چهارشنبه ۲۹ اسفندساعت ۲۳:۴۸Mar 2019 20
 

جدیدترین‌های «نظام مهندسی ساختمان»

صما   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۰۹:۵۴    
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی با اشاره به ضرورت حضور مجریان ذی صلاح در ساخت و سازها گفت: طبق ماده 4 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، هر کسی که در بخش ساختمان فعالیت حرفه ای انجام می دهد، باید صلاحیت آن را داشته باشد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۰۸:۵۴    
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی گفت: 6 میلیون نخبه و سرمایه گذاری که دنیا را می چرخانند متعلق به تمام کشورها هستند. نخبگان با عملکرد خود، دنیا را می چرخانند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۲۰:۰۵    
مشهد- ایرنا- رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی گفت: با امضای تفاهم نامه همکاری بین این بنیاد و سازمان نظام مهندسی ساختمان این استان، دپارتمان نخبگان و ارتباط با صنعت ساختمان در مشهد تشکیل شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۲۰:۱۲    
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ایلام گفت: به دنبال شفافسازی، اصلاح و تغییر رویکردها و آماده ی دادن هزینه در این مسیر هستیم.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۹:۳۹    
ایلام - رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان ایلام گفت: نظارت بر کار مهندسان ناظر ساختمان در ایلام بیشتر می شود.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۰۰:۵۱    
رئیس دفتر نمایندگی نظام مهندسی ساختمان نوشهر با بیان این که دریا در این شهر، برای مردم جذابیت ندارد، گفت: دلیل این امر، دسترسی کم مردم به سواحل است چرا که بخش اعظم نوار ساحلی حوزه شهری نوشهر در اختیار ارگان های دولتی قرار دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۱۲:۰۱    
رئیس نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی گفت: اجرای دقیق قانون و کنترل ساختمان جزو اولویت های نظام مهندسی ساختمان استان است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۱۰:۱۹    
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با بیان این که افزایش بدون برنامه وام مسکن باعث افزایش تورم می شود، گفت: ساماندهی بازار مسکن نیازمند تشکیل یک تیم اقتصادی با مدیریت وزارت راه و مشارکت وزارتخانه های تعاون، اقتصاد، بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار است.
صما   ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ - ۱۰:۳۸    
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه وظایف و اهداف شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی در قانون تعریف شده است، گفت: شورای مرکزی باید بتواند در بین سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها هماهنگی برقرار کند.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ - ۰۹:۱۴    
مدیر کل راه و شهرسازی در نشست خبری مشترک این اداره کل و سازمان نظام مهندسی ساختمان با اهالی رسانه گفت: با تغییر چارت سازمانی، بخش ساخت و نگهداری راه های روستایی استان به اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای واگذار و سیاست های اداره کل راه و شهرسازی در دو سال آینده با تمرکز بیشتر بر روی بخش مسکن خواهد ...
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ - ۰۹:۱۴    
روش های تامین مالی مسکن و ساماندهی به حساب های ناظر نزد سازمان های نظام مهندسی ساختمان با حضور معاون مسکن و ساختمان، مدیرعامل بانک مسکن و اعضای هیات مدیره آن بانک در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی بررسی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۲۲:۲۸    
قزوین-رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین گفت: 420 مهندس در قزوین صلاحیت حرفه ای دارند و در 30 درصد ساخت و سازهای استان نظارت عالیه می شود که سال آینده این وضعیت بهتر خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۶:۳۷    
قزوین - ایرنا - رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین گفت: رعایت مسایل ایمنی، بهداشت و زیست محیطی (اچ.اس.ای) در ساختمان ها ضروری بوده و از الزامات و شاخص های اصلی یک بنا محسوب می شود.
جماران   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۵:۰۳    
به گزارش ایرنا، حامد عبدالرزاقی روز چهارشنبه در نشست خبری مسئولان اداره کل راه و شهرسازی و نظام مهندسی ساختمان استان، تاکید کرد: جشنواره سوم با هدف معرفی الگوهای مناسب استانی در حوزه معماری، کیفیت ساخت و بهره گیری از فناوری های نوین در ساخت و ساز اجرا می شود. ...
