شنبه ۰۹ فروردینساعت ۱۹:۱۱Mar 2020 28

جدیدترین‌های «دانش بنیان»

 
خبرگزاری فارس   ۱۰ دقیقه پیش    
رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل گفت: جهش تولید دانش بنیان در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی استان بوده و این دانشگاه به دنبال تحول براساس نیازهای جامعه و نسل نوین آموزش عالی است.
فلزات آنلاین   ۵۶ دقیقه پیش   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس در دومین نشست مجازی کمیسیون ویژه تولید ملی، گفت: الزامات جهش تولید شامل به حداکثر رساندن استفاده از ظرفیت های تولیدی و افزایش بهره وری و تکمیل زنجیره ارزش در بخش های نفت، گاز و پتروشیمی، معادن و صنایع معدنی، صنایع اولویت دار در استراتژی توسعه صنعتی کشور ...
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: با تلاش های شبانه روزی شرکت های دانش بنیان دو خط تولید ماسک n95 در استان اردبیل به بهره برداری رسید.
وطن پور گفت: یک شرکت دانش بنیان 80 هزار و جهاد دانشگاهی 50 هزار کیت تشخیص کرونا در هفته تولید و روانه بازار داخلی می کنند.
سلام نو   ۴ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، با این اقدام فناورانه روزانه 15 هزار ماسک تولید می شود البته پیش از این نیز دانش بنیان ها در میدان مبارزه با کرونا خوش درخشیدند و با تولید تجهیزات مناسب پیشگیری و درمان آن را شتاب دادند. ...
یک شرکت دانش بنیان داخلی موفق به تولید شیلدهای پلی استر محافظ صورت برای کادر درمان برای مواجهه با بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی شد.
خانه ملت   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است بروکراسی اداری یکی از موانع سر راه نخبگان است که باعث می شود در مسیر انتقال دانش خود با بی انگیزگی روبرو شوند.
یک شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری پردیس موفق به ساخت دستگاهی برای ضدعفونی کردن لباس کادر درمانی، بالاخص افراد شاغل در بخش اداری و پرسنل در بخش های غیر آلوده که ملزم به رفت و آمد در بخشهای بستری بیمارستان هستند شد.
خبرگزاری فارس   ۵ ساعت پیش    
مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری پرشین داروی البرز به عنوان یکی از عاملان صندوق نوآوری و شکوفایی در تامین مالی شرکت های دانش بنیان و فناور به تشریح حمایت های این صندوق از واحدهای فناور در زمینه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا پرداخت.
روزنامه بازار کار   ۵ ساعت پیش    
حکم معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری در خصوص نمایندگی معاونت علمی و فناوری در کمیته ارزیابی استاندارد سازی محصولات دانش بنیان استان البرزخطاب به پارک علم و فناوری البرز ابلاغ شد. ...
ایمنا   ۵ ساعت پیش    
معاون وزیر امور اقتصادی و دارائی گفت: برای جهش تولید، باید سیاست گذاری ها و اقدامات در جهت تشویق و تسهیل تولیدات دانش بنیان و فن آورانه باشند.
فرهیختگان   ۵ ساعت پیش    
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر بیان کرد: یکی از شرکت های دانش بنیان به نام شرکت پریچهر ماسکی با الیاف نانو تولید کرده و در اختیار مردم قرار داده است.
بولتن نیوز   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مدیر دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی و تولید کیت تشخیص ...
برترین ها / ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۲۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: مدیر دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی و تولید کیت تشخیص کرونا شده و این محصول وارد بازار داخل کشور شده است. ...
دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم فناوری دانش بنیان درباره نحوه توسعه و رونق گرفتن شرکت های دانش بنیان توضیح داد.
رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به فروش 120 هزار میلیارد تومانی شرکت های دانش بنیان در سال 98 گفت: اقتصاد دانش بنیان در منظومه اقتصاد کلان کشور از یک اقتصاد خرد یه سمت اقتصاد کلان نیل پیدا کرده است .
شرکت دانش بنیان حجت فناور پژوه، پیشرو در زمینه های الکترونیک، مخابرات، کنترل، مکانیک، سخت افزار و نرم افزار واقع در تهران جهت تکمیل کادر فنی و اداری خود، به سرمایه های انسانی دارای شرایط عمومی و اختصاصی زیر نیازمند است:
ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
محققان یکی از شرکت های دانش بنیان علاوه بر تولید کیت های تشخیص به دانش فنی تولید کیت های استخراج RNA ویروس کووید-19 دست یافتند.
