شنبه ۳۱ شهریورساعت ۰۷:۰۰Sep 2018 22

جدیدترین خبرهای «کسری بودجه»

تدبیر و امید   ۱۳۹۷/۰۶/۲۹ - ۱۵:۲۱    
در شرایطی که ثروت عظیم صندوق سرمایه گذاری نروژ به این کشور امکان داده است تا در زمان کاهش قیمت نفت کسری بودجه خود را کاهش دهد، دولت موفق شده است با محدود کردن نوسانات ارزی از بروز تورم شدید در اقتصاد در هنگام افزایش قیمت نفت جلوگیری کند.
اقتصادگردان   ۱۳۹۷/۰۶/۲۸ - ۱۹:۵۸    
هزینه های جاری دولت به میزان 92 هزار میلیارد تومان (با احتساب تنخواه گردان) بوده، اما تنها 42.1 هزار میلیارد درآمد واقعی (حاصل از مالیات و عوارض و...) و 42 هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از فروش نفت داشته و 8 هزار میلیارد تومان هم اوراق فروخته است ...
راه امروز   ۱۳۹۷/۰۶/۲۸ - ۱۳:۲۱    
از زمانی که قیمت های نفت در سال 2014، پایین آمد، عربستان به طور متوالی از کسری بودجه رنج می برد. میزان این کسری ظرف چهار سال به 260 میلیارد دلار رسید.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۸ - ۱۲:۳۳    
آنکارا ایرنا داده های گزارش وزارت خزانه و دارایی نشان می دهد که کسری بودجه ترکیه از اول سال جاری میلادی تا پایان ماه آگوست سال جاری (هشت ماه) به رقم 50.8 میلیارد لیر معادل هشت میلیارد دلار رسیده است.
تامین اجتماعی   ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۱۷:۲۳    
همه دولت ها به طور عجیبی در تمام 40سال گذشته از تعهدات جاری خود در بودجه های سالانه نسبت به سازمان تامین اجتماعی و بیمه ها شانه خالی کرده اند که باید گفت این مسئله به خودی خود نیاز به ریشه یابی دارد ...
مرور نیوز   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۵:۳۰    
محسن هاشمی با اشاره به بدهی های شهرداری و همچنین دریافت وام از بانک ها برای کسری بودجه از بدهی 90 میلیون دلاری وزارت نفت به شهرداری خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۵:۰۰    
جیووانی تریا، وزیر اقتصاد ایتالیا اعلام کرد میزان کسری بودجه این کشور در سال مالی 2019 به یک ممیز شش دهم درصد کل تولید ناخالص داخلی آن خواهد رسید.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۱۴:۱۴    
نرخ بهره جدید ترکیه، رقم کسری بودجه دولت آمریکا در سال مالی جاری، نرخ رشد اشتغال کشورهای منطقه یورو، آمار بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی و دبیرستانی در آمریکا و شاخص تولیدات صنعتی منطقه یورو، مهم ترین آمارهای اقتصادی در هفته گذشته بوده اند.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۱۳:۳۳    
این روزها، یکی از مهم ترین دغدغه های خانواده هایی که دانش آموزی در خانه دارند، تهیه نوشت افزار و کیف و کفش و لباس برای آنهاست. آن هم در شرایطی که قیمت ها نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی پیدا کرده است ...
جماران   ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۰۹:۱۶    
این روزها، یکی از مهم ترین دغدغه های خانواده هایی که دانش آموزی در خانه دارند، تهیه نوشت افزار و کیف و کفش و لباس برای آنهاست. آن هم در شرایطی که قیمت ها نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی پیدا کرده است ...
گفتارنو   ۱۳۹۷/۰۶/۲۴ - ۱۴:۲۲    
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان بیان داشت: طی شش ماهه سال جاری تاکنون استان کرمان 42 درصد تخصیص بودجه داشتیم که 197 میلیارد تومان بوده و از این مبلغ 167 میلیارد آن فقط مربوط به پرداخت حقوق و مزایا بوده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۶/۲۴ - ۱۴:۰۶    
کرمان - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان از تخصیص 42 درصد تخصیص بودجه در شش ماه امسال خبر داد و گفت: هشت درصد کسری بودجه داریم.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۳ - ۱۲:۰۳    
آنکارا- ایرنا- برات آلبایراک وزیر خزانه داری و دارایی ترکیه اعلام کرد که کشورش برای ساماندهی اقتصادی و مقابله با اثرات نوسان نرخ ارز، برنامه سه ساله کاهش کسری بودجه تدوین کرده است که به زودی اجرا می شود.
طلا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۳ - ۱۱:۲۲    
سایت طلا : دفتر بودجه کنگره آمریکا از رشد چشمگیر کسری بودجه دولت فدرال در ماه اوت خبر داده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۶/۲۳ - ۰۱:۲۰    
وزارت خزانه داری آمریکا: کسری بودجه دولت این کشور در ماه اوت به 214 میلیارد دلار رسیده است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ - ۲۰:۵۵    
دفتر کنگره بودجه آمریکا از احتمال افزایش کسری بودجه به یک تریلیون دلار تا پایان سال جاری خبر داد.
