یکشنبه ۱۸ خردادساعت ۰۶:۵۰Jun 2020 7

جدیدترین‌های «کارشناس اقتصادی»

 
یک کارشناس اقتصادی ضمن بررسی تاثیر آزادسازی سهام عدالت و عرضه ETF توسط دولت در بازار سرمایه، گفت: حباب در بازار شکل گرفته بود اما دولت با عرضه به موقع و عادلانه سهام عدالت و ETF حباب را ترکاند و صدها هزار سهام دار جدید خرده پا که دارایی های کوچک آن ها در معرض نابود شدن بود را هم نجات داد.
تجارت نیوز   ۹ ساعت پیش    
یک کارشناس اقتصادی می گوید: اگر بانک مرکزی نتواند در مقابل فشارهایی که از ناحیه دولت به آن وارد می شود مقاومت کند، طبیعتاً کنترل تورم نیز کار سخت و دشواری خواهد بود.
دانا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۵:۲۰    
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه قانون بازار سرمایه جامع است؛ اما مقررات و دستورالعمل های معاملاتی نیازمند بروز رسانی هستند، گفت: مقررات نحوه افشای و انتشار اطلاعات و میزان مجازات در قانونی با هم همخوانی ندارند که اصلاح آن به کارایی بیشتری بازار کمک خواهد کرد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی تاکید دارد که برخی افراد نظارت و تعامل را در تعارض با هم شناخته اند در حالی که اینگونه نیست و باید حد بهینه آن رعایت شود که هم تعامل رعایت شده و هم نظارت انجام شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۰۹:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی ، سهام عدالت را گامی در جهت ملی کردن اقتصاد و مشارکت دادن مردم در اقتصاد دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۰۱:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با تاکید بر اینکه جنس بودجه شرکت های دولتی با بودجه عمومی تفاوت دارد، گفت: بودجه شرکت های دولتی شبیه صورت حساب هایی است که هر مغازه برای خودش دارد. لزوما اعداد مندرج در این صورت حساب ها مساوی سود مغازه نیست.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۰۰:۰۶    
دنیای اقتصاد- آیت وکیلیان : مسعود درویش ، رئیس سابق اتحادیه محصولات کشاورزی در گفت وگو با دنیای اقتصاد شرایط حاکم بر محصولات کشاورزی را تحت تاثیر شیوع کرونا زیان آور و بی ثبات توصیف کرد. این کارشناس اقتصادی معتقد است فروش در این شرایط پایین آمده و تولید زمینگیر شده است.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۹:۵۴    
برترین ها: سید یاسر جبرائیلی کارشناس اقتصادی نوشت: هیئت چهار نفره IMF از جمله صاحب نظرانی هستند که در تدوین این برنامه نقش داشته اند. آنچه آماده شده، یک برنامه تعدیل ساختاری است که از افزایش قیمت سوخت تا حذف یارانه تولید و کشاورزی تا واگذاری شرکت های دولتی به بیگانگان را شامل می شود ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۴:۳۷    
یک کارشناس اقتصادی نوشت: در بحران کرونا تقریبا همه کشورها سیاست های انبساطی پولی را انتخاب کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۲:۴۲   + ۱۵ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت:معمولاً افراد ضعیف بدلیل ناتوانی در تامین وثایق ، از دریافت وام بانکی محروم هستند و وثیقه سازی سهام عدالت راهی برای عادلانه سازی تسهیلات بانکی است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۲:۲۱    
بابک فروتن مهر - کارشناس اقتصادی
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۱:۵۱    
شاهرود- صالحیان، کارشناس اقتصادی با بیان اینکه در استان سمنان صدها و شاید هزاران خانه خالی از سکنه وجود دارد که معضل بزرگی را برای خانه دار شدن جوانان پدید آورده است، گفت: باید بر این خانه های خالی مالیات بست تا مالکان ترغیب به فروش یا واگذاری شوند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۱۲:۳۶   + ۱۶ سایت دیگر  
این روزها که بازار سرمایه از رشد و استقبال قابل ملاحظه ای برخوردار شده است، یک کارشناس اقتصادی معتقد است در این شرایط با انتظارات تورمی که در اقتصاد کشور شکل گرفته ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۱۱:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی حذف صفر از پول ملی را به شرط اجرای درست و پایبندی سیاست های اقتصادی به اصول پایه پولی دارای آثاری مثل کاهش تورم و ثبات ارزش پول ملی دانست.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۱۱:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی نوشت: پیش بینی گلدمن ساکس رسیدن نرخ بیکاری به 25٪ است که در تاریخ فقط قابل مقایسه با رکورد بزرگ دهه 30است. همین الان 40میلیون نفر برای گرفتن بیمه بیکاری اقدام کرده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۰۵:۴۲   + ۲۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با انتقاد از بی توجهی دولت به ایجاد درآمدهای پایدار برای جبران کسری بودجه گفت: انتشاراوراق باید بعد از تمام تلاش دولت برای کاهش هزینه ها و ایجاد درآمدهای پایدار انجام شود.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۶:۲۹    
یک کارشناس اقتصادی گفت: چنانچه دولت و بانک مرکزی بتوانند به تورم 22 درصدی دست یابند، آنگاه قطعا شرایط به سود اقتصاد کشور خواهد شد و نرخ تورم نیز به اندازه انتظار بانک مرکزی کاهش خواهد یافت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۰:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه، هدف گذاری تورم معمولاً به عنوان رژیم سیاستی موفق در دنیای سیاست گذاری شناخته می شود، تاکید کرد، خوش بینانه است اگر تصور کنیم بازی با نرخ بهره سیاستی در ایران به سادگی باعث مهار تورم خواهد شد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۶:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مرتضی افقه کارشناس اقتصادی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری نصیر، با بیان اینکه بانکهای ما از ابتدای انقلاب تاکنون نقش موثر خود را در اقتصاد انجام ندادهاند، گفت: در میان بانک ها، بانک های خصوصی کمترین تبعیت از دولت و بانک مرکزی را داشته و به این ترتیب کمترین نقش را در امور مولد و [...]
