یکشنبه ۲۹ مهرساعت ۰۷:۲۱Oct 2018 21

جدیدترین خبرهای «عربستان»

صاحب نیوز   ۴ دقیقه پیش    
کارشناس مسائل سیاسی با تأکید بر اینکه بر جنایت قتل جمال خاشقجی مانند دیگر جنایت عربستان توسط مدعیان حقوق بشر بران سرپوش گذاشته می شود، گفت: آمریکایی ها و مدعیان حقوق بشر عربستان را مدیون خود کرده و از آن استفاده های متعددی می کنند و دیگر جنایات عربستان را با همین روش مدیریت می کنند.
خبرگزاری تابناک   ۷ دقیقه پیش    
رئیس جمهور آمریکا می گوید که توضیح مقامات ریاض در مورد چگونگی قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار و منتقد برجسته سعودی در استانبول، وی را قانع نکرده است. به گزارش مهر به نقل از رویترز ...
ایسنا   ۱۲ دقیقه پیش    
گاهی برخی تصاویر ماندگار می شوند؛ آنقدر گویا و شفافند که می توانند تاثیر بسیار شگرفی بیش از ده ها مقاله و گزارش خبری داشته باشند. تصویری که چند روز پیش از کنسولگری عربستان در ترکیه منتشر شد، از جمله همین موارد بود، اما این اولین بار نیست که یک عکس توجهات جهانی را به سوی یک فاجعه جلب می کند.
ایرنا   ۱۷ دقیقه پیش    
تهران – ایرنا – وزیر خارجه کانادا با انتشار بیانیه ای گزارش عربستان درباره قتل جمال خاشقچی را فاقد اعتبار و انسجام خواند و خواستار تحقیقات جامع در این باره شد.
ایلنا   ۲۱ دقیقه پیش    
نباید از رئیس جمهوری آمریکا انتظار داشته باشیم خبرنگارانی که او دشمن مردم می خواند را مورد حمایت قرار دهد اما هسته های نخبه آمریکا از رفتار عربستان وحشت کرده اند و خواهان اعمال فشار بر ریاض هستند.
میزان   ۲۱ دقیقه پیش    
خبرگزاری میزان- یمن که پیش از جنگ نیز فقیرترین کشور غرب اسیا بود، با جنگ به سوی قحطی سوق داده شد. براساس بررسی های انجام شده سازمان ملل، ائتلاف تحت سرکردگی عربستان و دولت فراری یمن که تحت حمایت ریاض قرار دارد، توجهی به مخاطرات حاصل برای زندگی غیرنظامیان که در واقع جنایت جنگی محسوب می شود، ندارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۲۶ دقیقه پیش    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، پایگاه اینترنتی نیویورک تایمز در گزارشی تحت عنوان ‹‹توضیحات عربستان سعودی درباره علت مرگ جمال خاشقجی قانع کننده نیست›› به قلم دیوید دی. کرکپاتریک David D. Kirkpatrick و بن هوبارد Ben Hubbard نوشت: ...
فردا نیوز   ۳۳ دقیقه پیش    
روزنامه نگار منتقد سعودی پیش از کشته شدنش در کنسولگری عربستان در استانبول در مصاحبه با یک رسانه آمریکایی گفته بود که واشنگتن هرگز به بن سلمان فشار نخواهد آورد مگر آنکه بحرانی واقعی در عربستان روی دهد.
9صبح   ۴۳ دقیقه پیش    
یک رسانه آلمانی به نقل از منابعی در اداره تحقیقات فدرال آمریکا نوشت ولیعهد عربستان دستور قتل وحشیانه و رعب آور جمال خاشقجی را صادر کرده است.
9صبح   ۴۳ دقیقه پیش    
بازتاب قتل روزنامه نگار عربستانی امروز هم عمده اخبار حوزه بین الملل را تشکیل می داد. بالاخره قتل خاشقچی به صورت رسمی از سوی عربستان تأیید شد. تایید این خبر بازتاب زیادی به همراه داشت و یکی از مهم ترین آن ها موضع جدید ترامپ در این باره بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۴۶ دقیقه پیش    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ روزنامه نیویورک تایمز روز شنبه گفت عربستان یک ارتش آنلاین را در شبکه توئیتر برای ارعاب جمال خاشقجی روزنامه نگار معارض و دیگر منتقدان این پادشاهی مستقر کرده بود. ...
روز پلاس   ۵۱ دقیقه پیش    
دولت عربستان سعودی درباره ماجرای قتل جمال خاشقچی منتقد سیاست های آل سعود در داخل کنسولگری این کشور در استانبول، روایت های متناقضی را نقل کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی حرا   ۱ ساعت پیش    
روایت رسمی عربستان سعودی درباره کشته شدن جمال خاشقچی، روزنامه نگار منتقد آل سعود دست کم از پاسخگویی به 8 پرسش عاجز است.
فردا نیوز   ۱ ساعت پیش    
حقی اویغور معتقد است اطلاعیه دولت عربستان در خصوص نحوه قتل خاشقجی نه تنها افکار عمومی جهان را آرام نخواهد کرد بلکه باعث افزایش فشار های جهانی برای مشخص شدن عاملان اصلی این واقعه می شود.
