چهارشنبه ۰۷ اسفندساعت ۱۹:۴۷Feb 2020 26

جدیدترین‌های «اوپک»

روزنامه کسب و کار   ۲ ساعت پیش    
کسب و کار نیوز:قیمت سبد نفتی اوپک روز سه شنبه (ششم اسفندماه) به پایین تر از 56 دلار برای هر بشکه رسید.
شانا   ۳ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
قیمت سبد نفتی اوپک روز سه شنبه (ششم اسفندماه) به پایین تر از 56 دلار برای هر بشکه رسید.
رکنا   ۴ ساعت پیش   + ۲۱ سایت دیگر  
رکنا: هیدشی ماتسوناگا، تحلیلگر موسسه سانوارد تریدینگ گفت: کاهش تولید نفت لیبی و احتمال کاهش بیشتر تولید اوپک و متحدانش در رشد نسبی قیمت نفت موثر بوده اند.
خبرگزاری فارس   ۵ ساعت پیش    
مراسم امضای قرارداد وام 54 میلیون دلاری به ازبکستان توسط بنیاد توسعه بین المللی (OFID) وابسته به سازمان کشورهای صادرکننده نفت (OPEC) در شهر وین برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۵ ساعت پیش    
وزیر انرژی عربستان گفت تعامل میان اعضای اوپک پلاس وجود دارد و ریاض هنوز با مسکو در حال رایزنی و مطمئن است که همه اعضای اوپک پلاس تولیدکنندگانی مسئول و پاسخگو هستند.
خبرگزاری فارس   ۶ ساعت پیش    
نشانه های افت صنعت نفت شیل آمریکا همچنان پابرجاست چرا که برداشت نفت از میادین باسین در حال کاهش است.
وزیر انرژی عربستان گفت اطمینان دارد که اوپک و متحدانش موسوم به گروه اوپک پلاس به شکل مسئولانه ای به شیوع ویروس کرونا پاسخ خواهند داد.
یک کارشناس انرژی گفت: قیمت 40 دلاری نفت، می تواند برای روسیه مطلوب باشد چرا که روس ها نمی خواهند بازار را به رقیب آمریکایی خود،نفت شیل بسپارند بنابراین توافق اوپک و غیر اوپک بعید است.
شانا   ۹ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
وزیر انرژی عربستان اعلام کرد که سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش رویکردی مسئولانه در قبال ویروس کرونا اتخاذ می کنند.
خبر فوری   ۹ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
در حالی که نگرانی در مورد ویروس کرونا و تاثیر آن بر تقاضای نفت خام سایه سنگینی بر کاهش تولید اوپک و اختلال در تولید لیبی انداخته بود، سه شنبه شب قیمت های نفت سقوط کرد. ...
میزان   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۰۸:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی تثبیت قیمت نفت خام بر روی 53 دلار را مهمترین هدف اوپک در جلسه آینده دانست. تاریخ انتشار: 08:30 - 07 اسفند 1398 - کد خبر: 600329
ایبنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۴:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
به دنبال افزایش بهای امروز نفت پس از افت 4 درصدی روز گذشته، وزیر انرژی عربستان سعودی گفت که کشورهای عضو اوپک پلاس نباید در مورد آثار ناشی از ویروس کرونا بر نفت مغرور باشند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۲:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
وزیر نفت عربستان سعودی گفت اوپک و متحدان آن هنوز هم با هم همکاری می کنند و گزینه هایی برای بازگرداندن ثبات به بازارهای جهانی نفت دارند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۳:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر انرژی عربستان سعودی روز سه شنبه اظهار کرد که کشورهای اوپک پلاس نباید نسبت به ویروس کرونا از خود راضی باشند.
اوپک و متحدان غیراوپکی اش به رهبری روسیه، 5 و 6 مارس در وین با یکدیگر ملاقات خواهند کرد، اما همچنان عدم قطعیت در مورد اینکه آیا کل این گروه با کاهش تولید موافقیت خواهند کرد وجود دارد. شایعه هایی در این باره مطرح می شود که روسیه با این موضوع موافق نیست.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۲۱:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت امروز در حاشیه نشست با روسای دانشگاه های طرف قرارداد وزارت نفت در جمع خبرنگاران گفت: پیشنهاد کاهش تولید برای متعادل شدن قیمت بازار، در اوپک مطرح می شود. در نشست 15 اسفند اوپک شرکت خواهم کرد. امروز سکوی A فاز 13 نصب شد و تا آخر امسال نصب تمام سکوها به پایان می رسد ...
خبر فوری   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۲۱:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
وزیر نفت نفت از حضور در نشست ماه آینده اوپک خبر داد و گفت: دلیل نوسانات قیمت نفت در بازار ویروس کرونا است. وزیر نفت نفت از حضور در نشست ماه آینده اوپک خبر داد و گفت: دلیل نوسانات قیمت نفت در بازار ویروس کرونا است.
