یکشنبه ۰۴ اسفندساعت ۱۲:۱۸Feb 2020 23

جدیدترین‌های «سازمان محیط زیست»

پارسینه   ۱ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
اعظم حبیبی پور معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد ضمن تکذیب خبر تلف شدن گورخرها تصریح کرد: ما هیچ تلفاتی در سایت گورخر گوراب مهریز نداشتیم اما در سایت گوزن ها تلفات داشتیم. ...
ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به اینکه قوانین مشخصی برای جمع آوری و امحای پسماندهای عفونی بیمارستانی وجود دارد، تاکید کرد: لازم است که این قوانین در بیمارستان هایی که برای درمان مبتلایان به کروناویروس در نظر گرفته شده است با دقت بیشتری اجرایی شود.
روزنامه باختر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۲۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
محمود رستمی تبار قابل توجه برگزیدگان مجلس یازدهم، برای آنکه مبادا آنها در تداوم تخریب محیط زیست کشور و بی توجهی به قانون اساسی شریک گردند. چرا که سازمان محیط زیست به عنوان معاون رئیس جمهور پاسخگوی هیچ کسی نیست. به نظر می رسد ادامه این روند به نفع کشور و محیط زیست کشور نباشد ...
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۱:۴۲    
سازمان محیط زیست موظف به اعلام تخلفات زیست محیطی است مدیر کل حقوق عامه دادستانی کل کشور گفت: امروز زمان درخواست و خواهش نیست. سه سال از تصویب قانون هوای پاک می گذرد. محیط زیست موظف به اعلام تخلف است ...
فانوس   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۱:۰۵    
مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش با بیان اینکه اساس صدور پروانه های شکار علمی است، گفت: پروانه های شکار با لحاظ کردن اصول فنی، اطلاعات مناطق ،آماربرداری های سراسری، نظرات دفاتر تخصصی ابلاغ و در حال اجرا است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۰:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش با بیان اینکه اساس صدور پروانه های شکار علمی است، گفت: پروانه های شکار با لحاظ کردن اصول فنی، اطلاعات مناطق ،آماربرداری های سراسری، نظرات دفاتر تخصصی ابلاغ و در حال اجرا است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۱۷:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
خسارت 28 ساله عشایر منطقه پادنا توسط سازمان محیط زیست بررسی و پرداخت می شود.
روزنامه شهروند   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۰۰:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست مطرح کرد: درخواست از وزارت بهداشت برای اعلام مرگ های ناشی از آلودگی هوا [شهروند] معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست از وزارت بهداشت خواست تعداد مرگ و میرهای ناشی از آلودگی هوا را اعلام کند ...
بهار نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۸:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
گروه جامعه: معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در چهل و سومین جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا که صبح امروز 30 بهمن ماه در سازمان محیط زیست برگزار شد، با اشاره به اینکه در مصرف گاز باید صرفه جویی کنیم اظهار کرد: اگر 10 درصد مصرف گاز را کاهش دهیم و در آن صرفه جویی کنیم ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
پتروشیمی امیرکبیر به منظور توسعه پایدار و حفظ محیط زیست در ارزیابی اثرات زیست محیطی سازمان محیط زیست کشور در سال 98-97، با دریافت تندیس سیمین صنعت سبز به عنوان واحد صنعت سبز کشور شناخته شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۳:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
نواب زاده گفت: از ابتدای آذر تا کنون یک میلیون و 385 هزار تخلف در زمینه معاینه فنی در تهران توسط دوربین ها ثبت شده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ...
حامیان ولایت   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۳:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
محمد رستگاری معاون پایش و نظارت اداره کل محیط زیست استان تهران در چهل و سومین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا که صبح امروز (چهارشنبه 30 بهمن ماه) در سازمان محیط زیست برگزار شد ...
