پنجشنبه ۲۵ مهرساعت ۰۲:۱۲Oct 2019 17

جدیدترین‌های «صنعت نشر»

خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۱:۲۲    
کتابت در اتیوپی قدمتی دیرینه دارد، اما صنعت نشر این کشور در دوران حاضر در وضعیت خوبی به سر نمی برد؛ در این گزارش صنعت نشر این کشور در گذر زمان تحلیل و راه های تماس با ناشران درج شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۰:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: با وجود ظرفیت های فکری و زیر ساخت های صنعت نشر و چاپ در استان، اما ناشران لرستانی امکان رقابت در سطح ملی را ندارند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۹:۲۲    
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد لرستان گفت:در واقع فلسفه وجودی نمایشگاه کتاب استانی قبل از اینکه ،مقوله خرید و فروش کتاب باشد ،مقوله نمایش تازه های چاپ استان است و اصلی ترین هدف برگزاری نمایشگاههای کتاب علاوه بر نمایش توان صنعت نشر و چاپ استان ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۰۶:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
صابری نژاد گفت:سودجویی برخی ناشران با توجه به گردش اقتصادی کتاب باعث شده دیدگاهی تجاری به کتاب ایجاد شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که کمتر از یک هفته به آغاز نمایشگاه کتاب فرانکفورت باقی مانده است برنامه های این نمایشگاه خبر از برنامه های جذابی برای مشتاقان کتاب دارد.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۰۹:۳۵    
پریا آقایی، میزان تخفیف شرکت ملی پست برای ناشران را قابل توجه و دندان گیر نمی داند و می گوید: زمانی استفاده از خدمات پست برای ناشر با اهمیت می شود که مرکز پخش از حلقه صنعت نشر حذف شود و ناشر مستقیم با کتاب فروش شهرستانی همکاری کند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۰۹:۱۴    
مدیر مخابرات منطقه کردستان کتابخوانی را معیاری برای شناخت فرهنگ عامه دانست و گفت: هر اندازه ملتی کتابخوان باشد، می توان به نرخ سواد، رواج فرهنگ علم ورزی و اقتصاد دانش بنیان آن آگاه و به رونق صنعت نشر و انتشارات در آن کشور پی برد.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ - ۰۸:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیر چاپخانه طهرانی با اشاره به ظرفیت های چاپ دیجیتال و امکان چاپ با تیراژ های پایین، گفت: اگر چاپ دیجیتال نبود، شاید بسیاری از ناشرانی که تحت فشار هستند، نمی توانستند حیات خود را ادامه دهند و آن ها را از دست می دادیم.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۲:۱۳    
برخی ناشران معتقدند باید انبارداری کتاب را به صفر رساند اما تجربه کشورهای مختلف نشان می دهد که بهره مندی از انبارداری مدرن و مجهز می تواند موجب کاهش هزینه ها و رونق اقتصادی شود.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ - ۱۹:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
کیان افراز درباره شرکت در نمایشگاه کتاب فرانکفورت گفت:اعتقادی به شرکت در این نمایشگاه نداشتم، آن هم به یک دلیل عمده و آن نبود رعایت قانون کپی رایت در ایران است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۰۶ - ۱۴:۲۴    
وانگ لی پینگ در مقاله خود ضمن ارائه یک گزارش دقیق از صنعت نشر ایران و نهادهای ذیربط (که معرفی خانه کتاب و ایبنا را هم شامل شده) به چینی ها توصیه کرده تا در صنعت نشر ایران سرمایه گذاری کنند.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۷/۰۶ - ۰۹:۲۷    
گزارش ایبنا از تولید کنندگان صنعت پلاستیک که حواسشان به کتاب و کاغذ هم هست؛ از کیمدی پلاستیکی که کتاب خواهد شد تا کاغذ های پلی اتیلنی که می تواند کمبود کاغذ را تا حد بسیار زیادی جبران کنند و به کمک معضل کاغذ در صنعت نشر بیایند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۸/۰۷/۰۴ - ۰۲:۴۰    
مدیر انتشارات شهید کاظمی از کاهش عناوین کتاب های دفاع مقدس به دلیل گرانی کاغذ اشاره کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی راه گشای مشکل صنعت نشر است.