فانوس   ۱۰ ساعت پیش    
بدون تعارف با مهندسی که به جرم همکاری با شرکتی دانش بنیان 14 ماه در فرانسه زندانی بود.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۰۸:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان ، دستگاه ضدعفونی معابر و خیابانها با نازلهای میکرونی برای اولین بار در کشور توسط محققان یک شرکت دانش بنیان در اصفهان طراحی و تولید شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۰۸:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
شرکت های دانش بنیان که در سال گذشته با تولید محصولات ایرانی و فروش آن توانستند رونق تولید را به منصه ظهور برسانند، امسال در راستای جهش تولید برای تزریق شیرینی علم در زندگی گام برمی دارند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۰۷:۰۶    
زنجان-مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان، تاکید کرد: جهش تولید به معنای ویژه تر دیدن مقوله تولید است.
مدیر اینفو   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۰۲:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
اسماعیل قادری فر در خصوص شعار امسال و برنامه های معاونت علمی و فناوری برای جهش تولید گفت: معاونت علمی با رویکرد تحقق اقتصاد دانش بنیان برای جامه عمل پوشاندن به منویات مقام معظم رهبری در خصوص شعار سال برنامه های ویژه ای را تدارک دیده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۰۱:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون پژوهشی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: دولت باید برای اساتیدی که شرکت های دانش بنیان تاسیس می کنند تسهیلات ویژه ای در نظر بگیرد که با تشویق آنها حرکت دانشگاه را به سمت کارآفرینی سوق دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۹:۵۰    
یک شرکت دانش بنیان با اتکا بر تولید داخلی به تولید دستگاه پیشرفته شتاب دهنده حطی برای درمان سرطان پرداخته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- شهرداری مشهد به همراه شرکت تعاونی دهیاری های بخش مرکزی این شهرستان با همکاری یکدیگر و بهره گیری از شرکتهای دانش بنیان ماسک های تولیدی بانوان خیاط این شهر را به در خانه های مردم رساندند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۷:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: یکی از برنامه های این معاونت در سال جاری جهت تحقق جهش تولید در کشور فراهم کردن زمینه برای نقش آفرینی هر چه بیشتر شرکت های دانش بنیان در منظومه چرخه تولید کشور است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۶:۰۳   + ۲۷ سایت دیگر  
کیت های تشخیص مولکولی کرونا 2019 توسط یکی از شرکتهای دانش بنیان ساخته و بومی سازی شد. دیگر تشخیص بیماری کرونا با کیت های ساخت ایران انجام می شود.
آنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۲:۵۷    
مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی شاهین شهر گفت: شبکه سازی با مراکز رشد استان اصفهان و کشور را در دستور کار داریم تا روند تجاری سازی، تولید انبوه و بازاریابی محصولات دانش بنیان را تسهیل کنیم.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان واقع در منطقه صنعتی فتح تهران برای تکمیل کادر فنی خود در استان تهران از افراد با سابقه کار و واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۲:۲۱    
ایسنا/قزوین شرکت های پارک علم و فناوری قزوین در شرایط حساس کنونی که ویروس کرونا در سراسر ایران شیوع یافته، یک ماه است که به تولید مواد بهداشتی و ضدعفونی کننده مشغول هستند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین مسئول شبکه توزیع یک فروشگاه مجازی اقلام بهداشتی گفت: جهاددانشگاهی قزوین با همکاری یک شرکت دانش بنیان بسته بندی و توزیع اقلام بهداشتی را عملیاتی می کند و در این روش هزینه ارسال رایگان بوده و اقلام به قیمت مصرف کننده به فروش خواهد رسید.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۱:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
معاون اسبق نخبگان ریاست جمهوری گفت: تولیدات دانش بنیان به قدری مهم است که تولید سه گرم داروی نوترکیب بیش از سیصد بشکه نفت ارزش مالی دارد، این ترکیب که در آن از ارزش افزوده ی خلاقیت و مغز استفاده می شود عالی ترین سطح تولید است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۰:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید لامپ اشعه ایکس برای تشخیص سرطان سینه شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۰۰:۲۹    
دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در چندین کشور هم چون اندونزی، چین، عراق، هند و ترکیه دفاتر توسعه صادرات محصولات دانش بنیان تأسیس کرده ایم و در حال حاضر صادرات محصولات نانویی به 45 کشور دنیا را داریم.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۲۱:۰۶   + ۱۸ سایت دیگر  
به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، راهبرد های سیاستی قوی شدن جمهوری اسلامی ایران از طریق جهش تولید که با هدف تغییرات مهم و اثرگذار در مسیر جهش تولید و تأثیرگذاری کلیدی بر حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی در پرتو تحول در فرهنگ ...
