پنجشنبه ۰۱ اسفندساعت ۰۱:۲۹Feb 2020 20

جدیدترین‌های «خصوصی سازی»

یک مقام مسئول گفت: بانک مرکزی اخیراً آمارهای پولی و بانکی را ارائه داده است که وضعیت قابل قبولی ندارد.
مدیر شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی با تأکید بر اینکه بانکداری خصوصی یعنی خصوصی سازی خلق پول در اقتصاد، گفت: بانک های خصوصی مجوز خلق پول دارند و باید بر اساس این اجازه مسئولیت بپذیرند.
اقتصاد مقاومتی   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۲:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
دکتر نجفی پژوهشگر اقتصادی در نشست آثار بانکداری خصوصی در اقتصاد ایران از منظر اقتصاد کلان از ششمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، مقاله ای با عنوان بازخوانی تحولات قانونی موثر بر خصوصی سازی نظام بانکی ارائه کرد ...
تین نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۱:۵۶    
در زمان سانحه راهبری ایستگاه ابومسلم در اختیار شرکت بخش خصوصی با افراد بی تجربه که با شرکت در یک دوره کوتاه مدت سیر و حرکت به کار در ایستگاه کاشمر گمارده شده بودند.
آنا   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۱:۴۳    
قائم مقام اسبق شرکت ملی پالایش و پخش با اشاره به اینکه مشکل امروز صنعت نفت ایران نبود نقشه جامع انرژی در کشور است گفت: با خصوصی سازی اشتباه طی سا ل های گذشته هم زنجیره تولید از بین رفت و هم حیات خلوت هایی برای یک عده ایجاد شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۹:۱۵    
تهران- ایرنا- مدیرعامل اسبق استقلال گفت: استقلال سال هاست بلاتکلیف است و و مربوط به امروز و دیروز نیست. متولیان ورزش باید برنامه جامع و کاملی برای خصوصی سازی باشگاه ها ارائه دهند.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۸:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایسنا، غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری دیروز خود گفت: تمامی تلاش ما بر این است که باید با صلابت و اقتدار، چوب های فساد و ناکارآمدی را از چرخ های اقتصاد و تولید داخلی خارج کرد تا چرخ های تولید راحت تر بچرخد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۷:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
وزیر اسبق کشاورزی معتقد است، مجلس بعدی باید خصوصی سازی و واگذاری امور اقتصاد به بخش خصوصی و علمی کشور را در دستور کار قرار دهد.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۴:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
علیرضا محجوب درباره طرح برون سپاری درمان تامین اجتماعی گفت: بیش از 30 میلیون نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند. می توان گفت این طرح همان خصوصی سازی درمان است که ما مخالفت خود را اعلام کرده ایم و شما نیز باید حمایت کنید.
خبر خودرو   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۱:۵۶    
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی ضمن اشاره به چالش های خصوصی سازی بر وقوع قرارداد میان دولت و بخش خصوصی و اجرای تعهدات ناشی از آن در فرآیند واگذاری ها تاکید کرد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۶:۱۶   + ۲۰ سایت دیگر  
حجت اله میرزایی گفت : اجرای ناقص و نادرست خصوصی سازی باعث شد، برای ذوب آهن اصفهان این اسطوره صنایع فولادی کشور مشکلاتی ایجاد نماید و مهمترین دغدغه ان عدم تامین مواد اولیه به ویژه سنگ آهن می باشد .
ایانا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۵:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب اتاق ایران گفت: با وجود قانون ثبت ارقام گیاهی و کنترل و گواهی بذر و نهال، منعی برای خصوصی سازی بذر در کشورمان وجود ندارد.
ایانا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۳:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
مشاور رئیس جمهور در امور کشاورزی و امنیت غذایی، خصوصی سازی صنعت بذر را نقطه عطفی برای ارتقاء بخشی تولید در این صنعت دانست.
ایانا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۲:۱۵    
کارگاه آموزشی مشترک ایران و ترکیه با موضوع دستاوردهای خصوصی سازی در صنعت بذر و تجربه های این بخش صبح امروز در اتاق بازرگانی ایران آغاز به کار کرد.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۱:۱۴   + ۲۴ سایت دیگر  
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی بر لزوم واگذاری تولید و تجارت بذر به بخش خصوصی تاکید کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس عباس کشاورز در نشست کارگاه آموزشی مشترک ایران و ترکیه در خصوص خصوصی سازی در صنعت بذر که در اتاق بازرگانی ایران در حال برگزاری است ...
رجا نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مجلس در دو سه مقطع می خواست به عرصه صنعت خودرو ورود جدی کند، با یک هدیه خودروئی، موضوع از دستور خارج می شد. یک بار به همه نماینده ها پاترول دادند، یک بار پژو پارس دادند، یک بار ماشین دیگر!
