سه شنبه ۱۷ تیرساعت ۰۱:۳۶Jul 2020 7

جدیدترین‌های «وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی»

 
گروه استان ها- استاندار اردبیل گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده با مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 250 میلیارد برای اتمام پروژه های فرهنگی هنری در استان اردبیل اختصاص یافت.
سید محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دوره ی دهم ریاست جمهوری در ارتباط با جایگاه فرهنگ در جامعه و نقش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حمایت از فعالیت های فرهنگی با پشت صحنه ی رادیو تهران صحبت کرده و از لزوم توجه دولتمردان به فرهنگ گقت.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۴:۲۴    
در راستای اجرای مفاد تفاهم نامه منتقده فی مابین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان برنامه و بودجه ، سامانه تسهیلات حمایتی فرهنگ و هنر طراحی و پیاده سازی شد.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۰:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
گروه فرهنگی: سال ها قبل وقتی اولین سریال های شبکه نمایش خانگی در سوپرمارکت ها و مراکز مجاز عرضه فیلم و سریال توزیع شدند، تلاش تلویزیون برای سنگ انداختن در راه سریال سازی خارج از سازمان آغاز شد ...
سلام نو / شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۳:۰۸   + ۱۸ سایت دیگر  
مهر به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران نوشت: یکشنبه پانزدهم تیر با حضور مجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تور مجازی و بخشی از گنجینه فرهنگسرای نیاوران و نیز پوستر رویداد موسیقی ایران و اتریش عصر رونمایی شد. ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۰۸:۵۵   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از توزیع بیش از 60 هزار عنوان کتاب در مناطق روستایی کشور خبر داد. تاریخ انتشار: 08:52 - 16 تیر 1399 - کد خبر: 635021
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۰۸:۳۶    
مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز یکشنبه در نشستی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان برنامه ها و فعالیت های فرهنگی هنری این استان را مور بررسی قرار داد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۰۶:۰۴    
از آغاز ظهور شبکه نمایش خانگی و سریال سازی در این رسانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی شبکه نمایش خانگی و صدور مجوز ساخت برای آن بود که البته حواشی بسیاری برای این رسانه در پی داشت و به تازگی با توقف صدور پروانه ساخت برای این سریال ها در این رسانه به گفته سینماگران صدور پروانه ساخت برای سریال های ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۶:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل اداره هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان آنکه 10 زیرمجموعه عرصه هنرهای تجسمی به سبب تفاوت های ماهوی در بن مایه فعالیت های هنری شان تاکنون نتوانستند ذیل چتر واحد و فراگیری جمع شده و برای مطالبت حقوقی شان اقدام کنند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۵:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استودیو هشت رادیو نمایش تأکید کرد که در پی شیوع مجدد کرونا، سالن های تئاتر و سینما تعطیل نمی شوند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۳:۵۱    
سردیس شهید سپهبد سلیمانی پیش از ظهر امروز در محوطه بیرونی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نصب و رونمایی شد.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۳:۳۴   + ۱۸ سایت دیگر  
سردیس شهید سردار سلیمانی امروز با حضور وزیر ارشاد رونمایی و در محوطه بیرونی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نصب شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۱:۰۹    
جلسه شورای سیاست گذاری جشنواره نه ب جنگ دیروز شنبه در محل اداره کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم: آیین رونمایی از پوستر جشنواره ذوالفقار و سردیس سپهبد شهید قاسم سلیمانی، صبح امروز در تالار رودکی برگزار شد.
قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: در راستای توسعه فرهنگ رضوی و هم افزایی بین دستگاهی، تفاهم نامه همکاری فرهنگی، هنری، سینمایی، قرآنی و دینی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آستان قدس رضوی اجرایی شد.
پیام خاوران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۹:۰۲    
موسسه مطبوعاتی” گروه رسانه ای پیام خاوران” دومین موسسه مطبوعاتی ورسانه ای استان خراسان جنوبی است که به مدیرمسئولی محمد قربانی از معاونت امور مطبوعاتی واطلاع رسانی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی مجوز فعالیت گرفته است.
