سه شنبه ۲۹ خردادساعت ۱۳:۳۷Jun 2018 19
 

جدیدترین خبرهای «نقدینگی»

روزنامه آرمان امروز   ۷ دقیقه پیش    
حیدر مستخدمین حسینی - استاد دانشگاه
سخنگوی دولت با اعلام خبری داغ به بورس و تایید کوچ نقدینگی به بازار سهام گفت: جلسه امروز شورای هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه با موضوع حمایت از بازار سرمایه برگزار شد. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۴۱ دقیقه پیش    
نماگر بازار بورس امروز نیز با رشدهای قیمتی به کار روزانه خود پایان دهد تا نشان دهد هنوز می تواند نقدینگی زیادی را در بازار بورس جذب کند
ایران آنلاین   ۵۳ دقیقه پیش    
سخنگوی دولت گفت: نقدینگی هفته گذشته به جای سوق یافتن به سمت تقاضای غیر واقعی ارز یا طلا به طرف بازار سرمایه رفت و این اتفاق خوبی بود.
بورس نیوز   ۱ ساعت پیش    
مدیر عامل کارگزاری بانک مسکن ضمن تایید ورود نقدینگی به بازارسرمایه گفت: علاوه بر تقاضای سرمایه گذاری موجود توسط فعالان خود بازار، شاهد ورود تقاضای عمومی خارج از بازار برای خرید سهام هستیم که با این روند می بایست منتظر موج دوم افزایش قیمت ها باشیم.
عصر ایران   ۱ ساعت پیش    
دولت های قبل اشتباهاتی داشته اند و این دیوار کج شده اما باز هم آجر رویش گذاشته می شود و کسی پاسخ گو نیست چرا به جای کنترل و هدف مند کردن نقدینگی با هدف مندی یارانه ها بیشتر خط خطی اش می کنند.
اقتصاد آنلاین   ۱ ساعت پیش    
سخنگوی دولت با اعلام اینکه یکی از مواردی که در جلسه شورای عالی هماهنگی تاکید شد حمایت از بازار سرمایه است، گفت: در روزهای اخیر شاهد افزایش شاخص بورس و ورود نقدینگی ها به جای بازار ارز و سکه به بورس بوده ایم.
مرور نیوز   ۱ ساعت پیش    
سخنگوی دولت با اعلام تشکیل جلسه شورای عالی هماهنگی گفت: بحث ها معطوف بود به چگونگی حمایت از بازار سرمایه و بورس، زیرا نقدینگی در هفته گذشته به جای حرکت به سمت ارز و طلا، به سمت بازار سرمایه رفته است.
ایران آنلاین   ۱ ساعت پیش    
رئیس کل بانک مرکزی گفت:رشد نقدینگی در سال 96 معادل 22.1 درصد است؛ این در حالی است که در نتیجه تلاش های بانک مرکزی، نقدینگی در سال 1396 با رشدی معادل 22.1 درصد نسبت به پایان سال 1395 به 1530 هزار میلیارد تومان رسید که این رشد در مقایسه با رشد دوره مشابه سال 1395 (23.2 درصد)، 1 ...
نماینده مجلس رشد شاخص بورس را ناشی از افزایش قیمت دلار و تصمیم جدید دولت درباره نرخ خوراک پتروشیمی دانست و گفت: دیگر ظرفیتی برای نقدینگی در بازارهای ارز و طلا باقی نمانده است . ...
اگر دولت برای مدیریت نقدینگی و محدودیت دامنه عملیات سودگران برنامه ای نداشته باشد مشکلات جدی تری در آینده گریبان اقتصاد ایران را خواهد گرفت.
بارها به موضوع افزایش نقدینگی اشاره کرده ایم؛ این بهمنی است که وجود دارد و هر روز حمله آن به یک سو را شاهدیم، یک روز ارز است، روز دیگر ماشین، سکه و.. این یک خطر بزرگ برای اقتصاد کشور است که هر چه سریعتر دولت برای آن باید تصمیم بگیرد.
خبرگزاری مهر   ۲ ساعت پیش    
رئیس کل بانک مرکزی از رشد 22.1 درصدی نقدینگی در سال گذشته نسبت به سال 95 خبر داد و گفت: مطالبات بانک مرکزی از بانکها مهمترین عامل رشد پایه پولی بوده است.
میزان   ۳ ساعت پیش    
خبرگزاری میزان- رئیس کل بانک مرکزی گفت: نقدینگی در سال 96 با 21.6 درصد رشد به یک هزار و 530 هزار میلیارد تومان رسید.
به گفته احمدی، یکی از مسیرهای کارآمد مخصوصا برای هدایت سرمایه های خرد، صندوق های سرمایه گذاری کم ریسک است که می تواند رشد پایدارتری را رقم زده و شرایط امیدوارکننده ای را برای بازار سهام ایجاد و به رشد اقتصاد کمک کند.