کازرون نما   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۲:۰۰    
بنا به گزارش دریافتی کازرون نما، در این بازدید علمی که به عنوان برنامه افتتاحیه کانون دانشجویی محیط زیست این دانشگاه برگزار گردید، جمال خداپرست، کارشناس سازمان محیط زیست شهرستان کازرون با حضور در جمع دانشجویان به ارایه توضیحاتی پیرامون وضعیت تالاب پریشان ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۶:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
شهرداری شاهین شهر در همایش بین المللی واحدهای صنعتی و خدماتی سبز سازمان محیط زیست کشور به عنوان یکی از سه شهرداری برگزیده کشور، لوح تقدیر دریافت کرد.
گام خبر   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
گام خبر: در حالی که سازمان محیط زیست از تعداد مجوزهای صادر شده برای خارجی ها اطلاعاتی منتشر نمی کند، تنها منبع خبری برای کسب اطلاعاتی درباره حیوانات شکارشده توسط اتباع خارجی در ایران، تصاویری است که این شکارچیان برای فخرفروشی به یکدیگر منتشر می کنند.
پانا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۰۹:۴۳    
تهران (پانا) - معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت از احیاء جنگل های حرا خبر داد. احمدرضا لاهیجان زاده در گفت وگو با پانا درباره اقدامات سازمان محیط زیست برای حفظ جنگل های حرا در ایران اظهار کرد ...
ستاره صبح   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۰۹:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
اشاره: پس از آلودگی شدید هوا در پاییز و زمستان امسال که کلان شهرهای کشور را تعطیل و سلامت مردم را به خطر انداخت، رئیس سازمان محیط زیست کشور، رئیس سازمان ملی استاندارد و معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد روز گذشته اعلام کردند که بنزین تولیدی کشور که آلایندگی آن در آزمایشگاه های ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۰۷:۰۱   + ۲۵ سایت دیگر  
در حالی که سازمان محیط زیست از تعداد مجوزهای صادر شده و درآمد حاصل از آنها اطلاعاتی منتشر نمی کند تنها منبع خبری برای کسب اطلاعاتی درباره حیوانات شکارشده توسط اتباع خارجی در ایران، تصاویری است که این شکارچیان برای فخرفروشی به یکدیگر منتشر می کنند!
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۰۶:۳۱   + ۳۴ سایت دیگر  
خودروسازان تنها یک ماه فرصت دارند تا خودروهای خود را بر اساس قانون هوای پاک به استاندارد یورو 5 ارتقا دهند اما با وجود مهلت یکساله هنوز اقدامی در این زمینه نکرده اند. معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست به نقل از رییس سازمان متبوع می گوید که این قانون مجدد به تعویق نخواهد افتاد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۴:۴۶    
نمایندگان آموزش وپرورش، سازمان محیط زیست و شرکت منابع آب کشور، در نشست خبری مشترک از آموزش و تمرین مواجهه صحیح دانش آموزان با سیلاب در پنجم اسفند با مشارکت20 هزار مدرسه متوسطه دوره دوم در سراسرکشور، خبر دادند. ...
ستاره صبح   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۲۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
اشاره: روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و سپردن سکان وزارت نفت به بیژن نامدار زنگنه از یک سو باعث افزایش تولید بنزین و گاز در کشور شد و از سوی دیگر به دلیل تولید بنزین یورو 4 و 5 و افزایش تولید گاز محیط زیست کشور بهبود پیداکرده است ...
موج   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۴:۵۱    
رییس سازمان محیط زیست گفت: در حال حاضر برخی برنامه های زیست محیطی ما به دلیل تحریم نیمه تمام مانده است قرار بود ما هر سال 70 هزار کامیون نوسازی کنیم و کل مینی بوس ها و اتوبوس ها تا پایان دولت نوسازی شوند همچنین قرار بود که موتور سیکلت های کاربراتوری ظرف 10 سال حذف شوند.
شما نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۳:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
در بیست و یکمین همایش صنعت سبز که در محل همایشهای سازمان محیط زیست برگزار شد، شرکت پتروشیمی ایلام بعنوان صنعت سبز معرفی شد .
