جمعه ۲۰ تیرساعت ۰۹:۴۸Jul 2020 10

جدیدترین‌های «کودک و نوجوان»

 
بهار نیوز   ۲۵ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
گروه فرهنگی: یک نویسنده و پژوهشگر ادبیات کودک و نوجوان می گوید: اگر بهترین کتاب ها نوشته شوند اما جامعه به استفاده یا به هر دلیلی پذیرش آن ها تمایل نداشته باشد، ادبیات چه کاری می تواند از پیش ببرد؟
میزان   ۲ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- انتشارات شهید کاظمی با همکاری انتشارات جمال به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان اقدام به برگزاری مسابقه و بسته پیشنهادی کتاب کودک تحت عنوان "کبوترانه" ویژه رده سنی 6 تا 12 سال نموده است. تاریخ انتشار: 07:00 - 20 تیر 1399 - کد خبر: 636101
شعار سال   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
حسین قربانزاده خیاوی ، نویسنده مشگین شهری حوزه کودک و نوجوان، در یادداشتی برای خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، وضعیت ادبیات داستانی و به ویژه ادبیات کودک و نوجوان را اسف بار و شایسته توجه دانست.
شعار سال   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مریم صفاهانی در نشست نقد و بررسی موضوعی آثار ادبیات کودک و نوجوان (آسیب ها و چالش ها) به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان گفت: توجه زیادی به آثار ترجمه شده و آثار تالیفی در حاشیه قرار گرفته است.
فرهیختگان   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
شاعر، قصه نویس و مترجم کتاب های کودکان و نوجوانان گفت: صداوسیماهیچ موفقیتی درخصوص کودک و نوجوان نداشته است. صداوسیما اصلا در این زمینه موفق نیست. صداوسیما نه کارشناس تعلیم وتربیت دارد، نه کارشناس ادبیات کودکان. صداوسیما یک رسانه سیاسی است و یک سری اهداف خاص دارد که دنبال می کند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۲۲:۴۲    
جمعی از شاعران و نویسندگان حوزه ادبیات کودک و نوجوان در میزگردی به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان از دغدغه ها، بایدها و نبایدها و مشکلات این حوزه در ایران و همدان سخن گفتند.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۹:۰۸    
هم زمان با 18 تیرماه روز ادبیات کودک و نوجوان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر از کتاب بهتر از این نمیشه نوشته لیلا پورنبی رونمایی شد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۵:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
18 تیرماه را به عنوان روز ملی ادبیات کودک و نوجوان نام گذاری کرده اند؛ روزی که به یاد مهدی آذریزدی نویسنده قصه های خوب برای بچه های خوب و قصه های تازه از کتاب های کهن در تقویم جلالی ثبت شده است. که هنوز خانواده ها و نهاد آموزش وپرورش اهمیتی کم برای ادبیات کودک و نوجوان تخیل ورز قائل هستند.
پانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۵:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
تهران (پانا) - هم زمان با بزرگداشت مهدی آذریزدی نشستی مجازی در کانون پرورش فکری برگزار و به تفاوت میان بازنویسی و بازآفرینی و ضرورت وجود هر کدام برای بچه ها پرداخته شد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۴:۱۵    
مسئول آفرینش های ادبی حوزه هنری استان همدان، گفت: با توجه به ظرفیت و پتانسیل بسیار خوبی که در حوزه کودک و نوجوان در استان همدان وجود دارد متاسفانه ناشر تخصصی در این حوزه وجود ندارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
یکی از راه های مطالعه و خواندن کتاب که مورد توجه نسل امروز قرار گرفته است استفاده از کتاب صوتی است. کتاب صوتی گزینه خوبی برای استفاده مفید از اوقاتی است که وقت کافی یا حوصله وافی برای ورق زدن و مرور سطر به سطر کتاب نداشته باشیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۳:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان شاعر برجسته کودک و نوجوان، با تاکید بر لزوم افزایش سهم کودک در ادبیات، تصریح کرد: نکته ای که در روز ملی ادبیات کودک و نوجوان باید مورد توجه قرار گیرد این است که با وجود تمام دغدغه های صنفی نویسندگان در چنین روزهایی نویسنده کودک باید تلاش کند به مخاطب خودش نزدیک تر شود.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۳:۵۵    
هم زمان با روز ملی ادبیات کودک ونوجوان و در سال گشت درگذشت زنده یاد مهدی آذریزدی اعضای انجمن ادبی کانون گیلان به بهانه ویژه برنامه ارمغان قلم گردهم آمدند.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۳:۳۵    