شانا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۱:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
هم زمان با آثار منفی ویروس کرونا بر تقاضای نفت خام، عربستان، برجسته ترین عضو اوپک، خواستار نشست فوری با کشورهای غیرعضو این سازمان برای تعمیق کاهش تولید نفت خام شد، اما با مخالفت روسیه پیشنهاد برگزاری نشست پیش از موعد 23 تولیدکننده عضو و غیرعضو اوپک تاکنون سرانجامی نداشته است. ...
ساعت24   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
ساعت 24- همه چشمها به اجلاس وزرای نفتی گروه موسوم به اوپک پلاس در 6 مارس دوخته شده است. در همین زمان روسیه اعلام کرده انگیزه ای برای کمتر کردن تولید خود ندارد. عده ای از کارشناسان معتقدند عرضه جهانی همچنان بیشتر از تقاضاست. در ژانویه 2020 کل تولید نفت خام جهان 100 ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۰۹:۱۳   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - قیمت نفت معاملات هفتگی خود را تحت تاثیر گسترش ویروس کرونا، تحرکات آمریکا در بازار نفت و شایعه خروج عربستان از اوپک پلاس، با 2.5 درصد کاهش آغاز کرد.
میزان   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۰۸:۵۰   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- بررسی قیمت نفت در بازار جهانی نشان می دهد که امروز قیمت نفت اوپک روند صعودی به خود گرفته است. تاریخ انتشار: 08:48 - 05 اسفند 1398 - کد خبر: 599654
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۹:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
قیمت نفت اوپک با افزایش 59 سنتی به 58.94 دلار در هر بشکه افزایش یافت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۳:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
بلومبرگ طی گزارشی نوشت: بن سلمان سرمایه گذاری زیادی در قانع کردن پوتین برای رهبری تولیدکنندگان غیر اوپک و کاهش قیمت نفت کرد ولی به نظر می رسد پادشاهی سعودی فریب روسیه را خورده است.
شانا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۰:۱۲   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر انرژی عربستان اعلام کرد که گزارش ها درباره بررسی جدایی این کشور از توافقنامه همکاری کشورهای عضو غیرعضو اوپک موسوم به اوپک پلاس سخیف و بی معناست.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۰۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : به دنبال شیوع ویروس کرونا و کاهش شدید تقاضای نفت، عربستان و برخی دیگر کشورها خواستار کاهش تولید بودند؛ اما روسیه به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده غیر عضو اوپک هنوز نیازی برای این اقدام نمی بیند ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۴:۳۶   + ۲۶ سایت دیگر  
وزیر نفت مهم ترین محور مذاکره با همتای روس خود را بررسی تحولات و مسائل مرتبط با بازار نفت عنوان کرد. گسترش نیوز: بیژن زنگنه با توضیح محور دیدار خود با الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه درباره نشست پیش از موعد سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) هم عنوان کرد: برای برگزاری این نشست ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۳:۱۹   + ۱۴ سایت دیگر  
مطابق آخرین پیش بینی دبیرخانه اوپک انتظار می رود رشد تقاضای نفت جهان در سال 2020 معادل 990 هزار بشکه در روز باشد و این در حالی است که این دبیرخانه تجدیدنظر نزولی 200 هزار بشکه در روز را در مقایسه با پیش بینی ماه ژانویه خود لحاظ کرده است.
مدیر عامل شرکت ویتول گفت کاهش بیشتر تولید لیبی و ونزوئلا و برنامه های اوپک برای پایین آوردن بیشتر تولید به جبران 200 میلیون بشکه کاهش تقاضای نفت کمک خواهد کرد و بازار را در نیمه دوم سال جاری میلادی در شرایط بهتری قرار خواهد داد.
سلام نو / ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۲:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
به گزاشر سلام نو، قیمت نفت تحت تاثیر کرونا و با تعلل اوپک پلاس در تصمیم گیری برای کاهش تولید، روز گذشته با افت قیمت همراه شد، اما این موضوع باعث نشد تا قیمت هفتگی نفت نیز رشد منفی را تجربه کند. ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۱:۰۱   + ۲۴ سایت دیگر  
عربستان سعودی، امارات متحده عربی و کویت در واکنش به افت تقاضا که ناشی از شیوع ویروس کرونا است، درباره اقدام مشترک برای کاهش تولید نفت به میزان 300 هزار بشکه در روز مذاکره کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۰۹:۲۲   + ۲۸ سایت دیگر  
به دنبال افزایش مجدد نگرانی ها از تاثیر گسترش ویروس کرونا بر تقاضا برای نفت، قیمت نفت روز جمعه شاهد افت یک درصدی بود. تعلل اوپک و متحدانش نسبت به واکنش به وضعیت جدید بازار نیز دیگر عامل افت قیمت نفت بود.