گجت   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۹:۳۴    
یکی از شرکت های دانش بنیان ایران موفق شد کیت تشخیص کرونا را به تولید برساند و از این پس تشخیص بیماران مبتلا به کروناویروس با این کیت های بومی انجام می شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۹:۳۰    
مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان از ارز آوری 10 میلیون دلاری با صادرات تیوب های لیزری تولید شده در تبریز خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۸:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
صنعتگران شرکت دانش بنیان در اصفهان موفق به طراحی و ساخت دستگاه ضدعفونی کننده معابر شدند.
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۷:۵۷   + ۱۵ سایت دیگر  
خوشبختانه زنجیره ساخت دستگاه های تولید ماسک در انواع مختلف در داخل کشور به همت شرکت های دانش بنیان تکمیل شد. این خبری که سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به تازگی اعلام کرده است.
اقتصاد آنلاین / کارگر نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۰:۱۲   + ۳۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به تخصیص 14 میلیارد دلار برای واردات کالا های اساسی در سال گذشته گفت: بخشی از نیاز های وارداتی در سال جدید با تحقق سیاست جهش تولید در بخش های مختلف با اتکای به ظرفیت های داخلی و مجموعه های دانش بنیان تامین خواهد شد.
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۷:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان گفت: برای رشد و توسعه جهشی تولید در کشورمان باید هر چه بیشتر به بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان بها دهیم؛ این شرکت ها باید تلاش خود را در زمینه رفع نیازهای کشور بیشتر کنند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۷:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان از تولید ماسک N95 فیلتردار برای نخستین بار در کرمان توسط شرکت دانش بنیان این دانشگاه در شرایط ایزوله خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۶:۴۶    
کرمان - ایرنا - معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان با اشاره به اینکه شرکت های دانش بنیان انعطاف پذیر هستند گفت: این شرکت ها با پیدایش مشکلی در جامعه، کسب و کارهای خود را در جهت کمک به جامعه تغییر می دهند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۶:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
خلیل راحتی گفت: سالانه نزدیک به سه میلیون دلار سهم دانش بنیان های استان سمنان در صادرات و ارزآوری برای کشور است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۶:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
طرح یکی دیگر از شرکت های دانش بنیان در زمینه تولید کیت های تشخیص کووید-19 از سوی معاونت علمی و وزارت بهداشت مورد پذیرش قرار گرفت و به گفته آنها این طرح درمرحله ارائه نمونه های اولیه به انستیتو پاستور برای دریافت تاییدیه ها قرار دارد.
پول نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۶:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه یکی از ابزارهای تحقق شعار چهش تولید توجه ویژه به پتانسیل شرکت های دانش بنیان است گفت: متاسفانه در بسیاری از موارد قانون های دست و پاگیر زیاد داریم که باید به سرعت مرتفع شود.
دبیرستاد فرهنگسازی اقتصاددانش بنیان گفت: برای رشد و توسعه جهشی تولید در کشورمان باید هر چه بیشتر به بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان بها دهیم؛ این شرکت ها باید تلاش خود را در زمینه رفع نیازهای کشور بیشتر کنند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۵:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
قزوین- رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین گفت: با همکاری یک شرکت دانش بنیان در آزمایشگاههای دانشگاه پیام نور استان تولید مواد ضدعفونی مورد نیاز جامعه برای مقابله با ویروس کرونا آغاز شده است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۴:۵۹   + ۳۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به تخصیص 14 میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی در سال گذشته گفت: بخشی از نیازهای وارداتی در سال جدید با تحقق سیاست جهش تولید در بخش های مختلف با اتکای به ظرفیت های داخلی و مجموعه های دانش بنیان تأمین خواهد شد.