یکشنبه ۱۰ فروردینساعت ۰۳:۲۵Mar 2020 29

جدیدترین‌های «زباله»

 
شبستان   ۵ ساعت پیش    
احد یوسفی گفت: مخزن های ویژه زباله های شبه کرونایی برای در امان ماندن شهروندان در سطح شهر ارومیه نصب شده است.
دانا   ۶ ساعت پیش    
زباله گردی می تواند منبع انتقال ویروس کرونا باشد و مافیای زباله مشهد هیچ چیز جز منافع شخصیشان برای آن ها اهمیتی ندارد از این رو با درخواست شهروندان و دستور فرمانداری مشهد بنا شد از فعالیت زباله گردان در شهر جلوگیری شود تا علاوه بر حفظ جان این افراد، از شیوع و گسترس ویروس کرونا در مشهد جلوگیری شود.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
گنبدکاووس - ایرنا - رییس پارک ملی گلستان گفت: شیوع ویروس کرونا با وجود بروز مشکلات متعدد در بخش های گوناگون، به دلیل زمینه سازی برای کاهش تردد و سفر به طبیعت و در نتیجه کم شدن زباله ها ، آرامش را به پارک ملی گلستان برگرداند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۵:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
سالهاست که بشر از ازدیاد زباله های پلاستیکی رنج می برد و به دنبال راهی است تا بتواند این زباله را از بین ببرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۵:۰۱    
یکی از شهروندخبرنگاران فیلمی از جاده نسیم شهر ارسال کرده است که وضعیت نامناسب آن را نشان می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۴:۳۰    
زباله گردی، تفکیک در ایستگاه های میانی و خلاصه هر آنچه در گذشته به روال عادی جمع آوری پسماند ربط دارد این روزها با آمدن کرونا ممنوع شده است اما عده ای دست به تخلف زده و هنوز توس طکودکان زباله گرد کرونا را از این سو به آن سو می برند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۳:۵۶    
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: در حال حاضر در بیمارستان هایی که بیماران کرونایی بستری و تحت درمان هستند بحث بی خطرسازی زباله های عفونی با حساسیت بیشتری در حال انجام است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۳:۰۴   + ۱۸ سایت دیگر  
7 هزار و 200 تن پسماند روزانه به دنبال توقف طرح تفکیک زباله در تهران دفن می شود، این در حالی است که در گذشته این میزان به 4 هزار و 800 تن زباله کاهش پیدا کرده بود، احتمال تغییر نحوه تفکیک پسماند از 16 فروردین ماه وجود دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۱:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: پرتاپ کردن اشیاء، ضایعات و ... از وسیله نقلیه به خارج از خودرو 30 هزار تومان جریمه دارد.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۱:۳۶    
ایران در تحریم داروست، آنوقت در بیمارستان های آمریکا، از پلاستیک زباله لباس پرستاری می سازند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۱:۰۰   + ۳۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: پرتاپ کردن اشیاء، ضایعات و ... از وسیله نقلیه به خارج از خودرو 30 هزار تومان جریمه دارد.
فانوس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۰۹:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
جنگل های هیرکانی یکی از ارزشمندترین عرصه های جنگلی است که متاسفانه در نیم قرن گذشته وسعت آن از 6.5 میلیون هکتار به 1.9 میلیون هکتار کاهش یافته این در حالیست که همین میزان باقیمانده تحت تاثیر شیرابه زباله های رها شده آینده ای تاریک دارد، پس در ایام نوروز بیشتر به فکر این گنج سبز گرانبها باشیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه با تاکید بر اینکه شهروندان باید زباله ها را در نزدیک ترین زمان به وقت جمع آوری جلو درب بگذارند، گفت: ساعات ویژه جمع آوری زباله در شهر مشخص است و امیدواریم شهروندان در این خصوص همراهی لازم را داشته باشند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۰۸:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - جنگل های هیرکانی یکی از ارزشمندترین عرصه های جنگلی است که متاسفانه در نیم قرن گذشته وسعت آن از 6.5 میلیون هکتار به 1.9 میلیون هکتار کاهش یافته این در حالیست که همین میزان باقیمانده تحت تاثیر شیرابه زباله های رها شده آینده ای تاریک دارد ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۷:۵۴    
رییس سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران می گوید در موضوع دستبند زدن به کودکان زباله گرد، نیروی انتظامی مسوول است.
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به تصویری از پوشیدن پلاستیک زباله توسط کادر درمان آمریکایی به مقامات آمریکایی کنایه زد و نوشت: نتیجه تحریم ها علیه آمریکا این چنین در بیمارستانهای نیویورک خود را نشان میدهد!؟؟! ...
