سه شنبه ۲۹ خردادساعت ۰۰:۲۸Jun 2018 19
 

جدیدترین خبرهای «سرطان»

راه امروز   ۲۳ دقیقه پیش    
محمدامین قانعی راد جامعه شناسی برجسته و همیشه همراه مطبوعات بود. او را علاوه بر فعالیت آکادمیک، فردی صلح طلب و فعال حقوق بشر می شناختند. قانعی راد در دوران ریاستش بر انجمن جامعه شناسی، دوران تازه ای را برای این انجمن علمی و خصوصی رقم زد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۳ ساعت پیش    
از برنامه ریزی برای حذف 12 هزار هکتار از سطح زیرکشت محصولات پرآبخواه در استان یزد تا علت اصلی مرگ یزدیها در ویژه های خبری دوشنبه 28 خرداد 97
ربیع   ۶ ساعت پیش    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از ستاره ها/ باید بدانید که وقتی در بدن فردی نشانه های سرطان سینه دیده شده و در نهایت تایید می شود که به سرطان سینه مبتلا شده است، بیماری او مرحله بندی می شود یعنی این که این بیماری دارای مراحل مختلفی است ...
اینتیتر   ۶ ساعت پیش    
رئیس جهاد دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه تابش شدید نور خورشید علاوه برایجاد شلی، پیری و لک پوست، فرد را مستعد سرطان می کند، گفت: کرم های ضد آفتاب خود را در فصل تابستان هر سه ساعت یکبار تکرار کنید. ...
تیتر20   ۶ ساعت پیش    
بیماری های قلبی و عروقی بیشترین علت مرگ و میر ایرانیان است و پس از آن بیماری های دستگاه تنفسی و انواع سرطان ها و تومورها مهمترین دلایل فوت ایرانیان هستند.
جام نیوز   ۶ ساعت پیش    
اگر در شیوه زندگی خود تغییرات کوچک و مناسبی ایجاد کنیم، می توانیم از سرطان که بیماری بسیار خطرناکی است، فاصله بگیریم.
خبرگزاری دانشجو   ۶ ساعت پیش    
دکترای تخصصی ژنتیک با اشاره به اینکه شیوع بیماری HPV در برخی کشورها به علت شیوع رفتارهای پرخطر جنسی است، گفت: با ارائه آمار دروغ در مورد سونامی سرطان HPV در ایران، وجهه سلامت اخلاقی ایرانی ها را زیر سوال بردند.
نی نی بان   ۷ ساعت پیش    
متاسفانه سرطان سینه از شایع ترین سرطان ها در میان زنان است که می تواند در سنین پایین هم خود را نمایان کند.
نی نی بان   ۷ ساعت پیش    
روش های تشخیص سرطان پستان شامل معاینه ماهیانه ای است که خود فرد انجام می دهد، انجام این معاینات بهتر است با آموزش صحیح از سن 18 سالگی آغاز شود.
نی نی بان   ۷ ساعت پیش    
تست های تشخیصی سرطان پستان شامل معاینه ماهیانه ای است که خود فرد انجام می دهد( BSE)[3]، انجام این معاینات بهتر است با آموزش صحیح از سن 18 سالگی آغاز شود.
نی نی بان   ۷ ساعت پیش    
کیست های پستان درگذشته به عنوان نشانه سرطان تلقی می شدند.
نی نی بان   ۷ ساعت پیش    
تحقیقات جدید نشان می دهد بالا بودن تنش های روانی روزانه خطر ابتلا به سرطان سینه را در زنان کاهش می دهد.
نی نی بان   ۷ ساعت پیش    
روش های درمانی سرطان پستان متفاوت بوده و در اغلب اوقات ترکیبی از چند روش درمانی گوناگون برای درمان یک بیمار مورد استفاده قرار می گیرند.
نی نی بان   ۷ ساعت پیش    
خطر ابتلا به سرطان پستان با بالارفتن سن بیشتر می شود.
نی نی بان   ۷ ساعت پیش    
 چرا من باید مبتلا شوم؟ جمله ای است که بسیاری از بیماران، پس از تشخیص سرطان پستان به پزشک خود می گویند
ایسنا   ۸ ساعت پیش    
طبق یک مطالعه جدید، میزان بالای ویتامین D در بدن می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهد.
