جمعه ۰۲ اسفندساعت ۱۴:۴۲Feb 2020 21

جدیدترین‌های «کتابخانه های عمومی»

استانداری تهران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۶:۲۱    
اولین نشست مقاله خوانی با موضوع بازاندیشی در رسالت مدنی کتابخانه های عمومی در تهران برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۴:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- پیشکسوتان عضو کتابخانه عمومی امیرکبیر شهر کرمانشاه به ابتکار اداره کل کتابخانه های عمومی استان و باهدف ارج نهادن به شخصیت این موسپیدان عرصه فرهنگ و کتاب در نشستی در روز پنجشنبه مورد تجلیل قرار گرفتند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۱:۳۴    
ایسنا/خراسان رضوی کارشناس مسؤول روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی گفت: کتاب "حقایق پنهان" یکی از آن پژوهش هاست که نویسنده آن کوشیده است تا جنبه های مختلف زندگانی آن حضرت را باز نماید و تهمت هایی که دشمنان اهل بیت(ع) از جمله امویان ...
رسا   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۲۱:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
نخستین دوره مسابقه کتابخوانی مجازی مرا بخوان که با هدف معرفی منابع کتابخانه های عمومی در استان فارس برگزار شده است، تا 10 اسفندماه تمدید شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۸:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیرکل کتابخانه های عمومی همدان از انعقاد تفاهم نامه ای بین این نهاد و سازمان جهادکشاورزی استان خبر داد و گفت: ترویج فرهنگ کتابخوانی و افزایش دانش کشاورزان مهمترین هدف این عهد و پیمان است.
جماران   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۶:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر، نخستین بسته کتاب های اهدایی به پویش اهدای کتاب، اهدای آگاهی امروز چهارشنبه و در آستانه اجرای این پویش در سراسر استان گیلان با اختصاص 50 جلد کتاب در موضوعات متنوع توسط اداره کل تأمین اجتماعی استان گیلان به اداره کل کتابخانه های عمومی استان ارسال شد. ...
ایبنا   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۴:۴۰    
بر اساس گزارش این سایت مردم این کشور هر کدام به طور متوسط 13 کتاب در سال از کتابخانه های عمومی کتاب امانت می گیرند که با این کتابها می توان خطی به دور کره زمین کشید.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
همدان - مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان با بیان اینکه کتابخانه ها تنها مراکز فرهنگی در روستاها هستند، گفت: 44 کتابخانه روستایی در استان همدان فعال است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۱:۲۴    
سمنان-ایرنا- رییس کتابخانه های عمومی شهرستان دامغان گفت: چهارمین کتابخانه روستایی و خیرساز این شهرستان ایجاد شد که در آینده نزدیک افتتاح می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۹:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گفت: در سه سال اخیر 108 هزار جلد کتاب به کتابخانه های عمومی استان اهدا شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
آستارا - ایرنا - رئیس اداره کتابخانه های عمومی آستارا از آغاز اجرای طرح اهدای کتاب از سوی شهروندان به کتابخانه ها، با هدف تقویت منابع مورد نیاز و ترویج فرهنگ مطالعه خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۵:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
شاهرود - مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان گفت: در سال جاری پنج هزار فعالیت در راستای ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی توسط کتابداران شهرستان شاهرود به انجام رسیده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۴:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان با اشاره به اینکه حفظ اسناد و نسخ خطی در حفظ هویت جامعه نقش بسزایی دارد گفت: بخش نگهداری نسخ خطی کتابخانه های عمومی استان در فضایی به مساحت بیش از 30 متر مربع در کتابخانه عمومی شهید برهان عالی برای نخستین بار در کردستان راه اندازی شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۳:۵۹    
شاهرود – ایرنا - مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان گفت: با افزوده شدن نزدیک به 10 درصد به مخزن کتابخانه های عمومی ، تعداد کتاب ها از 247 هزار به 292 هزار نسخه افزایش یافت .
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۰۰:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - گرگان : سالن سینمای کتابخانه عمومی امام محمد غزالی شهرستان گمیشان افتتاح شد. در این مراسم عادله کشمیری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: این سینما برای سیاست های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان سینمایی کشور راه اندازی شده است ...
شبستان   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۸:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام سبزیان گفت: در حال حاضر در همه کتابخانه های عمومی استان بخش های کودک و بخش مادر و کودک وجود دارد و مادران و فرزندان می توانند با حضور در کتابخانه های عمومی از این فضاهای مفرح و امید بخش و انرژی آفرین استفاده کنند.
