چهارشنبه ۲۹ اسفندساعت ۰۸:۴۷Mar 2019 20
 

جدیدترین‌های «نفت»

باشگاه خبرنگاران   ۶ دقیقه پیش    
یک مقام مسئول گفت: امسال با توسعه میادین غرب کارون و با احتساب فروش نفت به قیمت 50 دلار، یک میلیارد دلار به درآمد های ارزی کشور افزوده شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۶ دقیقه پیش    
این پیمانه تیتر هایی همچون پایان سبز بورس در آخرین روز سال، افت اندک سهام آسیایی، قیمت نفت خام برنت با اندکی افزایش به 67.7 دلار رسید، جریمه ماهان و ایران ایر تور به دلیل گران فروشی، قیمت پالادیم رکورد زد، آخرین قیمت ها از بازار طلا و سکه تهران در آخرین فعالیت سال 97 ...
طلا   ۲۹ دقیقه پیش    
با انتظار از این که اوپک تا پایان امسال به کاهش تولیدات خود ادامه خواهد داد و قبل از اعلام مقدار رسمی ذخایر نفت آمریکا، قیمت نفت نزدیک به رکوردهای 4ماهه خود باقی ماند.
جمهوریت   ۳۴ دقیقه پیش    
تکمیل همایون معتقد است که نقطه کانونی هدف مرحوم مصدق از دنبال کردن بحث ملی شدن صنعت نفت، دنبال کردن استقلال سیاسی بود و افزایش درآمد ایران از عواید فروش نفت را هدف مهمی نمی دانست.
ایبنا   ۳۸ دقیقه پیش    
آیت الله کاشانی بر منبر فریاد می کشید: ای سگ های انگلیسی ما هیچ موافقت نامه ای با شما امضا نخواهیم کرد، دست از منافع ما کشیده و کشور ما را ترک کنید.
جام جم   ۴۴ دقیقه پیش    
عضو قدیمی فدائیان اسلام با بیان اینکه 18 اسفند 1329 نواب صفوی با مرکب قرمز به تمام نمایندگان مجلس نامه نوشت که اگر به ملی شدن نفت رای ندهید سرنوشت رزم آرا را پیدا خواهید کرد ...
فردا نیوز   ۴۶ دقیقه پیش    
29 اسفندماه امسال، قریب 68 سال از ملی شدن صنعت نفت می گذرد. در این یادداشت نگاهی به نقش سه ضلع مصدق، کاشانی و وفدائیان اسلام در پیروزی مبارزات ملی شدن صنعت نفت داریم.
ایلنا   ۴۶ دقیقه پیش    
تکمیل همایون معتقد است که نقطه کانونی هدف مرحوم مصدق از دنبال کردن بحث ملی شدن صنعت نفت، دنبال کردن استقلال سیاسی بود و افزایش درآمد ایران از عواید فروش نفت را هدف مهمی نمی دانست.
ایرنا   ۴۸ دقیقه پیش    
تهران- ایرنا- آرزوی دیرینه خودکفایی در تولید بنزین و تبدیل کشور به صادرکننده این فرآورده با گذشت بیش از 100 سال از عمر صنعت نفت با راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس و طرح های جدید پالایشی در سال 97 محقق شد.
افکار نیوز   ۱ ساعت پیش    
نفت در سال 1397 همانند همیشه سالی پر فراز و نشیب را طی کرد. به طوریکه هرچند به دلیل سایه انداختن مسائل سیاسی بر نفت کفه ترازو به سمت اتفاقات ناخوشایند سنگین بود اما نمی توان از اتفاقات خوشایند این صنعت در کشورمان از جمله خودکفایی در تولید بنزین چشم پوشی کرد.
ایرنا   ۱ ساعت پیش    
تهران- ایرنا- حبیب الله پیمان از افراد موثر در نهضت ملی ایران، اصل ملی کردن صنعت نفت را ریشه کن کردن استعمار و قطع مداخله های دربار دانست و گفت: محمد مصدق به این نتیجه رسیده بود که مشروطه، آزادی، دموکراسی و پیشرفت ایران تحقق پیدا نمی کند مگر اینکه جلوی استعمارگران گرفته شود ...
