سه شنبه ۰۲ بهمنساعت ۰۰:۰۲Jan 2019 22
 

جدیدترین‌های «توسعه شهری»

ایرنا   ۴ ساعت پیش    
اهواز – ایرنا- شصت و چهارمین نشست علنی شورای اسلامی شهر اهواز به بررسی بودجه پیشنهادی سال 98 شهرداری اهواز و برنامه پنج ساله دوم توسعه این کلانشهر اختصاص یافت.
شهر فردا   ۷ ساعت پیش    
مراسم تکریم و معارفه مدیر کل برنامه ریزی و توسعه شهری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار و سید محی الدین فاضلیان به عنوان سرپرست اداره کل برنامه ریزی و توسعه شهری منصوب شد.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش    
بندرعباس- ایرنا- رییس پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان گفت: در توسعه شهری و بهره برداری از ساحل ضمن رعایت معیارهای بومی، توان اکوسیستم ساحل نیز محاسبه شود.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۱۵:۰۰    
همدان-ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: توسعه این شهر بدون مشارکت مردم غیر ممکن است و مشارکت مردم و وجود منابع مالی از دلایل توفیق یا شکست در طرح های توسعه شهری محسوب می شود.
ایمنا   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۱۲:۳۵    
یک کارشناس شهرسازی گفت: توسعه شهری زمانی موفق است که خدمات در شهر متعادل توزیع شود و میزان فقر شهری کاهش یابد.
ایلنا   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۱۱:۳۶    
اعضای شورای شهر تهران، شهرداری را ملزم به تهیه سند برنامه پنج ساله سوم توسعه شهری تا پایان اردیبهشت 98 کردند.
ایمنا   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۰۶:۴۲    
مدیر پروژه شرکت مهندسین مشاور نقش محیط گفت: ارتقای کیفیت زندگی شهروندان از موضوعاتی است که در برنامه توسعه شهری بررسی می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۲۱:۴۹    
قروه- تأکید بر توجه به توسعه شهری با توزیع عادلانه امکانات و خدمات و بیان اینکه بیش از 20 هزار نفر در قروه ساکن بافت های فرسوده هستند از جمله مواردی بودند که در ستاد بازآفرینی شهری عنوان شد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۷:۲۸    
اصفهان- ایرنا- رئیس اداره طرح های توسعه شهری و معماری اداره کل راه و شهرسازی اصفهان، مهمترین دلیل ناکارآمدی سه نسل از طرح های جامع شهر اصفهان را نگاه از بالا به پایین به مسائل شهر و مشارکت نداشتن مردم اعلام کرد.
ایلنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۵:۴۰    
عضو هیات رییسه شورای شهر تهران در خصوص مصوبات برنامه سوم پنج ساله توسعه شهری گفت: متاسفانه در روند بررسی این برنامه یکی از مترقی ترین مواد ابتر ماند.
ایلنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۴:۴۳    
ماده مرتبط با توقف موازی کاری ها در وظایف فرهنگی، اجتماعی و هنری شهرداری تهران از برنامه پنج ساله سوم توسعه شهری حذف شد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۱:۳۹    
رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای رشت گفت: مغازه و تابلوهای رشت با نام های عجیب و غریب مواجه است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۰:۲۶    
تهران- ایرنا - عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در برنامه سوم توسعه شهری پایتخت، شهروندان تهران، معادل واژه شهروند منظور شده اند، این موضوع را ظلم آشکار خواند و گفت: براین اساس حقوق مردم شهرری و تجریش نادیده گرفته شده و نشان دهنده تبعیض در تفکر برنامه نویسی است.
ایران آنلاین   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۰۷:۵۵    
هفته گذشته به جلسه های پی در پی و فوق العاده شورا برای بررسی برنامه پنج ساله سوم توسعه شهری تهران گذشت. در ارزیابی و پایش برنامه دوم گزارش می شود که انحراف و تحقق نیافتن برنامه چشمگیر بوده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۰/۲۸ - ۱۳:۴۷    
قائم مقام معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران اولویت های بودجه های سال 98 شهرداری تهران را تشریح کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۹:۳۹    
مدیرکل دفتر فنی استانداری اردبیل گفت: با هدف دستیابی به توسعه شهری در استان طرح ارائه خدمات اجتماعی - عمرانی و نیز فرهنگی در مناطق حاشیه اردبیل اجرا می شود.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۸:۰۳    
به گزارش خبرگزاری همسو نیوز ویل پارکس عصر پنج شنبه در اختتامیه اولین کنفرانس ملی شهر دوستدار کودک با بیان اینکه با کودکان جوری رفتار کنید که احساس شخصیت داشته باشند ...
نصر نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۷:۰۰    
نصر: آنچه عموما در تعریف از عملکرد رسانه تعبیر می شود، تلاش برای آگاهی سازی شهروندان و نیز ایجاد پل ارتباطی بین مردم و مدیران اجتماعی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۶:۳۶    
معاون عمران و توسعه شهری وزیر کشور با بیان این که نگران شهر اصفهان هستم، گفت: چندی پیش شهر یزد به ثبت میراث جهانی رسید که رسیدن به این جایگاه به دلیل اقداماتی است که در این شهر انجام نشده، نه به دلیل اقداماتی که انجام شده است.
