یکشنبه ۰۴ فروردینساعت ۱۳:۳۳Mar 2019 24
 

جدیدترین‌های «کره شمالی»

شفقنا   ۵ ساعت پیش    
شفقنا- جان برنان در مورد تصمیم ناگهانی ترامپ برای لغو تحریم های جدید علیه کره شمالی و رفتار بسیار عجیب و غیرطبیعی رییس جمهور آمریکا ابراز نگرانی کرد. ...
ایرنا   ۵ ساعت پیش    
پکن- ایرنا- درپی خروج غیر منتظره کارکنان کره شمالی از دفتر ارتباطی دو کره در مجتمع صنعتی مرزی کایه سونگ، نهاد ریاست جمهوری کره جنوبی نشست فوق العاده برگزار کرد.
جام نیوز   ۱۳۹۸/۰۱/۰۳ - ۱۳:۳۱    
مقام های آمریکایی می گویند برخلاف توییت ترامپ که نوشته بود دستور لغو تحریم های تازه کره شمالی را صادر کرده، تحریمی در این زمینه لغو نشده است.
همسو نیوز   ۱۳۹۸/۰۱/۰۳ - ۱۱:۱۳    
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، یک منبع آگاه دولت آمریکا گفت: دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده تصمیم گرفته است تا با تحریم های جدید و تمام عیار جدید علیه کره شمالی مخالفت کند. ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۳ - ۱۰:۳۸    
رییس جمهوری آمریکا به دلیل علاقه شخصی به رهبر کره شمالی اعلام کرد از وضع تحریم های جدید علیه این کشور جلوگیری کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۳ - ۰۹:۵۱    
پس از آن که رئیس جمهور آمریکا در توئیتی جنجالی از دستورش به "لغو تحریمهای گسترده جدید" علیه کره شمالی صحبت کرد، اما مقامهای آمریکایی گفته اند که هنوز دولت او هیچ تحریمی را علیه کره شمالی را لغو نکرده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۳ - ۰۹:۴۷    
وزارت خزانه داری آمریکا با صدور هشدار به بخش های کشتیرانی و نفت جهانی برای اجتناب از نقض تحریم ها علیه کره شمالی، از شناسایی 263 مورد تحویل محصولات نفتی به صورت انتقال کشتی به کشتی به کره شمالی در سال 2018 خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۱/۰۳ - ۰۰:۰۰    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری رویترز، یکی از مقامات ارشد آمریکایی گفت آخرین تحریم ها علیه دو شرکت چینی نشان می دهد که چین کاستی هایی در اجرای تحریم های کره شمالی دارد اما پکن اکثرا مطیع قطعنامه های سازمان ملل است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۲۳:۵۹    
رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه گفت دستور داده تحریم های جدیدی که خزانه داری این کشور علیه کره شمالی اعلام کرده ابطال شوند. به گزارش تابناک به نقل از فارس، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا می گوید دستور داده تحریم های جدیدی که خزانه داری این کشور علیه کره شمالی اعلام کرده ابطال شوند. ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۲۳:۱۳    
رئیس جهوری ایالات متحده امریکا گفت که دستور خارج کردن تحریم های جدید کره شمالی را صادر کرده است.
جماران   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۲۳:۱۰    
به گزارش جماران به نقل از روسیا الیوم، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که وی تحریم های بیشتر که قرار بود علیه کره شمالی اعمال شود را لغو کرده است. ...
برترین ها   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۲۳:۰۹    
فارس: دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا می گوید دستور داده تحریم های جدیدی که خزانه داری این کشور علیه کره شمالی اعلام کرده ابطال شوند. رئیس جمهور آمریکا در توئیتر نوشت: امروز وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد تحریم های گسترده ای به تحریم های فعلی علیه کره شمالی اضافه می شوند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۲۲:۴۴    
رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه گفت دستور داده تحریم های جدیدی که خزانه داری این کشور علیه کره شمالی اعلام کرده ابطال شوند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۲۲:۴۳    
نیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا که آخرین دیدارش با رهبر کره شمالی به دلیل اختلاف بر سر تحریم های اعمال شده علیه پیونگ یانگ به بن بست رسیده بود، دستور داد تحریم های اضافی که قرار بود اعمال شود، لغو شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۲۲:۱۶    
رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه گفت دستور داده تحریم های جدیدی که خزانه داری این کشور علیه کره شمالی اعلام کرده ابطال شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۲۲:۱۱    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری رویترز؛ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت دستور داده است تحریم های الحاقی مرتبط با کره شمالی که اخیرا خزانه داری آمریکا اعلام کرد، برداشته شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۱۷:۰۵    
پکن- ایرنا- یک مقام رسمی کره جنوبی اعلام کرد کشورش خواستار ادامه مذاکرات نظامی با کره شمالی در راستای امضای توافق نامه دو جانبه سال گذشته است اما این کشور تا کنون پاسخی به سئول نداده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۱۶:۵۳    
اقدام پیونگ یانگ یک هفته پس از آن انجام شد که معاون وزیر امور خارجه کره شمالی با اشاره به کم کاری آمریکا، تهدید کرد از مذاکرات هسته ای با واشنگتن خارج خواهد شد
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۱۵:۳۳    
در اعتراض به تحریم های جدید آمریکا؛ کره شمالی از دفتر ارتباط مشترک به عنوان یکی از سمبل های کلیدی مصالحه و روند صلح در شبه جزیره کره که در نزدیکی منطقه غیرنظامی با کره جنوبی قرار داشت، خارج می شود.
