جمعه ۲۰ تیرساعت ۱۶:۵۰Jul 2020 10

جدیدترین‌های «تولید نفت»

 
شانا   ۴ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
آخرین وضع پیشرفت پروژه نگهداشت و افزایش تولید نفت میدان نرگسی در نشستی با حضور مدیران عامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب (کارفرما) و انرژی دانا (پیمانکار) مورد بررسی قرار گرفت.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۷:۴۶    
روزنامه اعتماد: علی آقامحمدی، عضو تشخیص مصلحت نظام به تازگی گفته است: ایران باید تولید نفت خود را به 8.5 میلیون بشکه در روز برساند و با یافتن هم پیمانانی خود را از انزوای تحمیلی خارج کند. واقعیت این است که ایران با نفت عجین است و همان نفت نیز می تواند ایران را منزوی یا قدرتمند کند ...
تحلیل بازار / رجا نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۶:۰۴   + ۱۳ سایت دیگر  
شرکت ملی نفت لیبی اعلام کرد که محاصره نفتی لیبی نیمی از تولید نفت این کشور در سال های آینده را متوقف می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۴:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
درحالی که آنگولا قبلا در برابر تبعیت از سهمیه خود در توافق کاهش تولید نفت مقاومت می کرد، منابع آگاه خبر دادند این کشور با جبران مازاد تولیدش در ماه های جولای و سپتامبر موافقت کرده است.
تحلیل بازار / شانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۶:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
برخی منابع اعلام کردند که آنگولا پس از اعمال فشار اوپک با پایبندی به سهمیه خود مطابق توافق کاهش تولید نفت موافقت کرده است.
به گزارش رویترز، اوپک پلاس هم آماده است تا کاهش تاریخی تولید نفت خود را از ماه آینده رها کند. امارات متحده عربی در حال برنامه ریزی برای افزایش صادرات نفت خام است. این کشور قصد دارد صادرات را 300 هزار بشکه در روز در ماه اوت افزایش دهد.
اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد کاهش تولید نفت خام ایالات متحده آمریکا در سال 2020 میلادی کمتر از حد انتظارها خواهد بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۹:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
شرکت ملی نفت لیبی اعلام کرد تولید نفت این کشور به خاطر ناتوانی دولت در فراهم کردن بودجه درخواست شده تا 2022 نصف خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۸:۵۸   + ۲۴ سایت دیگر  
در حالی که آمارهای صنعتی نشان می دهد میزان ذخایر نفت خام آمریکا افزایش یافته و پیش بینی شده که تولید نفت این کشور در سال 2020 کمتر از حد انتظار کاهش یابد، قیمت نفت روز چهارشنبه شاهد کاهش بود.
میزان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۶:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- کارشناس حوزه انرژی گفت: مانع اصلی تاثیرگذاری کاهش تولید نفت بر قیمت در بازار شیوع بیماری کرونا و رکود اقتصادی حاصله از آن است. تاریخ انتشار: 06:45 - 18 تیر 1399 - کد خبر: 635622
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۲۰:۴۲   + ۲۳ سایت دیگر  
میزان تولید نفت خام ایران به کمترین میزان چهار دهه گذشته رسیده که شیوع ویروس کرونا هم بر کاهش صادرات به شدت تأثیرگذار بوده است.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۹:۴۰    
به دلیل عواقب ناشی از همه گیر شدن ویروس کرونا و کاهش صادرات نفت، تولید نفت را به حداقل رسانده است.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۹:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
عصر ایران: خبرگزاری رویترز از متورم شدن ذخیره نفت ایران در ساحل و دریا خبر داده است. رویترز در گزارشی به نقل از شرکت تحلیل بازار نفت FGE Energy" از ذخیره 63 میلیون بشکه ای نفت خام در سواحل جنوب ایران خبر داده است. ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۶:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: رشد شیوع کرونا در سراسر جهان بر بازار نفت نیز اثر گذاشته است. تحت تاثیر افزایش شمار مبتلاین در سراسر جهان و به ویژه آمریکا، قیمت های نفت در روز سه شنبه سقوط کرد.
شانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۹:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
شیوع ویروس کرونا سبب شد تولید نفت خام برزیل در ماه مه 6.5 درصد کاهش یابد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۹:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد نوشت: به تازگی علی آقامحمدی، عضو بانفوذ مجمع تشخیص مصلحت نظام که نقش های مهم و استراتژیکی در حوزه مشورتی و اجرایی در کشور داشته، سخنانی درباره صادرات نفت مطرح کرده که بسیار قابل تأمل است. ...