یک کارشناس با تاکید بر ادامه حمایت دولت از بازار سرمایه و هدایت غول نقدینگی، دلیل روند صعودی شاخص و 3 پشتوانه رشد را اعلام و با ارایه پیشنهاداتی به سازمان بورس ، چند توصیه به سهامداران و افراد غیرحرفه ایی داد. ...
میزان   ۳ ساعت پیش    
خبرگزاری میزان- رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه روزانه حدود 1000 میلیارد تومان به نقدینگی کشور اضافه می شود، گفت: نقدینگی همچون بهمنی است که روزانه روانه یکی از بازار ها می شود و بخش های مختلف را تحت تاثیر قرار می دهد.
خانه ملت   ۴ ساعت پیش    
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد دارد که راحت ترین راه برای جمع آوری نقدینگی افزایش سود سپرده های بانکی است.
ایرنا   ۴ ساعت پیش    
اتفاقی که شاید بتوان آن را یکی از اتفاقات درست چرخش نقدینگی اخیر بدانیم، افزایش حجم معاملات در بورس است که باعث شد شاخص کل بورس تهران سقف تاریخی 100 هزار واحد را بشکند و برای اولین بار در تاریخ 50 ساله بازار سرمایه عدد شاخص 6 رقمی شود.
ایرنا   ۴ ساعت پیش    
اراک - ایرنا - نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: حجم بالایی از نقدینگی سرگردان بین مردم وجود دارد که می طلبد دولت با برنامه ریزی صحیح این منابع را هدایتگری اصولی کند.
خبرگزاری فارس   ۴ ساعت پیش    
رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه بهمن نقدینگی هر روز به سمت بازارهای مختلف از جمله ارز، سکه، خودرو و مسکن در حرکت است، گفت: بر اساس برآوردها روزانه هزار میلیارد تومان به نقدینگی کشور اضافه می شود.
مشرق نیوز   ۴ ساعت پیش    
به گزارش مشرق ، حجت الله عبدالملکی عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع) در توئیتی به سه برابر شدن نقدینگی در 5 سال ریاست روحانی واکنش نشان داد.
خانه ملت   ۴ ساعت پیش    
نماینده مردم بندرعباس در مجلس با بیان اینکه برچیدن بساط دلالان خرمای پیارم با رفع معضل نقدینگی تعاونی روستایی است،گفت: پایداری در بازار صادراتی خرما پیارم نیازمند خروج از بسته بندی غیر حرفه ای است.
کار پرس   ۵ ساعت پیش    
صدف امیر حسینی: در آشفتگی این روزهای بازار خودرو که قیمت ها به طور چشمگیر در حال افزایش است، سرمایه گذاری در این بازار به گزینه ای جذاب برای مردم تبدیل شده و هرکسی با هر میزان نقدینگی سعی می کند از این قافله عقب نماند و سودی را از آن خود کند ...
خانه ملت   ۶ ساعت پیش    
رئیس فراکسیون اشتغال مجلس شورای اسلامی به نقش هدایت نقدینگی به بخش تولید در جلوگیری از سوداگری در اقتصاد تاکید کرد.
شعار سال   ۹ ساعت پیش    
رئیس انجمن قطعه سازان همگن گفت: امروز نقدینگی زیادی در دست مردم وجود دارد و همه نیز به بازار هجوم آوردند تا پول خود را تبدیل به سرمایه ای با ارزش افزوده بکنند بر همین اساس من فکر می کنم ظرف ماه های آینده نیز بازار خودرو همچنان رونق داشته باشد.
دیروز اوراق تسهیلات مسکن اسفند95 (تسه9512) با رشد 5/ 1 درصدی به قیمت 69 هزار و 672 تومان معامله شدند. دیروز اوراق تسهیلات مسکن اسفند95 (تسه9512) با رشد 5/ 1 درصدی به قیمت 69 هزار و 672 تومان معامله شدند. ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۳۹۷/۰۳/۲۸ - ۲۳:۳۵    
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی(شستا) از تهاتر بدهی های بانکی ذوب آهن با بانک مرکزی و امکان انتشار اوراق برای تامین 500 میلیارد تومانی کسری نقدینگی این شرکت خبر داد. ...
خرداد نیوز   ۱۳۹۷/۰۳/۲۸ - ۲۳:۰۲    
خرداد:معاون اقتصادی بانک مرکزی میزان نقدینگی جذب شده در طرح پیش فروش سکه را 8/ 10 هزار میلیارد تومان اعلام کرد.به گفته پیمان قربانی، این عدد معادل 1/ 5 درصد از پایه پولی سال گذشته بوده است و سیاستگذار پولی توانست هدف انقباض پایه پولی را تامین کند ...
نسیم   ۱۳۹۷/۰۳/۲۸ - ۲۲:۳۸    
تحلیل گر بازار سرمایه گفت: سرمایه گذاران نباید رشد شاخص بورس را ملاک سرمایه گذاری خود قرار دهند و باید با اطلاع رسانی در بازار سهام از هیجان زدگی در این بازار جلوگیری کرد.