سه شنبه ۳۱ اردیبهشتساعت ۱۷:۳۲May 2019 21

جدیدترین‌های «اوپک»

خبرگزاری فارس   ۳۴ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
اوپک و هم پیمانانش در حال بررسی تغییر تاریخ نشست بعدی سیاست گذاری این سازمان در وین از 4 و 5 تیر به 3 و 4 به 12 و 13 تیر هستند.
شانا   ۱ ساعت پیش    
میانگین قیمت سبدنفتی اوپک در ماه آوریل (فروردین – اردیبهشت) نسبت به ماه مارس (اسفند- فروردین) بیش از چهار دلار افزایش یافت که بالاترین رقم از ماه اکتبر 2018 تا کنون بوده است.
شانا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) آمادگی دارد با حفظ محدودیت تولید، دوباره خواسته های رئیس جمهوری آمریکا را نادیده بگیرد.
شانا   ۱ ساعت پیش    
قیمت سبدنفتی اوپک روز دوشنبه (30 اردیبهشت ماه) به 72 دلار و 47 سنت رسید.
به گزارش اویل پرایس، با کاهش عرضه نفت به خاطر یک سری عوامل، اوپک در فکر افزایش تولید در نیمه دوم سال است. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، اوپک و متحدانش روز یکشنبه در جده دیدار کردند تا وضعیت بازار نفت را بررسی و در مورد طرح های این گروه برای ادامه سال گفتگو کنند ...
ایستا نیوز   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایستانیوز:هفته گذشته کمیته مشترک نظارتی وزیران نفت اوپک پلاس (JMMC) نشانه هایی را در خصوص تصمیمات تازه اعضای این اتحاد نفتی در مورد سطح تولید نفت در ماههای آینده مخابره کرد.
وزیر نفت عربستان و دیگر متحدان تولیدکننده اوپک سیگنال هایی ارسال کرده اند که مایل به کاهش تولید نفت تا نیمه دوم سال 2019 هستند.
تدبیر و امید   ۷ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
نفت خام آمریکا نیز با افزایش قیمت نزدیک به صفر حدود 63 دلار به فروش رسید. علاوه بر مسائل ژئوپلیتیک، سیگنال صادرشده از جده، محل برگزاری نشست کمیته ویژه نظارت بر توافق نفتی اوپک و غیراوپک که از احتمال تمدید این توافق نفتی در نیمه دوم سال خبر می داد دیگر موضوع مورد توجه در بازار نفت بود.
به دنبال بروز نشانه هایی از اینکه اوپک تا پایان امسال محدودیت تولید را ادامه خواهد داد و در حالی که تنش ها بین ایران و آمریکا همچنان در سطح بالایی قرار دارد، قیمت نفت امروز در بازارهای جهانی افزایش داشت.
میهن صنعت   ۸ ساعت پیش    
بهای نفت در روز سه شنبه در پی نشانه هایی از ادامه تصمیم اوپک برای کاهش عرضه به بازار و نیز تنش های سیاسی میان ایران و آمریکا افزایش یافت.
ایبنا   ۹ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
قیمت نفت در بازارهای جهانی روز سه شنبه به دو علت تنش های موجود در خاورمیانه و احتمال تداوم برنامه اوپک برای کاهش تولید، باز هم افزایش یافت.
می متالز   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۲:۰۸    
می متالز - پس از تصمیم اوپک به ادامه دادن به سیاست کاهشی تولید، بهای نفت صعودی شد و به اوج خود در ماه می رسید. وزیر نفت عربستان اعلام کرد که کشورهای عضو اوپک برای حفظ استراتژی کنونی کنترل بازار به اجماع کامل رسیده اند ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۲۳:۱۱    
طلای سیاه امروز در بازار جهانی با افزایش قیمت ها مواجه شد تا جایی که هر بشکه سبد نفتی اوپک به ارزش 72 دلار و 61 سنت به فروش رسید.
می متالز   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۲۲:۴۴    
می متالز - اعضا اوپک و کشورهای متحد این کارتل نفتی در نشست دوشنبه به بررسی دو سناریو ممکن برای افزایش تولید نفت خواهند پرداخت. اگر سطح تولید افزایش یابد، در صورت عدم کنترل شتاب رشد امکان دارد بازار جهانی از طلای سیاه اشباع شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۲۰:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- خالد فالح وزیر انرژی عربستان روز دوشنبه ادعا کرد: کشورهای عضو اوپک و تولیدکنندگان نفت غیراوپک برای عرضه نفت بیشتر از ذخایر نفتی خود در نیمه دوم سال 2019 اتفاق نظر دارند.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری تهران پرس به نقل از اسپوتینک ، خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان، در مراسم افتتاحیه نشست وزرای کشورهای عضو اوپک و دیگر کشورهای نفتی، گفت: حمله به تاسیسات نفتی عربستان تولید نفت این کشور را کاهش نداده اما امنیت عرضه نفت را به خطر انداخته است. ...
