شنبه ۲۳ آذرساعت ۰۵:۵۴Dec 2019 14

جدیدترین‌های «دانش بنیان»

ایسکانیوز   ۱ ساعت پیش    
سرپرست اداره کل سیاست گذاری و نظارت راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات و شرایط تشکیل بازارفناوری را تشریح کرد.
آنا   ۵ ساعت پیش    
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ایلخچی گفت: نرم افزار ویدئو کنفرانس ساخت شرکت دانش بنیان مستقر در مرکز رشد این دانشگاه کاملاً بومی بوده و تحت وب و با امنیت بالا کار می کند و دیگر احتیاجی به نمونه خارجی آن نیست.
آنا   ۵ ساعت پیش    
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: رشد اقتصاد دانش بنیان وابستگی بازار منطقه به ایران را به شدت افزایش خواهد داد و موجب می شود منابع مالی مورد نیاز کشور تأمین شود.
ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: در شرایط تحریمی که کشور با آن مواجه شده به شرکت های دانش بنیان و توان داخلی تکیه کرده ایم و همچنین تعامل بسیار خوبی را نیز با دانشگاه ها داریم.
شرکت ملی گاز ایران در زمینه تعامل با استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان، کار بسیار بزرگ و مهمی انجام داده که دیگر شرکت های اصلی وزارت نفت نیز باید از آن تبعیت کنند.
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۸:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
سید حسین اخوان علوی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر قم در مصلای قدس اظهار کرد: این استان از لحاظ شرکت های دانش بنیان با برخورداری از 74 شرکت دانش بنیان، در بین 10 استان نخست کشور قرار دارد. ...
شانا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۷:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
استاندار خوزستان، صنعت نفت را در بحبوحه تحریم ها صنعتی پویا، زنده و فعال توصیف کرد و گفت: استان خوزستان با نفت عجین است و می تواند به قطب فعالیت استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان فعال در صنعت نفت تبدیل شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۶:۴۹    
امام جمعه گلپایگان گفت: اگر شرکت های دانش بنیان را تقویت کنیم با قدرت های اقتصادی و قول های بزرگ دنیا می توانیم رقابت کنیم؛ اقتصاد کشوری می تواند فعال باشد که از پژوهش لازم، مطالعات دقیق و ابداعات جدید برخوردار باشد تا دچار مشکل نشود.
روزنامه راه مردم   ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۶:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مجید تباشیری اصفهانی مدیر عامل گروه صنعتی ریف و رئیس هیئت مدیره کانون هماهنگی دانش ، صنعت ، بازار و رنگ و رزین در اولین همایش این کانون در جمع خبرنگاران گفت : عضویت فعالان صنعت رنگ و رزین از وارد کنندگان ، بازرگانان ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۶:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا- رییس پارک علم و فناوری فارس گفت: برای شکوفایی اقتصادی راهی جز تکیه بر دانش و توجه به اقتصاد دانش بنیان وجود ندارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۴:۵۱    
کاتالیست قطعه ای است در خودرو که نقشی مهم در کاهش آلودگی هوا دارد؛ امروز مهمان کارخانه ای شدیم که در غالب یک شرکت دانش بنیان فعالیت می کند و توانایی تولید کاتالیست تمام خودرو های داخلی را دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۴:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس با اشاره به اخذ مجوز پذیرش دانشجوی خارجی در این دانشگاه گفت: دهه فجر امسال شرکت های دانش بنیان و کارآفرین با امکان اشتغال دانشجویان فارغ التحصیل در واحد شهرقدس مستقر می شوند.
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۴:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
آیت الله " قربانعلی دری نجف آبادی" در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه اراک افزود: پیشرفت و توسعه پایدار کشور در سایه توجه به تحقیق محقق می شود زیرا اموری که بر اساس پژوهش باشد موفق می شوند و کمتر گرفتار مشکل و چالش خواهند شد. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۴:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان توانسته به تولید چندین مدل از یخچال، فریزرهای ویژه و همچنین دستگاه های دیگر مورد نیاز صنعت آزمایشگاهی دست پیدا کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
علی رستمی گفت: صنعت نمک و فرآورده های آن در گرمسار و آرادان با استفاده از شرکت های دانش بنیان بین المللی خواهد شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۳:۵۲    
ایسنا/مرکزی خطیب جمعه اراک راه حل مشکلات کشور را توجه به پژوهش و تحقیق و توسعه دانش بنیان دانست.