تجارت امروز   ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ - ۰۹:۳۵    
یکی از دلایل فوران نقدینگی را وضعیت کسری بودجه است. یکی از دلایل عمده کسری بودجه دولت پرداخت هزینه های بسیار بالای پرسنلی است.
شعار سال   ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ - ۰۹:۳۳    
اقتصاد ایران طبق دهه اخیر فراز و نشیب های بسیاری داشته؛ چه در رشد اقتصادی، چه در کسری بودجه و چه در نرخ تورم و بیکاری. در این اینفوگرافی با اعداد و ارقام مربوط به این شاخص های مهم اقتصادی طی یک دهه اخیر یعنی از سال 1387 تا سال 1396 آشنا می شوید.
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۰۳:۴۸    
دبیرکل آنروا در یک کنفرانس خبری ضمن اشاره به کسری بودجه شدید این سازمان پس اقدام دولت آمریکا برای کاهش کمک های خود به آنروا، بر عزم عوامل آن برای ادامه خدمت رسانی به آوارگان فلسطینی تاکید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۶/۱۹ - ۱۲:۲۰    
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه این وزارتخانه از سال 1343 تاکنون با کسری بودجه مواجه بوده است، گفت: هیچ تناسبی بین فعالیت ها و برنامه های این دستگاه با بودجه ای که به آن تعلق می گیرد، وجود ندارد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۶/۱۹ - ۱۱:۵۵    
به دنبال قطع کمک مالی آمریکا به بیمارستان های قدس، نخست وزیر دولت وابسته به تشکیلات خودگردان فلسطین تصمیم گرفت کسری بودجه این بیمارستان ها را تامین کند.
فرصت امروز   ۱۳۹۷/۰۶/۱۸ - ۱۸:۱۵    
فرصت امروز : طرح های عمرانی در سال ها و دهه های گذشته همواره قربانی کسری بودجه بوده اند و این روند هیچ گاه به موازات تغییر دولت ها تغییر پیدا نکرده است. حالا یکی از راه حل ها برای طرح های عمرانی نیمه تمام، واگذاری آنها است ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۶/۱۷ - ۱۱:۱۷    
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مدرسه فراتر از چند کلاس درس است و جایی است که تربیت دانش آموزان منطبق با سند تحول بنیادین باید در آن اتفاق بیفتد گفت: برای پیاده کردن این سند در مدارس، نباید مدرسه را محدود به چند کلاس درس دانست.
خبر آنلاین   ۱۳۹۷/۰۶/۱۷ - ۰۷:۵۰    
به نظر می رسد تغییرات نرخ ارز و افزایش قیمت کالاها در کشور، دولت را به ورود برای افزایش مجدد حقوق کارکنان وادار کرده است؛ اگرچه هنوز میزان افزایش حقوق قطعی نشده، اما برخی خبرها حاکی از آن است که احتمال رشد تا 5 درصدی حقوق ها وجود دارد ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۶/۱۷ - ۰۰:۲۷    
اقتصاد ایران طبق دهه اخیر فراز و نشیب های بسیاری داشته؛ چه در رشد اقتصادی، چه در کسری بودجه و چه در نرخ تورم و بیکاری. در این اینفوگرافی با اعداد و ارقام مربوط به این شاخص های مهم اقتصادی طی یک دهه اخیر یعنی از سال 1387 تا سال 1396 آشنا می شوید.
آنا   ۱۳۹۷/۰۶/۱۵ - ۱۲:۴۸    
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 40 درصد مدارس تهران باید مقاوم سازی شوند، گفت: وزارت آموزش و پرورش سال جاری با کسری بودجه 10 هزار میلیارد تومانی مواجه است.
ایلنا   ۱۳۹۷/۰۶/۱۵ - ۱۰:۵۶    
استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی تاکید کرد: در تمام دنیا حتی در کشورهای پیشرفته در مواجهه با بحران، پدیده ملی سازی برای امنیت شرایط مورد توجه قرار می گیرد. جنبش واگذاری در اوج بحران که برخی مسئولان از آن می گویند هیچ نسبتی با منافع ملی ندارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۶/۱۵ - ۰۸:۵۴    
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: امسال بودجه آموزش و پرورش 42هزار میلیارد تومان است و وزارت آموزش و پرورش با کسری بودجه 10هزار میلیارد تومانی مواجه است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۷/۰۶/۱۵ - ۰۰:۰۶    
خاویر داوید / سی ان بی سی از زمان شدت پیدا کردن تنش های تجاری بین آمریکا و شرکای تجاری آن به ویژه چین، دولت آمریکا همواره تاکید کرده که رویه های غیرمنصفانه تجاری دیگر کشورها سبب افزایش کسری بودجه کشور و کسری تجاری آمریکا شده و اعمال تعرفه سبب خواهد شد این رویه ها تغییر کند و رونق اقتصادی ادامه ...
عصر خبر   ۱۳۹۷/۰۶/۱۳ - ۱۱:۲۵    
نخست وزیر فرانسه اعلام کرد دولت این کشور حدود 15 هزار نفر از کارمندان خود را تا پایان 2 سال آینده تعدیل خواهد کرد. به گزارش ایسنا به نقل از رادیو فرانسه، ادوارد فیلیپ افزود: به منظور کاستن از کسری بودجه دولت این کشور و تقویت رشد اقتصادی در راستای الزامات اتحادیه اروپا، علاوه بر کارکنان دولت ...