حجت الاسلام و المسلمین ارزانی با اشاره به برنامه های دبیرخانه شورای فرهنگ و هنر روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: تمرکز بر توانمندی های هر استان مهمترین رویکرد این دبیرخانه در سال جاری محسوب می شود.
رسا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۳:۳۲    
پاراکتاب | پیک افتخار، کاک احمد؛ خاطراتی از جاوید الاثر احمدمتوسلیان
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۲:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
دفتر اقتصاد فرهنگ و هنر معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه ای پایان تیرماه را آخرین فرصت ثبت تقاضای کسب و کارهای دارای کد بیمه و کارگاه برای دریافت تسهیلات کرونایی اعلام کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۲:۳۷   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- مدیر کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی حکمی دبیر و اعضای شورای سیاستگذاری بیست و هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان را معرفی کرد.
دفتر اقتصاد فرهنگ و هنر معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه ای پایان تیرماه را آخرین فرصت ثبت تقاضای کسب و کارهای دارای کد بیمه و کارگاه برای دریافت تسهیلات کرونایی اعلام کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۰:۲۹   + ۱۹ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور پیامی 14 تیرماه روز قلم را به اهالی فرهنگ تبریک گفت و نوشت: قلم با نوشتن شکوه جان انسان را عیان می سازد و راه تعالی او را نشان می دهد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۰۸:۴۲    
مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تولیدات مستند سینمایی استانها حمایت می کند
دولت   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۱۴:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور از مشارکت در تولید و اجرای نمایش های ایرانی با تاکید بر سبک زندگی و مدل پوشش ایرانی اسلامی خبر داد و گفت: براساس تفاهمنامه این کارگروه با انجمن صنفی هنرمندان تئاتر شهر تهران، این مهم بزودی در قالب همکاری های دو جانبه انجام می شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
سید محمد حسینی، وزیر اسبق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار توئیتی به تغییرات قانون اساسی روسیه اشاره کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۱۳:۰۸    
تهران - ایرنا - یکی از رویکردهای اصلی دولت تدبیر و امید و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که به عنوان اولویت از آغاز فعالیت آنها در دستور کار قرار گرفت موضوع تامین عدالت فرهنگی در سراسر کشور بود که با تدابیر اتخاذ شده شعار ایران فقط تهران نیست را محقق کرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۱۲:۰۷    
مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تدوین پژوهش ها و مطالعات و انتشار آن در قالب کتاب می تواند باعث شناخت ظرفیت های بالقوه و استفاده از توانمندی های بالفعل در حوزه گردشگری شود.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۱۱:۳۵    
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به این که در حال حاضر 50 مؤسسه قرآنی در استان از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز دارند، افزود: متأسفانه بخشی از این مؤسسات فعالیتی ندارند و یا از مسیر اصلی فعالیت خود فاصله گرفته ند.
مشاور وزیر و مدیر کل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مدیریت گردشگری فرهنگی کشور موجب شناخته شدن فرهنگ بیشتر مناطق به گردشگران خواهد شد گفت: با شناسایی و مدیریت صحیح ظرفیت های کشور ؛ نیازی به فروش نفت نخواهیم داشت.
سی و یکمین دوره آزمون ادواری استانداردهای مهارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.
مسیوول امور قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از حمایت طرح پیشنهادی ساخت هشت موشن کمیک با موضوع قرآنی این اداره کل در کمیته حمایت از طرح های مجازی موسسات قرآنی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مهم ترین آفت فعالیت های قرآنی اجرا نشدن هماهنگ سازی فعالیت های قرآنی است، گفت: مهم ترین اولویت کمیسیون تبلیغ و ترویج تا پایان دولت فعلی اجرای این موضوع است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۰۶:۳۲    
تهران- ایرنا- رونمایی از 17 سند فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور را می توان از مهمترین رویدادهای فرهنگی هفته گذشته برشمرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۶:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پژوهشگاه فرهنگ و هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نتایج موج دوم دیدگاه مردم در خصوص کرونا را منتشر کرده است. عباس عبدی در مقاله ای در روزنامه ایران به تجزیه و تحلیل یافته های این نظرسنجی پرداخته است. دیدگاه های وی در این باره قابل توجه است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۶:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- دیدار مشترک معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس موسسه فرهنگی اکو روز چهارشنبه (11 تیرماه) در معاونت امور فرهنگی برگزار شد. تاریخ انتشار: 16:33 - 11 تیر 1399 - کد خبر: 633927
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۵:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
عضو مجمع صنفی تهیه کنندگان موسیقی از دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا در روزهای کرونایی به دنبال ارائه راهکاری مناسب و اجرایی برای برگزاری کنسرت ها در روزهای کرونایی باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۴:۴۵   + ۲۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی حسین مسافرآستانه را به سمت دبیر و در احکامی جداگانه شماری از هنرمندان تئاتر را به سمت اعضای شورای سیاست گذاری سی ونهمین جشنواره بین المللی منصوب کرد.