انتخاب   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۱۴:۲۰    
عکاس ری متهم شد که هنگام برگزاری انتخابات در کره شمالی تصویری نامناسب که در شان وی نبود، گرفته و عظمت رهبری وی را زیر سوال برده است.وی قوانین دوگانه کیم جونگ اون را نقض کرده و مثلا از فاصله دو متری از وی عکس گرفته است. همچنین نباید از وی از فاصله نزدیک و از روبرو فیلم و عکس می گرفته است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۱۳:۴۷    
آمریکا برای اولین بار بعد از مذاکرات ناکام هانوی با کره شمالی، تحریم های جدیدی علیه این کشور اعمال کرد. در همین راستا، دو شرکت کشتیرانی چینی به خاطر کمک به دور زدن تحریم ها توسط کره شمالی تحریم شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۱۳:۴۰    
رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد مانع از آن خواهد شد که کره شمالی تحریم های بین المللی وضع شده علیه این کشور را دور بزند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۱۳:۰۴    
طبق گزارش خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، کره شمالی قصد دارد نمایندگان خود را از دفتر تازه تاسیس ارتباط بین دو کره در سئول خارج سازد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۱۳:۰۰    
پس از شکست گفتگوهای سران آمریکا و کره شمالی در ویتنام، پیونگ یانگ روز جمعه خروج خود را از دفتر ارتباطی بین دو کره اعلام کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۱۲:۴۳    
کره شمالی کارکنان خود را از نهاد موسوم به دفتر رابط دائم بین دو کره خارج کرد.
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۱۱:۰۴    
مشاور امنیت ملی کاخ سفید در اظهاراتی تحریک آمیز از کره شمالی خواست تا گزینه های ترامپ را مورد بررسی قرار دهد. به گزارش پرس شیعه به نقل از یونهاپ، پس از شکست مذاکرات هانوی در ویتنام میان سران واشنگتن و پیونگ یانگ ...
رویداد 24   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۱۱:۰۴    
استاد دانشگاه شمال تگزاس با تاکید بر اینکه برجام آغاز فرایند اعتمادسازی تدریجی میان آمریکا و ایران بود، به نتایج منفی خروج وانشنگتن از این توافق اشاره کرد و گفت که شکست مذاکرات کره شمالی و آمریکا یکی از نتایج بوده است.
مشرق نیوز   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۱۱:۰۴    
ایالات متحده نخستین تحریم ها علیه کره شمالی را از زمان نشست شکست خورده رهبران دو کشور اعمال کرده است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۱۱:۰۳    
ایرنا : در حالی که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا درباره کره شمالی سکوت اختیار کرده است، جان بولتون مشاور وی هشدار داد که هر اقدام تحریک آمیز و آزمایش تسلیحاتی از سوی کره شمالی می تواند برای این کشور گران تمام شود.
تابش کوثر   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۱۱:۰۳    
وزارت خزانه داری آمریکا دو شرکت کشتیرانی چینی را به اتهام دور زدن تحریم های کره شمالی تحریم کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۰۱:۲۱    
تهران – ایرنا – وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه دو شرکت کشتیرانی چین را به اتهام نقض تحریم های کره شمالی به فهرست تحریم های خود اضافه کرد.
