یکشنبه ۲۶ آبانساعت ۱۱:۵۲Nov 2019 17

جدیدترین‌های «صندوق توسعه ملی»

صندوق توسعه ملی از دل تجربه حساب ذخیره ارزی متولد شد اما اصلاحات ساختاری نتوانست تجربه ای متفاوت برای آن رقم بزند. منابع این صندوق بین نسلی قربانی اهداف بودجه ای شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۳:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی گرمسار ضمن بیان اینکه عملیات بذرپاشی در سطح 200 هکتار از مراتع گرمسار با اعتباری معادل 600 میلیون ریال از محل صندوق توسعه ملی و طی سال جاری انجام شد.
ایانا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۳:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
علی محمدی مقدم مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون، 122 مورد قرارداد در راستای اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوان داری با اعتباری بالغ بر 260 میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی منعقد شده است که 120 میلیارد ریال آن جذب گردید.
کیهان   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۲۱:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
استاندار یزد گفت: آب خلیج فارس سال آینده به این استان منتقل می شود که امیدواریم سهمیه آن برای مردم و استفاده آنها 2 برابر شود. محمدعلی طالبی افزود: ظرفیت خط انتقال آب خلیج فارس به گونه ای است که امکان افزایش سهمیه اختصاصی دارد. ...
کاشان نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۱۸:۱۲    
کاشان نیوز- علی خالویی: در خبرها آمده، به نقل از روابط عمومی سازمان جنگل ها سی و یکمین جلسه هماهنگی پروژه های آبخیزداری و آبخوان داری با سرپرست جدید سازمان مربوطه تشکیل شده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
زنجان- ایرنا- عملیات بذرپاشی و کپه کاری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به منظور اجرایی کردن پروژه های این صندوق در سطح مراتع استان زنجان آغاز شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دالاهو گفت: کشت گیاهان دارویی و خوراکی در مساحت 100 هکتار و به مبلغ 150 میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی آغاز شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۰۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی گفت: مشارکت مردم محلی در طرح های آبخیزداری از جمله عملیات کپه کاری که از محل صندوق توسعه ملی در سطح استان اجرا می شود، قابل تقدیر است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۰۸:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
قزوین- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: با اختصاص 150 میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی طرح های آب رسانی در 9300 روستای کشور اجرا می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۲۱:۱۵    
همدان - ایرنا - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان گفت: معادن کوچک و متوسط همدان از تسهیلات صندوق توسعه ملی بهره مند می شوند.
جماران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۸:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
مشیرالحق عابدی روز چهارشنبه در میز ملی توسعه صادرات محصولات زعفران، زرشک و عناب در اتاق بازرگانی بیرجند اظهار داشت: طرح های خوبی در حوزه محصولات راهبردی با کمک بنیاد ملی نخبگان تعریف شده که امیدواریم با پیگیری از صندوق توسعه ملی اعتباراتی برای اجرایی شدن این طرح ها تخصیص یابد. ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۸:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
مسعود خوارزمی روز چهارشنبه افزود:12 هزار میلیون ریال طی سال جاری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای عملیات بیومکانیکی به اداره جنگل اختصاص یافته که با این رقم ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۷:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند- معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: تسهیلاتی از طریق صندوق توسعه ملی به طرح هایی که در تولید زعفران با کیفیت کمک می کند، اعطاء می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۶:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
قزوین- استاندار قزوین گفت: با تامین اعتبار از صندوق توسعه ملی اجرای فاز اول طرح انتقال آب شرب از سد طالقان به شهر آبیک در اولویت است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۶:۰۹    
عابدی با بیان اینکه در خصوص اعتبارات استاندار با معاون اول رئیس جمهور رایزنی کرد که منجر به تعامل بنیاد ملی نخبگان شد عنوان کرد: مبالغ و طرح های مشخصی تدوین شده است که از طریق صندوق توسعه ملی تسهیلاتی پرداخت شود تا محصولات راهبردی استان رونق یابد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۳:۵۵    
عملیات بیولوژیک از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در مراتع چناران، کلیاب و کهنه ده در حوزه آبخیز آبگرم و عبدالله آباد در مساحتی بالغ بر 240 هکتار به پایان رسید.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
قزوین- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی، مشکل شهرهای درگیر تنش آبی را حل می کنیم.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۲:۲۵    
معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: پروژه طرح آبرسانی انتقال آب از سد طالقان به استان قزوین مشکل فنی و اجرایی ندارد و اگر پول باشد برای اجرا مشکلی نداریم.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۰:۲۹    
قزوین – ایرنا – استاندار قزوین گفت: طرح انتقال آب از سد طالقان به قزوین پنج و نیم درصد پیشرفت داشته است و در صورت تخصیص اعتبار از صندوق توسعه ملی شتاب بیشتری خواهد گرفت.
