شنبه ۱۷ خردادساعت ۲۳:۰۴Jun 2020 6

جدیدترین‌های «نقدینگی»

 
شبکه خبر   ۲ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور طرح های وزارت صمت: طرح های نیمه تمام تاکنون 169 هزار میلیارد تومان تامین مالی شده است و برای تکمیل 10 هزار میلیارد تومان دیگر منابع مالی نیاز است.
این پیمانه تیتر هایی همچون روی خوش بورس برای سهامداران، امکان انتخاب روش آزاد سازی مستقیم برای وراث متوفیان فراهم می شود، فروش سهام عدالت در بانک ها موقت است، قیمت جدید سیمان در راه است، نیمی از ساکنان کلانشهر ها مستأجر هستند ...
بانک مرکزی اعلام کرد: رشد نقدینگی در سال 98 ناشی از فشار شدید تحریم صادرات نفت بر بودجه دولت و از طریق افزایش خالص ارزش دارایی های خارجی بانک مرکزی به دلیل خرید ارزهای 12 درصد سهم صندوق توسعه ملی بوده است.
نبض بورس   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
شاخص کل بورس تهران در معاملات امروز با رشد بیش از 40 هزار واحدی کانال یک میلیون و 68 هزار واحدی قرار گرفت که نمادهای این گروه بیشترین ارزش معاملاتی و گردش نقدینگی را تجربه کردند و شاهد عبور برخی نمادها از سقف های قبلی خود بودیم.
اقتصاد مقاومتی   ۷ ساعت پیش    
اعطای معافیت مالیاتی به سود سپرده های بانکی با هدف حبس نقدینگی و جلوگیری از هجوم آن به بخش های غیرمولد، اقدام موفقی نبوده است. از طرف دیگر بررسی نحوه توزیع تسهیلات سیستم بانکی نشانگر آن است که منابع بیشتر به سمت بخش های غیرمولد رفته و کمک چندانی به رشد و توسعه اقتصادی نکرده است ...
بانک مرکزی تشدید نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری، جلوگیری از اضافه برداشت بانک ها، ممانعت از مسابقه نرخ سود بین بانکی، راه اندازی عملیات بازار باز و اصلاح رابطه بانک مرکزی با دولت را برنامه های این بانک مرکزی کنترل رشد نقدینگی عنوان کرد.
موج   ۸ ساعت پیش    
بانک مرکزی در اطلاعیه ای، ضمن تحلیل روند رشد و حجم نقدینگی طی سالیان مختلف، توضیحاتی را در این باره ارائه کرد.
بانک مرکزی در اطلاعیه ای، ضمن تحلیل روند رشد و حجم نقدینگی طی سالیان مختلف، توضیحاتی را در این باره ارائه کرد.
خانه ملت   ۹ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: برای جلوگیری از ورود نقدینگی به سمت احتکار خودرو یا مسکن می توان مالیات هایی را بر خودروهای اضافی و مسکن های خالی وضع کرد.
اتاق نیوز   ۱۰ ساعت پیش    
به گزارش اتاق خبر، در چنین شرایطی اما رئیس کل بانک مرکزی از هدف گذاری تورم 22 درصدی سخن گفته است. نرخی که با توجه به کاهش سرعت گردش نقدینگی بعید به نظر نمی رسد و دولت هم با اجرای عملیات بازار باز اجرای آن را کلید زده است. با این حال باید راهکارهای دیگری هم در این زمینه در نظر گرفته شود ...
به اعتقاد کارشناسان پیام اصلی ثبت نام بیش از 5 میلیون نفر برای خرید خودرو، موج بزرگ نقدینگی در کشور است
همشهری   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۲:۰۲    
رئیس سازمان برنامه و بودجه می گوید: امروز جزئیات برنامه اصلاح ساختار بودجه به مجلس می رود و رئیس کل بانک مرکزی هم به مجلس پیام داده که برای کنترل نقدینگی و تورم، اصلاح رابطه بانک مرکزی و دخل و خرج بودجه کشور یک ضرورت است ...
تیتر20   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
هدف گذاری تورمی سیاست جدید دولت و بانک مرکزی برای مهار تورم به شمار می رود که قرار است برای نخستین بار در کشور اجرا شود که به گفته کارشناسان با جلوگیری از رشد پایه پولی و کنترل نقدینگی قابل تحقق خواهد بود.
دنیای خودرو   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
لوازم یدکی مصرفی جزو اصلی ترین قطعاتی است که این روزها تولیدکننده و مصرف کننده را با چالش های فراوانی مواجه کرده؛ مشکل اصلی نیز عدم تامین نقدینگی برای ادامه تولید است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۰:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی، گفت: نقدینگی را می توانیم جمع کنیم و به تولید انبوه خودرو اختصاص دهیم تا مردم با خیال جمع، روی بازار خودرو حساب کنند.
ایستا نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۰:۳۷    
صالحی، رئیس کمیسیون انرژی می گوید: ظرفیت بسیار بزرگی در بازار سرمایه به وجود آمده است، باید بخش خصوصی بتواند از این فرصت بهره کافی را ببرد. در این صورت نقدینگی موجود در بازار سرمایه به سمت رونق تولید و رشد اقتصادی سوق داده می شود.
