یکشنبه ۲۲ تیرساعت ۲۱:۲۳Jul 2020 12

جدیدترین‌های «پژوهشگر»

 
فرهنگ امروز   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
شاید با معنایی که امروز چپ به خود گرفته است ژیژک نخواهد خودش را چپگرا بداند و معادل هایی مثلِ کمونیست (البته در معنایی که خودش به کار می برد و گاهی هم با معنای نوینِ آلن بدیو از این مفهوم قرابت دارد) را ترجیح بدهد. واقعا در جهان امروز کلمه چپ به طور جدی مساله دار شده است.
حوزه   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ یکی از خطرها و اشتباهات تاریخی ما در جمهوری اسلامی این است که نمایندگی مجلس از شأن نزولش تفکیک شده، کسانی می روند آنجا که این کاره نیستند، یعنی حتما شورای نگهبان باید بالای سرشان باشد اینها را دائماً اصلاح کند.
ایستا نیوز   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایستانیوز:با افزایش انتقادها به سیاست های دولت در مدیریت حوزه مسکن، به تازگی سیاست افزایش عرضه و بازآفرینی شهری، به عنوان دو راهکار دولت برای مقابله با التهابات بازار مسکن پیشنهاد شده است ...
ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی یک پژوهشگر حوزه شهری گفت: من مطمئن هستم در ده سال آینده دیگران بازگو خواهند کرد که علت اصرار به کمربند جنوبی مشهد و ماجرای آن چه بوده است.
روزنامه بانی فیلم   ۸ ساعت پیش    
دبیر هنری فستیوال موسیقی نواحی آینه دار از تلاش ستاد برگزاری این رویداد برای میزبانی از هنرمندان مناطق مرکزی و غرب کشور در دوره هفتم خبر داد. علی مغازه ای پژوهشگر و دبیر هنری فستیوال موسیقی نواحی آینه دار در گفت و گو با مهر ضمن اشاره به اما و اگرهای برگزاری این رویداد در دوره هفتم با توجه به ...
سینما سینما   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
کتاب درآمدی بر تحلیل تصویر نوشتۀ مارتین ژولی، نویسنده فرانسوی و پژوهشگر هنراست که با ترجمه و تالیف مینو خانی و مصطفی گودرزی روانه بازار نشر ایران شده است. ...
سومین جلسه نقد و بررسی آثار اعضا در انجمن هور با حضور سمیه آورند، نویسنده، پژوهشگر و مدرس دانشگاه برگزار شد.
جهان نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
گروه فرهنگی جهان نیوز : حمید داوودآبادی، رزمنده و پژوهشگر دفاع مقدس با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود، یک خانواده بهشتی را معرفی کرده است که در ادامه خواهید خواند: همه اعضای این خانواده در بهشت هستند. یکی از افتخارات معنوی ام این بوده و هست که با این خانواده، آشنایی ولو اندک داشته ام. ...
ایکنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدرس و پژوهشگر علوم قرآنی گفت: در قرآن کریم بارها به موضوعی خاص اشاره شده تا یک امر کلی را بیان کند، از جمله در آیه 19 نسا خداوند متعال فرموده که همسر خوب که هیچ، حتی زنی که به مرحله ای رسیده که تو نسبت به او کراهت داری نیز خیر کثیر برای مرد است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۰۹:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
یک پژوهشگر در نشست تحلیل و نقد هستی شناسی عقل در نگره تفکیک گفت: رویکرد سلبی معتقد به جدایی عقل از نفس نه تنها با قرآن و روایات سازگار نیست، بلکه در تضاد با این منابع دینی محسوب می شود.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۰۹:۱۵   + ۴۸ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد: مجلس یازدهم در این چهل و چند روزی که از آغاز عمرش گذشته، موضوع تحلیل های گوناگونی بوده است. اتفاق نظر تحلیلگران شاید بر این نکته باشد که این مجلس ناچار است صبر کند عمر دولت روحانی به پایان رسد تا بلکه در تعامل با دولت احتمالا اصولگرای بعدی، منشا اثر و مفید باشد ...