جماران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۰:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
رضا عظیمی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: 260 میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی امسال به استان مرکزی اختصاص یافت که با تخصیص این منابع مالی پنج میلیون مترمکعب به حجم آبگیری سازه های آبخیزداری استان افزوده شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۰۹:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
13 میلیارد و 300 میلیون ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای عملیات آبخیزداری در شهرستان خنداب اختصاص یافت.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۶:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
نصرآبادی با اشاره به اختصاص 31 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برای طرح های آبخیزداری استان در سال جاری، گفت: در این راستا چهار طرح، 37 پروژه و 85 سازه در 11 شهرستان استان اجرا خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۵:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
عضو انجمن فولاد گفت: طبق قانون باید 30 درصد منابع صندوق توسعه ملی به بخش خصوصی اختصاص یابد ولی تنها 20 درصد از این سهم محقق شده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۴:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده معادل 10 درصد منابع صندوق توسعه ملی به بخش کشاورزی اختصاص یابد که این میزان ضریب خوداتکایی محصولات کشاورزی را در پایان برنامه ششم تا 95 درصد ارتقا می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۳:۵۸    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بیجار گفت: پروژه های آبخیزداری سال جاری در حوزه قراطوره با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 280 هزار تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و با 45 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۳:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی گفت: طرح های آبخیزداری که از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در استان آغاز شده بود، در سریع ترین زمان ممکن به پایان رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل آبفار استان کرمانشاه از اختصاص 100 میلیارد ریال اعتبار برای اصلاح و سامان دهی شبکه آب و فاضلاب روستایی شهرستان گیلانغرب خبرداد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۱:۳۷    
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان با بیان اینکه دولت باید مواظب باشد که چالش های جنگ اقتصادی ما را از بعضی زیرساخت ها و کمبودها غافل نکند گفت: پروژه پتروشیمی کرمان در سفر قبلی کلنگزنی شده اما تعهد صندوق توسعه ملی هنوز مانده است.
عصر همدان   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش عصر همدان ؛ اسفندیار خزائی، مدیر کل منابع طبیعی استان همدان در خصوص اجرای عملیات بیولوژیکی در سطح مراتع استان همدان اظهار کرد: عملیات بیولوژیکی در سال جاری با اعتباری بالغ بر 19 میلیارد و 140 میلیون ریال از محل صندوق توسعه ملی در مراتع استان همدان انجام شده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۰:۳۷    
سمنان- ایرنا- معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: امسال در 233 هکتار از اراضی این استان عملیات جنگل کاری و مراقبت از پوشش گیاهی با تامین اعتبار از صندوق توسعه ملی انجام می شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۰۸:۵۸    
حتی به گفته رئیس اتاق بازرگانی ایران دستور رئیس جمهوری به رئیس بانک مرکزی که در این مدت کارساز نشده و همچنان ریسک پذیری استفاده از منابع این صندوق بالاست. ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۰۷:۳۲    
سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مهریز گفت: درحال حاضر حدود 21 واحد بومگردی در این شهرستان فعال است و نیمی از این واحدها توانستند از تسهیلات صندوق توسعه ملی روستایی و عشایری استفاده کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۲۰:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار گفت: توسعه راه آهن چابهار پیشرفت 60 درصدی پیدا کرده است و راه آهن زاهدان به چابهار مجوز برداشت 300 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی را گرفته است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۲۰:۳۳   + ۲۱ سایت دیگر  
یک مقام مسئول از دستور مقام معظم رهبری برای تخصیص 300 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای تکمیل راه آهن زاهدان -چابهار خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۷:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