برترین ها / تدبیر و امید   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۳:۵۷   + ۲۸ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه سالانه 30 هزار نفر به دلیل آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند، گفت: تصادفات جاده ای ما در کشور سبب مرگ 16 هزار نفر در سال می شود اما آلودگی هوا تلفاتی تقریبا دو برابر تلفات جاده ای به دنبال دارد. ...
سلام نو / ایلنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۰۰:۱۹   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان محیط زیست گفت: آلودگی هوا سالانه 30 هزار نفر کشته بر جای می گذارد، در حالی که تصادفات جاده ای حدود 16 هزار نفر تلفات دارد. به گزارش خبرنگار ایلنا، عیسی کلانتری ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۳:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- امروز در حاشیه بیست و یکمین همایش ملی واحدهای صنعتی و خدماتی سبز، پهپاد زیست محیطی توسط عیسی کلانتری رییس سازمان محیط زیست رونمایی شد.
سلام نو / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۴:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان محیط زیست گفت: آلودگی هوا سالانه حدود 30 هزار نفر کشته و فوتی بر جا می گذارد در حالی که تصادفات جاده ای ما حدود 16 هزار نفر تلفات دارد. به گزارش سلام نو، عیسی کلانتری ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۲۰:۱۱    
ایسنا/لرستان معاون دریایی و تالاب های سازمان محیط زیست کشور می گوید: قدم های نخست برای ثبت تالاب های 11 گانه پلدختر در کنوانسیون رامسر برداشته شده است.
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
مسئولان سازمان محیط زیست در یک گفتگو اعلام کردند نیروگاه های جنوب تهران و برخی نیروگاه ها در استان البرز مازوت می سوزانند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۸:۵۹    
مسئولان سازمان محیط زیست در یک گفتگو اعلام کردند نیروگاه های جنوب تهران و برخی نیروگاه ها در استان البرز مازوت می سوزانند.
شعار سال   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۰۶:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
محمد کرمی، رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران، در رابطه با نگهداری حیوانات از سوی مردم گفت: هر گونه نگهداری، انتقال حیوانات وحشی و اجزا آن بدون نظر سازمان محیط زیست جرم است که جریمه دارد و جرم انگاری می شود.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۰۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
روز یکشنبه غنی ترین و مهمترین موزه ی تاریخ طبیعی ایران در سازمان محیط زیست افتتاح شد این بانک پس از سالها تلاش و فعالیت پژوهشگران ایرانی به ثمر نشست.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۲۰:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص آلودگی هوای کلان شهرها می گوید: اگر شرایط بنزین مانند پنج سال گذشته بود، کلان شهرها دیگر قابل زیست نبودند.
خبر فوری   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۵:۰۷    
رییس سازمان محیط زیست با شرکت در یک برنامه تلویزیونی درباره تالاب میانکاه صحبت کرد. رییس سازمان محیط زیست با شرکت در یک برنامه تلویزیونی درباره تالاب میانکاه صحبت کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس واحد طبیعت گردی در سازمان محیط زیست پیشنهاد کرد کمیته ای برای ساماندهی موضوع آفرودسواران در مناطق طبیعی در ستاد هماهنگی خدمات سفر تشکیل شود.
کازرون نما   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۰۸:۱۴    
به گزارش دریافتی کازرون نما، در روز چهارشنبه شانزدهم بهمن ماه سال جاری برنامه آموزشی به مناسبت روز جهانی تالاب ها توسط انجمن محیط زیستی میراث پریشان با همکاری اداره کل سازمان محیط زیست استان فارس و آموزش و پرورش بخش ارژن برای دانش آموزان بخش ارژن شیراز برگزار شد.
