یکشنبه ۲۷ بهمنساعت ۲۲:۵۶Feb 2020 16

جدیدترین‌های «واشنگتن»

میزان   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- رئیس کرسی سازمان های بین المللی و فرآیندهای سیاسی جهانی دانشگاه دولتی مسکو (ام.گ.او) اعلام کرد: فشار آمریکا بر فلسطین برای پذیرش طرح معامله قرن به وجهه بین المللی واشنگتن ضربه زده است و همه می دانند که ترامپ برای کاستن از فشارهای سیاسی در داخل آمریکا ...
سلام نو / ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
رسانه های جهان روز یکشنبه سخنان حسن روحانی رییس جمهوری ایران در چهاردهمین نشست خبری خود با خبرنگاران داخلی و خارجی را بازتاب دادند وعمدتا تاکید وی بر تسلیم نشدن تهران به فشار ایالات متحده برای مذاکره با واشنگتن را مورد تاکید قرار دادند. ...
ایلنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتقاد از رویکردهای آمریکا در قبال برنامه هسته ای ایران، گفت که واشنگتن در این خصوص با اروپا اختلاف نظر دارد.
ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران -ایرنا - واشنگتن پست روز شنبه در گزارشی با اشاره به مذاکرات صلح آمریکا با طالبان نوشت: افغانستان، قرعه برد و باخت انتخاباتی ترامپ و پاکستان کلید ثبات افغانستان است.
فرارو   ۷ ساعت پیش   + ۱۵ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز در سخنان خود به اختلاف دیدگاه کشور های اروپایی با آمریکا در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ پرداخت. به گزارش ایرنا، بورل با اشاره به برخی اختلاف نظر های اروپا با واشنگتن گفت: آمریکا خواهان پایان بخشیدن به برجامی که اوباما به امضا رساند ...
ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
وزیر خارجه عمان با بیان اینکه وقوع درگیری نظامی در وقت کنونی امری بعید است گفت: احساس می کنیم که امکان گفت وگو میان ایران و آمریکا وجود دارد.
خبر فوری   ۷ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
سفیر اسرائیل در واشنگتن گفت: اگر دموکرات ها مواضع خاصی در حمایت از ایران در طول مبارزات انتخاباتی اتخاذ کنند، اسرائیل مخالف آن ها خواهد بود. سفیر اسرائیل در واشنگتن گفت: اگر دموکرات ها مواضع خاصی در حمایت از ایران در طول مبارزات انتخاباتی اتخاذ کنند، اسرائیل مخالف آن ها خواهد بود.
خرداد نیوز   ۸ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
خرداد: وزیر خارجه عمان بر مواضع کشورش برای برقراری صلح و ثبات در منطقه تاکید کرد. به گزارش خرداد از ایلنا به نقل از الجزیره، یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان در حاشیه کنفرانس مونیخ گفت: ایران کشوری بزرگ در منطقه است و اینکه این کشور را به چالش بکشیم کمکی به حل مشکلات منطقه نخواهد کرد ...
روز نو   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
دولت ترامپ در سوم ژانویه امسال دستور ترور سردار قاسم سلیمانی یکی از مقامات نظامی ارشد ایران را صادر کرد نه به این دلیل که او به ادعای خودشان یک تهدید فوری به حساب می آمد بلکه به این دلیل که می خواستند تلاش های تهران برای رسیدن به یک توافق با متحدان واشنگتن را مختل کنند.
خبرگزاری فارس: یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان امروز یکشنبه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با اشاره به اینکه عمان برای کاهش تنش در منطقه خلیج فارس تلاش می کند، هر گونه وقوع درگیری نظامی(بین ایران و آمریکا) در شرایط کنونی را بعید دانست. ...
ایبنا   ۸ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر انرژی آمریکا گفته است که واشنگتن اطمینان دارد روسیه نمی تواند نورد استریم دو (خط لوله انتقال گاز طبیعی) را در دریای بالتیک تکمیل کند و آمریکا نیز در مخالفت با این پروژه تلاش می کند.