همزمان با 18 تیرماه 1399 و نامگذاری این روز به عنوان روز ادبیات کودک و نوجوان مراکز کانون در سطح استان با اجرای ویژه برنامه های متنوعی این روز را گرامی داشتند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
کتاب پرچمدار کوچک من ازجمله آثاری است که به دلیل مسائل تربیتی و آموزشی، می توان آن را در روز ادبیات کودک و نوجوان به دیگران توصیه کرد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۳:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
شاهنامه فردوسی فقط کتاب بزرگسالان نیست. فردوسی بزرگ آن قدر در جای جای این اثر فاخر فارسی داستان مهیج و عبرت آموز آورده است که می تواند خوراک چند ساله ادبیات کودک و نوجوان را فراهم کند؛ اما به نظر می رسد که ما، در رساندن پیام شاهنامه به فرزندانمان با مشکل مواجهیم.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۳:۰۳    
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل هم زمان با روز ملی ادبیات کودک و نوجوان طی گفتگوهایی جداگانه با شبکه سبلان، اظهار داشت: کتاب و کتاب خوانی محور اصلی فعالیت های کانون پرورش فکری است و کتاب خانه ها هم پایگاه اصلی انجام این فعالیت ها به حساب می آیند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
نخستین نشست کتاب خوان در فضای مجازی با موضوع کتاب شناسی ادبیات کودک و نوجوان در استان سمنان برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۲:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
آقای مصطفی رحماندوست شاعر و نویسنده کودک و نوجوان گفت: ما باید درباره پیامبر اکرم (ص) با نگاهی نو و مبتکرانه بنویسیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/یزد طرح بازپیرایی مقبره اذریزدی پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران باز هم پس از گذشت 10 سال زنگار گرفته باقی ماند.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۲:۱۷    
نشست کتاب خوان برتر اعضای کانون پرورش فکری سیستان و بلوچستان به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان برگزار شد
بسیج   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
سمیه رسولی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر گفت: روز ملی ادبیات کودک و نوجوان یک فرصت است؛ فرصتی برای اینکه بتوانیم کتاب را به عنوان یار مهربان وارد زندگی کودکان و نوجوانان مان کنیم.
مددکاری اجتماعی ایران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۱:۱۸    
کمک به کودکان و نوجوانان برای مقابله با طرد اجتماعی همسالان؛ راهنمای مددکاران اجتماعی گردآورنده: مینا دشتبالی؛ مددکاراجتماعی کودک و نوجوان طرد اجتماعی فرآیندی است که طی آن روابط بین افراد و جامعه ای که در آن زندگی میکنند نقض و سست می شود و در نتیجه فرد در معرض انواع مخاطرات اقتصادی ...
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۱:۱۷    
18 تیر، روز ملی ادبیات کودک و نوجوان، در اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین با اجرای برنامه های متنوعی همراه بود.
پانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۱:۰۳    
تهران (پانا) - محمد حسین لونی، مدیر آموزش و پرورش منطقه چهار در مراسم تجلیل از منتخبان نویسنده کوچک، توجه به ادبیات ملی و حفظ آن را از ضرورت ها برشمرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
شاعر حوزه کودک و نوجوان گفت: در سال های اخیر علیرغم رشد تکنولوژی و پیشرفت فناوری، بچه ها از ادبیات و کتاب و کتابخوانی و مطالعه فاصله گرفته اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۰:۳۵    
به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان به سراغ کودکان و نوجوانان رفتیم و ازآنها پرسیدیم چقدر کتاب می خوانند...
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۰:۰۷    
کلر ژوبرت در روز ملی ادبیات کودک و نوجوان پاسخگوی نقدهای اعضای کانون پرورش فکری سیستان و بلوچستان درباره ی کتاب خداحافظ راکن پیر بود
همزمان با روز ادبیات کودک و نوجوان مقارن با سالروز درگذشت پیر نیک اندیش ادبیات کودک و نوجوان مهدی آذریزدی، فراخوان نخستین جشنواره ملی بازآفرینی متون کلاسیک ادب فارسی جایزه ویژه مهدی آذریزدی با عنوان "جشنواره قصه های خوب" منتشر شد.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۹:۵۱   + ۱۶ سایت دیگر  
این پست 30 بار بازدید شده به گزارش خبرگزاری تسنیم ، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، در سال جهش تولید و در شرایط بحرانی ناشی از شیوع بیماری کرونا در کشور، نویسندگان حوزه ادبیات کودک و نوجوان با انگیزه ای مضاعف برای کودکان و نوجوانان قلم می زنند. ...