مجمع ناشران انقلاب اسلامی   ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ - ۱۲:۵۸    
در بحث کاغذ اگر ما بپذیریم که با صنعت نشر مواجه هستیم، اگر این یارانه به مصرف کننده تعلق بگیرد، چه اتفاقی رخ می دهد؟ قیمت ها واقعی می شود. اما اگر قرار باشد تسهیلاتی داده شود، باید به بخش صنعت واگذار شود. یعنی تسهیلاتی به بخش صنعت داده شود تا راحت تر تولید کند.
شارا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۰:۵۴    
این مقاله در تلاش است تا تاثیرات نشر الکترونیک و تغییرات رادیکال صنعت نشر را بررسی کند، علی الخصوص تاثیری که رسانه های الکترونیک و اینترنت به همراه دارند. محققین، مدل های مختلف نشر الکترونیک و تغییرات و پیچیدگی های محتمل در این فرایند را ارائه کرده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
تعداد عناوین کتاب در سه ماهه دوم امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته به میزان 12 هزار و 403 عنوان کاهش یافته است.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ - ۱۳:۱۹    
هامون شریفی، با تشریح زوایای اجرای پژوهش آینده پژوهی صنعت نشر در ایران گفت: دو عامل تحریم های اقتصادی و وجود و یا بی توجهی به حمایت های دولتی از نظر مشارکت کنندگان در پژوهش از اهمیت بیشتری در آینده صنعت نشر برخوردار است.
شارا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۱۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
جدای از آمریکا که یک کشور جاافتاده با بزرگ ترین صنعت نشر داخلی دنیاست، تعدادی از کشورهای دیگر نیز در میان قدرتمندان صنعت نشر دنیا جای می گیرند.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۱۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
مطلبی در تحلیل دلایل ناکامی دانشگاه در پیشبرد و تربیت مدیر موثر برای صنعت چاپ و نشر گفت: تا زمانی که صنعت نشرما نیاز به دانستن را احساس نکند، صرف ایجاد دوره های اموزشی از جمله در دانشگاه های علمی و کاربری و حتی دانشگاه های دولتی و آزاد تاثیری نخواهد داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۶/۱۶ - ۲۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
خورشاهیان گفت: چاپ کتاب های تکراری و شبیه به هم آسیب زیادی به صنعت نشر و افراد وارد می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۶/۰۹ - ۲۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
یک ناشر گفت: اگر هر فردی با هر سواد و شخصیتی برای فعالیت در عرصه کشور مجوز بگیرد، صنعت نشر ضربه بدی خواهد خورد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۸/۰۶/۰۹ - ۱۳:۰۰    
نشست تخصصی آینده صنعت نشر کتاب در ایران با حضور ناشران و صاحب نظران حوزه نشر چهارشنبه 6 شهریور 1398 در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار شد.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۶/۰۹ - ۰۹:۱۵    
مدیر کارگروه کتابفروشان اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران از ساماندهی بازار های موازی که به صنعت نشر صدمه می زند، در این کارگروه خبر داد.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۶/۰۹ - ۰۹:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر انتشارات تاش معتقد است ناشران برای استانداردسازی تولیدات خود باید آموزش های لازم را ببینند و در این میان اتحادیه ناشران و کتابفروشان می تواند نقش فراوانی داشته باشد.
اخبار رسمی   ۱۳۹۸/۰۶/۰۷ - ۱۱:۳۰    
پنج شنبه 98/6/07 ، (اخبار رسمی) : Bookseller گزارش کرد که اتحادیه فروشندگان کتاب انگلستان (BA)، کتابفروشی سبز: سندی برای کتابفروشان BA و صنعت کتاب را منتشر کرده است، زیرا شرایط صنعت نشر اقتضا می کند که تأثیر زیست محیطی آن کاهش یابد و باید اقداماتی در راستای پایداری محیط زیست، انجام شود.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۶/۰۶ - ۲۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
پیش بینی کارشناسان نشر بر این است که در سال 2030 که هوش مصنوعی کاربردی و عملیاتی می شود، ماشین جایگزین بسیاری از فعالیت ها و اقدامات فعالان کنونی صنعت نشر مثل ویرایش و نمونه خوانی و صفحه بندی و صحافی خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۶/۰۵ - ۱۵:۲۱    
حاجی آبادی توزیع کاغذ دولتی را علت هرج و مرج در بازار نشر و افول کیفی آثار چاپ شده دانست.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۶/۰۴ - ۱۴:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
آینده صنعت نشر کتاب در ایران با حضور ناشران و صاحبنظران حوزه نشر در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات بررسی می شود.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ - ۰۹:۰۷    
وزیر ارشاد در آخرین پنجشنبه مرداد ماه به مناسبت هفته دولت در صدا و سیما حاضر شد و در خصوص محورهای مهم و چالش برانگیز حوزه فرهنگ، ادب و هنر صحبت کرد. اما آنچه در آخرین گفته های وزیر تازگی داشت توجه او به مسائل و معضلات صنعت نشر و راه حل او برای از بین بردن این مشکلات بود.
