پنجشنبه ۰۸ اسفندساعت ۱۷:۱۵Feb 2020 27

جدیدترین‌های «عضو هیئت علمی»

ایرنا   ۳ ساعت پیش    
تهران- ایرناپلاس- کورونا نخستین بیماری نیست که گریبان بشر را می گیرد. هراس از بیماری هم موضوع تازه ای نیست و از شروع تاریخ بشر این نگرانی همواره در انسان وجود داشته است.
پرس شیعه   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
تربیت اسلامی تلاشی در راستای تحول ربّانی انسان است؛ یعنی انتقال جان آدمی از حیات حیوانی به حیات معقول و از حیات معقول به حیات الهی. به گزارش شیعه پرس، متن زیر با عنوان تأملی بر کل نگری در تربیت اسلامی توسط رضا محمدی چابکی ...
حوزه   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۲۳:۵۰    
حوزه /حجت الاسلام والمسلمین جمال خلیلیان استاد اقتصاد و عضو هیئت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، به سوی معبود شتافت.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۲۲:۴۰    
نشست تخصصی روش تبدیل گزاره های فقهی به مدل های کاربردی و اجتماعی با حضور اساتید و فضلای حوزه، اول اسفندماه 98 در ساختمان انجمن های علمی حوزه علمیه قم برگزار شد ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۹:۵۱    
سیدجواد میری، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به بازخوانی خوانش شریعتی در باب جهت گیری طبقاتی پرداخت.
اقتصاد آنلاین / انصاف نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۵:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
این روزها آدم ها و اطرافیان زیادی را می بینم که یک جای روح و جان شان زخم خورده و دریده شده است. آدم هایی که اصلاً فکر نمی کردی کم بیاورند، حداقل در روزها و ساعاتی، به زمین و زمان دری وری می گویند و بعد افسرده روح، ساکت می شوند. این ها انگار پرتاب میان گرگ ها را تجربه می کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
فواد ایزدی عضو هیئت علمی دانشکده مطالعات جهان و دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: آمریکا یک کشور ورشکسته است که برای حفظ ابهت خود بیشتر از پیش در بدهی فرو میرود.
آنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
شقایق یزدانی نیشابوری عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با حضور در برنامه تلویزیونی صبحی دیگر از شبکه آموزش سیما به ارائه توضیحاتی درباره ویروس کرونا پرداخت.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: دانشکده پزشکی با وجود 634 عضو هیئت علمی و 3421 دانشجو دارای68 H-index است. تعداد مقالات ارائه شده در دانشکده پزشکی طی چهار سال اخیر رشد داشته و حدود 38 طرح و 44 مقاله پژوهشی در سال 98، ارائه شده است.
ایکنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۵:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با شرح فعالیت کمیته کودک و نوجوان بیست وهشتمین نمایشگاه بین المللی قرآن، به موضوع مهم پندها یا موعظه های بیهوده برای نوجوانان و آثار مخرب آن در جامعه پرداخت.
ایکنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در یادداشتی نسبت به قرنطینه غیر اخلاقی و رسانه ای قم انتقاد و تاکید کرد: سیاست نادرست رسانه ای سبب شد تا برخی از روی عمد و برخی از روی ترس نسبت به قم و قمی بدبینی درست کنند.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۴:۵۶    
حوزه/ دور از انسانیت زمانی بیشتر می شود که در همه کشورها ویروس در حال جولان دادن است مانند اسرائیل، ایتالیا، عربستان و...؛ اما همه نگاه ها به ایران اسلامی دوخته شده و این نشان دهنده عمق خباثت و دشمنی جبهه استکبار است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۳:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه یزد معتقد است عدالت و مبارزه با فساد باید به گفتمان تبدیل شود و یکی از مطالبات مردم از نمایندگان مجلس و مسئولان باشد.
رشت 20   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۲:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
دکتر روشنک قدس متخصص طب ایرانی و همچنین استادیار و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران ، گفت: ویروس کرونا پس از ورود به سلول، فرصت آزادسازی ژنوم خود از داخل دو لایه فسفولیپیدی که آن را استتار کرده می یابد و از آن پس با رفتاری تهاجمی مدیریت سلول را به عهده می گیرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: قطر منافذ ماسک از 3 تا 5 میکرون و اندازه ویروس کرونا 125نانو میکرون است.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۱:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
عضو سابق شورای شهر تهران و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی پیشنهاد داد یک بیمارستان صحرائی ویژه بیماران کرونا در نزدیکی فرودگاه امام ایجاد شود.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۱:۳۰    
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق دستکش ها و ماسک های رها شده در فضای آزاد، بر لزوم رعایت نکات بهداشتی تاکید کرد.
