سه شنبه ۰۶ اسفندساعت ۲۲:۲۵Feb 2020 25

جدیدترین‌های «شورای عالی انقلاب فرهنگی»

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس به صورت مبسوط درباره مباحث مختلفی همچون؛ تعریف فرهنگ و نگاهی به سیر تاریخی این مسئله، اهمیت توجه به بعد عاطفی جامعه، اهمیت حفظ حجاب و عفاف در کشور، کلیات سند جامع مهندسی فرهنگی کشور ...
جماران   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
عنایت الله رحیمی، عصر سه شنبه در نشست شورای فرهنگی عمومی استان فارس که با حضور دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در شیراز برگزار شد، افزود: سند مهندسی فرهنگی استان فارس، متاثر از سند مهندسی فرهنگی کشور که از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی تدوین شده، تهیه خواهد شد. ...
جماران   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید سعیدرضا عاملی، عصر سه شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس با بیان اینکه فرهنگ یک موضوع سهل و ممتنع است، اظهار داشت: واقعیت این است که وقتی نمی توانیم مسئله ای را حل کنیم وارد نقد یکدیگر می شویم و می گوئیم شورای عالی انقلاب فرهنگی کاری نمی کند. ...
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای تدوین سند مهندسی فرهنگی کشور گفت: هدف این سند، ایجاد تمدن نوین اسلامی است.
دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و هیئت همراه روز سه شنبه 1398/12/6 با حضور در پایگاه علوم استنادی جهان اسلام I.S.C در شهر شیراز ضمن بازدید از بخش های مختلف این مرکز علمی با مسئولان پایگاه علوم استنادی جهان اسلام دیدار و گفتگو کردند.
خبرگزاری فارس   ۲ ساعت پیش    
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: سند مهندسی فرهنگی کشور باید بر اساس بیانیه گام دوم دوم انقلاب در کشور اجرا شود.
ایسنا   ۴ ساعت پیش    
ایسنا/فارس دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه نگاه ما به گام دوم انقلاب نگاه توصیه ای نیست، گفت: نگاه ما به گام دوم انقلاب، نظام ازرش گذاری و سند ریل گذاری 40 سال آینده است و در این راستا رهبرمعظم انقلاب چشم انداز 20 ساله را به 40 ساله هدف گذاری کرده است.
شورای عالی انقلاب فرهنگی   ۴ ساعت پیش    
دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) بازدید کرد.
ایرنا   ۴ ساعت پیش    
تهران – ایرنا – نمودار سازمانی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تغییر یافت و دو ستاد 'علم و فناوری' و 'فرهنگ' به مجموعه این شورا افزوده شد.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در سند جامع علم و فناوری استان، رویکرد اکوسیستمی موجود است و به ظرفیت های ویژه هر استان توجه دارد و چنانچه ماموریت گرایی برای هر دانشگاه تعریف شود، در کشور تمرکز به وجود می آید.
جلسه 128 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، روز دو شنبه 5 اسفند ماه 1398 به ریاست دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
حامیان ولایت   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۰۹:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
سید عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی طی یادداشتی در اینستاگرامش نوشت: به منتخبین جدید مجلس شورای اسلامی تبریک می گویم و آرزوی موفقیت! به تدریج برخی اولویت ها را به آنان پیشنهاد می کنم. حیف و میل، دو واژه ای هستند که در مناسبات فردی و اجتماعی، فراوان استفاده می شوند. ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۶:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره دستور جلسه ستاد هماهنگی مهندسی فرهنگی گفت: در جلسه اخیر چارچوب تدوین اسناد ملی حوزه فرهنگ به تصویب رسید.
پارسینه   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۳:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه 825 مورخ سوم دی 98، مصوبه تعیین مناسبت های جدید تقویم رسمی سال 99 هجری شمسی را که در تاریخ 26 مرداد امسال از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد شده بود، به تصویب رساند. ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۰۹:۴۸    
درباره سبک زندگی اهل بیت با حجت الاسلام دکتر عباس نصیری فرد، عضو کمیسیون سبک زندگی شورای عالی انقلاب فرهنگی به گفت وگو نشستیم که در ادامه می خوانید:
روزنامه اصولگرای جوان نوشت: در حالی که بنا بود ستاد ملی زن و خانواده تمام قوانین و مصوبات مربوط به زنان را از روی کاغذ به میدان عمل بیاورد حالا این ستاد به محفلی برای دور کردن بیش از پیش زنان از مطالباتشان تبدیل شده است. ...
