سه شنبه ۲۹ بهمنساعت ۰۸:۰۴Feb 2020 18

جدیدترین‌های «صنعت نشر»

ایبنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۱:۴۰    
نویسندگان آسیایی-امریکایی همیشه کار خود را انجام داده اند. این صنعت نشر است که سرانجام به آن ها تن داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۰۱:۲۰    
مدیر مسئول انتشارات آریترین از نمایندگان مجلس یازدهم خواست برای بازبینی قانون مطبوعات کشور اقدام کنند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۲۱:۰۷    
تهران-ایرنا- یک داور بین المللی نویسندگی، با اشاره به این که ما در ایران چیزی به نام ژانر نداشته ایم و به تازگی این مقوله در حوزه ادبیات کشور، خود را نشان داده، گفت: در صنعت نشر بین الملل هم تا 50 سال پیش، مفهوم ژانر را نداشته ایم. هر حوزه ای می تواند وارد ادبیات ژانری شود.
ایبنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر نشر نگاه معاصر تعطیلی کتاب فروشی ها را منشا آسیب های روحی و عاطفی در جامعه خواند؛ هرچند که اخراج کارگران صنعت نشر و چاپ نیز بخشی از تبعات و نشانه های آن به شمار می آید.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۱۷:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا – یک شاعر با بیان اینکه ضرورت دارد نظارتی در حوزه چاپ و نشر وجود داشته باشد گفت: صنعت نشر ما تبدیل به صنعت پولسازی شده است وه به جای اینکه پول را از مخاطب بگیرد آن را از جیب مولف بیرون می کشد.
ایبنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۱۲:۰۸    
فرهاد تیمور زاده، هدف فرد کتاب سوز را دیده شدن و جلب توجه می داند و می گوید: قاچاق کتاب و تکثیرغیر قانونی کتاب، آتش پنهان صنعت نشر است و باید پرسید چرا این مشکلات مورد توجه قرار نمی گیرد؟!
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۱۱:۳۰    
ایسنا/قزوین میزگرد آثار مدرنیته روی ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با حضور احسان رضایی نویسنده و داور بخش رمان جایزه ادبی جلال آل احمد سال 98 ، حمیدرضا سبحانی نژاد شاعر و نویسنده فیلم نامه سریال هایی همچون رنج پنهان و نگارسادات معصوم زاده شاعر و نفر اول کنگره ملی شعر دفاع مقدس سال 97 در ایسنا قزوین ...
برترین ها / فرهیختگان   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
فرهیختگان: همه چیز گران شده، از مواد غذایی تا لباس و چیزهای دیگر، اما خب این محصولات گران هیچ وقت از سبد خانواده ها حذف نمی شوند، اما امان از حذف شدن کتاب که با توجه به گرانی ها، اولین چیزی است که مردم آن را نمی خرند و کامل حذفش می کنند و ترجیح می دهند به جای کتاب چیزهای دیگری بخرند ...
همزمان با بیست وهشتمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب دهلی نو، نشست ایران با موضوع بررسی تحولات صنعت نشر در ایران به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در محل این نمایشگاه برگزار شد. ...
ایبنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۰۸:۳۸    
محمد هاشم اکبریانی، انتشار پخش کتاب را زمینه ساز پژوهش های آینده دانست و با اشاره به دیدگاه موزعان درباره وضعیت صنعت نشر کشور، گفت: بسیاری از مصاحبه شونده ها اعتقاد دارند صنعت نشر کتاب در دهه 60 باقی مانده و متحول نشده است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ۰۰:۱۷    
مجموعه اکوموتیو فیدیبو یکی از شناخته شده ترین شرکت های گروه دیجی کالا است که در زمینه محتوا به ویژه کتاب الکترونیکی فعالیت می کند. این کسب و کار فرهنگی چند سالی است که توانسته در صنعت نشر به نامی مطرح تبدیل شود ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ - ۲۲:۳۶    
اصفهان- ایرنا- جمعی از فعالان صنعت نشر گرانی کتاب به دلیل مشکلات روز افزون این عرصه به همراه کاهش فرهنگ مطالعه را از دلایل حذف تدریجی کتاب از سبد فرهنگی خانوار می دانند.
ایبنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۰:۰۲    
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) ، علیرضا رئیس دانا؛ مدیر انتشارات نگاه با ارسال یادداشتی به ایبنا، این سوال را که چه انتظاری از سی وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران دارید؟ یک سوال موسمی خوانده و در یک نگاه کلی، به بررسی مشکلات صنعت نشر در طول سال پرداخته است. ...
ایبنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ - ۱۰:۵۲    
مدیر انتشارات برزآفرین معتقد است؛ بحث عرضه و تقاضای کتاب در صنعت نشر کشور باید ریشه ای تر بررسی شود و فقط در سطح اعطای یارانه به مخاطب خلاصه نشود؛ بلکه نیاز بازار هم سنجیده شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ - ۱۷:۲۰    
مدیر مسئول انتشارات تجلی مهر گفت: مسئله مهم ما امروز نه تعداد ناشران که لزوم وجود ناشران فعال و پویاست.
پایگاه خبری تحلیلی حرا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۴:۱۶    
قرقیزستان در صنعت نشر کتاب در جهان، جایگاه آخر را دارد. کشورهایی چون ترکیه، چین و روسیه بازار کتاب و لوازم التحریر این کشور را قبضه کرده اند، در این بازار خبر چندانی از ایران نیست.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۰۸:۰۱    
مدیر انتشارات کمال اندیشه با اشاره به تاثیرات کاهش قیمت کاغذ در صنعت نشر گفت: هر روز قیمت کاغذ متغیر است و بسیاری از ناشران با وجود کتاب های آماده انتشار صبر کرده اند تا این قیمت به ثبات برسد.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۳:۰۶    
مهرداد کاظم زاده درباره ادامه معافیت های مالیاتی اصحاب فرهنگ و رسانه گفت: در کل تصمیم خوبی است، به ویژه برای ناشران نوپایی که درآمد زیادی هم ندارند می تواند غنیمت باشد؛ هرچند دغدغه اصلی صنعت نشر ما این روزها فراتر از بحث مالیات است.
موج رسا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل خانه کتاب ایران گفت: بر اساس آمارهای بانک خانه کتاب، از سال 57 تا 98، 2 هزار و 253 کتاب توسط ناشران استان زنجان تالیف و منتشر شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۰۱:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
یک ناشر گفت: مهمترین دلیل کاهش قیمت کاغذ، کاهش تولید کتاب است؛ چون دیگر انتشار کتاب برای ناشران به صرفه نیست.
فرهنگ سدید   ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ - ۱۱:۱۲    
مدیر عامل خانه کتاب گفت: در طول سال 97 تعداد 100 هزار کتاب توسط 5 هزار ناشر چاپ شده است و 50 درصد از این کتاب ها توسط 400 ناشر چاپ شده است. این آمار نشانگر این است که صنعت نشر ما باید به سمت حرفه ای شدن برود و هم اینکه بتوانند در حوزه بین الملل فعالیت کنند و ناشران باید به دنبال ترجمه کتاب های خود ...