جماران   ۱ ساعت پیش    
به گزارش جماران مهندس لطف الله میثمی که در موسسه دین و اقتصاد و با عنوان نگاه تاریخی به نهضت ملی شدن صنعت نفت در ایران سخن می گفت در آغاز به اهمیت شفافیت اقتصاد اشاره کرد و گفت: در دوره ی دکتر مصدق، اعضای دربار که می خواستند سفر خارجی داشته باشند؛ دکتر مصدق می گفت: برای شما و ملّت ارز نداریم ...
ایرنا   ۱ ساعت پیش    
گچساران - ایرنا - صنعت نفت گچساران که سابقه بیش از هشت دهه فعالیت دارد در طول عمر خود با فراز و فرودهای زیادی همراه بوده است.
جماران   ۱ ساعت پیش    
به گزارش ایرنا اسکه تاریخی خور غزاله، انبارهای شرکت نفت ، دهستان جراحی و نخلستان های آن ، سواحل دریا شامل پارک های ساحلی دریاچه نمک و ساحل بندر امام و ساحل مجیدیه، خورها و جزایر شامل خور سیف، غزاله، بی حد و جزایر بُنه، قبر ناخدا و دارا را می توان به عنوان جاذبه های شاخص گردشگری بندرماهشهر برشمرد. ...
مشرق نیوز   ۲ ساعت پیش    
به گزارش مشرق، صفحه اینستاگرامی مرکز اسناد انقلاب اسلامی عکس نوشتی از خاطرات " آیت الله خزعلی " درباره "دلیل سکوت ظاهری آیت الله بروجردی در جریان نهضت ملی نفت چه بود؟ " را منتشر کرد.
همسو نیوز   ۲ ساعت پیش    
به گزارش خبرگزاری همسو نیوز به نقل از رویترز، با انتظار از اینکه اوپک تا پایان امسال به کاهش تولیدات خود ادامه خواهند داد و قبل از اعلام مقدار رسمی ذخایر نفت آمریکا، قیمت نفت نزدیک به رکوردهای 4 ماهه خود باقی ماند. ...
پایگاه اطلاع رسانی رادیو   ۳ ساعت پیش    
روز ملی شدن صنعت نفت
الف   ۳ ساعت پیش    
68 سال از ملی شدن صنعت نفت ایران می گذرد ولی شاید خود پایه گذاران این واقعه مهم هم فکر نمی کردند روزی فرا خواهد رسید که صنعت نفت درایران به دست متخصصان داخلی تا به این درجه از خودکفایی برسد.
افکار نیوز   ۴ ساعت پیش    
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه آمریکا به دنبال تضعیف سیاسی و اقتصادی ایران با ایجاد نوپک است، گفت: تغییر قدرت تنظیم قیمت نفت به نفع سه کشور آمریکا، عربستان و روسیه با تولید بالای 30میلیون بشکه نفت هدف اقتصادی پیگیری طرح ایجاد نوپک است.
جمهوریت   ۵ ساعت پیش    
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایسنا، یکی از کانال های تلگرامی اخیراً خبر واهی دستگیری قریب الوقوع وزیر نفت به علت فساد کلان اقتصادی و جاسوسی اعلام کرده بود.
افکار نیوز   ۷ ساعت پیش    
وزیر انرژی عربستان سعودی گفت: ونزوئلا توانسته مسیر صادرات خود را از آمریکا به آسیا تغییر دهد و بنابراین صادرات تولیدات خود را بالای یک میلیون بشکه در روز نگاه داشته است.
ایرنا   ۷ ساعت پیش    
یاسوج - ایرنا - یکی از مهمترین جنبش های سیاسی قرن بیستم، نهضت ملی شدن صنعت نفت ایران بود که ایلات و عشایر جنوب ایران نقش موثری در تحقق آن داشتند اما کمتر نامی از آنها دیده می شود.