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۳:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
کنایه سخنگوی وزارت بهداشت به ترامپ و پمپئو با بازنشر تصویری از کارکنان بیمارستانی در نیویورک که در نبود تجهیزات محافظ، کیسه زباله بر تن کرده اند
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۲:۴۲    
برترین ها: سخنگوی وزارت بهداشت با انتشار تصویری از پوشیدن پلاستیک زباله توسط کادر درمان آمریکایی به ترامپ و پمپئو کنایه زد.
اقتصاد آنلاین / اول فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۳:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
کیانوش جهانپور در توییت خود با اشتراک گذاری عکس پرسنل بیمارستانی در نیویورک که کیسه زباله به تن کرده اند، نوشت: این تصویر برسد به دست @realDonaldTrump جهت اطلاع و پیگیری.
سلام نو / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۴:۲۷   + ۲۰ سایت دیگر  
حجم چشمگیر زباله های غیر قابل بازیافتی که در اثر شیوع کروناویروس به جا می مانند، مشکلی است که در حال حاضر حتی از کروناویروس نیز نگرانی بیشتری به همراه دارد. ...
فانوس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۱:۰۶    
قطعا تفریح و گردش حق هر انسانی است، باید از نعمت های خدادادی استفاده کند و از محیط زیست خود لذت ببرد اما متاسفانه در بیشتر وقت ها این روند به تخریب محیط زیست و تولید حجم زیادی زباله تبدیل می شود که این شرایط در روزهای تعطیل به ویژه ایام نوروز چند برابر می شود هر چند امسال به علت شیوع ویروس کرونا ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۰:۵۵    
تهران - ایرنا - قطعا تفریح و گردش حق هر انسانی است، باید از نعمت های خدادادی استفاده کند و از محیط زیست خود لذت ببرد اما متاسفانه در بیشتر وقت ها این روند به تخریب محیط زیست و تولید حجم زیادی زباله تبدیل می شود که این شرایط در روزهای تعطیل به ویژه ایام نوروز چند برابر می شود هر چند امسال به علت ...
یافته   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۰۹:۰۱    
زباله، زباله گردی و سرنوشت زباله های کرونایی چاپ ایمیل مطابق آخرین آمار تا هفتمین روز از بهار 99 تعداد 566 نفر از مردم لرستان به ویروس کرونا مبتلا و 40 انسان جان باخته اند که این رقم با توجه به جمعیت یک میلیون 800 هزارنفری استان رقم بالایی است. ...
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۰۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
پرستار بیمارستانی در نیویورک که کادر درمانی آن به دلیل کمبود شدید تجهیزات پزشکی برای جلوگیری از ابتلا به کرونا مجبور بودند به جای لباس محافظتی کیسه زباله به تن کنند، جان خود را از دست داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۲۲:۲۵    
اسکانیا محصول جالبی را برای آینده ی حمل ونقل شهری رونمایی کرد. اتوبوس مفهومی و خودران NXT می تواند زباله را جمع آوری و انسان و کالا را حمل کند.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۲۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
حکم تخریب ویلای داماد یکی از مقامات تایید شد، ایران در دام اروپا نیافتاد، مهناز افشار از همسرش طلاق گرفت، چرا ناطق نوری در سال های اخیر به اصلاح طلبان نزدیک شد؟، تهران چقدر در برابر زلزله تاب می آورد؟، حضور ناطق در جلسات جامعه روحانیت پس از 10 سال ...
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۸:۳۲    
به گزارش کردپرس، به نقل از وب دا؛ دکتر علی صدقیانی فر ضمن اعلام این خبر افزود: این اقدام احتیاطی در جهت قطع زنجیره انتقال و انتشار ویریس کووید – 19 و با همکاری و همراهی شهرداری ارومیه اجرایی گردیده است . ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۷:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
قزوین- سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین گفت: در راستای تقویت سلامت شهروندان 185 عدد مخزن زباله نو خریداری و در خیابان ها و معابر سطح شهر نصب شد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۷:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
پرستار بیمارستانی در نیویورک آمریکا که کادر درمانی آن مجبور به پوشیدن کیسه زباله به جای لباس محافظتی بودند، جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۷:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
زباله گردها شاید در این روزهای کرونایی قشری هستند که بیشتر از دیگران در معرض خطرند و به همان میزان هم نگران ، اما خیلی از آنها هنوز نمی دانند کدام را انتخاب کنند؛ سلامت یا معیشت ؟!