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۰۹:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: هپکو قبل از واگذاری باید بازسازی ساختاری شود. بنابراین شرکت در اختیار وزارت صمت قرار می گیرد تا اصلاحات ساختاری بر روی آن انجام شود و پس از آن نسبت به واگذاری دوباره هپکو اقدام خواهیم کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۷:۲۱    
محمود کلهر گفت: امیدوارم نمایندگان جدید مجلس شورای اسلامی خصوصی سازی سرخابی ها را جدی بگیرند.
ماین نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۴:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه معادن زغال سنگ - شرکت زغال سنگ پروده طبس از سال 1387 به عنوان نخستین بهره بردار معادن تمام مکانیزه زغال سنگ ایران، فعالیت خود را در معادن شماره یک و مرکزی واقع در منطقه پروده طبس آغاز کرد و از سال 1393، در راستای رد دیون دولت ...
شعار سال   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۴:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
دولت های ایران از اوایل دهه 1300 تا امروز انباشت انواع دارایی را در دستور کار داشته و دارند. برای اثبات این داوری کافی است به اندازه بودجه شرکت های دولتی نسبت به بودجه عمومی توجه شود. این نسبت در بودجه 1399 نیز با اختصاص 76 درصد از بودجه کل کشور به شرکت های دولتی قابل اثبات است.
سلام نو / گفتارنو   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۴:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
از سوم اسفندماه به ازای هر سهم یک میلیون تومانی عدالت به صورت علی الحساب 205هزار تومان واریز می شود. به گزارش سلام نو، علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی سازی ، با بیان این مطلب ...
اصلاحات نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۰:۰۵    
حمید رضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون ولایی های مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با اصلاحات نیوز درباره فرآیند خصوصی سازی گفت: اگر کار به صورت سالم انجام پذیرد، در مسیر توسعه کشور و منافع عمومی قرار می گیرد. ...
خبرورزشی   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۰۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
هر از گاهی مطرح شود و خبر هایی که در تمام این سال ها درباره خصوصی سازی شنیدیم و نوشتیم و شما خواندید، امروز وقتی مرور می شوند لطیفه های تکراری و بی مزه ای هستند که برای خندیدن و خنداندن نیاز به قلقلک دارند.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۰۷:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
یک نماینده مجلس گفت: کارگر وقتی کار خود را از دست می دهد احساس می کند که همه چیز در حال از دست رفتن است و سرمایه ملی را کسی گرفته و بلد نیست خوب مدیریت کند یا اینکه می خواهد سوءاستفاده کند درنتیجه اعتراض می کند اما متاسفانه همیشه دادستان محترم طرف آن سمت را می گیرد چون فکر می کند اغتشاش شده ...
شریان   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۰۷:۱۷   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان خصوصی سازی از واریز 205 هزار تومان سود علی الحساب سهام عدالت از سوم اسفند خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۰۰:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
دکتر بهرام شکوری رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران ضرورت انجام خصوصی سازی و کوچک کردن اندازه دولت ها در دنیا کاملا به اثبات رسیده است، اما در ایران که پیش تر به دلیل تکیه بر درآمدهای نفتی، بر لزوم و اهمیت مهیا کردن بستر جریان کوچک سازی دولت نپرداخته بود ...
کرد پرس   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۲۲:۱۷    
به گزارش کردپرس، مجتمع کشت و صنعت مهاباد یکی از طرح های صنایع تبدیلی کشاورزی قبل از انقلاب است که در دوره 15 ساله 1340 تا 1355به وجود آمد و در نوع خود در ایران و خاورمیانه بی نظیر بود ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۲۰:۵۷   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس سازمان خصوصی سازی گفت: طبق برآوردهای صورت گرفته میزان پرداختی سود سهام عدالت به افرادی که ارزش سهام آنها یک میلیون تومان است، 205 هزار تومان خواهد بود.
جماران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۹:۲۲   + ۲۹ سایت دیگر  
به گزارش جی پلاس؛ دویست و سی و دومین نشست شورای معاونین وزارت ورزش با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان برگزار شد. در این جلسه جمشید تقی زاده معاون وزیر ورزش و جوانان و مسئول پیگیری واگذاری استقلال و پرسپولیس با ارائه گزارشی از روند خصوصی سازی دو باشگاه گفت ...
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۹:۲۴   + ۱۴۵ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی سازی ، در مورد واریز سود سهام عدالت گفت: از سوم اسفندماه سال 98 به ازای هر سهم یک میلیون تومانی سهام عدالت، به صورت علی الحساب 205 هزارتومان واریز می کنیم ...
عصر بانک   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۶:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
در این سال ها خودروسازان بزرگ کشور معمولا از دو مسیر فروش و اخذ تسهیلات به تامین نقدینگی پرداخته و کمتر به ابزارهای مالی موجود در بازار سرمایه روی آورده اند ...
موج   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۱:۴۱    
رییس سازمان خصوصی سازی کشور ازافزوده شدن محصولات صنعتی به سبد تولیدات شرکت ذوب آهن اصفهان خبر داد.