راهنمای سفرمن   ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۵:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
– اخبار فرهنگی – به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم، سید علی کاشفی خوانساری: صنعت نشر ایران این روزها شرایط دشواری را می گذراند. جدا از مشکلات عمومی ناشران در سطح جهان همچون اقبال شبکه های اجتماعی و افول چاپ کاغذی، شرایط کاغذ و مشکل تحریم ها ...
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۳:۱۵    
در سال های اخیر برای ورود صنعت نشر ایران به بازارهای جهانی، هزینه های قابل توجهی شده است اما به نظر می رسد پیش از این اقدامات باید به آموزش جهانی شدن در صنعت نشر توجه می شد.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۰۸:۲۵    
مجتبی طالقانی معتقد است: احکامی که برای قاچاقچیان کتاب صادر می شود باید مانع ورود دوباره آن ها به صنعت نشر و بازار این حوزه شود، زیرا برخی از قاچاقچیان بعد از دستگیری و صدور حکم در مدت زمان کوتاهی مجددا به بازار برگشته اند.
همشهری   ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۱۲:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
نیکنام حسین پور/مدیرعامل خانه کتاب صنعت نشر کتاب در ایران پیشینه ای بیش از 200سال دارد. بزرگان زیادی در این صنعت ظهور کردند و موجب فخر و رونق آن شدند. محمد زهرایی یکی از ناشران خلاق و صاحب سبک ایران زمین بود. وی کار در حوزه کتاب را از جزئی ترین امور چاپ و نشر شروع کرد. ...
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۰:۲۴    
برای مدیریت یک سازمان نشر نیاز به دانش میان رشته ای در حوزه های مختلف مدیریت و اقتصادیم. شناخت هر یک از این حوزه ها، ابزاری به دست می دهد برای مدیریت بهینه سازمان های نشر.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۱۱:۲۰    
ساختارهای سنتی در ایران باعث شده هیچ آماری از میزان فروش سالانه کتاب در کشور نداشته باشیم اما حتی اگر آن را با قیمت کتاب های منتشر شده در آن سال برابر بگیریم، باز هم با صنعت نشر کشورهای توسعه یافته فاصله زیادی داریم
شارا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۲۲:۵۵    
استیون اسپاتز - به نظر می رسد که صنعت نشر، چنین تعهدی را در دستور کار خود قرار داده است. سایر هیئت های حاضر در نمایشگاه نیز بر روی موضوعاتی همچون مهاجرت و جنسیت متمرکز بودند.
برترین ها / پارسینه   ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ - ۰۷:۴۶   + ۱۹ سایت دیگر  
روزنامه جام جم: ممکن است خرید کتاب برای عده ای کار روزانه و برای برخی دیگر جذابیت خاصی نداشته باشد؛ در این میان کتاب فروشانی در سراسر نقاط ایران مخصوصاً خیابان انقلاب به چشم می خورند که با ترفندهای عجیبی مثل تخفیف ویژه کتاب باعث خرید بیشتر رهگذران می شوند. ...
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۱ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
حسین اصغر نژاد، می گوید: بسیاری از مدیران حوزه صنعت نشر، افراد غیر دانشگاهی و غیرمتخصص و یا دانش آموخته رشته های غیرمرتبط هستند.
