یکشنبه ۱۱ خردادساعت ۱۱:۱۲May 2020 31

جدیدترین‌های «نرخ بهره»

 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به ضرورت حمایت از واحدهای کسب و کار و بنگاه های اقتصادی آسیب دیده از ویروس کرونا، از ابلاغ بیش از 106 هزار و 400 میلیارد ریال تسهیلات با نرخ بهره 12 درصد و دوره تنفس 4 ماهه به بانک های استان تهران خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۰۰:۰۶    
جرومی پاول، ریاست فدرال رزرو آمریکا در سخنرانی چهارشنبه شب خود ابراز کرد: فدرال رزرو کاملا متعهد به اجرا و استفاده از تمامی ابزارها برای حمایت از اقتصاد است. ابزارهای اضطراری (مانند نرخ بهره منفی!) در راستای سیاست های وام دهی است؛ نه خرج کردها. واضح نیست که نرخ بهره زیر صفر برای ما مفید واقع شود ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۰۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
سه اقدام در حوزه سیاست پولی و مالی، عملیات مهار نقدینگی را کلید زد. اقدام نخست تعیین کریدور نرخ سود در بازار بین بانکی است. بانک مرکزی کف و سقف دالان نرخ سود را 10 و 22 درصد تعیین کرد. با این دامنه، نرخ سیاستی در محدوده 16 درصد قرار می گیرد که به معنی افزایش تقریبی نرخ سود در بازار بین بانکی است ...
بانک مرکزی هند اقدامات جدیدی برای پیشبرد اقتصاد بیمار این کشور انجام داده است. رییس کل بانک مرکزی هند اعلام کرد که بانک مرکزی هند نرخ بهره وام را از 4.4 درصد به 4 درصد کاهش داده است. این بانک همچنین مهلت سه ماه پرداخت بدهی کسب وکارهای کوچک و متوسط را تا 90 روز دیگر تمدید کرده است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
بانک مرکزی کلمبیا همزمان با تلاش سیاستگذاران در راستای سوخت رسانی به اقتصاد در آستانه رکود این کشور، با کاهش 50 نقطه پایه ای نرخ بهره بین بانکی، آن را به پایین ترین سطح یعنی 2.75 درصد رساند.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ - ۱۶:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری نصیر، بانک مرکزی در یک سال اخیر عملیات بازار باز را با هدف مدیریت نقدینگی از طریق کنترل نرخ بهره اجرایی کرده است. به صورت کلی دو دست عملیات و ابزار پولی شناخته شده برای اجرای سیاست پولی وجود دارد. دسته اول ابزارهای مستقیم هستند که شامل اقداماتی همچون اعمال [...]
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ - ۰۰:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
بانک مرکزی کره جنوبی روز پنج شنبه برای تقویت اقتصاد این کشور در برابر تأثیرات منفی ناشی از پاندمی کرونا، نرخ بهره اصلی خود را به 0.50 درصد کاهش داد. این پایین ترین نرخ بهره تاریخ کره است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ - ۰۹:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
بانک مرکزی کانادا بر پایبندی به اتخاذ سیاست های محرک در زمان بحران کرونا تاکید کرد.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۲۲:۰۸   + ۲۱ سایت دیگر  
محرک های مالی مبتنی بر قوانین به خصوص وقتی که نرخ بهره در حداقل خود باشد، بسیار موثر هستند. علاوه بر این، محرک های مالی پس از شوک های تقاضا در زمانی که اقتصاد دچار بیکاری باشد، بسیار قدرتمند هستند تبعات اقتصادی کرونا و خطر سوءتغذیه ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۴:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه انتشار اوراق در شرایط فعلی کشور نرخ بهره را بالا می برد، گفت: اگر بانک ها اوراق بدهی را بخرند، پایه پولی افزایش یافته و به تبع آن تورم نیز رشد می کند.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل پیشین مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی می گوید تسهیلات قرض الحسنه ازدواج نرخ بهره خاصی ندارد و تنها یک کارمزد بابت آن دریافت می شود. در شرایطی که تورم بالاست و نرخ بهره بازار هم بیشتر است، طبیعتاً افرادی سعی کنند این تسهیلات را از گیرندگان بخرند.
