پنجشنبه ۰۸ اسفندساعت ۰۷:۴۱Feb 2020 27

جدیدترین‌های «اقتصاد دانش بنیان»

خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۰۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از فروش 900 هزار میلیارد تومانی محصولات توسط شرکت های دانش بنیان در سال گذشته خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۰۹:۱۳    
ایسنا/اصفهان یک عضو کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر می خواهیم از اقتصاد متکی به نفت به یک اقتصاد دانش بنیان گذر کنیم باید بپذیریم در بودجه باید دست از منابع نفتی بکشیم و منابع حاصل از صادرات درآمد نفت را در چارچوب برنامه ششم توسعه کشور در حساب صندوق توسعه ملی واریز کنیم.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۲۱:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: 34 فرصت سرمایه گذاری با مبلغ 31 هزار و 230 میلیارد ریال در حوزه اقتصاد دانش بنیان و فناور این استان شناسایی شده است.
جماران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۲۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
سورنا ستاری عصر سه شنبه در نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی در مشهد افزود: صندوق پژوهش و نوآوری استان قرار است از شرکت های دانش بنیان کوچک، استارتاپ ها و پروژه های پایه حمایت کند و با پول بخش خصوصی حمایت و تقویت شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۷:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
زنجان- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان گفت: اقتصاد دانش بنیان، اقتصادی است که بر اساس تولید، توزیع و کاربرد دانش و اطلاعات، شکل گرفته و سرمایه گذاری در دانش و صنایع دانش پایه، مورد توجه خاص قرار می گیرند.
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۷:۰۵   + ۱۶ سایت دیگر  
دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان گفت: با کمک زیست بوم فناوری و نوآوری کرونا را شکست می دهیم عنوان فراخوانی است که قصد دارد با هم افزایی فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری گامی قدرتمند و هم افزا در کمک به مردم و جامعه برای مبارزه با ویروس جدید کرونا با استفاده از توان دانش بنیان ها و استارتاپ ها ...
دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان گفت: با کمک زیست بوم فناوری و نوآوری کرونا را شکست می دهیم عنوان فراخوانی است که قصد دارد با هم افزایی فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری گامی قدرتمند و هم افزا در کمک به مردم و جامعه برای مبارزه با ویروس جدید کرونا با استفاده از توان دانش بنیان ها و استارتاپ ها ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۲:۰۸    
مدیرکل اقتصاد دانش بنیان و توسعه سرمایه گذاری دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی از رونمایی داشبورد مدیریت طرح های فناوری دانشگاه آزاد خبر داد که به کمک آن تمامی مراحل یک طرح دانش بنیان تحت نظارت مدیران ارشد سازمان مرکزی قرار می گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۱:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
هیچ وطن پرستی، هیچ عاقلی، هیچ مومنی و هیچ ایران دوستی با این گزاره منطقی ما باید قوی باشیم مخالفت نمی کند. نه تنها صاحبان عقل سلیم و باورمندان به آرمان های انقلاب و آن ها که دل در گرو ایران دارند با قدرتمندتر شدن کشور مخالفتی ندارند و به سهم خود برای تحقق این معنا می کوشند.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۲۳:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی شازند، چهارمین جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی از سوی پژوهشکده سیاست گذاری دانشگاه صنعتی شریف و با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم ...
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۷:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
سی وهفتمین شماره ماهنامه دانش بنیان، با نگاهی ویژه به نقش زیست بوم نوآوری در عبور از گردنه دشوار تحریم ها و تحقق اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد مقاومتی منتشر شد.
سی وهفتمین شماره ماهنامه دانش بنیان، با نگاهی ویژه به نقش زیست بوم نوآوری در عبور از گردنه دشوار تحریم ها و تحقق اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد مقاومتی منتشر شد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۲:۳۳    
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین گفت: اولویت مجلس آینده باید توسعه علم و فناوری و جداسازی اقتصاد کشور از نفت باشد.
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۲:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از برگزاری جشنواره و مسابقه پاناسه با هدف تلاش برای کاربردی سازی پایان نامه های دانشگاهی توسط این معاونت خبر داد و گفت ...
دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از برگزاری جشنواره و مسابقه پاناسه با هدف تلاش برای کاربردی سازی پایان نامه های دانشگاهی توسط این معاونت خبر داد و گفت ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۰۸:۲۷    
دنیای امروز بیش از هر زمانی دیگر به سمت اقتصاد دانش بنیان پیش می رود. کشور ما هم از این قاعده مستثنا نیست. اقتصادی که بر اساس تولید، توزیع و کاربرد دانش و اطلاعات شکل گرفته و سطح بالایی از سرمایه گذاری در آن به ابداع و نوآوری اختصاص می یابد و فناوری های کسب شده با شدت بالایی مصرف می شوند ...