مجید قاسمی چهره ای است که صنعت نشر را با تحولی بزرگ روبه رو کرد و با کمک و سرمایه گذاری مهدی فیروزان مدیر شهر کتاب مرکزی واژه جدید کتاب الکترونیک را به ادبیات فارسی اضافه کرد
همسو نیوز   ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ - ۰۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس ، در حالی که شرایط اقتصادی جامعه موجب شده تا مقوله کتاب و چرخه صنعت نشر در وضعیت سختی قرار گیرد و تقویت هر بخش از این چرخه ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ - ۲۲:۰۲    
یک ناشر گفت: سرقت ادبی و شرایط بد اقتصادی در کشور منجر به کاهش سرانه مطالعه در بین مخاطبان شده است.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ - ۱۸:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
گروه ادب مدیرعامل خانه کتاب در اختتامیه نشان شیرازه با بیان اینکه در زمانه ما توجه به زیبایی های کتاب کم رنگ تر شده است، گفت: متأسفانه نگاه برخی ناشران به انتشار کتاب، کمیتی است و به اثر نگاهی کیفی ندارند و برای عقب نماندن از قافله انتشار کتاب، کیفیت را فدای سرعت برق آسای نشر می کنند.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ - ۱۶:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
نیکنام حسینی پور، در آئین اختتامیه سومین دوسالانه نشان شیرازه گفت: هنر طراحی کتاب یا کتاب آرایی و استانداردسازی کتاب از محورهای بنیادین و دغدغه های اصلی امروز صنعت نشر است که باید مورد توجه قرار گیرد.
میزان   ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ - ۱۲:۵۰    
خبرگزاری میزان- دبیر علمی سومین دوسالانه هنر طراحی کتاب گفت: سومین دوسالانه هنر طراحی کتاب با هدف تأکید بر اهمیت طراحی یکپارچه و خلاقانه پیکره کتاب به عنوان موضوعی مهم در طراحی گرافیک و صنعت نشر به تشویق هنرمندان، ناشران و دست اندرکاران صنعت نشر و ارتقای جایگاه طراحی کتاب می پردازد. ...
مردم نیوز   ۱۳۹۸/۰۵/۱۲ - ۱۲:۰۷   + ۱۷ سایت دیگر  
مردم نیوز : به نقل از روابط عمومی مؤسسه خانه کتاب، سومین دوسالانه هنر طراحی کتاب با هدف تأکید بر اهمیت طراحی یکپارچه و خلاقانه پیکره کتاب به عنوان موضوعی مهم در طراحی گرافیک و صنعت نشر، تشویق هنرمندان، ناشران و دست اندرکاران صنعت نشر به ارتقای جایگاه طراحی کتاب ...
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۵/۱۲ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر نشر کتاب دانشگاهی گفت: تغییر نگاه مسئولان و متولیان دولتی و خصوصی کتاب و نشر در رویگردانی از حمایت های مستقیم یارانه ای و توجه به حمایت های بنیادین از صنعت نشر در کاهش آلام این حوزه و توقف کتابسازی نقشی تعیین کننده خواهد داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۵/۱۰ - ۱۰:۰۱    
مدیر مسئول انتشارات ارمغان طوبی گفت:پی دی اف کتاب ها به صنعت نشر ضربه می زند و سرقت ادبی محسوب می شود.
برترین ها   ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ - ۰۸:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
داریوش مؤدبیان در گفت وگو با ایران به بهانه انتشار مجموعه طنزآوران جهان نمایش : انتشار مجموعه طنزآوران جهان نمایش ، حاصل تحقیق پنجاه ساله داریوش مؤدبیان در عرصه نمایشنامه نویسی کمدی در حالی آغاز شده که او یکی از مهم ترین دلایل کاهش تیراژ کتاب طی دهه های اخیر را سرانه پایین مطالعه می داند ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۵/۰۳ - ۰۱:۱۲    
کتاب یخ در بهشت مجموعه ای است از 12 داستان از 11 بانوی نویسنده که به نقش زنان در دفاع مقدس پرداخته و به همت انتشارات کتاب جمکران که نگاهش به صنعت نشر داستان و رمان، ترویج ارزش های دینی، ملی و انسانی است، به چاپ رسیده است.
نسیم   ۱۳۹۸/۰۵/۰۲ - ۱۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
بعد از نامه نگاری مجمع نوشت افزار ایرانی- اسلامی و اعلام دغدغه های تولیدکنندگان این حوزه، حالا قرار است کاغذ با نرخ ارز نیمایی در اختیار این تولیدکنندگان قرار گیرد. ...