اکو فارس   ۷ ساعت پیش    
اکوفارس: وزیر نفت ونزوئلا و رئیس شرکت نفت دولتی این کشور گفت ونزوئلا احتمالا به خاطر تحریم های آمریکا نفتی را که معمولا به این کشور می فرستاد، به شرکت رزنفت روسیه و سایر مناطق می فرستد .
اکو فارس   ۷ ساعت پیش    
اکوفارس: صادرات نفت خام عربستان سعودی در ژانویه به 7. 254 میلیون بشکه در روز کاهش یافت. صادرات این کشور در دسامبر 7. 686 میلیون بشکه در روز بود .
می متالز   ۸ ساعت پیش    
می متالز - معاون برنامه ریزی وزیر نفت با صدور حکمی، رامش زروانی را به عنوان مدیرکل اداره برنامه ریزی راهبردی و مدیریت انرژی این معاونت منصوب کرد.
می متالز   ۸ ساعت پیش    
می متالز - وزیر نفت ونزوئلا اعلام کرد که ممکن است کاراکاس نفت در نظر گرفته شده برای صادرات به آمریکا را به شرکت روسنفت روسیه تحویل دهد.
می متالز   ۸ ساعت پیش    
می متالز - شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به منظور جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه و بهبود محیط زیست، با برگزاری مزایده و امضای قرارداد، پروژه جمع آوری گازهای مشعل را در میدان های نفت شهر و سومار کلید زد.
می متالز   ۸ ساعت پیش    
می متالز - مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: با تمرکز بر پروژه های میدان محور، عملیات حفاری پروژه های جدید 10 حلقه چاه در میدان نفتی آزادگان جنوبی، پنج حلقه چاه در میدان نفتی نفت شهر و هفت حلقه چاه در میدان نفتی گچساران در نخستین فصل سال 98 آغاز می شود.
می متالز   ۸ ساعت پیش    
می متالز - مدیر مهندسی و ساختمان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از پایان پروژه برق رسانی به میدان دانان خبر داد.
می متالز   ۸ ساعت پیش    
می متالز - نخستین محموله میعانات گازی فاز 13 پارس جنوبی در اختیار امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران برای صادرات قرار گرفت.
می متالز   ۸ ساعت پیش    
می متالز - به همت کارکنان معاونت تعمیرات مدیریت عملیات ترابری و پشتیبانی تولید شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، 54 دستگاه خودروی سبک و سنگین بازسازی شد.
می متالز   ۸ ساعت پیش    
می متالز - مدیر تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه های شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب اعلام کرد: امسال به همت کارکنان با تجربه و متخصص مدیریت تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه ها، 1000 عدد انواع شیرآلات و تسهیلات سرچاهی تعمیر و بازسازی شد.
می متالز   ۸ ساعت پیش    
می متالز - رئیس مرکز انتقال نفت سمنان از همکاری این مرکز با شهرداری شهر سمنان برای اجرای چند طرح و پروژه مهم شهری خبر داد.
می متالز   ۸ ساعت پیش    
می متالز - مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: یک میلیارد دلار اعتبار برای توسعه مخازن این شرکت در قالب طرح توسعه 28 مخزن اختصاص یافت.
شعار سال   ۸ ساعت پیش    
آمار منتشر شده از سوی کره جنوبی نشان می دهد که واردات نفت این کشور از ایران در ماه فوریه (بهمن - اسفند) نسبت به ماه میلادی قبل از آن به بیش از 4 برابر افزایش یافته است. کره جنوبی در این ماه به ارزش 476 میلیون دلار نفت از ایران وارد کرده است.
می متالز   ۸ ساعت پیش    
می متالز - اداره کل روابط عمومی وزارت نفت در پی شانتاژ خبری اخیر از سوی برخی افراد و رسانه های شناخته شده مبنی بر دریافت مبالغی توسط کارکنان دفتر وزیر نفت از مراجعان و ایست قلبی یکی از مدیران به دلیل پیگیری نهادهای امنیتی، نکاتی را برای تنویر افکار عمومی اعلام کرد.