رشت پرس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۴:۴۱    
رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورا با انتقاد از شرایط نامگذاری مغازه ها و تابلوهای سطح شهر رشت بیان نمود: در سطح شهر رشت متاسفانه با نام های عجیب و غریب و همچنین استفاده از اسامی بیگانه با فرهنگ بومی و حتی ایرانی مواجه هستیم.
روزنامه همدان پیام   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۰۸:۴۶    
روز گذشته سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان معرفی شد. مرتضی قائمی حکم خود را از دست رئیس دانشگاه آزاد دریافت کرد. وی دکتری تخصصی زبان و ادبیات عرب را دارد و با درجه استادی در دانشگاه تدریس می کند. ...
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۷:۴۱    
اسلامشهر-الناز عباسی:طی مراسمی با حضور مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه شهری وزیرکشور، محمدرضا عارف، مصطفی کواکبیان، سهیلا جلودارزاده و جمعی دیگر از نمایندگان مردم اسلامشهر، تهران، پردیس، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی ...
شهر فردا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۵:۰۵    
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران گفت: لایحه طرح جامع آب خام برای آبیاری فضای سبز شهر تهران باید از سوی شهرداری تهیه و سپس بر اساس آن، برنامه عملیاتی آب خام تدوین شود.
سبا724   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۳:۰۴    
شهردار کلانشهر مشهد با اشاره به نقش بانک شهر در توسعه و آبادانی شهرهای کشور،گفت: توسعه خطوط حمل و نقل ریلی درون شهری مشهد و بازسازی بافت فرسوده این کلان شهر با حمایت بانک شهر شتاب خواهد گرفت.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۲:۴۶    
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در جریان بررسی لایحه برنامه 5 ساله سوم توسعه شهر تهران ، در جلسه امروز شورای شهر تهران ، سکینه اشرفی معاون برنامه ریزی و توسعه شهری و شوراهای شهر تهران در بررسی یکی از مواد لایحه برنامه سوم 5 ساله شهر تهران اظهار کرد ...
ایران آنلاین   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۰:۴۷    
بهره مندی از آب شرب، یکی از اهداف توسعه شهری یا روستایی استان کرمان است و هم اکنون روستاهای استان مجموعا شاخص 64.1درصدی را تجربه می کنند.
پایتخت ما   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۲۰:۳۰    
یک مفهوم کلیدی در دهه 1990 در تئوری و سیاست ظهور کرد که این مفهوم، ایجاد صلح بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۸:۲۲    
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: طرح جامع منطقه آزاد اروند به نوعی تکلیف و وضعیت آبادان و خرمشهر را در برنامه های توسعه شهری روشن می کند .
پارسینه   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۶:۲۵    
به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران سلسله نشست های آسیب شناسی و ارزیابی برنامه ریزی و مدیریت توسعه شهری تهران توسط مرکز مطالعات و با همکاری معاونت شهرسازی و معماری شهرداری و کمیسیون شهرسازی شورای شهر در راستای آسیب شناسی روند فعالیت های گذشته و ایجاد اثرات مناسب و بهنگام در ...
شهر فردا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۳:۵۱    
معاون برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه چهار از تهیه و تدوین مجموعه ای کامل شامل شناسنامه، چالشها و مسایل و برنامه های عملیاتی محلات 20 گانه منطقه چهار با عنوان جستار توسعه شهری محله مبنا خبر داد.
انتخاب   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۳:۲۰    
محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران گفت: اگرچه تعداد زیادی از بندهای برنامه دوم توسعه شهری اجرا نشده و قرار است برخی از آنها را در برنامه سوم بیاوریم، اما اکنون در حال بررسی بخش احکام برنامه سوم هستیم و بندی حاوی اخذ عوارض برای تردد در تونل های شهری در آن نیامده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۲:۳۵    
به گزارش اقتصاد آنلاین ، محسن هاشمی امروز (25 دیماه) در حاشیه جلسه نوبت صبح شورای شهر تهران و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز از ماده 44 تا 54 لایحه برنامه سوم پنج ساله شهرداری تهران را بررسی کردیم که مجموعا حدود 10 ماده بود ...
شیرازه   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۰۹:۰۹    
شهردار شیراز گفت: در برنامه توسعه پنج ساله شیراز از بدبینانه ترین تا خوش بینانه ترین شرایط در نظر گرفته شده است.
جماران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۶:۵۷    
معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: از سال آینده درصدی از درآمد آب های گرم به حساب شهرداری های سرعین و مشگین شهر واریز می شود. به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل ...