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۰۶:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
مقدم حیدری معتقد است مشکله علم و دین یا علم دینی از آنجا ناشی می شود که علم نسبت وثیقی با فرهنگ دارد. وی می گوید: علم موجود، پرورده مقتضیات و فرهنگ جامعه غربی است و نمی توان آن را دینی کرد. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۲۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
فعال سابق دانشجویی و پژوهشگر حوزه امنیت غذایی و کشاورزی با بیان اینکه مشکل فعلی کشور ما واقعا تحریم نیست، افزود: مشکل کشور ما مدیرانی هستند که اعتقادی به خودکفایی ندارند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۲۲:۰۶    
حوزه/ یک کارشناس و مدرس رسانه تصریح کرد: امروزه برخی از شبکه های اجتماعی و به طور مشخص اینستاگرام، به دنبال ترویج بی حجابی و بی عفتی و نیز تبرج در جامعه است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۲۰:۵۷    
پژوهشگر پرونده سانحه هواپیمای اوکراینی گفت: گزارش هایی موجود است که آمریکا طی پروژه هایی قصد دارد، در صورت عدم به نتیجه رسیدن برجام، تغییر رفتار ایران را توسط گزینه سایبری رقم بزند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۸:۳۳    
مشهد- ایرنا- پژوهشگر بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی گفت: حمله به مسجد گوهرشاد در مشهد همانند رفتار داعش در از بین بردن خرده فرهنگ ها بود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۸:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
21 تیرماه؛ یادآور شهید شدن انسان هایی است که در اعتراض به قانون اجباری کشف حجاب به حرم رضوی پناه برده و به دست عمال رضا شاه پهلوی در خون خود غلطیدند. برای آنکه بیشتر از آنچه در آن سال ها بر مردم گذشته است ، بدانیم با علیرضا زادبر پژوهشگر تاریخ سیاسی معاصر به گفت وگو نشستیم.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۷:۴۶    
روای و پژوهشگر دفاع مقدس گفت: با توجه به اینکه 5 استان کشور بطور مستقیم درگیر جنگ بود، ولی شهر شاهرود با تقدیم 1200 شهید با توجه به آمار رسمی و با توجه به تحقیقات میدانی حدود 1700 شهید دومین شهر کشور از لحاظ تعداد شهید به نسبت جمعیت است.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۶:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز : اپیدمیولوژیست گفت: اگر مردم در سطح وسیع رفتار قابل توجه و اقدامات علیه شیوع بیماری داشته باشند دو هفته بعد شاهد کاهش موارد مبتلایان، سه هفته بعد شاهد کاهش موارد بستری و هفته چهارم کاهش موارد فوت را خواهیم دید. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۵:۳۸    
یک پژوهشگر صهیونیست از حضور یک هیئت سعودی با ریاست متهم اصلی پرونده خاشقجی در تل آویو برای خرید برنامه امنیت سایبری از صهیونیست ها خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۵:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگر دفاع مقدس گفت: حاج احمد متوسلیان را در کتاب راز احمد شخصیت اسطوره ای و دست نیافتنی معرفی نکردم.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگر گروه برق- الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد گفت: واحد فناور دیباصنعت اترک جام مستقر در مرکز رشد فناوری های نوین در صنایع این واحد دانشگاهی موفق به طراحی و ساخت نمونه اولیه ماسک الکترونیکی شد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۱:۱۲    
رضا بابایی ، پژوهشگر فرهنگی در یادداشتی تلگرامی نوشت: گفتگو ، زبان تمدن ها است. هیچ تمدنی بدون گفتگو شکل نگرفته و بدون آن نیز دوام نیافته است.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
نشست مجازی سبک زندگی رضوی با ارائه سعید طاووسی مسرور 22 تیرماه به صورت مجازی برگزار می شود. به گزارش شیعه پرس، به همت دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی، نشست مجازی سبک زندگی رضوی برگزار می شود. ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۰:۳۲    
نقش مهم زنان در حوزه دفاع مقدس بر هیچ کس پوشیده نیست و بخش وسیعی از فداکاری توام با افتخار را زنان تشکیل دادند .