عصر زاگرس   ۸ ساعت پیش    
در پی آتش سوزی در جاده اهواز و متعاقب آن انتقال 2 تن از مصدومین این حادثه از اهواز به تهران، امروز جمعی از مدیران و معاونین شرکت ملی نفت ایران، به نیابت از زنگنه وزیر نفت و کرباسیان مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران، از این مصدومین عیادت کردند.
صدا نیوز   ۹ ساعت پیش    
بسیاری از کشورها مشکلاتی از جنس تحریم، فساد، مسائل ارزی و پولی، چالش های نظام بانکی، وابستگی بیش از اندازه به نفت و مواد خام، کمبود آب، آلودگی هوا و ورشکستگی صندوق های بازنشستگی دارند که همه اینها در کنار یکدیگر میدان اقتصاد را برای کشورهای دنیا به یک جهنم تبدیل می کند.
صبحانه انلاین   ۱۰ ساعت پیش    
در بیانیه پایانی نشست کمیته وزارتی نظارت بر توافق عرضه نفت اوپک و غیر اوپک، کشورهای عضو و غیرعضو اوپک بر تعهد خود مبنی بر تثبیت بازار نفت تاکید کردند.
توسعه   ۱۰ ساعت پیش    
سیدمحمود کاشانی گفت: انبوهی از اسناد و مدارک در دسترس هستند که واقعیت ها و مداخله سیاست بیگانه در امور داخلی ایران را کاملاً آشکار کرده اند ولی دروغ تاریخی کودتا علیه مصدق همچنان تکرار می شود و آیت الله کاشانی ...
رویداد 24   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۲۱:۲۶    
بازیکنان نفت مسجد سلیمان بیست درصد دیگر از مبلغ قرارداد خود را دریافت کردند.
شعار سال   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۲۱:۲۲    
افزایش نسبی ارزش معاملات در بورس انرژی در اسفندماه در کنار عدم موفقیت هفتمین عرضه نفت خام صادراتی در روز گذشته دو خبر مهم این بازار در روزهای اخیر بود. اگرچه ادامه فعالیت بورس انرژی را باید در سال آینده و پس از قطعی شدن عرضه های پیش رو پیگیری کرد ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۲۱:۰۷    
رویکرد اصلی شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (اویک) در اجرای پروژه های صنعت نفت در قالب GC (پیمانکار عمومی) است و اتخاذ این رویکرد سبب افزایش بازدهی، کنترل هزینه ها و مدیریت زمان در اجرای پروژه ها می شود.
598   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۲۱:۰۳    
در حالی که از چند ماه پیش موضوع عرضه نفت در بورس به عنوان یکی از بهترین راهکارهای عملیاتی برای دور زدن تحریم های نفتی مطرح است، به نظر می رسد وزیر نفت این بار قصد دارد خود یک تنه جلوی بورس نفت بایستد.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۲۰:۵۵    
گروه بنگاه ها : شرکت نفت و گاز سرو در سال 1397 توانست رکورد جدیدی در تولید کاتالیست در کشور ثبت کند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۲۰:۴۷    
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شانا، پیام نوروزی بیژن زنگنه، وزیر نفت به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم حلول سال نو، تازه شدن طبیعت و نوروز باستانی را به پیشگاه ملت بزرگ ایران به ویژه همکاران گرانقدرم در گستره صنعت نفت و خانواده های ارجمندشان تبریک عرض می کنم ...
می متالز   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۲۰:۳۸    
می متالز - تصویب قانون ملی شدن نفت در واپسین روز سال 1329 خورشیدی جهان را در شوکی بزرگ فرو برد! مردم ایران با تلاش زنده یاد دکترمحمدمصدق و یاران او در کمیسیون نفت مجلس شورای ملی ...
جماران   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۲۰:۲۳    
مهران نصیریان دوست روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با وجود این که گریبانگیر مشکلات مالی فراوانی هستیم اما به دنبال آن هستیم که نقاط ضعف تیم را در تعصیلات چند روزه لیگ برطرف کنیم. ...