یکشنبه ۲۸ مهرساعت ۱۴:۳۵Oct 2019 20

جدیدترین‌های «وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی»

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۲۱:۴۰    
محمدرضا سوقندی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران در نشست با کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: اوج ایثار انسان ایثار جان است.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران گفت: نمادها و سمبل ها در آیین های عاشورایی یکی از بهترین راه های ماندگاری فرهنگ عاشورایی بوده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۰۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
زنجان – ایرنا – مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران گفت: زبان و نیاز نسل امروز، استفاده از ابزار هنر در انتقال مفاهیم است، ما امروز با نسلی مواجه هستیم که نمی شود آنان را با هر شعاری به شعور حسینی کشاند، اما درگیر کردن آنان با معارف از طریق هنر نتیجه بخش و موثر است.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۲۳:۵۹    
محمودرضا رحیمی سخنگوی هیئت مدیره مرکزی خانه تئاتر در خصوص بخشنامه جدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای صدور پروانه نمایش گفت: بسیار بسیار با بخشنامه هایی از این دست که به صورت شتاب زده صادر می شود مشکل داریم چرا که این بخشنامه ها تنها مشکلات را بیشتر می کند و از طرفی بر این عقیده ایم که چنین تصمیم ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۲۲:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
محمدپور گفت: هفدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با شرکت 950 ناشر داخلی و خارجی در محل نمایشگاه بین المللی تبریز گشایش می یابد.
فرارو   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۶:۰۵    
فرارو- روز های گذشته با اکران خصوصی فیلم مسخره باز، تصاویری از پوشش مهمانان زن حاضر در این مراسم، خاصه متین ستوده منتشر شد که برخی رسانه ها را به واکنش وا داشت. تا جایی که بخش خبری بیست وسی صداوسیما خواستار پاسخ وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی شد. ...
یافته   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۰:۳۰    
رخوت و رکود در سیزدهمین نمایشگاه کتاب لرستان چاپ ایمیل گزارش: اکبر بابایی- سیزدهمین نمایشگاه کتاب لرستان عصر روز شنبه 20 مهرماه 98 با حضور معاون حقوقی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی لرستان واقع در بام خرم آباد گشایش یافت. ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۰۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر مبارزه با فساد تاکید کرد و گفت: مباد پاره ای از التهابات، حقوق متوازن فردی و اجتماعی را ناموزون کند.
ایران خبر   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۸:۳۷    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به حواشی ایجاد شده پیرامون موضوع پوشش تعدادی از بازیگران در مراسم آغاز اکران یکی از فیلم های سینمایی گفت: این افراد از کسانی هستند که در برنامه های تلویزیونی نیز حضور دارند و همچنین فضای آن مراسم رسمی نبوده که آنها بخواهند برای حضور از ما اجازه بگیرند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۸:۳۱    
تهران- ایرنا- نماینده معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نقش رسانه های دیجیتال درخصوص ایجاد تغییرات اساسی درعرصه هنر، گفت: در دنیای آنلاین صورت بندی دوباره ای از بازار هنر و روابط مصرف کنندگان و هنرمندان و بازیگران اقتصادی این حوزه شکل گرفته است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۴:۳۵    
سوال: وزارت ارشاد ظاهرا در بدمخمصه ای گرفتار شده است. اگرچه ظاهرا وزیر داریم و او باید مسئول تمام اتفاقات این وزارتخانه یا فضای فرهنگی کشور باشد، اما جامعه با نهادها و افرادی روبرو است که می توانند با یک جمله خود سرنوشت ساخت یک فیلم، انتشار کتاب یا روزنامه ای را مشخص کنند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۴:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کاغذ شرایط مناسب و بهتری دارد، زیرا نرخ آن کاهش پیدا کرده و شرایط وفور آن شرایط مناسبی است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۲:۵۳   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به جنجال های اخیر برای پوشش چند هنرمند زن گفت: این نوع پوشش در فضای رسمی اتفاق نیفتاده است که بخواهند برای پوشش خود از ما اجازه بگیرند.