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۰:۰۴    
رضا افضلی، شاعر، مترجم، مدرس دانشگاه و پژوهشگر معاصر صبح پنجشنبه 19 تیرماه بر اثر سکته مغزی در بیمارستان جوادالائمه مشهد درگذشت. افضلی متولد دهم مهر 1327 در فریمان بود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۰۹:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
هشتمین فراخوان گرنت پژوهشگر فرهیخته منتشر شد و متقاضیان می توانند از اول مرداد طرح های خود را ارسال کنند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
سیدمرتضی حسینی پژوهشگر زنجانی و مولف کتاب ساختار اجتماعی شهر تبریز می گوید: یک محقق مستقل نمی تواند از محل کار پژوهش، درآمدی برای خود متصور باشد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۰۸:۵۱    
رئیس دانشگاه کوثر بجنورد گفت: زهرا محمدزاده، دانشجوی رشته مهندسی نرم افزار دانشگاه کوثر، موفق به کسب عنوان پژوهشگر برتر در سومین جشنواره ویژه پروفسور حسابی شد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۰۰:۰۶    
مهر : رضا افضلی، شاعر، مدرس دانشگاه و پژوهشگر معاصر صبح پنج شنبه 19 تیر بر اثر سکته مغزی در بیمارستان جوادالائمه مشهد درگذشت. او از شاعران پیشکسوت خراسان بود و انجمنی ادبی را نیز در مشهد اداره می کرد. رضا افضلی متولد دهم مهرماه 1327 در فریمان بود ...
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۵:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
یادداشتی از محسن رنانی که با عنوان مظلوم ترین اقتصاددان تاریخ در وبسایت این استاد دانشگاه و پژوهشگر توسعه منتشر شده را می خوانید: همیشه دلم می خواست کتاب نظریه عواطف اخلاقی آدام اسمیت توسط یکی از مترجمان بزرگ کشورمان به فارسی ترجمه شود ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۴:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
این روزها تورم فزاینده در حالی به یک معضل بزرگ اقتصادی تبدیل شده و در حال سرایت به همه بخش ها است که به اعتقاد یک پژوهشگر اقتصادی، مهمترین راه مبارزه با آن، تقویت تولید داخل از طریق تسهیل مجوزهای کسب و کار و هدایت نقدینگی به سمت تولید و صادرات است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۲:۳۲    
به نظرم زنان تاثیر بسیار زیادی بر ایجاد فضای سالم ومعنوی حاکم بر جامعه در اون دوران دفاع مقدس رو داشتند وچه بسا اگر ایثار وگذشت مادران وهمسران شهدا وجانبازان ورزمندگان نبود ما به این میزان موفقیت در جنگ تحمیلی دست پیدا نمی کردیم.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۲:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
گروه علمی: ایمنی درمانی فصل جدیدی از روش های مقابله با سرطان را در تاریخ پزشکی گشود و امروزه به قدری مقبولیت و معروفیت پیدا کرده که در کشورهای پیشرو در علوم پزشکی هرساله سرمایه های تجاری، پژوهشی و ملی بسیاری به آن اختصاص می دهند ...
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۰۹:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
گروه فرهنگی: یک نویسنده و پژوهشگر ادبیات کودک و نوجوان می گوید: اگر بهترین کتاب ها نوشته شوند اما جامعه به استفاده یا به هر دلیلی پذیرش آن ها تمایل نداشته باشد، ادبیات چه کاری می تواند از پیش ببرد؟
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۹:۲۱    
مجموعه آنتولوژی شعر "شاعران فرامَن " توسط شاعر و پژوهشگر خوزستانی، به تألیف سریا داودی حموله منتشر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
یک پژوهشگر در نشست تأملی بر پیوند معرفت و رسانه در قرآن کریم گفت: بحث معرفت و رسانه در قرآن از مباحث جدیدی است که با طرح آن باید مسیر تازه ای را در حوزه پژوهش رسانه باز کرد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۹:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
حوزه/ کتاب "کرونا در آینه سواد رسانه ای و علوم شناختی" به قلم معصومه نصیری، مدرس و پژوهشگر سواد رسانه ای منتشر و روانه بازار شد.
