یکشنبه ۲۲ تیرساعت ۱۹:۵۰Jul 2020 12

جدیدترین‌های «فضای کسب و کار»

 
پیام فوری   ۵ ساعت پیش   + ۱۴ سایت دیگر  
دبیر کمیته هوانوردی عمومی شرکت فرودگاه ها گفت: در حوزه هوانوردی عمومی نهادهای حاکمیتی و بخش خصوصی می توانند فقط با تهیه یک ناوگان هوانوردی عمومی یا هواپیمای منطقه ای از همه امکانات ذیل گواهینامه بهره برداری هوایی (AOC) شرکت برای تامین نیازمندی های این حوزه استفاده کنند. ...
خبر ماکو   ۶ ساعت پیش    
استاندار آذربایجان غربی گفت: ایجاد اشتغال و پایین آوردن نرخ بیکاری نیازمند بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی است و باید بخش خصوصی در این خصوص وارد کار شود. ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۰۰:۳۳    
حسن کریمی سنجری تحلیلگر اقتصادی یکی از مهم ترین تحولات ساختاری در توسعه اقتصادی کشورهای پیشرو، توجه به ارتقای شاخص سهولت کسب وکار در این کشورها است. به عنوان مثال سند استراتژی توسعه در آلمان مبتنی بر گسترش کسب وکارهای کوچک و بزرگ سودآور است که از طریق پرداخت مالیات از ناحیه کسب درآمد و نیز گسترش ...
پولی مالی   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۴:۴۲    
اخبار پولی مالی-عواقب و پیامدهای شیوع ویروس کرونا بر فضای کسب و کار جهانی و ایران و راه های خروج از بحران کرونایی بررسی شد.
پول پرس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۳:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
یکی از بخش هایی که می تواند به خوبی ما را در رسیدن به جهش تولید و محقق کردن این نام کمک کند بخش مسکن و رونق تولید مسکن است.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۰۷:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مسعود کردستانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ارتقای جایگاه بخش تعاون در استان و توسعه فضای کسب و کار در این بخش را از اولویت های بانک توسعه تعاون برشمرد و افزود: اجرای برنامه در این راستا در قالب پرداخت تسهیلات برای راه اندازی طرح های تولیدی و اشتغالزا با استفاده از [...]
خبر ماکو   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۱:۴۵    
منطقه آزاد ماکو – خبرماکو – سرپرست مدیریت بازرگانی سازمان منطقه آزاد گفت: آیین نامه موضوع ماده 88 قانون نظام صنفی با هدف بهبود فضای کسب و کار و توسعه رقابت در منطقه آزاد ماکو اجرا می شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۷:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: در بررسی فضای کسب و کار استان و بر اساس ارزیابی شاخص ها، میزان 75 درصد فعالان اقتصادی استان کرمان دغدغه بیمه، بانک و مالیات دارند.
خبر ماکو   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۵:۵۸    
به گزارش خبر ماکو : از سایت سازمان منطقه آزاد ماکو، سازمان منطقه آزاد ماکو در راستای توسعه تجارت و بهبود ارتقای فضای کسب و کار و افزایش درآمد عمومی و رفع معضل بیکاری با مساعدت و همکاری مدیر کل گمرک بازرگان فعالیت بازارچه مسافری پلدشت آغاز گردید. ...
فرارو   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
در ماه های گذشته فضای کسب و کار رسانه های ایران تحت تاثیر شیوع کرونا و شدت گرفتن بحران اقتصادی تغییر کرده؛ شاید بسیاری از شما اخبار مربوط به تعدیل نیرو در چند روزنامه را شنیده باشید؛ موضوعی که می تواند تصویری مبهم، از آنچه را که در زیر پوست اقتصاد مطبوعات ایران می گذرد، به نمایش بگذارد ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۲۳:۳۳    
جهانساز با اشاره به اینکه مشکلات ناشی از سیاست های ارزی دولت و تاثیر آن بر فضای کسب و کار از جمله مشکلات صادرکنندگان در بخش چای است، گفت: تقویت صندوق حمایت از چای کاران سبب آرامش برای کشاورزان می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۴:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: فضای کسب و کار در استان باید بگونه ای باشد که سرمایه گذاران حضور در کرمانشاه را به استان های دیگر ترجیح دهند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۴:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
رد اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون و مخالفت مجلس با تشکیل کمیسیون ویژه جهش تولید و بهبود فضای کسب و کار و ... از جمله مهمترین اخبار امروز (یکشنبه) 18 تیر ماه 1399 مجلس شورای اسلامی هستند که می توانید مشروح آن را در لینک های زیر بخوانید.