موج   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۶:۰۷   + ۲۲ سایت دیگر  
قیمت سبد نفتی اوپک در هفته منتهی به 27 اردیبهشت ماه، 72 دلار و 57 سنت به ازای هر بشکه رسید. به گزارش خبرگزاری موج به نقل از دبیرخانه اوپک، قیمت سبد نفتی اوپک در هفته منتهی به 27 اردیبهشت ماه، 72 دلار و 57 سنت به ازای هر بشکه رسید، در حالی که قیمت این شاخص در هفته منتهی به 20 اردیبهشت ماه ...
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۶:۱۶   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر به نقل از دبیرخانه اوپک: قیمت سبدنفتی اوپک در هفته منتهی به 27 اردیبهشت ماه، 72 دلار و 57 سنت به ازای هر بشکه رسید، در حالی که قیمت این شاخص در هفته منتهی به 20 اردیبهشت ماه، 70 دلار و 66 سنت بود. ...
شانا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۴:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
قیمت سبدنفتی اوپک در هفته منتهی به 27 اردیبهشت ماه نسبت به هفته پیش از آن (20 اردیبهشت ماه) حدود 2 دلار برای هر بشکه افزایش یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۲:۳۹   + ۲۰ سایت دیگر  
تنش ها در غرب آسیا و احتمال ادامه توافق کاهش تولید اوپک، قیمت نفت را به 73.22 دلار افزایش داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۲:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
روز دوشنبه، پس از این که اوپک پلاس تاکید کرد احتمالاً کاهش تولیدات خود را که امسال باعث تقویت قیمت ها شده بود، ادامه خواهد داد، قیمت نفت به بالاترین سطح چندهفته ای خود رسید.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۲:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- احتمال تمدید توافق کاهش تولید نفت اوپک و غیر اوپک در جده و ادامه اتفاقات و تنش های سیاسی در خاورمیانه قیمت نفت را در نخستین روز هفته افزایش داد و به بالای 73 دلار رساند.
شانا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۱:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق کاهش عرضه اوپک و غیراوپک در چهاردهمین نشست خود در جده عربستان در بیانیه ای اعلام کرد که تمرکز این گروه همچنان بر حفظ توازن بازارهای جهانی نفت خام است.
اقتصادگردان   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۱:۱۶    
دیروز وزرای چند کشور عضو توافق اوپک پلاس در جده عربستان گرد هم آمدند تا شامگاه این روز نشست موسوم به کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک و غیراوپک را برگزار کنند.
موج   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۱:۱۴   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر انرژی روسیه گفت: گزینه های مختلفی برای توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک از جمله افزایش تولید در نیمه دوم سال 2019 وجود دارد. به گزارش خبرگزاری موج، الکساندر نواک ، وزیر انرژی روسیه که برای شرکت در نشست کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک و غیراوپک در شهر جده حاضر شده است ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۰:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
بهای معاملات نفت روز دوشنبه پس از این که اوپک اعلام کرد احتمالا توافق کاهش تولید را که به تقویت قیمت ها در سال میلادی جاری کمک کرده است حفظ می کند، به بالاترین حد خود در چند هفته اخیر صعود کردند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۰:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر انرژی عربستان سعودی پس از پایان دیدار کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک و غیراوپک در شهر جده، اظهار کرد: اتفاق نظر در میان تولید کنندگان برای پایین بردن سطح ذخایر نفت در نیمه دوم سال 2019 وجود دارد.
شانا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۰:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
قیمت نفت خام برنت در ساعت 3 و 39 دقیقه امروز (دوشنبه، 30 اردیبهشت ماه) به 72 دلار و 98 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی آی آمریکا به 63 دلار و 39 سنت رسید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۰:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
وزیر انرژی عربستان گفت که بین تولیدکنندگان اوپک و متحدانش برای کاهش مازاد عرضه نفت دنیا اتفاق نظر وجود دارد.
بازتاب   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۹:۵۹   + ۲۰ سایت دیگر  
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 96 سنت معادل 1.3 درصد درصد افزایش به 73 دلار و 58 سنت رسید. به گزارش بازتاب به نقل از رویترز، پس از آنکه اعلام شد که احتمالا اوپک کاهش تولید خود را ادامه خواهد داد، قیمت نفت روز دوشنبه به بالاترین رقم در طی چند هفته گذشته رسید ...
میهن صنعت   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۹:۵۲    
بهای نفت در روز دوشنبه به دنبال احتمال ادامه سیاست های کاهش تولیدات از سوی اوپک و نیز تنش های سیاسی در خاورمیانه افزایش یافت.
