دوشنبه ۲۸ مردادساعت ۰۰:۰۸Aug 2019 19

جدیدترین‌های «نیجریه»

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری شین هوا؛ پلیس نیجریه در ایالت مرکزی بنوئه روز یکشنبه کشته شدن 9 نفر را در ساعات اولیه روز شنبه در یک مراسم خاکسپاری در منطقه تونگوو در این ایالت تایید کرد. ...
دانا   ۴ ساعت پیش    
نماینده خمینی شهر در مجلس گفت: عوامل موساد در نیجریه فعال هستند و حرکات گروه های انقلاب و جنبش های آزادی خواه و ضد صهیونیست را رصد می کند.
صاحب نیوز   ۵ ساعت پیش    
نماینده خمینی شهر در مجلس گفت: عوامل موساد در نیجریه فعال هستند و حرکات گروه های انقلاب و جنبش های آزادی خواه و ضد صهیونیست را رصد می کند.
دانا   ۵ ساعت پیش    
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز پارلمان کشور نیجریه که فارق از همه حب و بغض های سیاسی و مذهبی ، باید حامی واقعی حقوق آحاد ملت خود باشد در معرض بزرگترین امتحان تاریخی قرار دارد ، و آن فراهم کردن اسباب آزادی و سفر درمانی شخصیت جهانی و شناخته شده علامه شیخ زکزاکی است.
دانا   ۷ ساعت پیش    
نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی از پارلمان نیجریه خواستند تا جهت آزادی و درمان هرچه سریع تر شیخ زکزاکی اقدام کنند.
شفقنا   ۸ ساعت پیش    
شفقنا- جنبش اسلامی نیجریه به تقطیع یک فیلم از دیدار شیخ ابراهیم الزکزاکی رهبر شیعیان نیجریه با وزیر اقلیت های دینی دولت هند اعتراض کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا ...
دانا   ۸ ساعت پیش    
غرب در مقوله حقوق بشر، سرآمد دروغگویان تاریخ است. ماجرای قتل عام دوهزارنفری شیعیان نیجریه توسط ارتش این کشور با تحریک و ولخرجی صهیونیست ها نمونه دیگری است که 45 ماه سکوت در مقابل نقض اولیه ترین حقوق علامه شیخ زکزاکی، گواه کذب شیادانه غربی ها در موضوع حقوق بشر است.
دانا   ۹ ساعت پیش    
جامعه پزشکی استان اصفهان برای درمان شیخ زکزاکی، رخبر جنبش اسلامی نیجریه اعلام آمادگی کردند.
دانا   ۹ ساعت پیش    
حجت الاسلام شیخ گفت: نمایندگان جمهوری اسلامی در مجامع بین المللی باید فعال شوند و نسبت به این مساله اعتراض کنند و دیپلمات های ما در جلسات و محافل مختلف باید به این مساله اشاره کنند و از جامعه جهانی دعوت شود که دولت نیجریه را تحت فشار قرار دهد و دست از این اقدامات بردارد.
جمعی از جامعه پزشکی استان اصفهان در پی محرومیت شیخ زکزاکی از علمای شیعیان نیجریه از حق درمان، آمادگی خود را برای درمان این عالم اعلام داشتند.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۱۳:۰۰    
کانون خبرنگاران نبأ دفتر رسانه ای شیخ زاکزاکی، رهبر جنبش اسلامی نیجریه درباره ستم هایی که از سوی حکومت این کشور به شیعیان وارد شده و نیز نقش عربستان در ایجاد تنش های ضدشیعی و بازداشت شیخ ابراهیم زکزاکی مستندی کوتاه منتشر کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۱۲:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
یک مدافع اروپایی قرار است در تمرینات گل گهر حاضر شود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۱۲:۳۰    
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با تاکید بر اینکه شیخ زکزاکی در هند تحت درمان قرار نگرفت، گفت: شیخ مجبور شد به نیجریه برگردد و از زمان بازگشت هنوز کسی نتوانسته با ایشان ملاقاتی داشته باشد.
عصر اترک   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
نمایندگان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی در واکنش به کارشکنی دولت نیجریه در عدم پیگیری درمان شیخ زکزاکی خواستار ورود نمایندگان پارلمان نیجریه به این موضوع شدند.
دیار آفتاب   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: امروز دولت نیجریه به دنبال حذف تدریجی شیخ زکزاکی است ولی اثری که به واسطه حرکت انقلابی رهبر شیعیان نیجریه آغاز شده قطعا ادامه دار خواهد بود و سیلی محکمی را به گوش همه ظالمین و مستکبرین عالم خواهد زد.