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۴:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
پیروزی جبهه انقلابی در انتخابات مجلس باید با کنشگری فعالانه و انتقادی عمومی تکمیل و تقویت شود. راه هدایت انتقادی منتخبین، تداوم کنش گری انتقادی تمامی افراد جبهه انقلابی است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۲:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی با اشاره به وضعیت رشته های علوم انسانی از تهیه گزارش ملی با همکاری وزارت علوم جهت طرح در شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.
جلسه 177 شورای تحول و ارتقای علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر غلامعلی حداد عادل در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ما باید در علوم حقیقی جلوی ورود اعتبارات را بگیریم و اعتبار نباید جلوی حقیقت را بگیرد. به زعم بنده کارهای شهید مطهری تنقیح اعتبارات علامه است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۱:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
احمد جنتی در حال حاضر عهده دار این پست ها است: دبیرشورای نگهبان، رئیس مجلس خبرگان رهبری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و دبیر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی.
نشست مشترک دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و دکتر سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی و هیئت همراه روز چهارشنبه 30/11/1398 در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه ای به مناسبت برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، ضمن دعوت از حضور مردم در پای صندوق های رای و انتخاب افرادی شایسته تاکید کرد: حضور حداکثری مردم در انتخابات تضمین کننده امنیت و اقتدار کشور است.
دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه ای ضمن تاکید بر اهمیت برگزاری انتخابات باشکوه و مشارکت فراگیر ملت شریف ایران به عنوان تثبیت کننده پایه های مردم سالاری دینی، از آحاد ملت سرافراز ایران اسلامی خواست تا با شرکت هرچه با شکوهتر در انتخابات دوم اسفند قدرت اجتماعی ...
پژوهش بررسی ضرورت و امکان آموزش فلسفه به دانشجویان غیر علوم انسانی دانشگاه ها ؛ به کوشش سید مجتبی آل علی (مجری طرح) و دکتر محمدحسن میرزامحمدی (استاد راهنما) و دکتر محسن فرمهینی فراهانی (استاد مشاور) انجام شده که توسط دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1396 منتشر شد.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۲:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره بحث مصونیت قضایی نمایندگان مجلس گفت: مصونیت قضایی به معنی این نیست که هر نماینده هرکاری را دوست دارد انجام دهد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۲:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
وزیرآموزش وپرورش در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی از انتخاب 4 نفر از شخصیت های علمی کشور به عنوان اعضای هیات امنای مرکز استعدادهای درخشان خبر داد. به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ...
شورای عالی انقلاب فرهنگی   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۹:۴۴    
نشست اول از سلسله نشست های گفتگوهای فرهنگی با موضوع بازنمایی ظرفیت های داستان های بلند عامیانه فارسی در ساخت بازی های رایانه ای در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور جمعی از محققان وکارشناسان فرهنگی و تعدادی از فعالان حوزه انیمیشن و پویانمایی از جمله شبکه پویا سیمای جمهوری اسلامی برگزار ...
فانوس   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۸:۲۷    
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در برنامه بسیج دانشجویی گفت: هنوز برخی از این ها مدام می گویند نگذاشتند، داشت انجام می شد، ولی نگذاشتند، یا اینکه دنبال این هستند که غرب از آنها مایوس نشود. اینها تا ایران را کت بسته تحویل دشمن ندهند بیخیال نمی شوند.
شورای عالی انقلاب فرهنگی   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۸:۱۸    
رئیس دفتر مطالعات راهبردی ستاد فرهنگ شورای عالی انقلاب فرهنگی مساله نقش پژوهش در حوزه فرهنگ، سامان بخشی به آن و لزوم پژوهش در زمینه اقدامات فرهنگی را تشریح کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۲۱:۲۰    
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: شخصیت قاسم سلیمانی مکتبی ارایه می کند که ویژگی های خاصی دارد، مردم به این مکتب رای دادند و در تشییع حاج قاسم این رفراندوم بزرگ صورت گرفت.
