یکشنبه ۲۹ مهرساعت ۰۷:۳۲Oct 2018 21

جدیدترین خبرهای «سعودی»

بانک ویدئو نوداد   ۲ دقیقه پیش    
رحیم پور-با وجود گذشت نزدیک به سه هفته از ناپدید شدن جمال خاشقچی، مقامات سعودی در نهایت مجبور به اذعان به کشته شدن وی شدند؛ اما مسئولیت این جنایت آشکار و فاجعه بار علیه یک روزنامه نگار منتقد و نه مخالف را برعهده نگرفتند.
ایکنا   ۲ دقیقه پیش    
گروه سیاسی عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص تبعات اعلام رسمی قتل خاشقچی در کنسولگری عربستان در استانبول از سوی دولت سعودی گفت: این اتفاق شاید باعث ساقط شدن بن سلمان نشود اما حکومت وی را در سطح جهانی بی آبرو کرده ...
روز پلاس   ۲ دقیقه پیش    
پس از ناپدید شدن روزنامه نگار معروف منتقد سیاست های محمد بن سلمان مظنون اصلی پرونده جمال خاشقچی و مسجل شدن قتل او برای جامعه بین الملل، اکنون همه نگاه ها معطوف به ترامپ و تحریم های حقوق بشری کشور پر ادعایش علیه عربستان سعودی است.
صراط نیوز   ۵ دقیقه پیش    
پری زنگنه هر گونه ارتباط خود با این خاندان سعودی را رد کرد و در عین حال تائید کرد که حدود 5 دهه قبل، یکی از دخترانش، با عدنان خاشقجی عموی جمال خاشقجی ازدواج کرده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۸ دقیقه پیش    
رئیس جمهور آمریکا می گوید که توضیح مقامات ریاض در مورد چگونگی قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار و منتقد برجسته سعودی در استانبول، وی را قانع نکرده است. به گزارش مهر به نقل از رویترز ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۳۲ دقیقه پیش    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره عربی برخی از اعضای جمهوری خواه و دموکرات کنگره آمریکا با ابراز تردید در روایت سعودی از قتل خاشقجی از دولت ترامپ خواستند به صورت مستقل مسئولان کشته شدن خاشقجی را مشخص کند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۳۷ دقیقه پیش    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، پایگاه اینترنتی نیویورک تایمز در گزارشی تحت عنوان ‹‹توضیحات عربستان سعودی درباره علت مرگ جمال خاشقجی قانع کننده نیست›› به قلم دیوید دی. کرکپاتریک David D. Kirkpatrick و بن هوبارد Ben Hubbard نوشت: ...
نواندیش   ۴۰ دقیقه پیش    
نواندیش: عربستان سعودی به سخت افزار نظامی آمریکایی خود برای تکیه بر قدرت نظامی در خاورمیانه متکی است و دشمن اصلی آن در منطقه ایران است. رقابت بین این دو کشور تولید کننده نفت بزرگ و مسلح، در برخی درگیری های مذهبی ریشه دارد ...
فردا نیوز   ۴۴ دقیقه پیش    
روزنامه نگار منتقد سعودی پیش از کشته شدنش در کنسولگری عربستان در استانبول در مصاحبه با یک رسانه آمریکایی گفته بود که واشنگتن هرگز به بن سلمان فشار نخواهد آورد مگر آنکه بحرانی واقعی در عربستان روی دهد.
خبرگزاری برنا   ۵۱ دقیقه پیش    
این کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به قتل روزنامه نگار سعودی گفت: ترامپ و پمپئو به شدت دنبال حفظ جایگاه محمد بن سلمان هستند، بنابراین سناریوی هالیوودی راه انداختند تا افکار عمومی را از واقعیت های موجود منحرف کنند.
9صبح   ۵۴ دقیقه پیش    
بازتاب قتل روزنامه نگار عربستانی امروز هم عمده اخبار حوزه بین الملل را تشکیل می داد. بالاخره قتل خاشقچی به صورت رسمی از سوی عربستان تأیید شد. تایید این خبر بازتاب زیادی به همراه داشت و یکی از مهم ترین آن ها موضع جدید ترامپ در این باره بود.
9صبح   ۵۴ دقیقه پیش    
آنگلا مرکل صدراعظم آلمان اعلام کرد توضیحات ریاض درباره مرگ جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی را نمی پذیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۵۷ دقیقه پیش    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ روزنامه نیویورک تایمز روز شنبه گفت عربستان یک ارتش آنلاین را در شبکه توئیتر برای ارعاب جمال خاشقجی روزنامه نگار معارض و دیگر منتقدان این پادشاهی مستقر کرده بود. ...