اخبار بانک   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۰۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
از عصر شنبه بیش از 400 هزار میلیارد تومان نقدینگی در سطح جامعه آزاد می شود.
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۰۹:۰۲    
درست در برهه ای که بسیاری از سهام شرکت های تولیدی به دلیل ورود نقدینگی شاهد رشد قیمتی چشمگیری هستند، کاهش و یا تکرار سود های خالص اعلامی از سوی شرکت ها بیش از پیش شرایط پرریسک این روز های بازار سرمایه را آشکار می سازد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۰۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم سنندج بر ضرورت ساماندهی وضعیت بازار تاکید کرد و گفت: نقدینگی سرگردان دست دلالان برای تغییر سلیقه ای قیمت ها در بازار را باز گذاشته است.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۲۳:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
یک اقتصاددان حامی دولت اذعان کرد: 80 درصد نقدینگی موجود، در دولت روحانی پدید آمده است.
روزنامه سیاست روز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۲۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
براساس آمار و ارقام منتشر شده طی یکسال گذشته پایه پولی 28 درصد و میزان سپرده های مردم در بانک ها 7 درصد افزایش یافته است و این اتفاق در حالی رخ داده که طبق تصمیم متولیان بانک مرکزی نرخ بهره ّبانکی کاهش پیدا کرده است. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۲۲:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
پیمان مولوی گفت: اگر بازده بازار سرمایه از تورم عقب بماند این نقدینگی به سمت بازار های دیگر شیفت خواهد شد. هرچند این چرخش نقدینگی بین بازار ها همواره وجود داشته و خواهد داشت.
روزنامه شهروند   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۲۱:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
[یزدان مرادی] افزایش فشارهای اقتصادی باعث شده برخی تولیدکننده ها برای خرید مواد اولیه یا تأمین نقدینگی مورد نیاز بنگاه های اقتصادی شان، چک هایی با بهره بالا بکشند و ضرر 18 تا 40 درصدی سالیانه را در خریدهای نسیه به جان بخرند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۲۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه، از آشنایی با بورس، ریسک پذیری و همچنین احتیاج به نقدینگی به عنوان شرایط لازم برای انتخاب روش مستقیم یا غیرمستقیم سهام عدالت یاد کرد.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۹:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
می متالز - صالحی، رئیس کمیسیون انرژی می گوید: ظرفیت بسیار بزرگی در بازار سرمایه به وجود آمده است، باید بخش خصوصی بتواند از این فرصت بهره کافی را ببرد. در این صورت نقدینگی موجود در بازار سرمایه به سمت رونق تولید و رشد اقتصادی سوق داده می شود.
رویش افکار   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۶:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
به نقل از راشاتودی، دولت فرانسه اعلام کرد یک وام 5 میلیارد یورویی برای نجات شرکت رنو از بحران کرونا تصویب کرده است. بحرانی که باعث شد این شرکت حدود 15 هزار نفر از کارکنان خود را اخراج کند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۵:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- مدیر گروه اقتصاد دانشگاه پیام نور تبریز با اشاره به کاهش معاملات ملکی در حوزه مسکن به علت شیوع کرونا، گفت: کرونا موجب شده نقدینگی سرگردان جامعه به مدت طولانی در بازار سرمایه که اکنون بیشتر معاملات در آن به صورت مجازی صورت می گیرد ...
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۴:۰۲    
برای رسیدن شاخص به محدوده یک میلیون و 500 هزار واحدی نقدینگی لازم است که بررسی ها نشان می دهد هنوز منبع نقدی در اقتصاد آماده تزریق به بورس نیست.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۲:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس گزارشات و داده های منتشر شده توسط دولت هند، با اینکه این کشور نسبت به هشت سال گذشته ضعیف ترین اقتصاد خود را در سه ماهه اول سال 2020 آغاز کرده، اما بزرگترین سقوط هنوز رخ نداده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاددانان معتقدند؛ افزایش نرخ تورم، رشد قیمت ها و ورود نقدینگی به بازارهای ویرانگر غیررسمی، ناشی از سیاست گذاری های غلط بانک مرکزی است و ادامه این روند اقتصاد کلان کشور را به مسیر خطرناکی هدایت می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۲:۰۴   + ۲۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- هدف گذاری تورمی سیاست جدید دولت و بانک مرکزی برای مهار تورم به شمار می رود که قرار است برای نخستین بار در کشور اجرا شود که به گفته کارشناسان با جلوگیری از رشد پایه پولی و کنترل نقدینگی قابل تحقق خواهد بود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۱:۴۵   + ۲۸ سایت دیگر  
دکتر روحانی در گفت وگو با رئیس کل بانک مرکزی: رفع انسداد منابع ارزی در بانک های خارجی با جدیت پیگیری شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۱:۰۶    
صالحی، رئیس کمیسیون انرژی می گوید: ظرفیت بسیار بزرگی در بازار سرمایه به وجود آمده است، باید بخش خصوصی بتواند از این فرصت بهره کافی را ببرد. در این صورت نقدینگی موجود در بازار سرمایه به سمت رونق تولید و رشد اقتصادی سوق داده می شود.