میزان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۳:۱۷   + ۴۹ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهور به عملیات روانی سنگین دشمنان علیه مردم ایران اشاره کرد و گفت: همه تلاش دولت کنترل شرایط اقتصادی کشور و بازگرداندن ثبات و بهبود فضای کسب و کار در کشور است. تاریخ انتشار: 13:09 - 18 تیر 1399 - کد خبر: 635831
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۵۷   + ۲۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با 111 رای مخالف با تشکیل کمیسیون ویژه بهبود فضای کسب و کار مخالفت کردند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تشکیل کمیسیون ویژه جهش تولید و بهبود فضای کسب و کار مخالفت کردند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۳۶    
دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکید کردند که وظایف کمیسیون جهش تولید و بهبود فضای کسب و کار با وظایف کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی منافات داشته و تشکیل این کمیسیون نوعی موازی کاری به حساب می آید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی با 111 رای مخالف با تشکیل کمیسیون ویژه بهبود فضای کسب و کار مخالفت کردند.
سلام نو / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس تقاضای عده ای از نمایندگان را با استناد به ماده 40 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در راستای تشکیل کمیسیون ویژه جهش تولید و بهبود فضای کسب و کار بررسی کرده و در نهایت با آن مخالفت کردند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۲۲    
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تشکیل کمیسیون ویژه جهش تولید و بهبود فضای کسب و کار مخالفت کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم ملایر در مجلس گفت: با تشکیل کمیسیون ویژه درحوزه تولید ملی چهار سال باید درباره بهبود فضای کسب و کار و اقتضائات آن برنامه و طرح ارائه دهیم.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۹:۵۷   + ۱۵ سایت دیگر  
مجلس شورای اسلامی در حالی امروز آغاز به کار کرد که تصمیم گیری در خصوص تشکیل کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و بهبود فضای کسب و کار در دستورکار نمایندگان قرار دارد.
جماران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۹:۴۰    
به گزارش جماران، جلسه علنی امروز دقایقی پیش به ریاست محمدباقر قالیباف و بعد از برگزاری حدود یک ساعت جلسه غیرعلنی آغاز شد. در جلسه غیرعلنی تاجگردون منتخب گچساران مستندات خود را ارائه کرد. ...
اشکذر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۱:۱۹    
فرماندار شهرستان اشکذر: در حوزه اقتصادی رونق فضای کسب و کار و ایجاد اشتغال پایدار برای شهرستان اشکذر در اولویت است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۰:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - سروش خسروی : در ماه های گذشته فضای کسب و کار رسانه های ایران تحت تاثیر شیوع کرونا و شدت گرفتن بحران اقتصادی تغییر کرده؛ شاید بسیاری از شما اخبار مربوط به تعدیل نیرو در چند روزنامه را شنیده باشید؛ موضوعی که می تواند تصویری مبهم، از آنچه را که در زیر پوست اقتصاد مطبوعات ایران می گذرد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۲۲:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: اقتصاد شرکت های دانش بنیان یک اکوسیستم خاص می خواهد که دولت نمی تواند با تزریق بودجه آن را فراهم کند و باید فضای کسب وکار را برای شرکت های دانش بنیان مهیا کرد.
راه پرداخت   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۶:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
هیئت وزیران در جلسه مورخ هشتم تیر 1399 و با هدف تسهیل فضای کسب وکار در کشور و رفع سردرگمی فعالان حوزه استخراج رمز، امکان پذیری نظارت، کنترل و برنامه ریزی دولتی بر فعالیت های استخراج رمزارز، شفاف سازی، ساماندهی و سلامت فعالیت های این حوزه و حفاظت از منابع عمومی در حوزه برق و انرژی ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۲:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند با بیان اینکه بهبود فضای کسب و کار با حرف و شعار دادن محقق نمی شود، گفت: افزایش حجم نقدینگی در کشور نشان از کاهش انگیزه فعالیت اقتصادی سازنده است.
هفته نامه شما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۵:۵۵    
فضای کسب و کار در این هفت هشت سال اخیر به واسطه سخت کردن شرایط توسط دولت، برای تولیدکنندگان دشوارتر شده است و همین موضوع زمینه را برای مافیای چادر آسان تر می کند.
جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور مصوبه مربوط به تعیین تکلیف تجهیزات استخراج رمز ارز موجود در کشور را ابلاغ کرد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان از اشتغال 63 درصد فارغ التحصیلان این دانشگاه خبر داد و گفت: اشتغال نیروهای ماهر و متخصص در بازار کار مهم ترین سیاستی است که برای بهبود فضای کسب وکار در استان دنبال می شود.
سازمان امور مالیاتی کشور   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۲:۳۲    
همکاران ارجمند با سلام و احترام بی شک اخذ مالیات ابزاری است برای نیل به عدالت اجتماعی و وسیله ای است کارآمد برای ایجاد شفافیت در فضای کسب و کار و اهرمی است برای جهت دادن به فعالیت ها و درآمدهای اقتصادی. چه نیکوست که مسئولیت این امر مقدس بر عهده ماست ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۰۶:۴۲    
گروه استان ها - استان کرمانشاه با وجود مرزهای متعدد که می توانست نقطه قوتی برای وضعیت اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار باشد هنوز از مزایای این مرزها بهره نبرده است.