روز پلاس   ۱ ساعت پیش    
دولت عربستان سعودی درباره ماجرای قتل جمال خاشقچی منتقد سیاست های آل سعود در داخل کنسولگری این کشور در استانبول، روایت های متناقضی را نقل کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی حرا   ۱ ساعت پیش    
یک رسانه آلمانی به نقل از منبعی در پلیس فدرال آمریکا نوشت که ولی عهد سعودی از عاملان قتل جمال خاشقچی خواسته بود که قتل او وحشیانه باشد.
پایگاه خبری تحلیلی حرا   ۱ ساعت پیش    
روایت رسمی عربستان سعودی درباره کشته شدن جمال خاشقچی، روزنامه نگار منتقد آل سعود دست کم از پاسخگویی به 8 پرسش عاجز است.
العالم   ۱ ساعت پیش    
کانادا هم بامداد یکشنبه به صف کشورهایی پیوست که روایت رسمی عربستان سعودی درباره قتل جمال خاشقچی ، روزنامه نگار منتقد آل سعود را رد کرده اند.
انتخاب   ۱ ساعت پیش    
به سه دلیل، آنکارا به دنبال کشف جسد خاشقجی است؛ 1-دلیل جنایی، که مربوط به ضرورت معاینه جسد و مشخص شدن شکل به قتل رسیدن وی، قبل از بسته شدن تحقیقات است. 2-دلیل انسانی، که مربوط به حق شخصی است که جنایت بر او صورت گرفته و خانواده اش حق دارند جنازه را در مکان معلومی دفن کنند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱ ساعت پیش    
واشنگتن پست اعلام کرد، عربستان هیچ دلیلی برای اثبات ادعا های خود درباره قتل منتقد سعودی ارائه نمی دهد ولی انتظار دارد جهان باور کند خاشقجی بر اثر درگیری فیزیکی کشته شده است.
الف   ۱ ساعت پیش    
کشورهای اروپایی و اتحادیه اروپا شنبه اعلام کرده اند که روایت رسمی حکومت عربستان سعودی درباره قتل جمال خاشقچی ، روز نامه نگار منتقد آل سعود آنها را قانع نکرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱ ساعت پیش    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره عربی، واشنگتن پست نوشت: کاخ سفید در خفا درباره روایت مقامات سعودی پیرامون قتل خاشقجی ابراز تردید می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱ ساعت پیش    
وزیر خارجه کانادا با محکوم کردن کشته شدن روزنامه نگار منتقد سعودی گفت که توضیحات عربستان درباره مرگ وی باورپذیر نیست.
ایرنا   ۱ ساعت پیش    
تهران- ایرنا- مرگ جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی این روزها به مهم ترین خبر رسانه های مهم جهان تبدیل شده و زلزله ای در کاخ های پادشاهی عربستان و نظام سلطنتی و موروثی آن به دنبال داشته است.
الف   ۱ ساعت پیش    
مسئول سیاست خارجی اروپا گفت، اتحادیه اروپا بر ضرورت تحقیقات کامل، معتبر و شفاف درباره مرگ جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی و اطمینان از بازخواست کامل از همه عاملان آن تاکید دارد.
تدبیر و امید   ۱ ساعت پیش    
سیاست ترامپ در خاورمیانه، خصوصا در قبال سعودی ها و حمایتش از محمد بن سلمان در ماجرای قتل خاشقجی می تواند به صورت بالقوه پایان کار ترامپ را رقم بزنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱ ساعت پیش    
کانادا در واکنش به روایت عربستان از مرگ جمال خاشقجی، روزنامه نگار و منتقد مفقود شده سعودی ضمن رد آن اعلام کرد روایت عربستان سعودی از این ماجرا انسجام و اعتبار ندارد.
پارسینه   ۱ ساعت پیش    
به نقل از النشره، رسانه های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که برکناری احمد العسیری معاون رئیس اطلاعات سعودی خبر بسیار بدی برای اسرائیل است. شایان ذکر است که ملک سلمان دستور به عزل عسیری داد. ...
ایرنا   ۱ ساعت پیش    
نیویورک- ایرنا- وزیر خارجه کانادا با محکوم کردن قتل روزنامه نگار عربستانی که سعودی ها وقوع آن را در کنسولگری خود در استانبول تایید کرده اند، توضیحات ارائه شده تا به امروز را نامعتبر دانست.
ایسکانیوز   ۱ ساعت پیش    
رئیس جمهور آمریکا بامداد شنبه روایت رژیم سعودی درباره قتل روزنامه نگار منتقد آل سعود که با تشکیک روبه رو شده را پذیرفت و بار دیگر بر اتحاد کشورش با ریاض تأکید کرد.
روز پلاس   ۲ ساعت پیش    
در شرایطی که مرگ جمال خاشقجی ، روز نامه نگار منتقد آل سعود نگاه ها را متوجه برخوردهای خشن رژیم سعودی با مخالفانش کرده نیویورک تایمز به بررسی تاکتیک های این رژیم برای ساکت کردن مخالفان رژیم در فضای مجازی، به ویژه شبکه اجتماعی توئیتر پرداخته است.