پنجشنبه ۰۲ آبانساعت ۰۵:۱۶Oct 2019 24

جدیدترین‌های «کتابخانه های عمومی»

خبرگزاری مهر   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل - مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: به منظور تقویت فرهنگ مطالعه، تعمیق ارتباط بین آموزش و پرورش و کتابخانه های عمومی استان اردبیل ضروری است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ - ۱۸:۱۲    
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: تربیت نسلی کتابخوان در دستور کار کتابخانه های عمومی استان اردبیل قرار دارد.
جماران   ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ - ۱۵:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، مدیر امور کتابخانه های عمومی شهرستان ری در این آئین اظهار داشت: کتاب 72 آموزه عاشورایی با شمارگان 500 نسخه در قالب احادیث و رهنمودهای زندگی امام حسین(ع) منتشر شده است. ...
سازمان زندانها کشور   ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ - ۱۴:۲۵    
کتابخانه های زندانهای خراسان جنوبی با هدف ارتقاء سواد و دانش زندانیان، تجهیز و بروزرسانی شد. به گزارش روابط عمومی زندانهای خراسان جنوبی علی هاشمی مدیر کل زندانهای استان گفت: از آغاز امسال ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ - ۱۴:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
معصومه حسنی خونسار روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، این کتاب ها را عمومی و جزو تازه های نشر دانست و افزود: این کتاب ها بین کتابخانه های عمومی تازه تاسیس استان توزیع شد. ...
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ - ۱۲:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با هفته پایانی مهر و روزهای ابتدایی آبان ماه، برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی قرچک برگزار شد
مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: نمایشگاه کتاب تبریز بزرگ ترین جشن کتاب در منطقه ی شمالغرب است.
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ - ۰۹:۴۸    
به منظور برنامه ریزی فعالیت های ویژه هفته کتاب، نخستین نشست شورای برنامه ریزی و هم اندیشی هفته کتاب با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار شد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ - ۰۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
شاکری، از انعقاد 17 تفاهم نامه همکاری در بخش های مختلف فرهنگی، اجتماعی و آموزشی بین کتابخانه های عمومی و دستگاه های اجرایی، فرهنگی و دانشگاه ها خبر داد.
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ - ۱۹:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
رقیه دوست فاطمی ها مدیرکل کتابخانه های عمومی یزد روز سه شنبه در نشست اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر مرکز این استان و مدیران نهاد کتابخانه های عمومی افزود: این مراسم به مناسبت 24 آبان، روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار با حضور سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ...
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی گفت: در 6 ماهه اول سال جاری 2500 جلد کتاب به مراکز علمی، دانشگاهی، مساجد و کتابخانه های عمومی و سازمان ها به ارزش 50 میلیون تومان اهدا شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ - ۱۸:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
ارومیه – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: دو هزار و 500 جلد کتاب در شش ماهه نخست سال جاری به مراکز علمی و فرهنگی اعم از مساجد، و کتابخانه های عمومی اهدا شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ - ۱۵:۱۲    
سمنان - مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان بابیان اینکه 17 تفاهم نامه بین این اداره کل و دستگاه ها و ادارات دولتی منعقدشده است، گفت: ترویج کتاب خوانی محور این تفاهم نامه ها بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ - ۱۲:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان گفت: مسابقه بزرگ کتابخوانی ویژه آثار مقام معظم رهبری در استان برگزار می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ - ۱۱:۳۷    
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ریگان گفت: ساختمان کتابخانه عمومی شهرستان ریگان در هفته کتاب افتتاح می شود.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ - ۰۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
البرز- مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز از ایجاد کتابخانه تخصصی کودک در پارک تندرستی فردیس در آینده ای نزدیک با همکاری مدیریت شهری خبرداد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ - ۰۹:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
هشترود- فرماندار هشترود بر ضرورت پرداخت سهم نیم درصدی شهرداری به کتابخانه های عمومی هشترود تاکید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ - ۰۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی گفت: 376 هزار و 668 کتاب نیمه نخست امسال توسط 94 هزار و 599 نفر مراجعه کننده به کتابخانه های این استان امانت داده شده است.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ - ۰۷:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست شهرداری فردیس از اعطای حق انتفاع ساختمان پارک تندرستی به مدت 15 سال به انجمن کتابخانه های عمومی به منظور راه اندازی نخستین کتابخانه تخصصی کودکان استان البرز خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۹:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار بناب از فعالیت 140 هیأت مذهبی در سطح شهرستان و 60 مؤسسه مردم نهاد در این شهرستان خبرداد و گفت: کتابخانه های عمومی بناب دارای 190 هزار جلد کتاب بوده و 24 هزار عضو دارند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۶:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رشت – ایرنا – مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان گفت: هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار امسال نیز بدلیل استقبال عمومی و برای دومین بار با شعار حال خوش خواندن آغاز می شود.