برترین ها / فرارو   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۲:۵۲   + ۵۲ سایت دیگر  
ایسنا: سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره تصمیم برخی از نمایندگان مجلس برای پرسش از او درباره وضعیت پوشش تعدادی از بازیگران سینما در آغاز اکران یکی از فیلم های سینمایی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۰۵:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای پاسخ به چگونگی برخورد این وزارت خانه با برخی ناهنجاری ها در عرصه هنر در مجلس خبر داد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با تاکید بر اینکه این انجمن امروز باید متناسب با شرایط دهه پنجم انقلاب اسلامی فعالیت های خود را دنبال کند ...
سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت حسین دهلوی پیشکسوت موسیقی کشورمان را تسلیت گفت.
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۵:۵۵    
شفقنا رسانه-حدود یک ماه پیش، پیرو دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر توزیع و محاسبه حمایت های مطبوعاتی براساس سیاست های و شیوه نامه های جدید با تأکید بر سنجه های کیفی، راستی آزمایی شمارگان، حذف نشریات بی کیفیت از شمول دریافت یارانه، تعیین سقف تعداد نشریات مورد حمایت و.. ...
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر امروز همزمان با روز جهانی نابینایان (عصای سفید) با کارکنان نابینای این وزارتخانه دیدار و گفت و گو کرد.
خبرگزاری فارس:سیدعباس صالحی با بیان این مطلب افزود: ادیان توحیدی در ایران دارای جایگاه با اهمیتی است و دین زرتشت نیز به دلیل اینکه در این کشور متولد شده از جایگاه ویژه تری نیز برخوردار است. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۰۹:۱۷    
شیراز- ایرنا- نظریه نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز روز چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با استقبال وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همراه شد.
استاندار سمنان به همراه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسوولان این استان با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درتهران دیدار و گفت و گو کرد.
چاپ و زندگی   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۲۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حدود 30 هزار تن در حوزه مطبوعات و نشر تامین ارز شده است.وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مشکلات برخی انتشاراتی ها و چاپخانه ها در خصوص کمبود کاغذ ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۲۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
در کشور ما متاسفانه مردم با کتاب ها قهر بوده و به همین سبب سرانه مطالعه بسیار پایین و به اذعان سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه نگاه و در تاریخ 4 شهریور ماه سال گذشته حدود 12 دقیقه و نیم برای کتابخوانی و حدود 20 دقیقه سرانه مطالعه مجلات ...
لادن حیدری معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای راهبری توسعه مدیریت و سید سعید سرابی مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری با ارسال نامه ای جداگانه از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی قدردانی کردند.
اتحاد خبر   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۹:۳۴    
اتحادخبر: مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس گفت: امضا و مبادله تفاهمنامه ای به ارزش 937 میلیارد ریال برای توسعه زیربست های فرهنگی، یکی از دست آوردهای سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان فارس بود.
احکام شورای سیاستگذاری کانون های فرهنگی و هنری مساجد خوزستان با حضور حجت الاسلام ارزانی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استاندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان اعطا شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۳:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
پوستر پنجمین دوره جایزه فیروزه با حضور معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر اجرایی این جشنواره رونمایی شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس شورای راهبری توسعه مدیریت از مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در اجرای برنامه های اصلاح نظام اداری تقدیر کرد.
رئیس ستاد عالی هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به افزایش سطح خدمات به زائرین اربعین حسینی گفت: حضور میلیونی مردم در راهپیمایی اربعین، بیانگر ارادت مسلمانان جهان به امام حسین (ع) است.
معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین معارفه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان و همچنین افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان، گفت: مطالعه و کتابخوانی پیش نیاز توسعه همه جانبه است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۰۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
مراسم تکریم و معارفه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزارشد.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۲۳:۰۳   + ۲۱ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه امنیت، مسئله اقتصادی، بهداشت و درمان و... برای کشور مهم است، ولی آنچه به واسطه آن هویت خود را تعریف می کنیم، فرهنگ و هنر است، گفت: کلیدواژه توسعه اجتماعی در همه زمینه ها ...