دور از انتظار نبود با تحریم های اقتصادی آمریکا که دیوید ایگناتیوس نویسنده روزنامه واشنگتن پست، آن را جنگ اقتصادی واقعی، اما اعلام نشده ، می نامد، شرکت های بین المللی به تدریج بازار ایران را ترک کنند، چون منطق اقتصاد نه احساس را درک می کند و آرزو های دور و دراز را.
سلام نو   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، رئیس جمهوری ونزوئلا در اقدامی برای نمایش قدرت در برابر آمریکا نیروهای مسلح و تجهیزات زرهی را در کاراکاس و سراسر نقاط این کشور مستقر کرد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری اوکراین در کنفرانس امنیتی مونیخ با دعوت از "دونالد ترامپ" برای سفر به کی یف، از قصد خود برای سفر به واشنگتن و انعقاد قراردادهایی خبر داده و بر اهمیت کمک های نظامی آمریکا به اوکراین تأکید کرد.
انتخاب   ۱۰ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
وزیر دفاع آمریکا گفت: واشنگتن و طالبان درباره مسائل مختلفی به توافق رسیدند و در صورت پیشرفت قرار است آمریکا بخش عمده ای از ماموریت خود را در افغانستان تعلیق کند.
شبستان   ۱۰ ساعت پیش    
مستند مسلمان آمریکایی که فیلم 82 دقیقه ای درباره مسلمان بودن در دوران ریاست جمهوری ترامپ است در واشنگتن به نمایش در می آید.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران– ایرنا– همزمان با آخرین مراحل عملیاتی شدن جدیدترین هواپیمای مسافربری چینی، واشنگتن به دنبال جلوگیری از فروش موتور و قطعات هوانوردی آمریکایی به این کشور است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۱:۴۸    
تهران- ایرنا- شبکه سی جی تی ان چین در مطلبی، کلیدی ترین دستاورد کنفرانس امنیتی مونیخ را انتقاد از یکجانبه گرایی آمریکا و آمادگی اروپا برای دستیابی به صلح جهانی بدون اتکا به واشنگتن اعلام کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۱:۴۳    
یک تحقیق در انگلیس نشان می دهد علی رغم حضور نیرو های آمریکایی در اروپا، کشور های این قاره به دلیل تردید درباره تعهدات واشنگتن در حال افزایش بودجه نظامی خود هستند.
جماران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۱:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، شین هوا گزارش داد دولت آمریکا اعلام کرد از تاریخ 18 مارس آینده تعرفه گمرکی واردات هواپیماهای ایرباس به این کشور را 15 درصد افزایش می دهد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
دولت ترامپ در راستای عملیات بازداشت مهاجران غیرقانونی، یگان های تاکتیکی از نیرو های امنیتی را به تعدادی از شهر های این کشور اعزام می کند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
گلبدین حکمتیار از احتمال توافق میان نمایندگان آمریکا و طالبان استقبال کرد و گفت که خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان به سود کابل و واشنگتن است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۱:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
وزیر انرژی آمریکا در اظهاراتی اعلام کرد مطمئن است روسیه قادر نخواهد بود خط لوله گازی نورد استریم 2 در دریای بالتیک را کامل کند و واشنگتن به مخالفت با این پروژه ادامه خواهد داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۰:۵۵   + ۲۴ سایت دیگر  
چین در زمینه تولید یکی از استراتژیک ترین فلزات روی زمین انحصار دارد و واشنگتن برای تغییر این حقیقت آرام و قرار ندارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۰:۲۲    
کارشناس مسائل غرب آسیاگفت: واشنگتن با جذب آنکار به دنبال اعمال سیاست های خود در سوریه و منطقه است.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۰:۲۸   + ۲۱ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: وزیر خارجه سعودی با بیان اینکه ریاض هیچ گونه پیام محرمانه به ایران ارسال نکرده است گفت: دیدگاه ما با واشنگتن در رابطه با تهران یکسان است؛ هدف ما کشاندن ایران به میز مذاکره است. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
کابل - ایرنا - توافق احتمالی آمریکایی ها و طالبان در دوحه موج جدیدی از امیدواری و نگرانی در خصوص اهداف و نیات پشت پرده واشنگتن و چشم انداز دستیابی به صلح پایدار در بین دولت ،احزاب و گروههای افغان بوجود آورده است.