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۶:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
یوسف مرادی روز دوشنبه در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بر اهداف و سیاست های خود در حوزه توسعه سرانه مطالعه در شهرستان خانمیرزا اشاره کرد و افزود: باید زمینه توسعه کتابخانه ها را بر اساس علم روز فراهم کنیم و در تامین امکانات و فضاهای کتابخانه ای توسعه فناوری را در نظر بگیریم. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۵:۳۶    
رفسنجان - مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان گفت: سرانه مطالعه استان کرمان به جز ادعیه و قرآن 6 دقیقه است و با قرآن و ادعیه به 11 دقیقه می رسد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۴:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری فی مابین کتابخانه های عمومی و صدا و سیمای مرکز کردستان با حضور مدیران کل این نهادها منعقد شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۴:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز اعلام کرد که شهرستان فردیس صاحب نخستین کتابخانه تخصصی ویژه کودک در این استان شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۳:۳۱    
یکی از اعضای فعال کتابخانه عمومی امیرکبیر کرمانشاه معتقد است این مجموعه در مقایسه با سایر کتابخانه های عمومی سطح استان در تراز بالاتری قرار دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان گفت: سرانه مطالعه استان کرمان به جز ادعیه و قرآن 6 دقیقه است و با قرآن و ادعیه به 11 دقیقه می رسد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی و تعالی بخشی جامعه، نخستین تفاهم نامه همکاری شبکه اصالت و فرهنگ با اداره کل کتابخانه های عمومی کردستان امضاء شد.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل کتابخانه های عمومی سمنان از پیگیری احداث یک باب کتابخانه عمومی در روستای خیرآباد این شهرستان با همکاری فرمانداری سمنان و شورای اسلامی این روستا خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۵:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
شیراز- معاون استاندار فارس در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی عنوان کرد: تلاش های کتابخانه های عمومی در حوزه زیرساختی و ترویجی چشمگیر است.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۵:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
منوچهری با اشاره به برنامه ریزی برای توسعه کتابخانه های عمومی استان، گفت: فارس، بیشترین تعداد کتابخانه عمومی نهادی را دارد و در عین حال بیشترین تعداد شهر فاقد کتابخانه هم متعلق به این استان است، برای حل این مشکل با خیرین مکاتبه شده است.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۴:۱۶   + ۱۶ سایت دیگر  
حق شناس گفت: در حال حاضر قریب به 80 کتابخانه عمومی در سطح استان دایر است که بطور متوسط تنها 5 درصد خانواده ها به آنها مراجعه می کنند.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۰۹:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
کاروان مهربانی در مهر اداره کل کتابخانه های عمومی استان گلستان به شهرستان بندرترکمن رسید.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۰۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با هدف توسعه همکاری و ترویج فرهنگ کتاب خوانی با مدیر کل صدا و سیمای استان گلستان دیدار و گفت وگو کرد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مدیرکل صداوسیمای مرکز گلستان در این دیدار با اشاره به اهمیت کتاب و کتاب خوانی در فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ...
تهران نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۰۵:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ، نشست نقد و بررسی کتاب کوچه اقاقیا با حضور راضیه تجار نویسنده اثر، سیده عذرا موسوی منتقد اثر و سیده فهیمه اطهری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس در کتابخانه مرکزی برگزار شد. ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
زارعی گفت: مجموعاً 33 عنوان برنامه با مشارکت 4 هزار و 835 نفر شامل 2 هزار و 345 دختر و 2 هزار و 490 پسر در هفته ملی کودک ویژه کودکان در کتابخانه های عمومی استان همدان برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۴:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
رامسر - مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از راه اندازی بخش های ویژه روشندلان در سه نقطه از کتابخانه های استان خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۳:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس مسؤول روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی گفت: روزهای بی آینه تصویر روزهایی است که زنی آیینه اش را در برابر ندارد، او تصویر تمام این لحظات را، تنها در آیینه دل و گنجینه خاطرات اش ثبت کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۳:۴۳    
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان گفت: بزرگ ترین معضل در رابطه با مباحث فرهنگی مربوط به مشکلات مالی است و اگر کتابخانه های عمومی گیلان از نیم درصد درآمد شهرداری ها استفاده می کردند اوضاع بسیار متفاوت بود.
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کتابخانه های عمومی مشگین شهر در این مراسم گفت: این مرکز دارای 2 بخش کتاب های بریل و صوتی می باشد. حمیده صادقی افزود: در بحش صوتی بیش از چهار هزار عنوان کتاب گردآوری شده و از طریق سیستم های موجود در اختیار نابینایان قرارمی گیرد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۰:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
رشت- مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با تأکید بر لزوم پیش بینی برنامه های جذاب و همگانی برای هفته کتاب امسال خواستار بهره مندی از ظرفیت همه دستگاه ها در سطح استان شد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۰:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
همدان- مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان گفت: به مناسبت روز جهانی عصای سفید 10 هزار عنوان کتاب صوتی به منابع بخش نابینایان کتابخانه عمومی مرکزی همدان افزوده شد تا در اختیار روشندلان گرامی قرار گیرد.
حافظ نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۰:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
با مبادله یک تفاهمنامه بین رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس، امکان دسترسی اعضای کتابخانه ها در این استان به منابع پژوهشی مرکز منطقه ای فراهم شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۰۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان از افتتاح 4 کتابخانه عمومی در استان تا پایان امسال خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین آموزش و پرورش و اداره کل کتابخانه های استان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۰۵:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا - سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی اصفهان گفت: فرهنگ مطالعه و کتابخوانی نقش بسیار موثر و بسزایی در آموزش، تفهیم و ارتقای مهارت های زندگی کودکان دارد.
رسا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۲۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
سید عباس صالحی در نشست ارائه سند آینده نگاری کتابخانه های عمومی کشور گفت: کتابخانه های عمومی در نقطه ویژه ای قرار دارند که می تواند حیات مجددی را تجربه کند.
یافته   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۲۱:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل کتابخانه های عمومی لرستان خبر داد: بهره برداری از 4 کتابخانه جدید تا پایان سال چاپ ایمیل مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گفت: شبکه های اجتماعی و کتاب های صوتی استفاده از کتابخانه ها را کمرنگ می کند که این ها آسیب های به دنبال دارید. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۲۰:۵۰    
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه گفت : کتابخانه های علامه طباطبایی و خاتم الانبیا (ص) پذیرای روشندل استان هستند.