متالز نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۰:۱۸   + ۳۲ سایت دیگر  
علیرضا صالح رییس سازمان خصوصی سازی کشور،چهارشنبه بیست و سوم بهمن ماه با حضور در ذوب آهن اصفهان ضمن بازدید از بخش های مختلف شرکت با منصور یزدی زاده مدیرعامل و محمد زارع پور اشکذری عضو هیات مدیره شرکت و تنی چند از دیگر مسئولین ذوب آهن دیدار و گفتگو نمود.
رجا نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ - ۱۷:۲۹    
دولت باید کوچک بشود و بسیاری از کارمندانی که دراختیار دولت هستند، اگر سهام نفت داشته باشند، از دولت بیرون می روند و کسب و کاری را راه می اندازند که خودش ایجاد اشتغال میکند.
شعار سال   ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ - ۰۶:۳۱    
رئیس جدید سازمان خصوصی سازی از برنامه واگذاری 20 درصد از سهام پنج پالایشگاه کشور خبر داد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۰:۰۷   + ۳۵ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد با تاکید بر نقش مهم بازار سرمایه به عنوان کریدور اصلی تأمین مالی بنگاه های تولیدی در کشور، خواستار نقش آفرینی هرچه گسترده تر این بازار در تحقق اقتصاد مردم بنیان شد.
ایبنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۰۹:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
بلوک 20 درصدی شرکت پالایش نفت شیراز که توسط سازمان خصوصی سازی در فرابورس ایران عرضه شده بود، به فروش رسید.
بازار نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۷:۲۷    
تنها 15 روز به موعد واریز سود سهام عدالت باقی مانده است به طوری که براساس اعلام رئیس سازمان خصوصی سازی واریز سود از سوم اسفند ماه با اولویت مددجویان بهزیستی و کمیته امداد آغاز می شود.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۶:۳۱   + ۶۰ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، علیرضا صالح گفت: میزان سود سهام عدالت کمی بیش از 200 هزار تومان برای افرادی که یک میلیون سهم دارند، تعیین شده است. در این راستا میزان سود افرادی که سهم های کوچک تری دارند به تناسب کوچک می شود ...
کارگر نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۴:۰۵    
هیات عمومی دیوان عدالت اداری بخشی از دستورالعمل مدیر کل دفتر سهام عدالت سازمان خصوصی سازی را در مورد پرداخت مطالبات سالهای 94 لغایت 96 فقط دو نفر از کارکنان دفاترشهرستانی تعاونی های سهام عدالت را ابطال کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
دژپسند گفت: مردم بنیادی کردن از خصوصی سازی فراتر است به عبارتی شکل جامعه تری را برای ما به تصویر می کشد.
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۱:۰۷   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، شاپور محمدی در خصوص نظر برخی کارشناسان در مورد آنکه فروش اموال دولتی در قالب صندوقهای قابل معامله در بورس خصوصی سازی محسوب نمی شود گفت ...
پول نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۱:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
پول نیوز - سازمان خصوصی سازی در واگذاری بلوک 59.02 درصدی شرکت تولید تجهیزات سنگین(هپکو) در فرابورس ایران ناکام ماند.
تهران نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۰۹:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ، حسن علایی معاون واگذاری سهام و بنگاه های سازمان خصوصی سازی کشور در مصاحبه با رادیو گفت: مطابق برآوردهای صورت گرفته مبلغ واریز سود سهام عدالت به ازای هر سهم یک میلیون تومان بالای 200 هزار تومان است. ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۰۹:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
قربانی ضمن بیان مشکلات کارخانه کاشی اصفهان و معوقات مزدی کارگران، ریشه ی تمام مشکلات را در خصوصی سازی می داند.رضا قربانی (رئیس شورای اسلامی کار کارخانه کاشی اصفهان) در گفتگو با خبرنگار ایلنا ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۰۹:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز ؛ بحث خصوصی سازی با هدف کوچک کردن دولت در راستای اجرای اصل 44قانون اساسی، مورد توجه و تصویب قرار گرفت، بحثی که رهبر انقلاب نیز بر آن سفارش اکید داشتند. ...
سلام نو   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۰۹:۰۸   + ۴۹ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: فروش سهام 20 هزار میلیارد تومان از اموال دولت در قالب صندوقهای قابل معامله در بورس نوعی مردمی سازی اموال دولتی است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۰۸:۲۶   + ۱۴ سایت دیگر  
سازمان خصوصی سازی در واگذاری بلوک 59.02 درصدی شرکت تولید تجهیزات سنگین(هپکو) در فرابورس ایران ناکام ماند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۰۸:۰۷    
رئیس سازمان خصوصی سازی از بازسازی ساختاری هپکو خبر داده و کارگران نگرانند که مبادا مسئولان دولتی، اشتباهات گذشته را در واگذاری مجدد تنها شرکت سازنده ماشین آلات راه سازی و کشاورزی کشور مرتکب شوند.