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: منتقدان به سند همکاری ایران و چین تنها با همکاری این دو کشور مخالفند زیرا آنان از مفاد قراردادهای همکاری این دو کشور بی اطلاعند و قطعا انتقادشان بر سر فعالیت هایی که قرار است اتفاق بیفتد، نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۴:۲۱    
وزارت نفت کویت اعلام کرد تولید نفت خام از دو میدان مشترک با عربستان سعودی را مجددا آغاز کرده است.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
انتظار بر این است که اختلافات تجاری آمریکا با چین و اتحادیه اروپا شدیدتر شود با فرض اینکه حتی موج جدیدی از کرونا در جهان ایجاد نشود، تولید جهانی بین 5 تا 8 درصد کوچک تر خواهد شد تا پایان سال 2020 تولید نفت از 9,7 میلیون بشکه به 7 ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۰:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از مدیرعامل شرکت نفت خلیج کویت گزارش داد عربستان سعودی و کویت تولید نفت از میدان نفتی مشترک الخفجی در منطقه بی طرف در مرز دو کشور را از سر گرفته اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۵:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
کاهش تولید نفت باعث افزایش قیمت آن شده ولی تقاضا برای بنزین و سایر محصولات پالایشی همچنان پایین باقی مانده و قیمت این محصولات افزایش چندانی پیدا نکرده است.
بازتاب   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۴:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
قیمت نفت در ماه ژوئن با رشد قیمت همراه بود. در این ماه تعهد کشورهای اوپک و غیراوپک برای اجرای کاهش 9.7 میلیون بشکه ای نفت بیشتر شد و با کاهش ذخیره سازی نفت در جهان، قیمت ها به کانال 40 دلار رسید. ...
تحلیل بازار / شانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۵:۰۱   + ۲۱ سایت دیگر  
تولید نفت ونزوئلا به 300 هزار بشکه در روز و صادرات این کشور به کمترین سطح در 77 سال اخیر سقوط کرده است.
تحلیل بازار / شانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۲:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
عربستان سعودی و کویت تولید نفت میدان مشترک نفتی خفجی واقع در منطقه بی طرف مرزی دو کشور را ازسر گرفتند.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
سفارت انگلیس در طرابلس نسبت به گزارش ها از کاهش تولید نفت و دخالت خارجی در میادین نفتی در لیبی ابراز نگرانی کرد.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۰۰:۳۷    
به گزارش کردپرس، در حالی که رسانه های اقلیم کردستان از جمله روداو،زمن و خندان در اخباری به نقل از آمار سایت انگلیسی S&P Global Platts گزارش دادند که تولید نفت اقلیم کردستان در ماه میلادی گذشته به 27 ...
پول نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۹:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
عربستان که هیئت ناظر بر تعهد اعضا به کاهش تولید را رهبری می کند، در تلاش است کشورهایی مثل عراق، قزاقستان، نیجریه و آنگولا را که قبلاً به این قرارداد پایبند نبودند وادار به کاهش تولید و جبران مازاد تولید در ماه های گذشته کند.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۸:۵۲    
به گزارش کردپرس، سایت خبری خندان گزارش داد که بنا به آخرین آمار اعلام شده از سوی سایت انگلیسی S&P Global Platts تولید نفت عراق و اقلیم کردستان در ماه میلادی گذشته به ترتیب 12.33 و 27.44 درصد کاهش یافته است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۶:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
وزارت انرژی قزاقستان اعلام کرد این کشور میزان تولید نفتش در ماه ژوئن را بیش از سطحی که مورد نیاز در توافق کاهش تولید اوپک پلاس است، کاهش می دهد تا پایبندی ضعیف و کم خود در ماه می را جبران کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۶:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
منابع آگاه در اوپک و منابع صنعتی می گویند آنگولا در برابر فشار اوپک برای کاهش تولید و تعهد کامل به توافق کاهش تولید مقاومت می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۶:۳۳   + ۱۴ سایت دیگر  
بر اساس گزارش مؤسسه دولتی PDV تولید نفت ونزوئلا در ماه جولای به 300 هزار بشکه در روز کاهش یافته است.
تحلیل بازار / شانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۶:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
وزارت انرژی قزاقستان اعلام کرد که کاهش تولید نفت این کشور در ماه ژوئن فراتر از سهمیه کاهش تولیدش در قالب توافق اوپک پلاس بوده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۳:۱۰   + ۱۹ سایت دیگر  
عربستان سعودی تهدید کرد اگر نیجریه و آنگولا حاضر نشوند تولید نفت خود را همان طور که با اوپک و متحدانش توافق کرده بودند، کاهش دهند، یک جنگ قیمت نفت دیگر به راه خواهد انداخت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۲:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
وزیر انرژی روسیه گفت: انتظار می رود تولیدکنندگان نفت گروه اوپک پلاس از ماه آگوست، روند کم کردن کاهش تولید نفت را آغاز کنند همچنانکه از قبل هم بر سر این موضوع توافق شده بود.