علی اصغر کاراندیش معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که به منظور معارفه مدیر کل جدید استان به خرم آباد سفر کرده است، با سید موسی خادمی، استاندار لرستان، دیدار کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۹:۲۹    
خرم آباد - ایرنا - معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هدف از برگزاری نمایشگاه کتاب در لرستان و دیگر استان ها تنها فروش یا دسترسی ساده و قیمت مناسب نیست بلکه می خواهیم سرانه مطالعه را بالا ببریم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۶:۳۰   + ۲۳ سایت دیگر  
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دسترسی آسان مردم به کتاب، مهم ترین راهکار برای افزایش سرانه مطالعه در کشور است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که به منظور شرکت در آیین بزرگداشت روز حافظ از 17مهرماه در شیراز به سر می برد، طی سه روز دیدارهایی با هنرمندان و فرهنگوران داشت؛ افزون بر این درخصوص گره گشایی از مسائل فرهنگی فارس با حضور وی گام هایی برداشته شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بخشی از ماندگاری حافظ به دلیل آن است که جامعه ایرانی احساس نمی کند با حافظ شعر می خواند بلکه احساس می کند با حافظ شعر می سراید چون در تولید معنای فرآوری شده آن مشارکت دارد و آنجاست که حافظ در روح شاعرانه ایرانی جریان پیدا می کند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: نسل دوستدار فرهنگ در شهرستان ها در میدان های مختلف فعال و جدی هستند و پروژه سینما امید که برای همه شهرهایی است که سینما ندارند یا سینمای آن ها تعطیل شده است به سرعت به نتیجه می رسد و برای مرودشت این پروژه راه اندازی می شود.
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۳:۵۸    
شفقنا رسانه-حدود یک ماه پیش، پیرو دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر توزیع و محاسبه حمایت های مطبوعاتی براساس سیاست های و شیوه نامه های جدید با تأکید بر سنجه های کیفی، راستی آزمایی شمارگان، حذف نشریات بی کیفیت از شمول دریافت یارانه، تعیین سقف تعداد نشریات مورد حمایت و.. ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۳:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
چهاردهمین نمایشگاه کتاب ناشران کشوری استان چهارمحال و بختیاری امروز شنبه 20 مهرماه با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان استانی در محل نمایشگاه های بین المللی شهرکرد گشایش یافت.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۲:۵۹    
معاون توسعه و مدیریت منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سرانه مطالعه کتاب در این استان چشم انداز روشنی ندارد که دلیل بر نخواندن کتاب نیست بلکه باید دسترسی مردم به کتاب را راحت کرد.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۲:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری و در جمع خبرنگاران استان فارس گفت: هرگاه دستگاه مسئول، مجوز برنامه ای فرهنگی و هنری را صادر کرد و مسیرهای تعیین شده طی شد، دیگر دستگاه ها در استان ها باید از آن تصمیم دفاع کنند و به آن احترام بگذارند؛ در غیر این صورت چندگانگی در درازمدت به ضرر همه است.
همشهری   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۲:۴۹    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر به شیراز از افتتاح نخستین خیابان و گذر فرهنگ و هنر بعد از ماه صفر در شیراز خبر داد. به گزارش مهر، عباس صالحی که از چهارشنبه هفته گذشته به شیراز سفر کرده بود، در جمع هنرمندان، فرهنگوران ...
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۲:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور از طراحی و اجرای 2 پویش از سوی ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور خبر داد. به گزارش شیعه پرس ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۲:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پیامی خطاب به سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از انتشار کتاب روایت پیاده روی اربعین تقدیر کرد.
آفتاب نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۱:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
آیین بزرگداشت یاد روز حافظ شامگاه جمعه با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کنار آرامگاه این شاعر پرآوازه برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین حبیب رضا ارزانی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور مهمان نمایش بزرگ آیینی حبیب حرم در شهرستان آران و بیدگل شد.