ریاست جمهوری   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۰:۱۹   + ۱۱۸ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور در گفتگو با دکتر عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی ضمن اطلاع یافتن از آخرین پیگیری ها در راستای تسهیل و تسریع استفاده از منابع ارزی بانک مرکزی و صادرکنندگان برای تامین کالاهای اساسی، دارو، مواد اولیه و واسطه ای کارخانجات ...
بانکداری ایرانی   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۱۴:۵۰   + ۱۶ سایت دیگر  
مؤسسه پژوهشی ANZ اعلام کرده است که نقدینگی های بانک های مرکزی و امیدواری برای اینکه کمک های بیشتری وجود خواهد داشت، به کاهش ریسک بازارهای مالی کمک بیشتری کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۱۲:۳۶   + ۱۶ سایت دیگر  
این روزها که بازار سرمایه از رشد و استقبال قابل ملاحظه ای برخوردار شده است، یک کارشناس اقتصادی معتقد است در این شرایط با انتظارات تورمی که در اقتصاد کشور شکل گرفته ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۱۱:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی حذف صفر از پول ملی را به شرط اجرای درست و پایبندی سیاست های اقتصادی به اصول پایه پولی دارای آثاری مثل کاهش تورم و ثبات ارزش پول ملی دانست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۱۱:۴۰   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: پروژه راه آهن میانه اردبیل از لحاظ تامین اعتبار و نقدینگی مشکلی ندارد.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۱۱:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر سرمایه گذاری و تامین مالی وزارت صمت گفت: توسعه تامین مالی تولید از طریق بازار سرمایه باعث کاهش اثرات تورمی نقدینگی و کمک به جهش تولید، توسعه صادرات و جایگزینی واردات خواهد شد.
طلا نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۰۹:۲۳    
طلانیوز:ایی بی تاکر ، مدیر عامل شرکت متالا رویالیتی گفت ،فدرال رزرو همچنان به افزایش نقدینگی ادامه می دهد ، و در نهایت نرخ بهره امریکا به سطح منفی خواهد رفت.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۰۸:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
نامه نیوز: حسین الله کرم؛ فعال سیاسی معتقد است اصلاح طلبان دوباره یارقرضی می گیرند و لاریجانی هم این حمایت را می پذیرد . *به نظر شما لاریجانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 می شود؟ ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۰۵:۴۷    
از زمان گسترش ویروس کرونا و بسته شدن مرزها، صادرات ما به کشورهای همسایه کاهش یافت و دسترسی به اسکناس کمی سخت تر شد؛ رئیس کل بانک مرکزی نیز در یکی از صحبت های اخیر خود به تاثیر کرونا بر قیمت ارز اشاره کرد.
سلام نو / نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۲:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، به نقل از ایرنا، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از مشکلات در کشور به دلیل بی اعتنایی به محرومان است. عبدالرضا مصری در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس گفت: جناب آقای دکتر نوبخت؛ تمام تنگناها و مشکلات و مسائلی که کشور در رابطه با نقدینگی دارد ...
تحلیل بازار / نقدینه   ۱۳۹۹/۰۲/۱۷ - ۱۵:۲۵   + ۳۲ سایت دیگر  
بانک مرکزی اعلام کرد: هیچ سفارش فروش اوراق بدهی دولتی از طرف بانک ها دریافت نکرد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
ایزد خواه، نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم با اشاره به مشکلات اقتصادی، نقدینگی و تورم در کشور در سال پایانی فعالیت دولت خواست تا افتخار اجرای بعضی طرح ها به دولت بعد محول شود.
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
ترسی از عدم وجود نقدینگی لازم برای خرید سهام عدالت وجود دارد که بر معاملات این روز های بازار سایه انداخته است.
تحلیل بازار / خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۴:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
اسلامی بیدگلی، عضو شورای عالی بورس می گوید: باید نقدینگی موجود در بازار سرمایه به سمت رونق تولید و رشد اقتصادی سوق داده شود و آرایش بهتری از مصرف نقدینگی در کشور ایجاد شود. از طرفی باید بنگاه های اقتصادی سیستم، ساختار و الزامات خود را اصلاح کنند تا این فرصت را از دست ندهند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۰۵:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
ایمانی گفت: با استمرار روند تاخیر در پرداخت مطالبات، کشاورزان برای تامین نقدینگی مورد نیاز، گندم تولیدی خود را به دلالان می دهند.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۲۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری نصیر، عبدالرضا همتی، رئیس کل بانک مرکزی گفت: تورم همان 24 درصد است البته هدف گذاری کردیم که آن را کاهش دهیم و از 22 درصد هم در میان مدت پایین تر بیاوریم. یکی از دلایل تورم در کشور و نقدینگی مسئله شبه پول است. رئیس کل بانک مرکزی برداشت های دولت از جیب بانک ها [...]