هرمز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۰۷:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
از سوی دکتر کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور گروه دوستداران طبیعت بندرخمیر برای دومین سال متوالی به عنوان قهرمان تالاب در بخش مشارکت های مردمی انتخاب شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۲۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
کارخانه بازیابی گاز بیو دی اکسید کربن در شرکت توسعه نیشکر برای اولین بار در کشور با حضور رییس سازمان محیط زیست افتتاح شد.
سروش نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۱۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون سازمان محیط زیست از اضافه شدن بیش یک میلیون هکتار به عرصه های حفاظت شده کشور خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۱۶:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیک سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به افتتاح مخازن موزه تنوع زیستی سازمان محیط زیست با 100 هزار نمونه گیاهی و جانوری گفت: در ایران 223 گونه پستاندار موجود است که از این تعداد 53 گونه آن در بانک ذخایر ژنی قرار دارند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۱۴:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران گفت: از بین 160 منطقه، با همکاری سازمان محیط زیست 35 منطقه را برای استفاده گردشگران آفرودسوار انتخاب کردیم.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۱۰:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
معاون سازمان محیط زیست گفت: برای رسیدن به استاندارد 14 درصدی جهانی باید 2.5 درصد مناطق خود را ارتقا ببخشیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۰۸:۴۸    
قربانیان طرح تکثیر در اسارت یوزپلنگ، یوزپلنگ هایی هستند که باید در راستای اجرای این طرح از شانس بقا و تولیدمثل در طبیعت محروم و زنده گیری شوند؛ قربانیانی که دو یوزپلنگ نر یزدی را سازمان محیط زیست در ابتدای صفشان قرار داده است.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۱۳:۳۰   + ۲۱ سایت دیگر  
رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: وارد نشدن آب به تالاب میانکاله سبب تولید سم بوتولیسم و مرگ پرندگان شده است. عیسی کلانتری صبح امروز (19 بهمن) در یک برنامه تلویزیونی درمورد علت مرگ پرندگان در میانکاله توضیح داد ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۱۲:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
درحالی رئیس سازمان محیط زیست معتقد است که وارد نشدن آب به میانکاله سبب تولید سم بوتولیسم شده است که مدیرکل حوضه آبریز دریای خزر می گوید: در مسیر رهاسازی آب به میانکاله ، سازه ای از جمله سد یا مخزن مهمی نداریم که جلوی این رهاسازی را بگیرد.
شهروند البرز   ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۰۸:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اداره حیات وحش حفاظت محیط زیست استان البرز درباره پیدا شدن لاشه یک لینکس ماده تلف شده، اظهار کرد: متأسفانه این جانور در تصادف جاده ای تلف شده است.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ - ۱۱:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
خبرآنلاین: رییس سازمان محیط زیست گفت: وظایف تمام دولت ها در همه جهان تقریبا یکسان است، و اساس آن به وجود آوردن آرامش، رفاه، توسعه برای مردم کشور خودشان است ...
به گزارش اقتصادآنلاین ، سازمان محیط زیست مجوز شماره گذاری خودروهای یورو 4 را برای سال آینده صادر نمی کند، چرا که خودروسازان طبق قانون باید در سال 96 استاندارد خودروهای تولیدی خود را به یورو 5 ارتقاء می دادند و این موضوع به تعویق افتاده که مطابق قانون هوای پاک از ابتدای سال 99 باید تمامی خودروهای ...
جماران   ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ - ۲۲:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
ژیلا مهدی آقایی عصر پنجشنبه درمراسم رویداد روزجهانی تالاب ها در بندرخمیر افزود: هم اکنون برنامه ریزی جهت برگزاری کارگاه های آموزشی وبرنامه های توانمندسازی سمن های محیط زیستی در دفتر مشارکت های مردمی سازمان محیط زیست تدوین شده و از سال 99 به صورت منطقه ای اجرایی می شود. ...
شما نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ - ۱۸:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
محمد جواد اشرفی اظهار امیدواری کرد تا سال 1400 پتروشیمی شهید تندگویان کاندید دریافت لوح صنعت سبز از طرف سازمان محیط زیست استان گردد.