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۵:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با انتقاد از سیاست یک بام و دو هوای بانک مرکزی در کنترل تورم گفت: بانک مرکزی از یک طرف نرخ تورم را در سال 99، 22 درصد هدف گذاری می کند و از طرف دیگر با تغییر ارز نیمایی عملا باعث افزایش چند برابری قیمت کالاهای اساسی می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۲:۰۹   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده که با فروش سهام دولتی و انتشار اوراق بدهی دولتی، رشد نقدینگی در سال جاری نسبت به سال گذشته کمتر می شود و یک کارشناس اقتصادی معتقد است که اگر عملیات بازار باز بانکی و انتشار اوراق و عمق بخشیدن به بازار اوراق به درستی عملیاتی شوند، رشد نقدینگی در سال جاری کاهش می یابد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۱:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه طرح باشگاه تحریمی ها نخستین بار از سال 92 مطرح شد ولی به دلایلی مورد توجه قرار نگرفت، گفت: 25 کشور دنیا تحت تحریم آمریکا هستند که همبستگی این کشورها ظرفیت بالایی برای شسکت محاصره اقتصادی آمریکا ایجاد می کند.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۱:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
ساسان شاه ویسی کارشناس اقتصادی در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری نصیر، با اشاره به تصمیمات دولت مبنی بر ادغام بانک ها، گفت: بنده از منتقدین ادغام بانک های نیروهای مسلح هستم زیرا به تعبیر من این اقدام در مخالفت با اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی است ...
نوروزی، کارشناس اقتصادی حوزه مسکن گفت: حدود 70 درصد از بازار تقاضا در حوزه مسکن، تقاضای دلالی است و این موضوع بحران مسکن را افزایش داده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۴:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با انتقاد از بی برنامگی دولت برای تامین مالی گفت: این بی برنامگی آثار مثبت بالقوه برخی از این سیاست ها را نیز تحت الشعاع قرار می دهد.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۲:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
سلامت نیوز : امروز بدهی دولت به سازمان به حدود 300 هزار میلیاد تومان است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از هفته نامه آتیه نو، شایدهیچ کارشناس اقتصادی و یا استاد دانشگاهی، بهتر از کسی که در این سازمان سال های سال سابقه فعالیت در سمت های گوناگون داشته ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
شاهرود- ملکی زاده، یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه مردم استان سمنان سهام عدالتشان را نفروشند، گفت: این سهام دارای ارزشی بیشتر از آنچه مردم فکر می کنند است لذا مردم فریب دلالان را نخورند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۰:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: سال اول مجلس از این جهت که انگیزه برای بر هم زدن تعادل های نامطلوب موجود بیشتر است و دولت نیز انگیزه جذب رای ندارد یک فرصت طلایی برای انجام اصلاحات اقتصادی است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۰۸:۲۵    
عبدالمجید شیخی، کارشناس اقتصادی در خصوص تولید در شرایط کرونا گفت: عملکرد دولت در راستای تولید بسیار کمرنگ است و ظاهرا دولت اعتقادی به تولید ندارد و بررسی ها نشان می دهد که سیاست های اقتصادی این دولت در شرایط تحریم و کرونا هم مانند روزهای عادی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۰۲:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با انتقاد از مدل پیشنهادی دولت برای روش غیرمستقیم مدیریت سهام عدالت گفت: لایه مدیریتی تحت عنوان شرکت های سرمایه گذاری استانی باید از بین برود چرا که معدن فساد بوده و پاسخگویی هم ندارند و به جای آن می توان از شرکت های سبدگردانی که در حجم کم کار می کنند، استفاده نمود.
معدن نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۶:۲۴    
پایگاه خبری معدن نیوز- یک کارشناس اقتصادی گفت: سیاست گذاران هر کشوری بر اساس بسترهای اقتصادی خود، سیاست های ارزی را اتخاذ می کنند که از جمله این سیاست ها، معیار عرضه و تقاضا است که متاسفانه چنین روندی در ایران به دلیل انحصار عرضه ارز در دستان دولت و بانک مرکزی، معکوس عمل می شود،
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۴:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: بازار بدهی به ابزاری برای پوشش کسری بودجه دولت تبدیل شده و سهم شرکتها در تامین مالی در این بازار کمتر از 10 درصد است.
