوچستان ، گفتمان ایده پردازی و کارآفرینی در منطقه آزاد چابهار بین اقشار مختلف کلید خورد. دکتر کردی مدیر عامل منطقه آزاد چابهار ضمن حمایت از اجرای برنامه های آموزشی کسب و کار و کارآفرینی عنوان کرد ...