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ - ۱۴:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مرتضی زینعلی گفت: هرجا طبقه متوسط قوی تر شده صنعت نشر هم رونق گرفته است. در ایران هم اوج گیری نشر با رشد و قوی شدن طبقه متوسط همراه بوده است.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ - ۰۹:۳۲    
حسنیه وفایی نژاد مدیر انتشارات تحول در دامغان که تاکنون حدود 200 اثر را به چاپ رسانده، از اینکه به گفته او مدیران حوزه نشر در این شهرستان هیچ اهمیتی به این صنعت نشر نمی دهند، گلایه کرد و گفت: صنعت نشر در دامغان مفهومی ندارد.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ - ۱۶:۴۹    
رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران گفت: کتابفروشی گلوگاه نهایی صنعت نشر است، اگر این فروشگاه ها جایگاه اصلی خود را در جامعه و میان مردم پیدا کنند قطعا دیگر رسته های صنعت نشر نیز رشد خواهند شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۱۰:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کتاب، کالای فرهنگی و اثرگذاری است که همچنان در هزاره سوم، ارمغانی شگفت انگیز به شمار می رود. کتابخوانی در واقع معیاری برای شناخت فرهنگ عامه است. هر اندازه ملتی کتابخوان باشند، می توان نرخ سواد، رواج فرهنگ علم ورزی، اقتصاد دانش بنیان و رونق صنعت نشر و انتشارات آن جامعه را دریافت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۴:۵۲    
یک مشاور نشر گفت: صنعت نشر در کشور ما در زمینه جذب استارت آپ ها بسیار ضعیف بود و همین باعث شده این صنعت چندان به رور نباشد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۳:۵۴    
ایسنا/خراسان رضوی محمود آموزگار، تأثیرات عصر جدید بر بخش های مختلف صنعت نشر و کتاب را تشریح کرد.
دانا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۱:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
لیلا کرد بچه شاعر گفت: کتاب وضعیت جالبی ندارد، مسئله گرانی کاغذ و بی اعتمادی مخاطبان همزمان با هم تاثیر بسیار بدی روی صنعت نشر و چاپ کتاب گذاشته است.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۰۸:۳۰    
گروه ادب معاون پژوهشی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات گفت: نشر ایران با واقعیت صنعت نشر امروز مواجه نیست و از مخاطبان خود عقب تر است.
برترین ها   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه هفت صبح: بهار کتاب، چند مقطع است؛ مقاطعی که کتاب فروشی ها و ناشران چشم به آن دارند و می توانند بخشی از هزینه فعالیت خود را در این دوره ها جبران کنند ...
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۳:۵۸    
بازدید از کتابفروشی های محلی و توجه به جایگاه آن ها در صنعت نشر برنامه اصلی اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران است.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کتابفروشی افرا گفت: با حرکت صنعت نشر به سمت فناوری امروز و دنیای دیجیتال، این صنف نیازمند کتاب فروش حرفه ای است که بداند چه می فروشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۰۶:۲۰    
شرفشافی گفت:دولت از ابتدا نباید وارد میدان صنعت نشر می شد و در این کار دخالت می کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۰۰:۰۳    
سید ابوالحسن مختاباد صد سال پیش در چنین روزی(12 آبان 1298) استاد عبدالرحیم جعفری پا به جهان گذاشت. مردی که فرهنگ و اقتصاد نشر، وامدار اوست و به تحقیق می توان او را یکی از پیشروان صنعت نشر به معنای امروزین آن دانست ...
همزمان با برگزاری دهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان مرکزی کارگاه آموزشی تفکر استراتژیک در صنعت نشر برگزار شد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ - ۲۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
همزمان با برگزاری دهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان مرکزی کارگاه آموزشی تفکر استراتژیک در صنعت نشر برگزار شد.
جماران   ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ - ۱۴:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا نیکنام حسینی پور روز چهارشنبه در دیدار با فعالان حوزه کتاب لرستان که در محل سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرم آباد برگزار شد گفت:اعتراض نسبت به کیفیت بد کتاب گلایه درستی است زیرا برخی از ناشران به دنبال سود هستند و به نقش و رسالت خود بدرستی عمل نمیکنند. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ - ۱۳:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
صنعت نشر ایران پر است از پرسش هایی بی پاسخ: چرا در دو دهه گذشته با افزایش عرضه کتاب شاهد کاهش تقاضای آن بوده ایم و علیرغم کاهش تقاضا برای کتاب، تولیدکنندگان (ناشران) بیشتری به عرصه تولید و نشر کتاب روی آورده اند؟ پاسخ به این دست پرسش ها را می توان از مناظر گوناگون از آن میان جامعه شناسی ...