جهان نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۴:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
نگاه ها به مجلس یازدهم بیش از هرچیزی به رفع معضلات اقتصادی جامعه بر می گردد، توقعی که عموم مردم از منتخبان متخصص یازدهمین دوره مجلس دارند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۱:۲۷   + ۲۰ سایت دیگر  
از آنجا که بانک مرکزی نرخ تورم هدف در یکسال آینده را 22 درصد اعلام کرده، یک کارشناس اقتصادی معتقد است این نرخ اعلامی قابلیت تحقق دارد و می تواند زندگی اقشار ضعیف جامعه را به ثبات برساند و رکود کنونی اقتصاد کشور را کاهش دهد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۰:۵۵    
هم اکنون می توانید سهام عدالت خود را بفروشید، ولی اگر می توانید این سهم را نگه دارید چرا که در صورت روند صعودی بازار، ارزش این سهم بالاتر می رود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۰۹:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه، عدم انتشار به موقع اوراق مالی همزمان با کاهش نرخ مبادلات بین بانکی مانند از دست رفتن یک فرصت طلایی است، گفت: علاوه بر نرخ تورم هدف بایستی نرخ هدف بهره در عملیات بازار باز نیز اعلام شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۲۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: افزایش مناطق آزاد و ویژه اقتصادی سبب کاهش درآمد زایی دولت، افزایش واردات و عدم شفافیت مالی خواهد شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۱۱:۵۱   + ۲۳ سایت دیگر  
درحالی که قیمت بسیاری از کالاهای سرمایه ای از جمله سکه در روزهای اخیر سیر صعودی داشته است، برخی افراد بر این باورند که گرانی سکه فارغ از عوامل کلیدی مانند انتظارات تورمی، نرخ دلار و طلای جهانی ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۱۱:۲۲    
سمنان- عمودی، کارشناس اقتصادی بابیان اینکه استان سمنان فاقد بازارچه های رسمی و دائمی است، گفت: بازارچه ها بهترین راه برای عرضه محصولات و کاهش بیکاری حتی به صورت مقطعی است.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۰۹:۰۰    
یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ - ۱۰:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی معتقد است امکان دستیابی به تورم 22 درصدی در کشور ممکن خواهد بود به شرط اینکه دولت از نظر سیاستهای مالی هماهنگی بیشتری با بانک مرکزی کشور داشته باشد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ - ۰۱:۲۵   + ۱۱ سایت دیگر  
با توجه به اینکه بانک مرکزی نرخ تورم هدف یک سال آینده را 22 درصد اعلام کرده است، یک کارشناس اقتصادی با اعتقاد به اینکه تحقق این نرخ دست یافتنی است، یکی از ملزومات آن را تغییر روش تامین کسری بودجه از محل پایه پولی به سمت انتشار اوراق دانست.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ - ۰۸:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: کشور ما در دهه های متمادی، تورم های بالا داشته و این به علت ساختار غلط بودجه و یارانه های پنهان است.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۲۳:۳۴   + ۳۸ سایت دیگر  
با توجه به اینکه بانک مرکزی نرخ تورم هدف یکسال آینده را 22 درصد اعلام کرده است، یک کارشناس اقتصادی ضمن اعتقاد به نقش مثبت تورم هدف در بهبود اقتصاد، گفت: برای رسیدن به این نرخ به ملزوماتی همچون عمق بخشیدن به بازار اوراق و عدم کنترل نرخ ارز نیاز است ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۲۲:۳۱    
دولت ما از پیش از کرونا نیز با کسری بودجه مواجه بود.پس از کرونا برای جبران این کسری ،از بین دو راه ،رشد پایه پولی و انتشار اوراق برای جبران کسری بودجه، بانک مرکزی راه دوم را برگزیده است ...
اتاق نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۹:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر ، به نقل از مهر، انتشار اوراق بدهی یکی از ابزارهای مقطعی دولتها برای جبران کسری بودجه است اما متأسفانه در کشور ما این امر تبدیل به رویه ای دائمی برای جبران کسری بودجه و به نوعی ابزاری برای فرار دولت از اصلاحات ساختاری بودجه شده است ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۶:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
بازار ارز، طلا، سکه و سهام به توقفگاه کوتاه مدت وجوه نقد تبدیل شده اند. پولی که انگار هیچ کس نمی خواهد نگه دارد و اکثرا ترجیح می دهند به جای آن، انواع دارایی های نقدشونده را به مالکیت خود درآورند ...
می متالز   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۵:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
می متالز - یک کارشناس اقتصادی حوزه صنعت فولاد اعلام کرد: که به نظر می رسد شرکت فولاد اکسین خوزستان در سال 1398معادل 740 میلیارد تومان سود عملیاتی ناخالص داشته است ...