برترین ها   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۰۹:۲۱   + ۳۴ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا چهارشنبه آینده به عربستان سعودی سفر می کند و بخش عربی روزنامه سعودی الشرق الاوسط به همین بهانه گفت وگویی با وی انجام داده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۰۹:۱۲    
حسن سالم تاکید کرد گلوله باران پایگاه کی وان (k 1) در استان کرکوک که نیرو های آمریکایی در آن حضور دارند بهانه واشنگتن برای حمله به بسیج مردمی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۰۹:۰۱    
وزیر دفاع آمریکا بار دیگر با تکرار ادعاهایی علیه هواوی، درباره تاثیرگذاری این شرکت چینی بر روابط امنیتی-اطلاعاتی واشنگتن و متحدانش ابراز نگرانی کرد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۰۸:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
نخست وزیر بریتانیا برنامه سفر فصل بهار خود به آمریکا را با هدف دیدار با دونالد ترامپ در پی تداوم تنش ها بین دو کشور و تحت الشعاع قرار گرفتن مذاکرات تجاری آنها در این تنش ها لغو کرده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۰۷:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر دفاع آلمان در سخنانی در کنفرانس امنیتی مونیخ با تاکید بر اینکه برلین سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران را درست نمی داند همچنین گفت که کشورش در عملیات نظارت دریایی واشنگتن در تنگه هرمز مشارکت نمی کند.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۰۶:۳۴    
کارشناس مسائل جنوب آسیا گفت: در افغانستان 40 سال جنگ بوده و در مقاطع مختلف آتش بس و توافق های سیاسی شکست خورده، لذا باید منتظر نتیجه میدانی توافق فعلی طالبان با واشنگتن باشیم.
میزان   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۰۶:۰۵    
خبرگزاری میزان- توافق صلح طالبان و آمریکا در هر دو صورت حصول یا عقیم ماندن تفاوتی در سرنوشت مردم افغانستان نخواهد داشت؛ در حالی که اجرایی شدن آن به نفع دولت آمریکا خواهد بود. تاریخ انتشار: 06:00 - 27 بهمن 1398 - کد خبر: 596666
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۰۲:۳۵   + ۱۷ سایت دیگر  
ارتش امریکا طرحی را برای خارج کردن بخشی از نیرو های خود از عراق تحویل مقام های امنیتی این کشور داده است. در عین حال، وزیر دفاع امریکا تأکید کرد که اقلیم کردستان متحد مهمی برای واشنگتن است.
برترین ها   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۰۱:۱۳   + ۱۹ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا روز شنبه گفت که واشنگتن کمک های امنیتی چشمگیری به لبنان انجام داده است. وی که با شبکه خبری سی ان بی سی مصاحبه می کرد ...
افکار نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۰۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
واشنگتن در ماجرای سقوط هواپیمای یادشده، با نقاب انسان دوستی همواره تلاش می کرد خود را حامی و مطالبه کننده حقوق جان باختگان و بازماندگان جلوه دهد!
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۰۰:۰۰    
محمدرضا ستاری در اوج استعمار چین و در حالی که این کشور درگیر اشغال، جنگ داخلی و مشکلات اقتصادی بود، جمله ای منصوب به یک سیاستمدار آلمانی وجود دارد که می گوید: نگذارید این اژدهای خفته بیدار شود، که در غیر این صورت همه چیز را خواهد بلعید. ...