در شرایط حاضر و به ویژه با وجود نرخ بهره حقیقی منفی فعلی، استفاده از ظرفیت بازار اوراق و افزایش ظرفیت این بازار باید اولویت اول دولت برای تامین کسری بودجه باشد و واگذاری اموال تنها در مواردی صورت بگیرد که منجر به افزایش بهره وری آن دارایی یا چابکی دولت می شود.
پانا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۰۷:۲۴   + ۱۲ سایت دیگر  
اقتصاد بزرگ ایران، شرایط ویژه ای را تجربه می کند که در طول دهه های اخیر، در نوع خود بی سابقه بوده است. متغیرهای مهم و اثرگذاری مانند عدم تعادل ساختاری، نرخ بهره وری ناکافی و همچنین مسائل ناشی از تحریم ها و محدودیت های بین المللی، علاوه بر اینکه در سالیان دور و نزدیک ...
تحلیل بازار / عصر خودرو   ۱۳۹۹/۰۳/۰۵ - ۱۷:۵۷   + ۱۳ سایت دیگر  
بشیری، مدیر ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران با اشاره به اینکه در اوراق مرابحه کرمان موتور مبلغ اسمی هر ورقه یک میلیون ریال و تعداد کل اوراق منتشرشده 2 میلیون ورقه است، گفت: این اوراق در نماد کرمان02 پذیره نویسی می شود و نرخ بهره آن 18 درصد و مدت این اوراق 36 ماه است که از تاریخ انتشار ...
نامه نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۰۴ - ۰۷:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
تازه ترین اطلاعیه بانک مرکزی نشان می دهد نرخ بهره در بازار بین بانکی با کاهش قابل توجهی همراه بوده است. اما این اتفاق چه تبعاتی با خود به همراه دارد؟
پول نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۰۴ - ۰۰:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی کانادا روز پنجشنبه با بیان اینکه احتمالاً نرخ بهره بانک های این کشور پایین بماند تاکید کرد خسارت های ناشی از شیوع ویروس کرونا ممکن است به اندازه ای که برخی ها می ترسند، بد نباشد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ - ۱۲:۲۴   + ۱۹ سایت دیگر  
به دنبال نهمین دور کاهش متوالی نرخ بهره در ترکیه، ارزش لیر بار دیگر کاهش یافت.
تحلیل بازار / ایبنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ - ۰۹:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
بانک مرکزی هند در راستای مقابله با آثار اقتصادی برخواسته از شیوع ویروس کرونا، نرخ بهره پایه خود را به 4 درصد کاهش داد.
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۰۳/۰۲ - ۱۳:۲۶   + ۱۹ سایت دیگر  
تشکیل کمیته تخصیص ارز در وزارت صمت / سختگیری بیشتر در تخصیص ارز به کالاهای وارداتی / رمزارز ملی بانک های مرکزی جهان در راه است / بانک مرکزی ترکیه نرخ بهره را 50 نقطه پایه دیگر کاهش می دهد / تحریم فشار حداکثری و کرونا و سقوط قیمت نفت باعث اختلالاتی شد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۰۲ - ۱۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به کاهش نرخ بهره بین بانکی به دلیل ایجاد مازاد ذخایر بین بانکی معتقد است، با توجه به شعله ور شدن انتظارات تورمی بایستی این نرخ افزایش می یافت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۰۲ - ۱۱:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
آژانس اعتبار سنجی اس اند پی اعلام کرد: ما انتظار داریم سه عامل سقوط قیمت نفت، کاهش فعالیت اقتصادی به خاطر همه گیری ویروس کرونا و نرخ بهره پایین باعث افزایش وام های بد و هزینه آنها و کاهش سود دهی برای بانکها در امارات شود .
تحلیل بازار / ایبنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ - ۱۸:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط رویترز، بانک مرکزی ترکیه امروز (پنجشنبه) نرخ بهره بین بانکی خود را 50 نقطه پایه دیگر کاهش داده و آن را به 8.25 درصد خواهد رساند.
تلنگر   ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ - ۱۰:۰۱    
اما بسیاری از رانندگان به دلیل نرخ بهره بانکی، نداشتن ضامن و ... رغبت چندانی برای این امر ندارند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ - ۰۸:۱۰    
مشهد- هشتم اردیبهشت ماه امسال لایحه ارائه تسهیلات تکمیلی نوسازی تاکسی های مشهد در شورای شهر به تصویب رسید و بار دیگر بر نوسازی خودروهای فرسوده تأکید شد اما بسیاری از رانندگان به دلیل نرخ بهره بانکی، نداشتن ضامن و... رغبت چندانی برای این امر ندارند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۱۰:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
روز چهارشنبه، پس از اینکه بانک مرکزی چین در جلسه سیاست گذاری خود نرخ بهره را ثابت نگاه داشت، سهام آسیا اقیانوسیه دچار نوسان شدند.