تحلیل بازار / شانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۲:۵۳   + ۱۲ سایت دیگر  
نواک، وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که تسهیل کاهش تولید نفت از ماه اوت میلادی و مطابق با توافق کاهش تولید اوپک پلاس آغاز می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۰:۴۵   + ۲۰ سایت دیگر  
اوپک در تلاش برای احیای بازار جهانی همزمان با موج جدید افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا، تولید نفت خود را به پایین ترین سطح از زمان جنگ خلیج فارس در سال 1991 رساند.
میزان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۰۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- کارشناس حوزه انرژی گفت: نفت 40 دلاری برای آمریکا مشکلات فراوانی را در زمینه سرمایه گذاری برای افزایش تولید و اکتشاف نفت به بار می آورد و با این شرایط آمریکا در سال های آتی برای ادامه حضور در بازار با مشکل مواجه خواهد شد. تاریخ انتشار: 00:45 - 14 تیر 1399 ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۲۳:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
آقامحمدی گفت: چین بزرگترین مصرف کننده نفت جهان بوده و ایران می تواند برای فروش نفت به این کشور تولیدش را به 8.5 میلیون بشکه برساند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۱۴:۵۸   + ۴۴ سایت دیگر  
سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان در حاشیه بازدید از سکو های حفاری شناور سحر یک و 2 در منطقه خلیج فارس، با اشاره به فعالیت این سکو ها اظهار کرد: بهمن ماه سال گذشته شرکت ملی نفت و شرکت نفت فلات قاره، طی قراردادی با بنیاد مستضعفان، به این دکل های حفاری ماموریت دادند که با استقرار در منطقه خلیج فارس ...
سلام نو / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۱۰:۱۶   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، ایرنا نوشت: پس از اعلام وزیر انرژی روسیه مبنی بر اینک توافق کاهش 23 درصدی تولید نفت در ماه آتی تمدید نمی شود، نفت در واکنش به مازاد عرضه، ارزان شد. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۱:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از بلومبرگ، براساس این گزارش، تولید نفت اوپک با کاهش 1.93 میلیون بشکه در روز در ماه ژوئن به 22.69 میلیون بشکه در روز رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
رویترز اعلام کرد عراق برای پایبندی به تعهدات طرح کاهش تولید نفت اوپک صادرات نفت بصره را در ماه جولای به نصف کاهش می دهد.
پول نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۰۶:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
صادرات نفت عربستان در ماه جاری میلادی تا 5.7 میلیون بشکه در روز کاهش یافت که کمتر از 6.2 میلیون بشکه صادر شده در ماه مه است. این کاهش تولید برابر با بیش از هفت نفتکش بزرگ است.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۲۲:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش تارنمای این روزنامه، ” عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی سعودی در هفته های گذشته از کشورهای “آنگولا” و “نیجریه” خواسته است که تعهدات مفصلی برای کاهش بیشتر تولید نفت ارائه دهند. پیش از آن نیز تنش ها میان عربستان و روسیه پس از مخالفت مسکو با توافق “سازمان کشورهای صادر کننده نفت” (اوپک) در [...]
پول نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۲۰:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
تولید نفت خام در ونزوئلا در ماه ژوئن برای ششمین ماه متوالی کاهش یافت.
اقتصاد آنلاین / عصر خبر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۱:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، دولت آمریکا در گزارش ماهانه خود در روز سه شنبه اعلام کرد تولید نفت خام این کشور 669 هزار بشکه در روز در ماه آوریل کاهش یافته و به 12.06 میلیون بشکه در روز رسیده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۶:۳۱    
تولید نفت سازمان کشور های صادر کننده نفت در ماه ژوئن به کمترین حد خود از 20 سال گذشته تاکنون رسید.
ایستا نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۵:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
ایستانیوز:صادرات نفت خام عربستان سعودی برای این ماه تا تاریخ 29 ژوئن به 5.7 میلیون بشکه در روز کاهش یافت.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۴:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
نظرسنجی ها نشان می دهد که با تعمیق کاهش عرضه نفت عربستان و چند عضو دیگر اوپک، تولید نفت این سازمان در ماه ژوئن با کاهش قابل ملاحظه ای روبه رو شد.