میزان   ۸ ساعت پیش    
خبرگزاری میزان- متخصصین در زمینه سرطان شناسی گفتند چاقی، رژیم غذایی ضعیف و عدم فعالیت از عوامل افزایش سرطان است.
ایمنا   ۸ ساعت پیش    
یک فوق تخصص بیماری های ریه گفت:پس از دخانیات که اصلی ترین عامل اصلی سرطان است، شغل افراد نیز می تواند تأثیر بسزایی در ابتلا به سرطان ریه داشته باشد.
تابش کوثر   ۸ ساعت پیش    
تحقیق جدید نشان می دهد ویتامین D نور خورشید عاملی محافظ در مقابله با سرطان روده است.
فرادید   ۸ ساعت پیش    
سرطان پروستات یکی از شایع ترین سرطان های مردان است که آمار ها نشان می دهد از هر 7 مرد، یکی از آن ها به خصوص پس از 60 سالگی مبتلا به این بیماری می شود و محققان زمینه ژنتیک را در این باره بسیار تاثیرگذار می دانند.
روزنامه نوآوران   ۸ ساعت پیش    
عده ای از پژوهشگران در هند و دانشگاه سوانزی انگلستان به تازگی دریافته اند که نانوذراتِ برگرفته از برگ های چای قادرند سلول های سرطان ریه را مهار و نابود کنند.
ایمنا   ۹ ساعت پیش    
مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان با بیان اینکه در سال گذشته نیز پنج هزار و 71 نفر در باغ رضوان دفن شده اند، گفت: بیشترین عامل فوت اصفهانی ها به ترتیب بیماری های سیستم گردش خون، سرطان ها، بیماری های مربوط به نوزادان، حوادث غیرعمد و کهولت سن بوده است.
تابش کوثر   ۱۰ ساعت پیش    
طبق نتایج یک تحقیق جدید، موارد ابتلا به سرطان کبد در کشورهای پیشرفته در طول 25 سال گذشته دو برابر شده است.
روزنامه نصف جهان   ۱۰ ساعت پیش    
به گفته متخصصان، عادات منظم حفظ سلامت پوست می تواند به جوان تر به نظر رسیدن شما کمک کرده و ریسک سرطان پوست را کاهش دهد . به گزارش خبرنگار مهر، در حالیکه روغن ها ...
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش    
قصرشیرین - ایرنا - رئیس شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین، از راه اندازی مرکز غربالگری سرطان غرب استان کرمانشاه برای پذیرش بیماران مراجعه کننده در این شهرستان مرزی خبر داد.
شهر آشخانه   ۱۰ ساعت پیش    
از جمله غذاهایی که از آن ها به عنوان منابع غنی نیاسین می توان یاد کرد می شود به ماهی، مرغ، تخم مرغ و سبزیجات سبز، آجیل، چغندر و گوشت های با میزان چربی کم اشاره کرد.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش    
تهران – ایرنا – مطالعات جدید محققان دانشگاه آکسفورد انگلیس نشان می دهد دیابت در اولین سال های تشخیص می تواند زنگ خطری برای ابتلا به سرطان پانکراس (لوزالمعده) باشد.
فاخته نیوز   ۱۰ ساعت پیش    
رئیس هیات مدیره شرکت تعاوتی زنبورداران زرین بال شیروان از نبود نظارت بر داروهای غیراستاندارد و قاچاق در بازار گلایه کرد. وی با بیان اینکه این داروها بیشتر سم هستند و بروی کیفیت عسل تاثیر می گذارند، افزود: بروز بیماری هایی همچون سرطان از عوارض استفاده از این نوع دارو ها در صنعت زنبورداری است. ...
شهر آشخانه   ۱۰ ساعت پیش    
دانش پزشکی - ایرنا نوشت: محققان آمریکایی موفق به شناسایی زیر مجموعه جدیدی از سرطان پروستات شده اند که در 7 درصد از بیماران مبتلا به سرطان پیشرفته رخ می دهد.