اتاق نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۰۴:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
دولت برای تامین کسری بودجه خود و اداره اقتصاد رویه ای جدید را در پیش گرفته است: کاهش نرخ سپرده های بانکی و به تبع آن تامین مالی با نرخ بهره پایین از طریق انتشار اوراق، جذاب کردن بازار سرمایه برای جذب شبه پول آزاد شده از بانک ها و فروش دارایی های دولت با قیمت بالا در این بازار ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۰۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : نرخ بهره وری کشور، در سال 97 به کمترین مقدار خود از سال 91 رسیده است. فاطمه پهلوانی، رئیس سازمان بهره وری کشور در نشست خبری روز گذشته با تاکید بر اینکه بهره وری اقتصاد ایران وابستگی زیادی به صادرات نفت دارد، اعلام کرد رشد نرخ بهره وری در سال 97 منفی 12/ 6 درصد بوده است ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
خسروی درباره تبعات مهم انتشار اوراق گفت: پیامدهای اولیه اش این است که نرخ بهره را در اقتصاد به شدت بالا می برد. پیامد جانبی اش این است که یک شرکتی هم اگر بخواهد از طریق بدهی، تأمین مالی کند، آن قدر نرخ بالا است.
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۰۸:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
پل کروگمن، اقتصاددان برنده جایزه نوبل می گوید اقتصادهای نوظهور درحال سقوط در دام نقدینگی هستند و ممکن است ابزارهای حفاظتی خود را در برابر رکود بلندمدت از دست بدهند. این گونه دام ها هنگامی مهیا می شود که نرخ بهره پایین برده شده و سیاست های پولی تاثیر حمایت کننده خود را از دست می دهند. ...
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۲۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
رشد نرخ بیکاری در ایالات متحده آمریکا، نگرانی ها از موج دوم شیوع کرونا، تهدیدهای جدید دونالد ترامپ برای وضع تعرفه و احتمال کاهشِ بیشتر نرخ بهره موجب رشد تقاضا برای دلار و طلا شد.
تحلیل بازار / ایبنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۱۶:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
هالدین، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی انگلیس می گوید که این نهاد برای حمایت از اقتصاد رو به رکود این کشور متاثر از کرونا، با تعجیل بیشتری بدنبال اعمال گزینه هایی همچون نرخ بهره منفی و خرید دارایی ها ریسکی تر است.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۰۹:۵۸    
میانگین نرخ بهره برداری واحدهای ذوب سرب اولیه در استان های هنان، هونان و یون نان در هفته منتهی به 15 مِی به 52.3 درصد رسید که نسبت به مدت مشابه هفته پیش از آن کاهش 1.1 واحد درصدی داشت.
طلا نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۰۸:۴۷    
طلانیوز: هفته ایی که گذشت، هفته جالب توجه دیگری برای بازار طلا بوده است زیرا فیمت طلای بازار آتی تا نزدیک بالارتین قیمت یکماه گذشته صعود کرد و طلای معاملات آتی تحویلی در ژوئن به قیمت 1.755.60 دلار در هر اونس رسید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۱۴:۰۴   + ۲۱ سایت دیگر  
با اعلام آمادگی بانک مرکزی در اجرای سیاست هدف گذاری تورم، یک کارشناس اقتصادی معتقد است که نمی توان در کوتاه مدت انتظار داشت که این سیاست منجر به ثبات قیمت ها شود، بلکه این امر مستلزم همراهی دولت، کاهش کسری بودجه، پنهان نکردن کسری بودجه، موفقیت بانک مرکزی در بازار باز، هدف گذاری نرخ بهره و تورم است.