گلستان ما   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۴:۴۸    
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، فرماندار گمیشان، تعدادی از مسئولین و علاقه مندان فرهنگ سالن سینمایی کتابخانه عمومی امام محمد غزالی گمیشان افتتاح گردید.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۳:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- 14 هزار جلد کتاب توسط مردم، دستگاه های اجرایی و مراکز آموزش عالی به کتابخانه های عمومی خراسان شمالی اهدا شد.
ایبنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس نهاد کتابخانه های عمومی اهواز از امانت رفتن سالیانه 300 هزار جلد کتاب در کتابخانه های عمومی این شهر خبر داد.
دیار میرزا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۱:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در مراسم رونمایی از پوستر شهدای مقاومت با بیان اینکه بسیاری از کودکان این سرزمین با لالایی هایی در ذکر ائمه اطهار(ع) و صحرای کربلا بزرگ شدند گفت: سنت حسنه ایثار و شهادت به واسطه مادران در ذهن و روح فرزندان شکل گرفت.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
کرمی از آغاز پویش مردمی اهدای کتاب، اهدای آگاهی در کتابخانه های عمومی گیلان خبرداد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۰:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
رشت- مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان گفت: پویش مردمی اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی سراسر استان گیلان با شعار اهدای کتاب، اهدای آگاهی از اسفندماه آغاز می شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۷:۵۱    
ایسنا/گیلان مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان گفت: مادران شهدا سرمایه وجودی خویش را که همانا فرزندان بودند برای دفاع از کیان اسلام و انقلاب و کشور اهدا کردند تا حتی یک وجب از خاک کشور به تصرف دشمن نیفتد و انقلاب پا بر جا بماند.
پانا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۵:۰۱    
زبرخان (پانا) - مراسم افتتاحیه آثار دانش آموزان مدارس زبرخان در چهارمین دوره جام باشگاه های کتابخوانی با حضور رئیس اداره آموزش و پرورش زبرخان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نیشابور ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
رومیه- ایرنا- پویش اهدای کتاب، اهدای آگاهی از اول اسفند سال جاری و همزمان با خانه تکانی نوروزی مردم در کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی اجرا می شود تا منابع کتابخانه ها با استفاده از کتاب هایی که در گوشه وکنار خانه ها خاک می خورد، غنی تر و دسترسی علاقه مندان به کتاب بیشتر شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۱:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - یک عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: هزینه کتابخانه های عمومی شهر تهران شفاف نیست و بیش از سهم نیم درصدی در این حوزه هزینه شده است.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۱:۳۰    
مسابقه کتاب خوانی با محوریت و نهادینه کردن اهمیت و جایگاه نماز با مشارکت اداره تبلیغات اسلامی و کتابخانه های عمومی شهرستان در محل مرکز فرهنگی وهنری فردوس برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۰:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تهران از نحوه هزینه کرد بودجه کتابخانه های عمومی شهر که تحت نظر نهاد کتابخانه های عمومی هستند، گلایه کرد.
همزمان با سالروز میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و حضرت امام خمینی (ره)نمایشگاه آثار دانش آموزان نیشابور در خصوص جام باشگاه های کتاب وکتابخوانی کودک ونوجوان باحضور رییس اداره آموزش وپرورش زبرخان، رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و رییس اداره کتابخانه های عمومی ...
ایبنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۶:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس از ایجاد کتابخانه تخصصی مادر در شیراز خبر داد.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۶:۱۷    
مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران یادآوری اینکه به دلیل نگاه ویژه به حضور زنان و توانمندی های این قشر از جامعه، دولت 30 درصد از سهم مدیریتی را به زنان اختصاص داده است،افزود: این رویکرد در اداره کل کتابخانه های مازندران با بکارگیری زنان در جایگاه مدیریتی به 44 درصد رسیده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۵:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس از برنامه ریزی برای ایجااد کتابخانه تخصصی مادر با هدف ارتقا سطح مطالعه بین مادران و کمک گرفتن از این عنصر تاثیرگذار در نهادخانواده و جامعه برای رشد کمی و کیفی آمار کتابخوانی، خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ - ۰۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان یزد از افتتاح کتابخانه مرکزی یزد در نیمه اسفندماه امسال و با حضور مسئولان کشوری خبر داد.