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۳:۱۷    
به گفته جلالی، استفاده از سرمایه های اجتماعی در صنعت نشر به معنی تجاری کردن فرهنگ نیست بلکه باید یاد بگیریم که چگونه فرهنگ را سر سفره مردم بیاوریم.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۲:۲۷    
حمیدرضا مدقق معتقد است؛ بی علاقه گی ناشران، ناآشنا بودن آن ها با فضای رسانه ای نوین و عدم حضور روابط عمومی و بنگاه های تبلیغاتی که به حوزه نشر آشنایی داشته باشند از جمله عوامل اصلی کم رونق بودن تبلیغات کتاب به شمار می آید.
ایران آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۰۷:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
اهالی کتاب و صنعت نشر جهان امروز شاهد برگزاری آخرین روز از هفتاد و یکمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت خواهند بود.
ایران آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۰۹:۱۹    
فرانکفورت و اهالی اش این روزها میزبانی شرکت کنندگان در بزرگ ترین رویداد بین المللی صنعت نشر را برعهده دارند؛ نمایشگاهی که مراسم افتتاحیه آن عصر سه شنبه با حضور نمایندگان نشر بیش از صد کشور جهان برگزار شد؛ علیرغم سنگینی سایه تحریم های اقتصادی و سیاسی امریکا بر کشورمان ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۱:۲۲    
کتابت در اتیوپی قدمتی دیرینه دارد، اما صنعت نشر این کشور در دوران حاضر در وضعیت خوبی به سر نمی برد؛ در این گزارش صنعت نشر این کشور در گذر زمان تحلیل و راه های تماس با ناشران درج شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۰:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: با وجود ظرفیت های فکری و زیر ساخت های صنعت نشر و چاپ در استان، اما ناشران لرستانی امکان رقابت در سطح ملی را ندارند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۹:۲۲    
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد لرستان گفت:در واقع فلسفه وجودی نمایشگاه کتاب استانی قبل از اینکه ،مقوله خرید و فروش کتاب باشد ،مقوله نمایش تازه های چاپ استان است و اصلی ترین هدف برگزاری نمایشگاههای کتاب علاوه بر نمایش توان صنعت نشر و چاپ استان ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۰۶:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
صابری نژاد گفت:سودجویی برخی ناشران با توجه به گردش اقتصادی کتاب باعث شده دیدگاهی تجاری به کتاب ایجاد شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که کمتر از یک هفته به آغاز نمایشگاه کتاب فرانکفورت باقی مانده است برنامه های این نمایشگاه خبر از برنامه های جذابی برای مشتاقان کتاب دارد.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۰۹:۳۵    
پریا آقایی، میزان تخفیف شرکت ملی پست برای ناشران را قابل توجه و دندان گیر نمی داند و می گوید: زمانی استفاده از خدمات پست برای ناشر با اهمیت می شود که مرکز پخش از حلقه صنعت نشر حذف شود و ناشر مستقیم با کتاب فروش شهرستانی همکاری کند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۰۹:۱۴    
مدیر مخابرات منطقه کردستان کتابخوانی را معیاری برای شناخت فرهنگ عامه دانست و گفت: هر اندازه ملتی کتابخوان باشد، می توان به نرخ سواد، رواج فرهنگ علم ورزی و اقتصاد دانش بنیان آن آگاه و به رونق صنعت نشر و انتشارات در آن کشور پی برد.
چاپ و زندگی   ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ - ۲۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر چاپخانه طهرانی با اشاره به ظرفیت های چاپ دیجیتال و امکان چاپ با تیراژ های پایین، گفت: اگر چاپ دیجیتال نبود، شاید بسیاری از ناشرانی که تحت فشار هستند، نمی توانستند حیات خود را ادامه دهند و آن ها را از دست می دادیم.