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۶:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
پرستار بیمارستانی در نیویورک که کادر درمانی آن به دلیل کمبود شدید تجهیزات پزشکی برای جلوگیری از ابتلا به کرونا مجبور بودند به جای لباس محافظتی کیسه زباله به تن کنند، جان خود را از دست داد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۵:۳۹    
در پی تعطیلی های ابتدای سال عدم جدید جمع آوری زباله ها در برخی از روستاهای رشتخوار به مدت یک هفته به طول انجامیده، که این موضوع گلایه و نگرانی ساکنین در روستاهای بخش مرکزی رشتخوار را به دنبال داشته است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۴:۳۵    
یک کارمند بیمارستان شهر نیویورک که در آن پرستاران در پی نبود امکانات مجبور بودند از کیسه زباله به عنوان پوشش محافظ استفاده کنند در پی ابتلا به ویروس کرونا جان سپرد.
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۳:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
سرهنگ اصغر سلمانی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد 540 هزار ماسک و بقیه گان بوده که برای مراکز درمانی و مردم این اقدام ادامه دارد. وی ادامه داد: توزیع سه تن کیسه زباله بین بیمارستان ها و 250 سبد غذایی شامل برنج، حبوبات و ماکارونی بین نیازمندان از دیگر اقداماست. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
کرج - رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج گفت: زباله های کرونایی با ماشین آلات ویژه جمع آوری می شوند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۱:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمانشاه از توزیع دو هزار و 500 ماسک نانو فیلتر دار با قابلیت شست وشو در بین پاکبانان، باغبانان، کارگران فضای سبز شهری و کارگران بازیافت زباله به منظور پیشگیری از هرگونه بیماری و رعایت بهداشت خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۰۹:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - شست و شو و ضدعفونی کردن مخازن زباله تعبیه شده در سطح شهر قزوین به صورت روزانه و مستمر انجام می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۰۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
محققان دریافتند که زباله های پلاستیکی اقیانوس به سواحل استرالیا بازمی گردند و محیط را آلوده می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۰۰:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
شهردار آمل از مقابله با کرونا به عنوان اولویت شهرداری آمل تا اعلام وضعیت سفید خبر داد و گفت: ورودی همه پارک های شهری آمل باید بسته باشد و سرعت جمع آوری زباله ها نیز باید افزایش یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
اهالی روستای شهرکهنه قوچان از بی توجهی دهیار این روستا برای جمع آوری زباله ها و مقابله با شیوع بیماری کرونا گلایه دارند.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۷:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
امروزه و با توجه به حساسیت و پاندمیک شدن بیماری کرونا، نگاه توام با ترس جهانیان چنان درگیر این مسئله است که جایی برای مناقشات نظامی، سیاسی و اقتصادی در تیراژ جرائد باقی نگذاشته است ...
گجت   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۷:۱۴    
تازه ترین تحقیقات نشان می دهند که آلودگی میکروسکوپی حتی به هنگام باز کردن در پلاستیکی بطری آب معدنی هم به شکل پلاستیک های فوق العاده ریز وارد آب آشامیدنی ما می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۶:۵۴   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران گفت: متاسفانه از زمان شیوع ویروس کرونا زباله های تهران روزانه 2400 تن افزایش یافته است.
گفتارنو   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۶:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری کرمان با بیان این مطلب که از امروز نظارت بر تعطیلی اصناف غیرضروری (تا 15 فروردین ماه) تشدید خواهد شد، تصریح کرد: تعداد گشت های نظارتی بر فعالیت اصناف غیرضروری در شهر کرمان تقریبا 2 ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۴:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: زباله های عفونی و بیمارستانی در سراسر استان به روش اصولی و براساس دستورالعمل بهداشتی، پس از بی خطرسازی و حمل ایزوله، در عمق 2 متری دفن می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۲:۴۷    
ایسنا/گیلان شهردار رشت با بیان اینکه طی روزهای عید حدود 200 تن در روز به حجم پسماند جمع آوری شده اضافه شده است، گفت: اگر قبلا 650 تا 700 تن زباله جمع آوری می کردیم، در حال حاضر به 950 تا 1000 تن رسیده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۲:۰۷    
محققان آزمایشگاه شیمی دانشگاه رایس آمریکا با کمک یک دانشمند ایرانی در ابداع جدید خود با روندی بسیار سریع و ارزان زباله ها را به تکه های باارزش گرافین تبدیل می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۰۹:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
بهشتی گفت:در قم روزانه 4 تن زباله بیمارستانی تولید می شد که با شروع بحران کرونا روزانه10 تن زباله های بیمارستانی در قم تولید می شود.
عصر همدان   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۰۸:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
علیمردان طالبی، مدیر کل مدیریت بحران استانداری همدان امروز در گفتگو با خبرنگار عصر همدان ؛ در خصوص آمادگی ستاد بحران در صورت وقوع سیل احتمالی اظهار کرد: همیشه این ستاد آمادگی در خصوص بحران احتمالی را دارد و قبل از وقوع هر بحرانی هشدارها ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۰۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت: تولید زباله های بیمارستانی در استان به روزانه 10 تن رسیده است.