پارسینه   ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۳:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
سازمان فضایی ایران از امضای تفاهم نامه همکاری در زمینه سرمایه گذاری خطرپذیر در طرح تامین، راه اندازی، بومی سازی و نگهداری زیرساخت های دریافت تصاویر ماهواره ای در ایران با صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، صندوق پژوهش و فناوری استان یزد و کنسرسیوم شرکت های دانش بنیان این استان خبر داد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۳:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
بندرعباس - عضو هیئت مدیره صندوق توسعه ملی گفت: در حوزه گردشگری 600 میلیارد تومان، در حوزه شرکتهای دانش بنیان 500 میلیارد تومان و در حوزه صنعت 3000 میلیارد تومان سرمایه جذب نشده داریم.
رشت 20   ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۲:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
از نکات جالب توجه غرفه منطقه آزاد انزلی حضور تعدادی از شرکت های دانش بنیان، فناور و نوآور فعال در سطح منطقه می باشد که با همراهی این سازمان در این نمایشگاه، دستاوردهای خود را عرضه نموده اند، بخشی که با استقبال خوب بازدیدکنندگان نیز مواجه شده است. ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۲:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
دکترمهرداد مظفری مجری شهرک تحقیقاتی کاوش روز جمعه گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: این شهرک در اکوسیستم نوآوری و فناوری در استان البرز برای تجاری سازی ایده های فناورانه استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان یک موقعیت استتثنایی است. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۱:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست بازاریابی و فروش منطقه ای آقا توانایی برنامه ریزی و تدوین پلن فروش مسلط به تنظیم قراردادهای فروش، قیمت گذاری و وصول مطالبات فروش مسلط به تکنیک های توسعه فروش و فنون مذاکره و مسیر بندی بازاریابی و اداره تیم فروش زیر دست ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۱:۳۴    
یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک فناوری یزد به دانش فنی تولید انواع نانومواد با کاربرد در دندانپزشکی و تولید کرم های ضد آفتاب دست یافته، ولی اخذ مجوزها برای تولید انبوه این محصولات یکی از چالش های این شرکت است ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۱:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در جمع اعضای فرهنگستان علوم، از اهمیت فناوری های نرم و علوم انسانی در توسعه اقتصاد دانش بنیان و ضرورت های رونق زیست بوم کارآفرینی و نوآوری به مدد توسعه خلاقانه و محصول محور این حوزه گفت.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۰:۵۰    
مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در خصوص مشکلات شرکتهای دانش بنیان گفت: پروسه های طولانی در مسیر اخذ مجوز ما را از تولید محصولات بر پایه دانش پشیمان می کند.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۰:۰۰    
مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: اگر به شرکت های دانش بنیان فرصت داده شود این شرکت ها می توانند مشکلات کلیدی را حل کنند تا جاییکه شرکت های دانش بنیان در اجرای برخی از طرح ها کلیدی و تولید محصول با کیفیت از کشور آمریکا پیشی گرفتند.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۰۹:۵۷    
یک شرکت پژوهش فناور محصولی به نام گرانول هیدروکسی آپاتیت کربناته نانوساختار تولید و به بازار عرضه می کند که کاربردهای مختلفی نظیر خمیردندان، وارنیش دندان، خمیر بندآورنده خونریزی و لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده می شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۰۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
در حالی هفته پژوهش و فناوری از فردا برگزار می شود که 19 سال از آغاز آن سپری شده است و مفاهیمی چون پارک های علم و فناوری، واحدهای رشد و شرکت های دانش بنیان به ادبیات پژوهش و فناوری کشور اضافه شده و با نهادینه سازی این مفاهیم ...
جامع نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۰۰:۱۱    
جامع خبر(جامع نیوز): مدیرکل دفتر هماهنگی دانش، صنعت و بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تلاش کرده اقتصاد سنتی را به اقتصاد دانش بنیان تغییر دهد ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۲۲:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
سورنا ستاری با بیان اینکه اگر می خواهید با تحریم ها مقابله کنید باید از شرکت های دانش بنیان حمایت شود، گفت: باید بدانیم که نفت هیچ اهمیتی ندارد بلکه دانش از نفت مهمتر است و این مهم باید تبدیل به یک فرهنگ شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۲۲:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل هماهنگی بخش دانش، صنعت و بازار معاونت فناوری ریاست جمهوری گفت:از آنجایی که محیط دانشگاه ها نمی تواند زمینه فعالیت های کاربردی باشد حضور شرکت های دانش بنیان در کنار دانشگاه ها می تواند جایگاه علمی و صنعتی کشور را ارتقاء دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۸:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی گفت: سال گذشته 48 واحد صنعتی دانش بنیان داشتیم و در سال جاری با همگرایی و استفاده از ظرفیت های مشترک میان شرکت شهرک های صنعتی استان و دستگاه ها این تعداد به 88 واحد رسیده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۷:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
بوشهر-ایرنا- استاندار بوشهرگفت: این استان در حوزه دانش بنیان طرح هایی قابل توجهی دارد که انتظار داریم توسط بنیاد برکت حمایت لازم از این بخش صورت گیرد.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۷:۰۶    
کسب و کار نیوز - عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس و وزیر امور اقتصادی و دارایی در حالی روز سه شنبه پشت تریبون ساختمان بهارستان معترف به روند سخت مجوزدهی به شرکت های دانش بنیان بودند که باید دید آیا این اعتراف ها منجر به اصلاح روش موجود و تسهیل صدور مجوزدهی به این شرکت ها برای فعالیت خواهد شد یا ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۷:۰۱    
معاون پژوهشی دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: به فکر راه اندازی شرکت های دانش بنیانی هستیم که حتما باید دانشجویان با ما همکاری داشته باشند.