برنامه ها و اقدامات حوزه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در نشست مدیرکل با معاون امور قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد بررسی قرار گرفت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۲:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: اسامی 40 نفر از هنرمندان این استان که کسب وکار آنها بدلیل شیوع کرونا آسیب دیده برای دریافت کمک بلاعوض به وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ارسال شد.
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۱:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
پایتخت کتاب عنوان طرحی است که بر مبنای آن هر سال شهری به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب می شود؛ این طرح که از سال 93 در کشور راه اندازی شده تحولات فرهنگی چشمگیری در شهرهای انتخابی در پی داشته است. ...
برترین ها / همشهری   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۷:۱۹   + ۳۹ سایت دیگر  
ایسنا: قانون اخذ 10 درصد از درآمد حاصل از کنسرت ها که سال گذشته نگرانی هنرمندان و فعالان حوزه موسیقی را موجب شده بود، با پیگیری های صنفی لغو شد. سایت خانه موسیقی با انتشار خبر بالا اعلام کرد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۰۹:۱۵   + ۱۴ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه دیدار با خانواده شهدا، یک توفیق است، اظهار کرد: خانه شهدا همواره منشاء خیرات و برکات است، بنابراین ذیل طرح ملی سه شنبه های تکریم با محوریت کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، این حرکت در برنامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار می گیرد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۰۱:۵۱    
نشست مدیران ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری، عصر دیروز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۰۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
یکی از تهدیدهای دنیای مدرن و مجازی علیه کتاب و کتاب خوانی است و استقبال از طرح های مختلف برای کاهش این تهدید، تدبیری راهگشاست؛ طرح گرنت یکی از این ایده هاست که از سال 95 توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی راه اندازی شد و گام به گام رو به پختگی می رود. ...
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام در کنار دستگاه های مختلف درون و بیرون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گام های تحسین برانگیزی برداشته است.
موج   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۶:۲۹    
مراسم رونمایی از آثار متنوع معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با دهه کرامت با حضور مدیران ارشد فرهنگی در تالار رودکی برگزار شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۴:۴۶    
آثار فرهنگی و هنری رضوی در سه شاخه تجسمی، موسیقی و نمایشنامه نویسی با همکاری بنیاد بین المللی امام رضا(ع) و مرکز آفرینش های هنری آستان قدس رضوی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دهه کرامت رونمایی شد.
دولت   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۲:۵۸   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برخی پیامدهای بهداشتی و درمانی و همچنین پیامدهای فرهنگی و اجتماعی ناشی از شیوع کرونا، گفت: شورای فرهنگ عمومی می تواند نقش به سزایی در پیگیری پیامدهای فرهنگی و اجتماعی ناشی از شیوع ویروس کرونا داشته باشد. ...
برترین ها / شریان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۰۳:۱۸   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: افرادی که اخیراً به محوطه معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مجاورت تالار وحدت مراجعه کرده اند، با مجسمه ای مواجه می شوند که روی آن پوشانده شده است. ...
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار عصر روز گذشته وزیر و مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با معاون اول رییس جمهور، در گزارشی به وضعیت ساختار سازمانی وزارتخانه و نیز پیامدهای بحران همه گیری کرونا در محیط کسب و کارهای فرهنگی، هنری و رسانه ای پرداخت.