انتخاب   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۲۳:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
یک اندیشکده آمریکایی در گزارشی با رد ادعاهای آمریکا در زمینه برنامه های موشکی و فضایی ایران نوشت، تاکنون هیچ کشوری برنامه موشکی خود را با تکیه بر برنامه فضایی توسعه نداده، بلکه این ارتباط همواره برعکس بوده و برنامه موشکی کمکی به برنامه فضایی بوده است.
شفقنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۲۲:۳۲    
شفقنا- وبگاه تحقیقاتی گلوبال ریسرچ در یادداشتی تحلیلی تاریخچه جنگ بیولوژیک ایالات متحده علیه شهروندان خود و همچنین کشورهای مخالف واشنگتن را یادآوری کرد. ...
روزنامه سیاست روز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۲۲:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
بازتاب اقتدار موشکی ایران همچنان ادامه دارد چنانکه یک نشریه ژاپنی ساخت موشک های با دقت بالای ایران را که پایگاه آمریکا در عراق را هدف قرار داد، نمونه ای بارز از پیشرفت های ایران در این عرصه دانست که واشنگتن را به هراس انداخته است. ...
خبرگزاری فارس: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران می گوید تهران و واشنگتن در برهه زمانی بعد از ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران در حمله تروریستی آمریکا، نامه های خشمگینانه ای را بین هم تبادل کردند. ...
سلام نو   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۲۱:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مصاحبه ای اعلام کرد که واشنگتن نیروی خود را به کار می گیرد تا از لغو تحریم تسلیحاتی ایران جلوگیری کند. برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در مصاحبه با ایندیپندنت در خصوص امکان لغو تحریم تسلیحاتی ایران ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۲۱:۱۱    
تهران- ایرنا- کارشناسان و مقام های آمریکایی نگران آن هستند که پیشرفت های اقتصادی که چین در یک دهه اخیر به آن دست یافته است به دیگر حوزه ها تسرّی یابد و پکن در آینده نه چندان دور در حوزه های سیاسی، اقتصادی، امنیتی و نظامی به قدرت فائقه جهان تبدیل شود.
می متالز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۲۱:۰۹   + ۱۹ سایت دیگر  
می متالز - آمریکا یک معافیت 45 روزه صادر کرد که به عراق اجازه می دهد با وجود تحریم های واشنگتن علیه بخش انرژی ایران، به خرید گاز و برق از همسایه خود ادامه دهد ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۸:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
بغداد- ایرنا - مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا امروز شنبه اعلام کرد که اقلیم کردستان عراق همپیمان مهمی برای آمریکا در منطقه است و واشنگتن به آموزش نیروهای پیشمرگه ادامه می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۸:۴۲   + ۲۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه کشورمان گفت: گفت وگوی مستقیم تهران و واشنگتن مطرح نبوده و ایران حاضر به مذاکره دوباره بر سر برجام نیست.
اتاق نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۸:۲۵   + ۳۰ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر ، به نقل از ایسنا، آمار گمرکی نشان داد کره جنوبی که پنجمین واردکننده بزرگ نفت جهان است، در ژانویه 1.72 میلیون تن معادل 406 هزار و 55 بشکه در روز نفت خام از آمریکا وارد کرد که 53.3 درصد در مقایسه با 1.12 میلیون تن در ژانویه سال گذشته رشد داشت و 1.2 درصد بالاتر از واردات 1 ...
فردا نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۸:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
یک مقام آگاه در گفت وگو با سی ان ان درباره جزییات توافق آمریکا و طالبان گفت که واشنگتن به اشرف غنی تعهد داده اند که پس از امضای این توافق از نیروهای امنیتی افغانستان حمایت کنند.
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با اشاره به اینکه دونالد ترامپ گفته بود این قطعنامه را وتو می کند، تصریح کرد این مصوبه بر سیاست خارجی واشنگتن در قبال ایران تاثیری ندارد.