شبستان   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۴:۴۲    
ماده 32 برنامه سوم توسعه شهر تهران که به استفاده از روش های مشارکت عمو می و خصوصی برای تکمیل پروژه های نیمه تمام اختصاص داشت، به دلیل تکراری بودن با 11 رای موافق اعضای شورای شهر تهران حذف شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۴:۲۶    
در برخی از بزرگترین شهرهای آمریکا قیمت اجاره خانه برای آمریکایی های کم درآمدتر بالا رفته است، در این بین، طبق آمار وزارت مسکن و توسعه شهری آمریکا، حدود 553هزار نفر بی خانمانی را در 2018 تجربه کرده اند.
ایلنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۳:۱۲    
اعضای شورای شهر تهران با تاکید بر لزوم وجود کمیسیون تخصیص برای تخصیص منابع درآمدی، ماده 40 لایحه برنامه سوم توسعه شهری را حذف و ماده ای را به فصل یک این برنامه اضافه کردند.
میزان   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۱:۳۵    
خبرگزاری میزان- معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران گفت: اجرای کامل نظام بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد به عنوان یک روش بودجه ریزی به 3 تا 5 سال زمان نیاز دارد و اجرای آن در زمان کوتاه میسر نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۰:۲۱    
هاشمی گفت: برای تشکیل دو صندوق توسعه شهری و حمل و نقل محیط زیست، امروز نظر استمزاجی می گیریم.
ایران آنلاین   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۰۸:۲۵    
سرمایه گذاران ترجیح می دهند در کشورهایی همچون آلمان، سوئد، سوئیس سرمایه گذاری کنند با اینکه از لحاظ مالیاتی قوانین بسیار سختی دارند ولی این اطمینان وجود دارد که آرامش اجتماعی سال ها در این کشورها برقرار خواهد بود ...
رودبار آنلاین   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۲۱:۳۱    
(اخبار جدید رسانه ها) به گزارش خبرانلاین، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران این هفته پیش نویس لایحه ای را به معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری تهران ارائه کرده است که بر اساس آن 5 تونل تهران و اتوبان صدر مشمول دریافت عوارض عبور و مرور می شود ...
روزنامه راه مردم   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۶:۱۵    
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران گفت: لایحه پیشنهادی برنامه سوم توسعه شهر تهران از روز یکشنبه در دستور کار جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران قرار می گیرد.
جماران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۵:۰۸    
به گزارش ایرنا سعید حاجیان روز یکشنبه در نشست با مدیران شرکت های کشت و صنعت نیشکر فارابی و سلمان فارسی اظهار داشت: این 2 شرکت باید سهم آلایندگی را جداگانه به شهر شادگان پرداخت کنند تا این عوارض صرف هزینه های زیست محیطی و عمرانی شادگان شود. ...
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۴:۵۹    
به گزارش خبرگزاری همسو نیوز کارگروه توسعه شهری پایدار شهرستان نهاوند پیش از ظهر یکشنبه با ریاست فرماندار و با حضور شهردار ، رئیس شورای شهر، نماینده نیروی انتظامی و سرمایه گذار با دبیری اداره صنعت معدن تجارت در محل سالن جلسات شهرداری تشکیل شد. ...
پرس شیعه   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۴:۵۴    
وزیر سابق شهرسازی آمریکا به عنوان سومین نامزد حزب دموکرات در اننتخابات ریاست جمهوری 2020 این کشور معرفی شد. به گزارش پرس شیعه، جولیان کاسترو از چهره های نوظهور و رو به پیشرفت حزب دموکرات که در دولت باراک اوباما به عنوان وزیر مسکن و توسعه شهری حضور داشت به طور رسمی از نامزدی خود در انتخابات ریاست ...
رودبار آنلاین   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۳:۱۵    
(اخبار جدید رسانه ها) خبرگزاری ایلنا: هولیان کاسترو وزیر مسکن و توسعه شهری آمریکا در دور دوم ریاست جمهوری باراک اوباما ، امروز-شنبه- از تصمیمش برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری 2020 خبر داد. ...
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۳:۱۵    
شرکت راه آهن با محور توسعه حمل و نقل ریلی و بازآفرینی نقش ایستگاه های راه آهن در توسعه شهری در نخستین نمایشگاه مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری حضور دارد.
همشهری   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۳:۱۱    
مریم نظری| ایلام –خبرنگار: افزایش تعداد شهرها و تمایل مردم به شهرنشینی، برنامه ریزی برای شهرها را بسیار ضروری و حیاتی کرده و تدوین برنامه هایی همچون طرح جامع شهری و طرح تفصیلی ناشی از همین مساله است. ...
جماران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۲:۴۳    
شهردار اردبیل گفت: در سال های اخیر بیش از 900 میلیارد تومان سرمایه گذاری به همت بخش خصوصی در شهر اردبیل رقم خورده است. به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، حمید لطف اللهیان در نشست مجمع مطالبه گران اردبیل و در پاسخ به سوالات متعدد مطرح شده اظهار کرد ...
ایلنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۲:۳۱    
اعضای شورای شهر تهران کلیات لایحه برنامه سوم توسعه شهری را به تصویب رساندند.