رسا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۱۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
برگزاری نخستین پاتوق مقاله خوانی انجمن علمی ارتقای کتابخانه های عمومی ایران در تهران و برپایی نمایشگاه کتاب چند خبر کوتاه از نهاد کتابخانه های خوزستان است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۱۱:۴۶    
ایسنا/خراسان رضوی کارشناس مسؤول روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی گفت: داستان این کتاب سعی دارد تا ماجرای صلح امام حسن(ع) را با توجه به محورهای عملیاتی و اندیشه ای جبهه معاویه تعریف و ابعاد تازه ای از پیروزی امام حسن(ع) را در کنار روایت مظلومیت امام حسن(ع) نشان دهد.
جماران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
این اثر شاعر زابلی و ساکن ارومیه، اشعاری در زمینه شعر دفاع مقدس و حس لطیف شاعر درباره مسلمانان و مظلومان اقصی نقاط جهان از غزه تا بوسنی را شامل می شود و روز گذشته ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۱۱:۰۰    
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه گفت: در طرح خانه تکانی فرهنگی تا مردم کتاب های مازاد نیاز را به نزدیکترین کتابخانه عمومی محل زندگی خود اهدا کنند.
ای بی نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، کتابخانه عمومی شهدای شهر ابوزیدآباد با حضور مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی استان اصفهان به بهره برداری رسید.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۸:۲۲    
همزمان با چهل و یکمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، ایستگاه فرهنگی هنری ویژه روز 22 بهمن در رشته های مختلف فرهنگی هنری و قرآنی با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اسلامشهر برپا شد .
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۸:۲۲    
همزمان با ایام دهه مبارکه دهه فجر انجمنهای ادبی و بسیج هنرمندان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری امور کتابخانه های عمومی و آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه مسابقه مشاعره ویژه خواهران در فیروزکوه برگزار شد.
فرمانداری کاشان   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۷:۳۹   + ۱۱ سایت دیگر  
در ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب در سال 1389 وادقان از توابع بخش نیاسرکاشان به عنوان یکی از 10روستای برگزیده معرفی شد. به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۷:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا- مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس عنوان کرد: فعالیت در حوزه بانوان و به ویژه حوزه تخصصی مادر و کودک از اولویت های کتابخانه های عمومی است و این مهم پیش از این با برگزاری همایش ملی زن، کتاب، سواد زندگی آغاز شده؛ اما نیاز به توجه بیشتر دارد.
جماران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۶:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
حجتالاسلام علیرضا نجیمی روز چهارشنبه در جلسه برنامه ریزی مراسم اعتکاف استان با اشاره به انتخاب شهر یزد به عنوان پایتخت کتاب در سال جاری افزود: باید از ظرفیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهاد کتابخانه های عمومی برای راه اندازی کتابخانه با محور کتاب های دینی و اعتقادی در مساجد میزبان معتکفان باشیم ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۶:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
دو کتاب آتش و خشم، درون کاخ سفید و ترس، ترامپ درون کاخ سفید با حضور مترجمان اثر و جمعی از مسئولان نهاد کتابخانه های عمومی کشور و علاقه مندان به کتاب، در کتابخانه مرکزی پارک شهر برگزار شد.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۶:۰۱    
امیرزاده از عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی شهرستان جهرم همزمان با سالروز میلاد حضرت زهرا (س) خبر داد.
جماران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۵:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر، مهدی ظهرابی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران، عنوان کرد: در پی برگزیده شدن شیراز به عنوان پایتخت کتاب ایران و همزمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا ( س) ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۴:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
شیراز- همزمان با دهه مبارک فجر کتابخانه مشارکتی قدمگاه شیراز با حضور مدیران کل کتابخانه های عمومی و اوقاف و امور خیریه فارس بازگشایی شد.
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران با استقبال مردم در مسیر راهپیمایی 22 بهمن روبرو شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۴:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
یزد- ایرنا - مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: براساس پیمایشی که وزارتخانه در 2 سال گذشته انجام داد، 52 درصد کتابخوان های کشور، آثار مورد نیاز خود را به صورت امانت از کتابخانه های عمومی دریافت ولی از کتابفروشی ها، کتاب خریداری نمی کنند.
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۴:۱۲    
همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، جشن انقلاب ویژه برنامه طلوع امید توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس و با حضورمجریان شبکه امید صدا وسیما در سالن آمفی تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهر قدس برگزارشد.