دانا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۱۰:۴۵    
نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی گفت: برخورد غیر انسانی دولت پارلمان نیجریه با شیخ زکزاکی ، وابستگی آنان به غرب را آشکار می سازد و پوشالی بودن ادعاهای حقوق بشری استکبار جهانی را بر ملا می سازد.
موج رسا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم زنجان در مجلس با اشاره به انتقال شیخ زکزاکی به کشورش بدون انجام مراحل درمان گفت: جان انسانها نباید قربانی مسائل سیاسی شود .
تیتر ۱   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۱۰:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام علی رسولی گفت: عوامل صهیونیست و وهابیت به نقش شیخ زکزاکی و جایگاه وی در ابوجا پی برده و دولت و ارتش نیجریه را علیه شیخ زکزاکی شوراندند. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
دانا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۰۹:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
نمایندگان خراسانجنوبی در مجلس شورای اسلامی طی پیامی خواستار آزادی و تسریع درمان شیخ زکزاکی شدند.
وارث   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۰۹:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
آیت الله پیمان دبیرکل مجمع جهانی شیعه شناسی و مدیر مسئول شورای دین پژوهان کشور در نامه ای به دکتر محمدجواد ظریف با ابراز نگرانی نسبت به وضعیت به وجود آمده در روند درمان شیخ ابراهیم زکزکی در هند تاکید کرد: خطاب به دکتر طریف گفت: نگذارید که اقدام وزارت امور خارجه ، نوشداروی بعد از مرگ سهراب بشود. ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۰۸:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
جنبش اسلامی نیجریه اعلام کرد که اعضای شیعه این گروه ،تظاهرات متوقف شده برای آزادی شیخ زکزاکی را ادامه خواهند داد.
دانا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۰۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس گفت: از پارلمان نیجریه می خواهیم هر چه سریعتر زمینه آزادی شیخ را به دلخواه ایشان در هر نقطه از دنیا فراهم کند و همچنین وزرات امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با همتای خود در کشور نیجریه در این رابطه تماس هایی برقرار کند.
دانا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۰۸:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس گفت: در این شرایط که رهبر مسلمانان نیجریه بیماری دارد و باید مورد معالجه قرار بگیرد، حداقل این است که کمک کنند تا این اتفاق مهم صورت بگیرد و ایشان مداوا شود.
دیار آفتاب   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۰۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم تفرش آشتیان و فراهان در مجلس پیام مجلس ایران به پارلمان نیجریه را آزادی و درمان علامه زکزاکی در سریع ترین زمان عنوان کرد و گفت: حمایت از رهبران تمام مسلمانان به خصوص کشورهای مظلومی مانند نیجریه از وظایف ذاتی و دینی ماست و هرگونه محدودیت و فشار را بر آنان به ویژه شیخ زکزاکی را محکوم می ...
صاحب نیوز   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۰۴:۱۴    
جامعه پزشکی استان اصفهان برای درمان شیخ زکزاکی، عالم شیعه در نیجریه اعلام آمادگی کردند.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۰۳:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
شیخ ابراهیم زکزاکی دبیرکل جنبش اسلامی نیجریه که برای درمان به هندوستان منتقل شده بود به نیجریه بازگشت.
می متالز   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۰۰:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
می متالز - شرکت ملی نفت نیجریه قصد دارد تا سال 2023 میلادی تولید نفت خود را به 3 میلیون بشکه در روز برساند.
دانا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۲۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه محدودیت های امنیتی اجازه رسیدگی کامل به درمان شیخ زکزاکی را نمی دهد، قطعا جمهوری اسلامی ایران و مردم ما آمادگی حضور شیخ زکزاکی در ایران و درمان ایشان را دارند.
دانا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۲۲:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
رفتار غیربشردوستانه دولت نیجریه در قبال شیخ زکزاکی در حالی موجب اعتراض نمایندگان مجلس ایران شد که بسیاری از آنان در گفتگوهای خود با رسانه ها رفتار غیر انسانی دولت و مقامات نیجریه نسبت به شیخ زکزاکی را تقبیح کرده و از نمایندگان پارلمان نیجریه خواستند تا نسبت به آزادی و درمان شیخ زکزاکی وارد عمل شوند.
دانا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۲۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
تعدادی از نمایندگان سیستان وبلوچستان در مجلس شورای اسلامی خواستار آزادی فوری شیخ زکزاکی و آغاز روند درمان وی شدند.