همدان - رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اسدآباد گفت: کودپاشی 100 هکتار از مراتع آهوتپه شهرستان اسدآباد با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی انجام شد.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۴:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
رییس سازمان فنی و حرفه ای گفت: امروز سهم ما از بودجه 1.6 درصد است که پیشنهاد دادیم درصدی از درآمدهای مالیاتی و بخشی از بودجه صندوق توسعه ملی برای مهارت آموزی اختصاص یابد. ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۴:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شیروان گفت: عملیات عمرانی طرح های آبخیزداری با 11 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی و صندوق توسعه ملی آغاز شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۲:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری نهبندان از اجرای 20 میلیارد ریال پروژه آبخیزداری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در این شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۲:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بررسی عملکرد صندوق توسعه ملی نشان می دهد که از مجموع 38.2 میلیارد دلار طرح اعلام وصول شده این صندوق از ابتدای تاسیس تا پایان خرداد 98، بیش از یک سوم منابع (37 درصد) به طرح های بخش بالادستی نفت و گاز و 12 درصد به طرح های نیروگاهی اختصاص داده شده است.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۲:۱۹    
موسی امیری، گفت: با اجرای پروژهای جنگل کاری و پخش سیلاب شهرستان قلعه گنج از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی سال 1398، به طور مستقیم و غیر مستقیم زمینه اشتغال بیش از 30 نفر فراهم شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۱:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره آبخیزداری و حفاظت خاک منابع طبیعی گلستان گفت: با تخصیص اعتبار از محل صندوق توسعه ملی پروژه سازه سنگ ملاتی شاهکوه بالا گرگان به اتمام رسید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۱:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس از برداشت 500 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی با اولویت بندی جهت پرداخت مطالبات بیمه ها به مراکز دارویی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۰۹:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان از تهیه و توزیع 99 دستگاه آبشخور از محل صندوق توسعه ملی خبر داد.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۲۳:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
سعدی نقشبندی اظهارکرد: در اجرای سیاست های سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و بوم سازگان زاگرس 600 هکتار نهال کاری و 600 هکتار بذرکاری گونه های جنگلی بومی در شهرستان های جنگلی استان انجام می شود.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۲۰:۲۴    
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: با استفاده از کمک های صندوق توسعه ملی بیش از 29 هزار فرصت شغلی برای استان یزد ایجاد خواهد شد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۲۱:۳۲   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، احمدعلی موهبتی روز یکشنبه در حاشیه بازدید دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور از نمایشگاه کشفیات مواد مخدر سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار کرد: اختصاص این اعتبار برای انسداد مرزهای جنوب شرق کشور سرعت کار را شتاب داده اما کافی نیست. ...
ربیع   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، اسماعیل مختارپور معاون فنی و آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری گفت: بیست و هفتمین جلسه هماهنگی اجرای پروژه های اعتبارات صندوق توسعه ملی در سالن جلسات با حضور اعضای ستاد استانی تشکیل گردید. ...
پایگاه خبری گسترش / روز نو   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۰۹:۴۵   + ۳۲ سایت دیگر  
معاون اسبق ارزی بانک مرکزی می گوید بازار ارز ایران به شدت تحت تاثیر روابط بین المللی قرار گرفته و اگر اینستکس اجرا شود نرخ دلار تا مرز 10 هزار تومان کاهش خواهد یافت. ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
علی اکبر عباسی راد عصر شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بذرپاشی 200 هکتار از مراتع شهر کلاته رودبار شامل مراتع مانگاس و چیرو است. وی ادامه داد: 600 میلیون ریال اعتبار هزینه شده در اجرای این طرح، از محل صندوق توسعه ملی سالجاری تامین اعتبار شده است. ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
محمد علی طالبی روز شنبه در نشست با فن آوران و مدیران شرکت های دانش بنیان و نوآفرین استان که با حضور رییس دفتر رییس جمهوری در پارک علم و فناری یزد برگزار شد افزود: امیدواریم با حمایت های صندوق توسعه ملی و صندوق نوآوری و شکوفایی، دستاوردهای خوبی در حوزه اقتصاد دانش بنیان در استان داشته باشیم. ...