مردم نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۰۹:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
مردم نیوز : به نقل از بلومبرگ، قیمت نفت در معاملات امروز بازار جهانی انرژی کاهشی حدود 1.5 درصدی را تجربه کرد. بر همین اساس قیمت نفت برنت با 89 سنت کاهش 58.42 دلار تعیین شد. نفت آمریکا هم 72 سنت ارزان شد و 53.16 دلار در هر بشکه به فروش رسید. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۲۲:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی عربستان سعودی روز جمعه گزارش های منتشر شده در خصوص خروج این کشور از توافق اوپک پلاس را رد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۱۱:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
وزیر انرژی روسیه گفت، این فهم مشترک در میان تولید کنندگان جهانی نفت شکل گرفته که دیگر توجیهی ندارد که اوپک و تولید کنندگان غیراوپکی قبل از موعد تعیین شده در اوایل ماه مارس با هم دیدار کنند.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۶:۴۹    
وزیر انرژی روسیه گفت که این کشور هنوز درباره موضعش در زمینه آینده کاهش تولید اوپک پلاس تصمیم نگرفته است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۵:۵۶   + ۱۶ سایت دیگر  
سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین، با دبیرکل اوپک دیدار و دو طرف تحولات بازار نفت را در پی شیوع ویروس کرونا در چین بررسی کردند.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۴:۰۳    
هر گرم طلای 18 عیار 543 هزار و 300 تومان، واریز سهمیه بنزین اسفند، گفتگوی وزیران نفت و انرژی ایران و روسیه درباره همکاری در چارچوب اوپک پلاس، اعلام دلایل رد متقاضیان طرح اقدام ملی برخی از اخبار اقتصادی امروز شبستان است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۲:۵۸   + ۱۹ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا- وزارت انرژی روسیه اعلام کرد: وزیر نفت ایران و وزیر انرژی روسیه در گفت وگوی تلفنی درخصوص همکاری دو کشور در چارچوب اوپک پلاس مذاکره کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۲:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
نشست اوپک روزهای پنجم و ششم مارس در سطح وزرا برگزار می شود تا تصمیم جدیدی را با توجه به تأثیر ویروس کرونا در بازار جهانی نفت اتخاذ کنند.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۲:۰۰    
کسب و کار نیوز:گروه اوپک پلاس با اعلام برگزاری نشست رسمی وین طبق برنامه قبلی، طرح دیدار اضطراری برای بررسی تاثیر شیوع ویروس کرونا روی بازارهای نفت را رها کرد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۰:۳۹   + ۲۳ سایت دیگر  
گروه اوپک پلاس با اعلام برگزاری نشست رسمی وین طبق برنامه قبلی، طرح دیدار اضطراری برای بررسی تاثیر شیوع ویروس کرونا روی بازارهای نفت را رها کرد.
برترین ها / میزان   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۲:۰۹   + ۲۵ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان: کاهش تقاضا برای کاهش نفت باعث برگزاری جلسه فوق العاده اوپک در اسفند ماه شده است. چین یکی از بزرگترین واردکننده محموله های انرژی در دنیا این روزها با بیماری کرونا مواجه شده است که علاوه بر تاثیرات منفی بر سلامت جامعه با کاهش فعالیت های اقتصادی نیز مواجه است. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۰:۰۷   + ۲۸ سایت دیگر  
سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، با محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک، دیدار و گفتگو کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر انرژی روسیه به رویترز گفت این وزارتخانه هنوز انتظار دارد این نشست در 6 مارس همانطور که اوپک در ماه دسامبر اعلام کرد، برگزار شود.
شعار سال   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۵:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
معاون وزیر انرژی روسیه اعلام کرد نشست آینده وزیران نفت اوپک پلاس بر اساس برنامه قبلی در تاریخ 6 مارس در وین برگزار خواهد شد.
شانا   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۵:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
1- نفت، صنعتی جهانی، فراگیر با گردش مالی عظیم و دانش محور است. توسعه صنعتی، رشد اقتصادی و پیشرفت علمی بشر به طور ویژه در قرن بیستم مدیون صنعت نفت است، بنابراین صنعت نفت را باید در زمره کیفی ترین صنایع قلمداد کرد، اما این مهم در بیشتر کشورهای تولیدکننده بزرگ نفت مصداق ندارد ...
تلنگر   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۳:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون وزیر انرژی روسیه افزود: این نشست بر اساس برنامه قبلی و در تاریخ از قبل اعلام شده برگزار خواهد شد و تغییری در زمان برگزاری آن ایجاد نخواهد شد.
شانا   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۲:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
معاون وزیر انرژی روسیه تأیید کرد که نشست آینده سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش در ششم مارس 2020 (جمعه 16 اسفندماه) برگزار خواهد شد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۰:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
کرملین اعلام کرد که وزیر انرژی روسیه همچنان سرگرم مذاکره با اوپک و سایر متحدان غیراوپک خود درباره آینده پیمان جهانی تولید نفت است.
میزان   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- بررسی قیمت نفت در بازار جهانی نشان می دهد که امروز قیمت نفت اوپک روند صعودی به خود گرفته است. تاریخ انتشار: 09:44 - 30 بهمن 1398 - کد خبر: 597841