دانا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
سردمداران و افرادی که شیخ زکزاکی را به دلیل بیان حق مورد آزار و اذیت قرار داده و اجازه درمان را از وی سلب کرده و این شخصیت را محدود می کنند، بدانند که ظلم هیچ گاه پابرجا نخواهد ماند در هر شرایطی سرانجام نتیجه کار زشت و غیرانسانی خود را خواهند دید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۹:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
یک روزنامه نیجریه ای گزارش داد احتمال آن وجود دارد که دولت این کشور سفر شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه به خارج به منظور درمان را ممنوع کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مرتضی زارچی معتقد است حکم دادگاه می تواند راهگشای پایان دادن به بحران به وجود آمده میان دولت نیجریه و شیخ زکزاکی باشد
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۷:۱۰   + ۱۲ سایت دیگر  
یک روزنامه نیجریه ای خبر داد، احتمال آن وجود دارد که دولت این کشور سفر شیخ ابراهیم زکزاکی به خارج به منظور درمان را ممنوع کند.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۶:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
گروه بین الملل نهضت اسلامی نیجریه از انتقال شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان این کشور به مکانی نامعلوم بلافاصله پس از فرود هواپیمای وی در فرودگاه ابوجا خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۶:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
مسئول کمیسیون حقوق بشر اسلامی در لندن ابراز عقیده کرده است دولت نیجریه روند درمان شیخ زکزاکی رهبر جنبش اسلامی این کشور را امنیتی کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۶:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
شماری از مسلمانان مقیم انگلیس با تجمع مقابل سفارت نیجریه در لندن، خشم و اعتراض خود را به ایجاد اختلال در روند درمان شیخ "ابراهیم زکزاکی" ابراز داشتند
برترین ها / جنوب نیوز   ۱۳۹۸/۰۵/۲۴ - ۲۰:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: فدراسیون فوتبال نیجریه هنگام انتشار فهرست بازیکنان تیم ملی این کشور در شبکه های اجتماعی پرچم کشور اوکراین را به اشتباه به تصویر کشید. این فدراسیون آفریقایی رنگ های زرد و آبی پرچم کشور اوکراین را جابجا کرد تا به این ترتیب اشتباه عجیب آنها بازتاب گسترده بین المللی را به همراه داشته ...
دانا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۵:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم ابهر در مجلس از پارلمان نیجریه خواست تا زمینه آزادی و درمان علامه زکزاکی را فراهم کند.
دانا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۵:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: مانع تراشی در روند درمان شیخ زکزاکی بی آبرویی بزرگی برای دولت نیجریه، استکبار جهانی و سازمان های بین المللی است.
رسا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۴:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
جنبش اسلامی نیجریه بعد از بازگشت شیخ زکزاکی به کشورش، از سوءظن ها درباره توطئه نیجریه برای قتل شیخ زکزاکی خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۳:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- جنبش اسلامی نیجریه روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد، یکی از دلایل عمده بازگشت شیخ ابراهیم زکزاکی به نیجریه نگرانی از احتمال ترور وی در هند توسط عوامل دولت نیجریه بوده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۳:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
بنیانگذار و رهبر جنبش اسلامی نیجریه به محض بازگشت به این کشور در فرودگاه بازداشت و به زندان منتقل شد.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۳:۳۵    
کسب و کار نیوز- کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیجریه نقشه انبارهای رسمی بورس کالای این کشور را منتشر و تاکید کرد که انبارها و زیرساخت های ذخیره سازی کالاهای کشاورزی به کمک این بورس و توسعه معاملات قبض انبار یک ضرورت برای توسعه بخش کشاورزی و سهولت معاملات بشمار می رود.
اقتصادگردان   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۳:۳۵   + ۱۵ سایت دیگر  
سرمایه گذاری چین در صنعت نفت و گاز نیجریه به 16 میلیارد دلار رسید اما این صنعت برای پیشبرد برنامه رشد تولید خود، به سرمایه گذاری بیشتری نیاز دارد.
موج   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۳:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
جنبش اسلامی نیجریه اعلام کرد: محدودیت علیه شیخ ابراهیم زکزاکی بلافاصله پس از بازگشت از هند اعمال شد. به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت العهد لبنان ...
شیرازه   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۳:۱۰   + ۲۲ سایت دیگر  
بیش از 1000 پزشک و استاد دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در محکومیت اقدامات هماهنگ آمریکا، نیجریه و هند در جلوگیری از درمان شیخ زکزاکی بیانیه ای را صادر کرده و برای درمان فرزند خمینی(ره) اعلام آمادگی کردند.
آناج   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۳:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم تبریز گفت: حکومت شیخ زکزاکی بر دل های مردم آفریقا، واهمه شدیدی بر استکبارجهانی و آمریکا ایجاد کرده است.
مردم نیوز   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۳:۰۵   + ۱۷ سایت دیگر  
شیخ زکزاکی در فرودگاه ابوجا بازداشت شد مردم نیوز : پلیس مخفی نیجریه با حضور در فرودگاه ننامدی آزیکیوه ابوجا پایتخت نیجریه، شیخ زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه و همراهانش را به محض ورود به خاک این کشور به بازداشتگاه منتقل کردند. ...