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۷:۵۷    
مدیرعامل موسسه فراگیر معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ارسال پیامی درگذشت رضا افضلی شاعر، پژوهشگر و استاد دانشگاه را تسلیت گفت و نوشت: افضلی فرهیخته ای پرتلاش، خودساخته و از چهره های نامدار فرهنگ و هنر بود. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۵:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
به اعتقاد یک پژوهشگر فلسفه دین، جهان پیرامون ما یک متن است و ما با پرسش هایی سراغ خوانش متن می رویم و پاسخ ها تماما مورد پیش بینی و انتظار ما نیستند.
اقتصاد آنلاین / شعار سال   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۱:۰۲   + ۳۶ سایت دیگر  
25 پژوهشگر مالی و اقتصادی در نامه ای خطاب به دولت و بانک مرکزی، با اشاره به مخاطرات فعلی بازار سهام، 5 اقدام فوری را جهت کنترل وضع جاری پیشنهاد دادند.
598   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۴:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگر حوزوی با بیان اینکه امروز گرفتار پوپولیسم هنری، عوام محوری، توده گرایی غلط، عوام فریبی و وادادگی فرهنگی هستیم، گفت: برخی به اسم انقلاب علیه انقلاب کار می کنند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
مدرس و پژوهشگر علوم قرآنی با اشاره به یکی از تکنیک های تدبر در قرآن ذکر خاص بعد از عام گفت: اینکه فردی می آید موضوع خاصی را بعد از حکم کلی، به طور خاص اشاره می کند، حتماً تأکید و یا اهمیتی را می خواهد به ما برساند.
سلام نو / ایبنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۲۰:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
ایوب دهقانکار، در پیام تسلیتی به مناسبت درگذشت رضا افضلی، او را فرهیخته ای پرتلاش، خودساخته و چهره ای نامدار معرفی کرد که تا واپسین روزهای پرثمر زندگی اش، وقت خود را صرف گسترش ادبیات، فرهنگ و هنر کرد. ...
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۳:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
گفتمان پوشش های اسلامی در برابر فرهنگ های غربی، حجاب را برای زن به عنوان عامل زینت بخش، کرامت دهنده و حافظ شأنیت زنان در نظر گرفته شده است. معصومه نصیری، مدرس و پژوهشگر سواد رسانه در گفت وگو با خبرنگار ما ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
جمشید جم گوینده، خواننده، پژوهشگر و تهیه کننده پیشکسوت رادیو مهمان رادیو پیام در پرنیان صدا می شود.
برترین ها / ایبنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۱:۲۹   + ۳۲ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: رضا افضلی صبح امروز در سن 72 سالگی از دنیا رفت. جلیل فخرایی با اعلام خبر درگذشت این شاعر، پژوهشگر و استاد دانشگاه گفت: آقای افضلی امروز ( پنجشنبه، 19 تیرماه) بر اثر سکته مغزی در بیمارستان جوادالائمه مشهد، در گذشت. ...
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۳:۰۳    
در انجمن قصه گویی مجازی کانون استان کرمانشاه، به بحث و بررسی کارکرد قصه گویی افسانه ها برای کودکان پرداخته شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۳:۰۰    
آیت الله محمدمهدی آصفی در سال 82 مفتخر به دریافت مدال خادم القرآن شد، ایشان در میان فعالیت های مختلف، هرگز از تدریس و فعالیت های علمی، آموزشی و تبلیغی غافل نبود.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۲:۴۶    
به مناسبت هفته نکوداشت قلم ، هدایت الله جمالی پور؛ استاندار قزوین با حضور در منزل استاد پیشکسوت دانشگاه، نویسنده و پژوهشگر دکتر قاسم انصاری با ایشان دیدار نموده و از خدمات ارزنده وی به جویندگان علم و ادب تجلیل به عمل آورد..