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۹:۴۷    
18 تیر به عنوان روز رسمی ادبیات کودک و نوجوان در کشور اعلام شده است. روزی که مقارن است با روز درگذشت مهدی آذریزدی نویسنده خوب کشورمان در سال 1388 و به همین مناسبت در مراکز کانون پرورش فکری استان اردبیل، ویژه برنامه هایی در فضای مجازی و حضوری برای اعضا اجرا شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان معتقد است، ادبیات می تواند به عنوان ابزاری مناسب برای راهنمایی و راهبری کودکان و نوجوانان استفاده شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد- مدیرکل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه همه کتابخانه های عمومی این استان دارای بخش کودک و نوجوان هستند، گفت: 269 هزار کتاب طی سال گذشته در بخش کودک امانت داده شد.
رویداد ایران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
جانشین دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در دیدار با مدیرکل کانون استان سمنان بر گسترش تعاملات و هم کاری های این کمیسیون در حوزه ی کودک و نوجوان تأکید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۷:۵۵    
گروه استان ها- آغاز توجه به ادبیات کودک و نوجوان و اهمیت به آن بر مبنای مسائل روانشناختی را می توان از دوران بعد از انقلاب دانست که براین اساس اوج تکنیکال نویسی و آثار تالیفی از دهه 60 آغاز شد.
نافع   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۷:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
دیروز 18 تیرماه مصادف با وفات مهدی آذریزدی به عنوان روز ادبیات کودک و نوجوان نامگذاری شده است به همین مناسبت یکی از قصه های مجموعه کتاب های دوست داشتنی قصه های خوب برای بچه های خوب را می شنویم.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۵:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
موسوی گرمارودی گفت: ما ذائقه مخاطب کودک و نوجوان را با آثار ترجمه ای ضعیف پایین آورده ایم.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۵:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
این پست 18 بار بازدید شده به گزارش خبرگزاری فارس، مریم زرنشان شاعر کودک و نوجوان 9 قطعه شعر کودکانه با محتوای رضوی را در اثر جدید خود با عنوان این لحظه ها را دوست دارم منتشر کرده است. ...
فرهنگ وهنر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۳:۴۷    
روز هجدهم تیرماه و در سالروز درگذشت مهدی آذریزدی آیین بزرگداشت روز ادبیات کودک و نوجوان با حضور مسئولان منطقه ای، مدیران سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و چهره های شاخص فرهنگی در کتابخانه مصطفی رحماندوست برگزار شد.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۱:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
این پست 46 بار بازدید شده به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، مهدی آذریزدی، نویسنده پرتلاش و پژوهشگری خستگی ناپذیر که تمام علاقه اش در زندگی خواندن و نوشتن بود ...
زهرا افتخاری، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان فارس در نشست مجازی ویژه روز ادبیات کودک و نوجوان که با حضور بیوک ملکی، شاعر، نویسنده و تصویرگر کتاب کودک و نوجوان در شیراز برگزار شد گفت: برای شکوفایی استعدادها و عمق بخشی به شادی ها و لبخندها، بایداز خودمان شروع کنیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام به مناسب 18 تیر روز ادبیات کودک و نوجوان به کردپرس گفت: ادبیات کودک و نوجوان در استان ایلام در مسیر بالندگی قرار دارد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۰:۴۵    
یادداشتی از مرتضی حاتمی نویسنده و فعال ادبی در حوزه کودک و نوجوان
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۰:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
روز ملی ادبیات کودک و نوجوان که طی سال های اخیر در تقویم رسمی ایران ثبت شده، مهر تأییدی بر قبول هویت فردی و اجتماعی کودکان و نوجوانان ایرانی به عنوان مخاطبانی موثر است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۰:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
برگزیدگان جوایز شورای کتاب کودک در روز ملی ادبیات کودک و نوجوان معرفی شدند.
برترین ها / منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۵:۴۸   + ۱۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: هوشنگ مرادی کرمانی نسبت به اهمیت شیرین نویسی داستان درباره کودک تاکید کرد. هوشنگ مرادی کرمانی به مناسبت روز ملی ادبیات کودک و نوجوان به تشریح شیرین نویسی داستان برای کودکان و نوجوانان اشاره کرد و با تشویق خانواده ها برای خواندن کتاب برای کودکان در ایام کرونا گفت ...
خوزنیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۲۳:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس و نویسنده ادبیات کودک در خوزستان گفت: کمبود فضای مطالعه و زیرساختهای توزیع و نشر کتاب های کودک و نوجوان نشانه عدم درک صحیح از نیازبه کتابهای این گروه سنی در سطح استان است. ...