العالم   ۱ ساعت پیش    
کانادا هم بامداد یکشنبه به صف کشورهایی پیوست که روایت رسمی عربستان سعودی درباره قتل جمال خاشقچی ، روزنامه نگار منتقد آل سعود را رد کرده اند.
الف   ۱ ساعت پیش    
کشورهای اروپایی و اتحادیه اروپا شنبه اعلام کرده اند که روایت رسمی حکومت عربستان سعودی درباره قتل جمال خاشقچی ، روز نامه نگار منتقد آل سعود آنها را قانع نکرده است.
منجیل خبر   ۱ ساعت پیش    
شایان ذکر است که ملک سلمان دستور به عزل عسیری داد. نیویورک تایمز اعلام کرده بود: گزارش ها حاکی از این است که عسیری به طوری شفاهی از محمد بن سلمان برای بازداشت خاشقجی به منظور بازجویی اش در عربستان دستور دریافت کرده؛ اما یا وی این دستور را بد فهمیده یا از حدود اختیارات خود تجاوز کرده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱ ساعت پیش    
وزیر خارجه کانادا با محکوم کردن کشته شدن روزنامه نگار منتقد سعودی گفت که توضیحات عربستان درباره مرگ وی باورپذیر نیست.
ایرنا   ۱ ساعت پیش    
تهران- ایرنا- مرگ جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی این روزها به مهم ترین خبر رسانه های مهم جهان تبدیل شده و زلزله ای در کاخ های پادشاهی عربستان و نظام سلطنتی و موروثی آن به دنبال داشته است.
فردا نیوز   ۱ ساعت پیش    
روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نوشت پس از قتل وحشیانه خاشقجی در کنسولگری عربستان، واشنگتن به دلیل دفاع از ریاض در سطح جهان منزوی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱ ساعت پیش    
کانادا در واکنش به روایت عربستان از مرگ جمال خاشقجی، روزنامه نگار و منتقد مفقود شده سعودی ضمن رد آن اعلام کرد روایت عربستان سعودی از این ماجرا انسجام و اعتبار ندارد.
روز پلاس   ۱ ساعت پیش    
در شرایطی که مرگ جمال خاشقجی ، روز نامه نگار منتقد آل سعود نگاه ها را متوجه برخوردهای خشن رژیم سعودی با مخالفانش کرده نیویورک تایمز به بررسی تاکتیک های این رژیم برای ساکت کردن مخالفان رژیم در فضای مجازی، به ویژه شبکه اجتماعی توئیتر پرداخته است.
تدبیر و امید   ۲ ساعت پیش    
محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی ضمن ابراز عدم تمایل برای خرید باشگاه منچستریونایتد در واکنشی تند اعلام کرد که از هر گونه ارتباط با مدیریت ظالمانه این باشگاه و قوانین بی رحمانه تحمیل شده بر بازیکنان این تیم، وحشت دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۲ ساعت پیش    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، روزنامه واشنگتن پست در بیانیه ای با اشاره به اعلام رسمی کشته شدن خاشقجی اعلام کرد: عربستان هیچ دلیلی برای اثبات ادعاهای خود ارائه نمی دهد و در مقابل انتظار دارد جهان باور کند خاشقجی بر اثر یک درگیری فیزیکی کشته شده است. ...
ایران آنلاین   ۲ ساعت پیش    
با مشخص شدن مسئولیت عربستان در قتل روزنامه نگار مشهور و منتقد که مدت هاست در رسانه ها و افکار عمومی به خبر اول رسانه های جهان تبدیل شده، نکاتی چند قابل اهمیت است ...
ایران آنلاین   ۲ ساعت پیش    
قطعاً جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی روز دوم اکتبر در محل سفارت عربستان در استانبول کشته شده است. تاکنون منتقدان بین المللی درباره مفقود شدن این روزنامه نگار محتاط عمل کرده بودند اما حالا دونالد ترامپ هم می داند این مرد 59 ساله از سوی کشور متحدش عربستان به قتل رسیده است ...
ایران آنلاین   ۲ ساعت پیش    
بالاخره پس از 18 روز، عربستان سعودی به قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد در داخل کنسولگری این کشور در استانبول اعتراف و در این راستا 5 مقام ارشد امنیتی، اطلاعاتی را برکنار و 18 مقام دیگر را بازداشت کرد.
ایران آنلاین   ۲ ساعت پیش    
اعتراف عربستان به قتل جمال خاشقجی، تمام باد و جبروتی را که محمد بن سلمان در قامت یک مصلح اجتماعی، مردی مدافع اصلاحات و هدایت این کشور از جامعه ای سنتی به سوی جامعه ای مدرن و سکولار به عبای خود می انداخت، فرونشاند و کاخ سفید را گرفتار تندباد تردید جهانی درباره استانداردهای امریکا در حقوق بشر ساخت.
فردا نیوز   ۲ ساعت پیش    
سازمان گزارشگران بدون مرز در واکنش به اذعان عربستان به کشته شدن جمال خاشقجی، منتقد سعودی در کنسولگری این کشور در ترکیه، خواهان ادامه فشار ها بر ریاض تا روشن شدن همه حقایق این پرونده شد.
نامه نیوز   ۳ ساعت پیش    
دولت آلمان با صدور بیانیه ای کشته شدن روزنامه نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول را به شدت محکوم کرد و توصیحات ریاض درباره این قتل را ناکافی خواند.