نقدینه   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۷:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
نقدینه- معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی وضعیت بیمه ای شرکت های دانش بنیان را تشریح کرد و گفت: تامین اجتماعی بدون اعمال ضریب برای شرکت های دانش بنیان مفاصاحساب صادر می کند . ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۶:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
گاهی اوقات برای ایجاد یک کسب و کار نیاز به محیط وسیع، سرمایه کلان و یا تجربه نیست بلکه می توان با ایده خوب کار را آغاز کرد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در جمع اعضای فرهنگستان علوم، از اهمیت فناوری های نرم و علوم انسانی در توسعه اقتصاد دانش بنیان و ضرورت های رونق زیست بوم کارآفرینی و نوآوری به مدد توسعه خلاقانه و محصول محور این حوزه گفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۶:۰۱    
مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: طراحی و ساخت اولین سنسور آشکارساز جبهه موج، از جمله اهداف میانبرد دستیابی به روش های نوین ساخت آینه های انعطاف پذیر است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۴:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیر اجرایی نمایشگاه تستا گفت: دومین دوره این نمایشگاه همزمان با هفته پژوهش با حضور صنایع مختلف، کارگزاران و شرکت های دانش بنیان با هدف رفع نیازهای صنعت از 26 آذرماه برگزار می شود.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۴:۰۳    
مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: از 80 محصول تجاری سازی شده در عرصه سلول های بنیادی 37 محصول در زمینه پزشکی بازساختی و سلول درمانی در راستای ارائه خدمات با کیفیت بالا و هزینه پایین به بیماران، تولید و بومی شده است.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بازدید سه ساعته از نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان عنوان کرد: حمایت از استارت آپ ها تولید ثروت، رونق تولید و ایجاد اشتغال را به همراه دارد. ...
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۳:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
چهارمین نمایشگاه حمل ونقل، لجستیک و صنایع وابسته با حضور بیش از 300 شرکت دانش بنیان و استارت آپ حمل ونقلی از سراسر کشور 24 تا 26 آذرماه سال جاری در محل نمایشگاه های مصلی تهران برگزار می شود. ...
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۱:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد گفت: زمانی که بحث اقتصاد هوشمند مطرح می شود، باید بدانیم که گامی فراتر از اقتصاد دیجیتال و دانش بنیان مدنظر است و باید در جهت تکامل اقتصاد هوشمند تلاش کرد.
عصر همدان   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
حمید ساغرچیان مدیر عامل شرکت جاروی هوشمند وستا در گفتگو با خبرنگار عصر همدان، با بیان اینکه ازسال 91 کار را با دو نفر شروع و امروزه 15 نفر بطور مستقیم و 20 نفر غیر مستقیم مشغول به کار هستند گفت:فعالیت شرکت در بخش تجهیزات پزشکی و در راستای سلامت جامعه است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۱:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
شهردار مشهدمقدس گفت: در مجموع سالانه حدود 150 میلیارد تومان برای فعالیت های دانش بنیان در نظر گرفته می شود که در هفت سرفصل تعریف شده است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۰:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در حال حاضر 50 درصد درآمد شرکت های دانش بنیان از محل شرکت های زیست فناوری است و بیش از 60 درصد عمده صادرات محصولات دانش بنیان کشور مربوط به شرکت های این حوزه است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
کارشناسان معتقدند که دانش بنیان کردن صنایع باید مورد توجه باشد تا محور مداخلات دولت بر اساس توانمندسازی شرکت ها قرار بگیرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۰۹:۵۸    
بندرعباس- ایرنا- در شرایط فعلی اقتصاد کشور و با توجه به تحریم های ظالمانه دشمنان، به نظر می رسد که باید هر روز نقش درآمدهای نفتی کمرنگ تر از روز قبل شود و به جای آن توسعه هر چه بیشتر شرکت های دانش بنیان به منظور توسعه اقتصادی در دستور کار برنامه ریزان قرار گیرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۰۹:۴۱    
استادار یزد گفت: با بهره گیری از پتانسیل ها و توانمندی نیرو های متخصص استان یزد در حوزه فضایی، می توان از این صنعت برای رسیدن به اقتصاد دانش بنیان بهره برد.