جلسه 827 شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی برگزار شد.
ریاست جمهوری   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۸:۵۸   + ۴۸ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز سه شنبه در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از ارائه گزارش وزیر آموزش و پرورش درمورد روند اجرای سند اهداف دوره های تحصیلی آموزشی و پرورشی و تحول بنیادین در آموزش و پرورش، با بیان اینکه جای این سند در نظام آموزش و پرورش کشور خالی بود ...
جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی عصر سه شنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری، در محل این شورا برگزار شد.
تصاویری از جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی را با حضور رئیس جمهور مشاهده می کنید.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۷:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: متاسفانه اغلب این هایی که نامزد می شوند و رای هم بعضا می آورند از بسیاری مشکلات مردم خبر ندارند و راه حلی برای آن ندارند.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۵:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
محمدکاظم انبارلویی با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی باید به عنوان ناظر به دنبال اجرای قوانین شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد، گفت: مجلس نیز باید در کمیسیون فرهنگی به موضوعات فرهنگی توجه کند اما این توجهات اندک است.
مردم نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۲۱:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
مردم نیوز :پس از حضور حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه در پست معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی، توسط او ایده تشکیل هیأت های اندیشه ورز در استان های مختلف اجرایی شد. امری که پیشتر در این دانشگاه سابقه نداشت. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۲۰:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
سید عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در توییتی، سلحشوری و فرهنگ در مکتب شهید سلیمانی را دلیل تسخیر شرق و غرب عالم در جریان شهادت این شهید عنوان کرد.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۵:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد : متاسفانه نمایندگان مجلس در طی دوره های مختلف ، نگاهی حداقلی به فرهنگ داشته اند .
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۰۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تعداد زیادی روایت داریم که عواقب اشتغال به موسیقی و غنا را نشان می دهد و حتی آن را با برخی منکرات همنشین می کند.
آنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۰۰:۰۹    
دبیر واحد حوزه و دانشگاه دفتر تحکیم وحدت گفت: دفتر تحکیم وحدت مدت هاست که دنبال تدوین و اجرایی شدن سند اسلامی دانشگاه هاست.
دانا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۶:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: حاج قاسم یک قهرمان جهانی بودند و شخصیت نیکوی خویش را از فرهنگ والای کردها ودیعت گرفته بود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۴:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و فضای مجازی با بیان اینکه مردم کردستان بار دیگر با حضور گسترده در انتخابات بینش سیاسی بالای خود را نشان خواهد داد، گفت: مشارکت داغ و انقلابی در انتخابات دوم اسفند، تیری بر چشم دشمنان این انقلاب و نظام اسلامی است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۴:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه کردستان شناسنامه ایران است، گفت: کردها همواره در طول تاریخ مدافع نظام بوده و هستند.
کرد پرس   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۴:۰۷    
به گزارش خبرگزاری کُردپرس، سید عزت الله ضرغامی در مراسم چهلم سردار قاسم سلیمانی گفت: آنهایی که در جایگاه های نظام مسئولیت های سنگین دارند بدانند این مردم صاحب اول انقلاب هستند و نسل جوان و جدید را باید داخل فعالیت ها راه بدهند. ...
حوزه   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۳:۳۰    
حوزه/ عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر این که حاج قاسم یک سردار جهانی بود، تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی یک شخصیت فرهنگی و اعتقادی بود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و فضای مجازی بر لزوم مشارکت در انتخابات دوم اسفند تاکید کرد و گفت: شرکت پرشور و گسترده مردم در این ماراتن سیاسی، دشمنان را مایوس و توطئه های آنان را خنثی می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۳:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
سنندج - عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به لزوم ادامه مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در کشور و منطقه، بیان کرد: اساس مکتب حاج قاسم سلیمانی دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی است.
دبیر ستاد فرهنگ شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی 2 هزار و 300 مصوبه دارد و یک سوم مصوبات فرهنگی این شورا تاکنون اجرایی شده است.