بولتن نیوز   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۲۳:۲۷    
آمریکا دو شرکت حمل و نقل چینی را در ارتباط با کره شمالی تحریم کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۲۲:۴۱    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری رویترز، بر اساس اعلام پایگاه اینترنتی وزارت خزانه داری آمریکا، این کشور، تحریم های جدیدی را علیه کره شمالی وضع کرده است. آمریکا در تحریم های جدید خود علیه کره شمالی، دو شرکت حمل و نقل چینی را تحریم کرده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۸:۳۴    
مسکو - ایرنا- دستیار عالیرتبه رهبر کره شمالی برای فراهم کردن مقدمات کیم جونگ اون به روسیه رفته است.
پایداری ملی (پدافند غیر عامل)   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۵:۳۳    
خبرگزاری رسمی کره شمالی از تمدید تحریم های یکجانبه ژاپن علیه پیونگ یانگ به مدت 2 سال خبر داد.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۳:۱۰    
نشریه Dong-А Ilbo، چاپ کره جنوبی با استناد به مامور سابق سازمان اطلاعات امریکا از تمایل کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی برای سفر به روسیه خبر می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۲:۵۴    
بنابر گزارش مجله تایم، رئیس جمهور آمریکا در تلاش است تا کنترل بیشتری بر مذاکرات هسته ای با کره شمالی داشته باشد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۰:۴۶    
مجله تایم در گزارشی اعلام کرد دونالد ترامپ روند مذاکرات هسته ای با کره شمالی را تحت کنترل دارد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۰:۲۵    
دو مقام دولتی و رسانه های ژاپن اعلام کردند احتمالا شینزو آبه اواخر آوریل به منظور گفتگو درباره کره شمالی و روابط تجاری آمریکا و ژاپن اواخر آویل راهی آمریکا می شود.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۰:۲۴    
نخست وزیر ژاپن احتمالا در ماه آوریل برای مذاکره درباره کره شمالی با رییس جمهوری آمریکا دیدار و مذاکره می کند.
ایران آنلاین   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۰:۲۱    
درپی بالاگرفتن تنش ها میان کره شمالی و آمریکا و تهدید پیونگ یانگ برای خاتمه دادن به مذاکرات هسته ای با واشنگتن، کره شمالی سفرای خود را از روسیه، چین و سازمان ملل به کشور فراخواند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۰۰:۰۵    
حسین عسکری گفت: در طی دوسال گذشته ترامپ و زیردستانش ساختار حکومتی آمریکا در هر سطحی را تخریب کرده اند. امیدواریم دموکرات ها حداقل بتوانند کشور را در مسیر خود قرار دهند. ...
پایداری ملی (پدافند غیر عامل)   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۲۳:۰۳    
مشاور امنیت ملی آمریکا تأکید کرد هرگونه آزمایش موشکی یا هسته ای از سوی کره شمالی موجب تأثر شدید دونالد ترامپ خواهد شد.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۵:۰۵    
به گزارش خبرگزاری همسو نیوز به نقل از یونهاپ، یک مقام دولت کره جنوبی امروز چهارشنبه اعلام کرد که با سفر دن کوتس مدیر سازمان اطلاعات ملی آمریکا به سئول، وی در صدد است تا درباره عدم دستیابی به نتیجه مذاکرات سران کره شمالی و آمریکا در شهر هانوی ویتنام به رایزنی بپردازد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۴:۴۰    
ژاپن قصد دارد تحریم های اعمال شده علیه کره شمالی را به مدت دو سال دیگر تمدید کند.
نسیم   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۴:۳۸    
رئیس دستگاه اطلاعات ملی آمریکا برای ارزیابی آخرین تحولات مرتبط با کره شمالی و اشتراک گذاری اطلاعاتی در این زمینه وارد سئول شد.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۴:۳۱    
یک مدافع ژاپنی حقوق بشر پیشنهاد کرد از جنازه های مومیایی شده کیم ایل سونگ و کیم جونگ ایل، رهبران فقید کره شمالی به عنوان اهرمی برای وارد کردن فشار بر مقامات فعلی این کشور استفاده شود.
پارسینه   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۴:۲۵    
خبرگزاری ان اچ کی ژاپن اعلام کرد که دولت در نشست کابینه در اوایل ماه آتی تمدید این تحریم ها را تصویب خواهد کرد. براساس این گزارش، این تحریم های ژاپن شامل تحریم های اقتصادی و ممنوعیت ورود کشتی های کره شمالی به بنادر ژاپنی است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۴:۲۰    
توکیو تحریم تجاری علیه کره شمالی و تحریم کشتی های این کشور که وارد بنادر ژاپن می شوند را دو سال تمدید می کند.