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۲۳:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: عوامل متعددی در بحث عدم موفقیت کامل اجرای سیاست های اصل 44و قوانین مرتبط وجود دارد مانند خصوصی سازی، که درواقع جایگزین هایی هستند که توسط دولت ها اداره می شوند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۰۰:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: با اشاره به اینکه تنها بین 17 تا 18 درصد از واگذاری ها به بخش خصوصی واقعی رسیده، اظهار کرد: آنچه نیاز ما را به فضای کسب و کار تعریف می کند، وجود بخش خصوصی واقعی در اقتصاد است و اگر دولت به صورت تام فضای اقتصاد را مدیریت می کند، لزومی ندارد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۰۰:۲۲    
رضا قاسمی یقین پژوهشگر صنعت و بازرگانی صدور مجوز، معافیت مالیاتی، معافیت گمرکی واردات ماشین آلات خط تولید، استفاده از پنجره های واحد کسب وکار (Single window) و بسیاری از مشوق ها، جملگی برای آن هستند که تولید به گونه ای تسهیل شود که فضای کسب وکار در صنعت، منجر به رونق اقتصادی و اشتغال پایدار شود ...
تقریب   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۹:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
دبیر قرارگاه نهضت سراسری جهش تولید سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: نهضت جهش تولید با هدف بهبود فضای کسب و کار در آذربایجان غربی راه اندازی شد که امید است منشأ خیر و برکت باشد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۶:۵۰   + ۴۵ سایت دیگر  
برزگر، رئیس کانون سراسری انبوه سازان با بیان اینکه تسهیل فضای کسب و کار می تواند به رشد تولید مسکن منجر شود گفت: دلیل رشد نرخ اجاره نشینی همانا کاهش قدرت خرید مسکن طی سال های گذشته است و انبوه سازان نقشی در این رشد اجاره نشینی ندارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۰:۴۸    
گروه استان ها - مدیر مخابرات منطقه مازندران با اشاره به توسعه فضای کسب و کار در فضای مجازی گفت: تاکنون 17 شهرک صنعتی مازندران به شبکه فیبرنوری متصل شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۰۹:۵۸    
فارغ از موانع موجود بر سر راه حضور سرمایه گذار خارجی در فارس، امروز برخی از سرمایه گذاران داخلی نیز به سبب عدم سهولت فضای کسب و کار حاضر به سرمایه گذاری در بخش تولید در این استان نیستند و ترجیح می دهند سرمایه خود را در بازارهای موازی ارز، سکه و... قرار دهند.
عسگری، معاون استاندار تهران گفت: با درایت و خِرد جمعی در مورد بیش از 70 درصد مطالبات بخش خصوصی در قالب ستاد تسهیل تصمیم گیری شده است.
وزارت امور اقتصادی و دارایی   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۳:۱۸    
دکتر فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی با تحویل تقدیرنامه از مجید درخشانی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی به جهت کسب رتبه برتر در تحقق اهداف برنامه بهبود فضای کسب و کار در سال1398 تقدیر و سپاسگزاری کرد.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۲۰:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
می متالز - تاثیرات کرونا ویروس جدید بر فضای کسب و کار طی یک پروژه تحقیقاتی انجام شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۱:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: جهادگران عرصه تولید به عنوان سربازان و سرداران جنگ اقتصادی با تکیه بر توان ملی گامی فراتر از کشورهای منطقه در جهت بهبود فضای کسب و کار بردارند.
آناج   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۰:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
امام جمعه تبریز با تاکید بر بهبود فضای کسب و کار اظهار داشت: به اعتقاد کارشناسان، یکی از وظایف عمده و اصلی دولت بهبود فضای کسب و کار است اما متاسفانه هنوز عملکرد مناسبی در این زمینه نداشته ایم.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، فرهاد دژپسند امروز (سه شنبه) در نود و ششمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه یکی از مباحث بسیار مهمی که باید به طور متمرکز به آن پرداخته شود، بهبود فضای کسب و کار است ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۰۰:۱۱    
پویا فیروزی تحلیلگر اقتصاد صنعت و اقتصاد ایران در شرایطی قدم به آخرین سال از دهه 90 نهاد که از یک سو تحت فشارهای اقتصادی و سیاسی بین المللی، مراودات کالایی و بانکی آن به حداقل ممکن رسیده و از سوی دیگر با شیوع کووید 19 (ویروس کرونا) اقتصاد جهان در رکودی عمیق فرو رفته است ...
راه پرداخت   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۰:۱۷   + ۵۱ سایت دیگر  
در جلسه دیروز 9 تیرماه هیئت دولت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رئیس جمهوری در مورد مسائل مهمی صحبت شد که یکی از آنها مسئله تعیین تکلیف تجهیزات استخراج رمزارز موجود در کشور بود. ...
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۲۰:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهبود فضای کسب وکار وزارت اقتصاد از دستور وزیر اقتصاد به هیات مقررات زدایی، رئیس سازمان بورس و شورای عالی بورس جهت بررسی موضوع انحصار در کارگزاری ها، خبر داد.