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۶:۳۵    
سالاریه با اشاره به لزوم افزایش مهارت های مستعدان برتر، گفت: حضور استعدادهای تحصیلی در اکوسیستم اقتصاد دانش بنیان از ضروریات امروز است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۲:۰۸    
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: کشور در حوزه های نانو، بیوتکنولوژی، آی سی تی، علوم شناختی و هوا فضا رتبه های بین المللی بسیار خوبی دارد و حدود 60 درصد صادرات کشور در حوزه اقتصاد دانش بنیان در حوزه بیوتکنولوژی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۰۹:۱۵   + ۱۳ سایت دیگر  
نشست هیأت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی و عضو حقوقی هیأت امنای صندوق نوآوری بعدازظهر چهارشنبه در ساختمان بانک مرکزی برگزار شد.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۰۰:۲۵    
کسب و کار نیوز - نشست هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی و عضو حقوقی هیات امنای صندوق نوآوری بعدازظهر چهارشنبه در ساختمان بانک مرکزی برگزار شد.
مدیر اینفو   ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۰۷:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
این نمایشگاه همزمان با روز ملی اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی توسط آژانس عکس مستند سو، با موضوع کارآفرینان برتر مناطق روستایی و محروم سراسر کشور به صورت نمایش خیابانی ایجاد شده است. ...
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۳:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
رییس بنیاد ملی نخبگان گفت: بنیاد تلاش می کند مستعدبرتر برای حضور در اکوسیستم دانش بنیان توانمند شود تا بتواند به قدرتی برسد که علاوه بر رشد فردی، محیط پیرامون خود را نیز دستخوش تغییرات مثبت کرده و بر زندگی اجتماعی جامعه بومی اثرگذاری مثبت داشته باشد.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۱:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
کاووسی با تأکید بر اینکه بسیاری از مشکلات کشور با اقتصاد دانش بنیان قابل حل است افزود: هم اکنون اقتصاد دانش بنیان حرف اول را در دنیا می زند.
جماران   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۲۲:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
استاندار البرز روز چهارشنبه در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: اکنون با توجه به ظرفیت های موجود در استان نگرش ما برای ایجاد بسترهای اشتغال به سوی اشتغال در حوزه دانش بنیان و استارت آپ ها معطوف شده است. ...
نخستین نمایشگاهی عکس کارآفرینان برتر مناطق روستایی و محروم کشور روز گذشته میزبان دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بود. نمایشگاهی که از روز گذشته در پیاده راه دانشگاه تهران برپا شده و تا دهم اسفندماه ادامه خواهد داشت.
مدیر اینفو   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۱:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
سورنا ستاری در این رویداد اظهارکرد: رویدادهای مانند این گردهمایی می تواند باعث تحول و تغییر نگرش در صنعت نفت گردد. بی شک اگر نفت متحول شود، این تحول می تواند به موتور محرکه کشور تبدیل شود. نقش شتاب دهنده ها ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان کشور با بیان اینکه گردش مالی شرکت های دانش بنیان در سطح دنیا بیش از 27 هزار میلیارد تومان است، گفت: سهم ایران از گردش مالی شرکت های دانش بنیان ناچیز است.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۸:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
از برگزیدگان نخستین دوره از جشنواره فیلم کوتاه نوآوری و فناوری همزمان با روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی و با حضور دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان تقدیر می شود. ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۵:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر برنامه ریزی و اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) از برگزاری رویدادهای فناوری و استارت آپ ویکند با مشارکت شهرک صنعتی شمس آباد و شناسایی دانشجویان خلاق و ایده پرداز خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
قم- ایرنا- دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و مشاور علمی معاون ریاست جمهوری با بیان اینکه بیش از 300 هزار تن در شرکت های دانش بنیان اشتغال دارند، گفت: 90 هزار میلیارد تومان درآمد این شرکت ها در سال گذشته بوده است.
از برگزیدگان نخستین دوره از جشنواره فیلم کوتاه نوآوری و فناوری همزمان با روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی و با حضور دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان تقدیر می شود.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۵:۵۴    
معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در دومین جلسه شورای اقتصاد دانش بنیان گفت: سراهای نوآوری محل تبدیل علم نافع به محصول و ثروت است و کارکردهای آن با مراکز تحقیقاتی و پژوهشکده ها متفاوت است.
آی تی آنالایز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۵:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: نیازمند تدوین قانون جامع کسب و کارهای دانش بنیان و اینترنتی در مجلس آینده هستیم. به گزارش خبرگزاری آنا ، سیدمحسن دهنوی در نشست هم اندیشی مجلس و اقتصاد دانش بنیان که عصر امروز در ایستگاه نوآوری شریف برگزار شد ...
سیتنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۴:۵۷    
رئیس اداره ی توسعه ی فناوری و اقتصاد دانش بنیان وزارت امور خارجه، گفت: تاکنون معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه و سفارتخانه های ایران در سایر کشورها، در زمینه ی تسهیل سفر شرکت های دانش بنیان به کشورهای مختلف نقش برجسته ای داشته اند و این رویکرد برای کشورهای هدف استمرار خواهد داشت.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۱:۴۷    
طیبی گفت: یکی از ماموریت های اصلی جهاد دانشگاهی تولید فناوری های بومی مورد نیاز کشور در صنایع است تا به این منظور اقتصاد ما یک اقتصاد دانش بنیان متکی بر توان ملی شود.
الف   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۰۹:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
همایش مجلس و اقتصاد دانش بنیان عصردوشنبه 28 بهمن 1398 با حضور محمدباقر قالیباف سرلیست فهرست انتخاباتی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در ایستگاه نوآوری شریف برگزار شد.
آنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۹:۴۹    
نشست هم اندیشی مجلس و اقتصاد دانش بنیان، عصر امروز با حضور محمد باقر قالیباف، سیدمحسن دهنوی، مجتبی توانگر و جمعی از مدیران شرکت های دانش بنیان در مرکز نوآوری شریف برگزار شد.
سلام نو   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۸:۵۱   + ۳۴ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، محمدباقر قالیباف سرلیست فهرست انتخاباتی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی عصر امروز(دوشنبه) در همایش مجلس و اقتصاد دانش بنیان که در ایستگاه نوآوری شریف برگزار شد ...
آنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۶:۵۵    
نشست هم اندیشی مجلس و اقتصاد دانش بنیان با حضور قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و سیدمحسن دهنوی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی آغاز به کار کرد.
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۵:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
پاناسه عنوان جشنواره و مسابقه ای است که توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری برگزار می شود که در آن رقابت نفس گیر پایان نامه های دانشجویی را شاهد هستیم.
پاناسه عنوان جشنواره و مسابقه ای است که توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری برگزار می شود که در آن رقابت نفس گیر پایان نامه های دانشجویی را شاهد هستیم.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۰۱:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل سرمایه گذاری و اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی درباره وعده افتتاح سه سرای نوآوری دانشگاه آزاد در تهران طی دهه فجر گفت: مستندات برای افتتاح سه سرای نوآوری در تهران هنوز به دست ما نرسیده؛ در حالی که استان های البرز ...
شانا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۲۱:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
معاون دفتر هماهنگی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از بررسی ایجاد مرکز نوآوری در منطقه ماهشهر با همکاری شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس خبر داد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۳:۳۴    
وقتی مدیران سیاسی از لزوم توجه به استفاده از توان داخلی در بخش اقتصاد سخن می گویند، ممکن است تعابیر مختلفی از این سخنان در جامعه شکل بگیرد. ممکن است عده ای این حرف ها را شعاری تلقی کنند، یا عده ای بگویند که اصلا اقتصاد دانش بنیان یعنی چه؟ اما تکیه بر توان داخلی اگر بر مبنای راهبردهای واقع بینانه ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۱:۴۲    
مدیرکل اقتصاد دانش بنیان و توسعه سرمایه گذاری دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ایجاد ساختارهای چون مدارس مهارتی و سراهای نوآوری، دانشجویان و دانش آموختگان را به سمت آموزش های اثرگذار و کسب وکارهای نوین هدایت می کند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۲۰:۲۳    
تهران- ایرنا- معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، تغییر ساختار اقتصاد نفتی به سمت اقتصاد دانش بنیان را نیازمند کار، مبارزه و ورود جدی همه بخش های جامعه در کنار یکدیگر دانست.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۱:۴۵   + ۳۳ سایت دیگر  
طرح خرید آنلاین اقساطی بانک پاسارگاد، در چهارمین جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی، به عنوان محصول نوآور شناخته شد. به گزارش روابط عمومی بانک پاسارگاد، چهارمین جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی به همت پژوهشکده سیاست گذاری دانشگاه صنعتی شریف و با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم ...
فلزات آنلاین   ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۲۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت گفت: یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی نگاه به درون و عبور از اقتصاد نفتی و حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان است؛ از این رو طرح تاپ می تواند با همکاری نخبگان و صنعت در کشور، فضای سالم کسب و کار را فراهم کند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۴:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران قائم مقام بازرسی دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه آنچه که باعث نجات کشور می شود، ا قتصاد دانش بنیان و اقتصاد مقاومتی است، گفت: منابع زیادی از نظر نفت، گاز، جغرافیا و وجود بازارهای مختلف با نیروی انسانی جوان که ظرفیت بسیار بالایی هستند، داشته و باید از آن ها استفاده شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۰:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
پنجمین رویداد ملی دانش آموزی ابن سینا 21 و 22 فروردین ماه سال 99 با حمایت ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز و ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی برگزار می شود.