سلام نو / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۴:۳۷   + ۲۴ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق دستکش ها و ماسک های رها شده در فضای آزاد، بر لزوم رعایت نکات بهداشتی در زمان خارج کردن و دور انداختن آن ها تاکید کرد. ...
سلامانه   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۰۹:۵۲    
به گزارش سلامانه به نقل از بهداشت نیوز دکتر مهرداد روانشاد، عضو هیئت علمی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تربیت مدرس و عضو هیئت مدیره انجمن ویروس شناسی ایران تاکید کرد: از تماس با حیوانات خانگی اکیدا اجتناب کنید! ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
آیا ویروس کرونا بر روی لباس، میوه و سبزیجات باقی می ماند؟ آیا کرونا ویروسی قوی است؟ سرانجام مبتلایان به کرونا چیست؟ و ... عضو هیئت علمی انستیتو پاستور به تعدادی از پرسش های عمومی در خصوص این بیماری پاسخ داده است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۰۸:۵۴    
عضو هیئت علمی گروه میکروب شناسی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران گفت: احتمال مرگ و میر ناشی از ابتلا به این ویروس نسبت به بسیاری از ویروس ها مانند آنفلوانزای فصلی و سارس کمتر است.
مردم نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۰۸:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
مردم نیوز :به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، بهروز یحیایی استادیار و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود و رئیس مرکز تحقیقات نانوذرات زیستی در پزشکی واحد شاهرود گفت: مهم ترین دستاورد این تحقیق، تأیید توانایی اتصال نانوذرات زیستی به داروهای شیمی درمانی ...
سلام نو / ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۰۸:۳۶   + ۴۷ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، عضو هیئت علمی گروه فیزیک و مهندسی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با هشدار به مسئولان کشور گفت: با حرکت های ساده و روبنایی نمی توان بحران گسترش "کرونا ویروس" را مرتفع کرد، بلکه باید با اقدامات زیربنایی و اصولی حرکت کنیم ...
حوزه   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۰۱:۰۰    
حوزه/ مجلس در رأس امور باید مردم و منافع مردم را فراموش نکند. این نمایندگان با اعتماد مردم در شرایط سخت اقتصادی به مجلس راه یافتند و برای همین باید همه تلاش شان را برای جلب اعتماد مردم بکار گیرند.
شعار سال   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۲۲:۴۰    
عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در یادداشتی نوشت: در وضع فعلی صداوسیما، مطالبه گری یعنی اینکه پیوسته با قیافه حق به جانب سوال کنی که چرا فلان مساله در ژاپن فلان جور است، ولی در ایران بهمان جور ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۵:۰۶    
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان گفت : شنیدن صدای مردم و واکنش درست و به موقع به جامعه از مهم ترین نقش رسانه در مواقع بحران است.
موج رسا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۴:۰۱    
عضو هیئت علمی دانشگاه زنجان با اشاره به وظایف مجلس آینده، گفت: اعتمادسازی یکی از وظیفه مجلس آینده است.
ربیع   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۳:۵۰    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، دکتر رضا همایونفر در گفت وگو با ایسنا، با بیان این که حدود 2100 نفر از مردم تهران به صورت انتخاب تصادفی وارد این مطالعه شدند، درباره جزئیات این طرح پژوهشی گفت: این مطالعه با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی فسا و دانشگاه علوم پزشکی بهشتی انجام گرفت و طی آن ...
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۳:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
روزه خبری به این معناست که اولاً انتظار خبر معجزه آسایی را نداشته باشیم، و ثانیاً همه موارد بهداشتی را که بارها تکرار شده بنا بر سبک زندگی خود رعایت کنیم. متن زیر یادداشتی از ناصر فکوهی، عضو هیئت علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران است که در ادامه می خوانید؛ ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۲:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
کتاب Canonical Problems in the Theory of Plasmonics: From 3D to 2D Systems تالیف دکتر افشین مرادی، عضو هیئت علمی گروه فیزیک مهندسی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در حوزه علم پلاسمونیک، در انتشارات معتبر بین المللی اشپرینگر در سال 2020 میلادی منتشر شد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۰:۴۴    
به مناسبت سالروز ولادت امام باقر(ع) در گفت وگو با حجت الاسلام دکتر سیدقاسم رزاقی موسوی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، سیره اقتصادی پنجمین پیشوای برحق شیعه را مورد کنکاش قرار دادیم.
آنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۰:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه مطالعات فرهنگی گفت: یک گام فراتر از سواد رسانه ای، تربیت رسانه ای است که این به مجهز شدن خانواده ها و مربیان آموزشی در مدارس وابسته است.
ایکنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۰۹:۵۵    
عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) اظهار کرد: درآمد سرانه در سال جاری قطعاً منفی بوده و رشد اقتصادی کاهش یافته و تورم وجود داشته است که اصطلاحاً به آن رکود تورمی گفته می شود و این خلاصه کارنامه اقتصادی ایران در سال 98 است.
ایکنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۰۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
احمدرضا بهره مند، کلینیکال میکروبیولوژیست و عضو هیئت علمی انستیتو پاستور، با ذکر مواد غذایی ای که به افزایش سطح ایمنی بدن می انجامد، از آخرین اطلاعات این بیماری سخن گفت.
برترین ها   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۰۸:۵۱   + ۴۳ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: تیرنگ نیستانی، با اشاره به اهمیت تغذیه در پیشگیری از بیماری های واگیردار و عفونی اظهار کرد: تردیدی وجود ندارد که شدت بیماری با توجه به کمبود مواد مغذی و نقص سیستم ایمنی در افراد متفاوت است. ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۲۳:۳۷    
حمید تنکابنی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با اشاره به اینکه علت بحران در جامعه بشری توجه به عقل ابزاری بوده است، بیان کرد: راه حل نجات از این بحران توجه به عقلِ عقل است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۲۰:۳۲    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس ؛ استاد دانشگاه شیراز موفق به کسب عنوان استاد برجسته مهندسی شیمی کشور از سوی فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران شد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۷:۵۵   + ۱۷ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: کمبود ویتامین های C ، A ، D و تضعیف سیستم ایمنی بدن احتمال ابتلا به بیماری های تنفسی و کرونا را افزایش می دهد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۵:۰۸    
عضو هیئت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب نوشت: دانستن واقعیت بدیهی ترین حق مردم و اخلاقی ترین کاری است که هر حکومتی باید به آن ملتزم باشد. در شرایط فعلی هیچ امر سیاسی، ایدئولوژیکی و یا حتی اعتقادی ای نباید گزارش از واقعیت را از اولویت بیندازد.
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
نعمت الله فاضلی گفت: شکل گیری دولت جدید حول بدن صورت گرفته است، حول مشارکت و مداخلۀ سازمان یافتۀ جمعی برای بدن های ما که مسئلۀ سلامتی یکی از آن هاست. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۳:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو هیئت علمی پژوهشکده مردم شناسی، گفت: کتاب کودکان و جهان افسانه سعی دارد صدای یکی از گروه های خاموش جامعه یعنی کودکان را در بازخوانی منابع هویت ایرانی نشان دهد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۲:۲۴    
عضو هیئت علمی پژوهشکده تحقیق و توسعه سازمان سمت گفت: افزایش نرخ ها و التهابات بازار همگی ناشی از ورود ایران به لیست سیاه FATF نیست، بدیهی است که نقدینگی که در دوسال اخیر به اقتصاد ایران وارد شده در یک نقطه ای اثر خود را می گذارد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۰:۵۶    
ایسنا/قزوین سید جواد هاشمی فشارکی، عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین(ع)، در یادداشتی درخصوص معامله قرن که آن را در اختیار ایسنا قرار داده است می نویسد؛ نطفه فتنه شکل گیری کشور جعلی اسرائیل در قبله نخست جهان اسلام و در قلب سرزمین های اسلامی از سوی نظام سلطه گران جهانی تحمیل و مردم مظلوم فلسطین ...
تهران نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۰۸:۰۹    
محمدصادق کوشکی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در گفت وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز ، اظهار داشت: اصلاح طلبان به عملکرد ضعیفشان در شش سال گذشته باختند ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۰۳:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: بیماری های قلبی در افراد دیابتی 2 تا 4 برابر شایع تر است و نکته مهم این است که سکته قلبی اصولا در بیماران دیابتی بدون علامت رخ می دهد.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۰۱:۰۱    
حوزه/ عضو هیئت علمی دانشگاه قم تصریح کرد: حمایت از نخبگان علمی آن هم به صورت جدی و غیرشعاری، لازمه قوی شدن اقتصاد کشور است.
یزدی نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۶:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه یزد در ادامه سلسله نشست های اندیشه ورزی والعصر به تبیین و تشریح توصیه های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم می پردازد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۶:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین حسینی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، به ارائه توضیحاتی در زمینه روش های سه گانه در نقد و بررسی کتب علمی پرداخت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۳:۵۴    
متخصص طب سنتی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: دود اسفند یک روش تایید شده برای ضد عفونی کردن محیط و دارای خواص ضد میکروبی و ویروسی است.