طلا نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۱۱:۴۶    
طلانیوز:به گفته تحلیلگران بی ام او جروم پاول ، رئیس فدرال روز چهارشنبه مشخص کرد حدس و گمان ها بر اینکه بانک مرکزی نرخ بهره منفی معرفی می کند اشتباه بوده اما از دید این تحلیلگران اظهارت پاول باعث ترس طلا نشده و فلز زرد تا انتهای سال در مسیر صعود باقی خواهد ماند جدیدترین اخبار و مطالب:
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
استاد اقتصاد گفت: تعادل در اقتصاد کشور موجب کاهش نرخ بهره بین بانکی شده است و این مسأله نشان می دهد بانک ها نیازی به سپرده گذاری های جدید ندارند بنابراین علت رشد شدید نقدینگی کسری بودجه دولت است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۰۹:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: انتشار حجم بالای اوراق، نرخ بهره را در بازار برای دولت افزایش می دهد و منجر به افزایش هزینه تامین مالی دولت و سایر بنگاه های اقتصادی می شود و رکود به همراه دارد.
بانکداری ایرانی   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۰۰:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
اونس طلا ساعت 16 جمعه به قیمت 1734 دلار معامله شد. چهارشنبه رئیس فدرال رزرو کاهش نرخ بهره به زیر صفر را نامحتمل خواند و رشد طلا از محل تضعیف دلار را محدود کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۰۰:۱۹    
یک استراتژیست بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکس گفت: یک عقب نشینی دیگر برای اقتصاد آمریکا می تواند زمینه را برای منفی کردن نرخ بهره در فدرال رزرو آماده کند اما این بار این سیاست نیز جوابگو نخواد بود.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۲/۲۶ - ۱۷:۱۳    
می متالز - چه دلیلی وجود دارد که می تواند قیمت طلا را همچنان بالا نگه دارد.
نقدینه   ۱۳۹۹/۰۲/۲۶ - ۱۶:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
نقدینه - بانک مرکزی مکزیک همزمان با فرو رفتن قریب الوقوع این کشور در رکودی که اقتصاددانان آن را بدترین رکود چند دهه اخیر می دانند، نرخ بهره را به پایین ترین سطح خود در سه سال و نیم اخیر رساند. ...
شوشان   ۱۳۹۹/۰۲/۲۵ - ۱۹:۲۶    
شوشان - هادی کحال زاده: در میان خبرهای امروز، شاید داستان دریافت وام 4هزار میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی برای پرداخت مصارف خود با نرخ بهره 35٪ از نظام بانکی کشور هیچ حساسیتی ایجاد نکرد ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۲۵ - ۱۶:۳۳    
اقتصادنیوز: به دنبال بروز نگرانی در مورد موج جدید شیوع ویروس کرونا که انتظار برای اقدامات محرکی و کاهش نرخ بهره را تقویت کرد، قیمت طلا در معاملات افزایش یافت و در مرز1700 دلار در نوسان است
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۲/۲۵ - ۱۰:۵۵   + ۲۲ سایت دیگر  
در حالی که رئیس فدرال رزرو آمریکا احتمال منفی شدن نرخ بهره را کم ارزیابی کرده، قیمت طلا امروز شاهد کاهش بود، اما هشدار وی مبنی بر طولانی شدن دوره رشد ضعیف اقتصادی موجب شد تا افت قیمت محدود باشد.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۲/۲۵ - ۱۰:۲۹    
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز اعلام کرد باید نرخ بهره منفی برای اعطای وام ها در آمریکا وضع شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۵ - ۰۹:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
بیت کوین در بحبوحه گمانه زنی ها در خصوص تصمیم احتمالی آمریکا در خصوص اعمال نرخ بهره منفی، به روند افت قیمت چهار روزه خود پایان داد و حوالی 9 هزار دلار ثابت ماند.
بانکداری ایرانی   ۱۳۹۹/۰۲/۲۴ - ۱۵:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
معاون وزیر اقتصاد با اشاره به سیگنال کاهش سود بین بانکی برای کاهش نرخ بهره بانکی گفت: ادامه این روند تا پایان سال منجر به کاهش قیمت تمام شده پول و نرخ سود وام در بانک ها می شود.
فرارو   ۱۳۹۹/۰۲/۲۴ - ۱۴:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
فرارو- ثبت نام در سامانه کارا شروع شد. این سامانه به نشانی kara.mcls.gov.ir مخصوص کسب و کار هایی است که از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده اند و در بین 13 رسته شغلی که توسط ستاد مقابله با کرونا اعلام شده قرار می گیرند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۴ - ۱۲:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: دستیابی به توسعه پایدار، جهش تولید و افزایش نرخ بهره وری با ارتباط هدفمند و برنامه محور در عرصه صنعت و دانشگاه حاصل می شود.