فانوس   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۹:۱۷    
قیمت نفت در پی تحولات اخیر خاورمیانه و ابراز تمایل اوپک برای ادامه سیاست کاهش تولید امروز (دوشنبه) بازهم افزایش یافت.
میزان   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- قیمت نفت در پی تحولات اخیر در غرب آسیا و ابراز تمایل اوپک برای ادامه سیاست کاهش تولید بازهم افزایش یافت.
فردا نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۸:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
وزیر نفت عربستان در نشست کمیته نظارت بر اوپک پلاس گفت که هیچ کسی نمی داند ایران چقدر نفت تولید و صادر می کند.
ساعت24   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۶:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
ساعت 24 -ایران پس از روی کارآمدن دولت نخست حسن روحانی و باامضای برجام که محدودیت هایی برای تولید انرژی هسته ای بر ایران تحمیل کرد توانست سهم خودرا اوپک به میزان قبل از تحریم های سال 1391 و 1392 برساند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۴:۵۳   + ۶۹ سایت دیگر  
وزیر نفت عربستان در نشست کمیته نظارت بر اوپک پلاس گفت که هیچ کسی نمی داند ایران چقدر نفت تولید و صادر می کند.
می متالز   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - وزیر انرژی امارات ضمن ابراز رضایت از پایبندی امارات به توافق جهانی کاهش عرضه نفت گفت: کار اوپک و متحدانش برای بازگرداندن توازن به بازار نفت هنوز تکمیل نشده است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۰:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : با برگزاری چهاردهمین نشست کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک و غیراوپک در جده عربستان، کشورهای حاضر در اتحاد اوپک پلاس یک گام دیگر به تصمیم گیری درباره سرنوشت توافقی نزدیک شدند که برای ایجاد تعادل در بازار جهانی نفت تلاش دارد ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۲۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
عربستان سعودی خواستار محکوم کردن حملات به تانکرها و خط لوله نفت خود توسط اوپک پلاس شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۲۱:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - وزیر انرژی روسیه از امکان افزایش تولید نفت کشورهای عضو اوپک پلاس (اعضای اوپک و تولیدکنندگان غیراوپکی) خبر داد.
میزان   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۲۰:۳۵    
خبرگزاری میزان- طی 24 ساعت گذشته اخباری در خصوص انواع ارز بین بانکی، شاخص بورس و آمار واردات گمرک در خبرگزاری میزان منتشر شده است.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۲۰:۰۵    
معاون وزیر انرژی قزاقستان اعلام کرد که اعضای تفاهمنامه اوپک پلاس تاثیر روابط آمریکا و چین بر تقاضا و عرضه نفت جهان را مورد بررسی قرا می دهند.
3بن   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۹:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
اوپک و متحدانش قرار است حداقل دو سناریو را مورد بررسی قرار دهند که تولید نفت را بیش از حد فعلی افزایش می دهد.
اقتصادگردان   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۹:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
کشور مصر با دارا بودن 4/4 میلیارد بشکه ذخایر نفت خام و تولید متوسط روزانه حدود 650 هزار بشکه نفت خام و مایعات نفتی، ششمین کشور از نظر میزان ذخایر نفتی در قاره آفریقا و بزرگترین تولید کننده نفت خام غیر عضو اوپک این قاره است
مدار شرقی   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۸:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
وزیر نفت امارات در جده گفت که تلاش های اوپک و هم پیمانانش برای ایجاد توازن در عرضه و تقاضای جهانی نفت کامل نشده زیرا ذخایر نفت همچنان در حال افزایش است. ...
جهان اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۸:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با کاهش 56صدم درصدی ،41سنت کاهش داشت و به قیمت 72 دلار و 21سنت رسید. همچنین قیمت سبد نفتی اوپک در آخرین معاملات با افزایش1٫89 درصدی،یک دلار 35 سنت افزایش به قیمت 72دلار و 61سنت تثبیت شد. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۶:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
عراق از تمدید توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک حمایت می کند و کویت نیز اعلام کرد که قیمت های فعلی نشان می دهند بازار با وجود تشدید اقدامات خصمانه آمریکا علیه ایران، به خوبی تامین است.
اقتصادگردان   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۶:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیران کلیدی اوپک با اشاره به رشد سطح ذخایر جهانی نفت و با وجود تشدید تحریم های آمریکا علیه ایران، خواستار تمدید کاهش تولید نفت در ژوئن هستند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۶:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- به گفته صاحبنظران، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش تصمیم دارند با هدف افزایش سطح فعلی تولید نفت حداقل دو سناریو را مورد بحث و گفت و گو قرار دهند.
اقتصادگردان   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۶:۳۰   + ۱۷ سایت دیگر  
منابع آگاه از مذاکرات می گویند که اوپک و متحدانش قرار است درباره حداقل دو سناریو بحث کنند که تولید نفت آنها را فراتر از سطح فعلی افزایش می دهد.