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۲:۵۴    
معاون امور مسکن و ساختمان در ابلاغیه ای به مدیران کل راه و شهرسازی و روسای سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها، شرایط جدید واگذاری پروژه های طراحی و مهندسی به بخش خصوصی را ابلاغ کرد.
صما   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۱:۵۳    
عضو هیئت رییسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با تاکید بر اینکه رعایت حقوق بهره برداران ساختمان ها، مهمترین اولویت شورای مرکزی است، افزود: اگر از این زاویه بخواهیم نگاه کنیم، هدف و وظیفه ما در شورای مرکزی، رعایت حقوق بهره برداران و تحویل یک محصول استاندارد به بهره برداران است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۰:۴۱    
رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: با امضای تفاهمنامه با نظام مهندسی ساختمان استان همدان ضوابط و نحوه طراحی و اجرای سامانه های اطفاء حریق ساختمان ها تدوین شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۰:۵۱    
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با بیان اینکه جامعه مهندسی به جزیره های جدا از هم تبدیل شده اند، گفت: ادامه این رویه هیچ گاه به نفع حوزه مهندسی کشور نخواهد بود.
بویر نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۰۰:۴۰    
جشن روز مهندس توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد. به گزارش بویرنیوز، در ابتدای این مراسم، احمدرضا خورشیدی ضمن تبریک سالروز گرامیداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس اظهار داشت: مهم ترین خصیصه مهندسان، توسعه، تعهد و انجام درست کارهای درست در راستای توسعه است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۲۳:۰۵    
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: دولت برنامه ای برای اشتغال مهندسان و صدور خدمات فنی و مهندسی به کشورهای دیگر ندارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۸:۲۹    
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان گفت: تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده، همه مدارس استان از سوی کارشناسان بازدید و ضریب ایمنی آنها تعیین می شود.
صما   ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۰۹:۵۳    
عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، اجرایی شدن مباحث مقررات ملی ساختمان را زمینه ساز ایجاد اشتغال برای مهندسان دانست و گفت: با این حال به دلیل اشباع شدن بازار کار برای مهندسان، باید به دنبال زمینه های شغلی دیگری از جمله صادرات خدمات فنی و مهندسی برای مهندسان باشیم.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۰۰:۰۴    
حامد خانجانی کارشناس ارشد مدیریت ساخت سرانجام هفته گذشته و پس از کش و قوس فراوان میان وزارت راه و شهرسازی و سازمان های نظام مهندسی ساختمان و تنها سه هفته مانده به پایان سال ...
نصر نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۴:۴۶    
نصر: اداره کل پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی با همکاری مجمع مهندسان جوان استان، دانشگاه تبریز، دانشگاه هنر اسلامی تبریز، دانشگاه صنعتی سهند، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، کنفرانس ملی پدافند کالبدی عمران، معماری و شهرسازی را برگزار کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۲:۵۵    
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه گفت: بعد از گذشت حدود یک سال تقریبا 95 درصد ساختمان هایی که مالکان آن ها مراجعه داشته اند، کار تهیه نقشه آن ها انجام شده است.
صما   ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۱:۵۳    
عضو هیئت رییسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور خبر از آغاز به کار هیات رئیسه جدید شورای مرکزی داد و گفت: انتخابات هیئت رییسه شورای مرکزی چهارشنبه هفته گذشته با حضور حسینی، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی و تمامی اعضای اصلی و علی البدل این شورا برگزار شد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۱:۴۵    
مدیر کل راه و شهرسازی گلستان بیان داشت : رضایتمندی خدمات گیرندگان باید هدف ارکان و واحد های زیر مجموعه سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان باشد .
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۲:۵۹    
خرم آباد- رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان از افزایش تعرفه خدمات مهندسی 4 رشته خبر داد و گفت: کمیته ها، کمیسیون ها و کارگروه های جدیدی در سازمان تشکیل شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۲:۵۱    
خرم آباد- موضوع کسر درصدی از حق الزحمه ناظران و طراحان و اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان به منظور ارائه خدمات فنی از سوی این سازمان در مجمع عمومی فوق العاده آن تصویب شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۰:۳۲    
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان گفت: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان باید در مورد بحث های علمی و فنی ساختمان مرجعیت پیدا کند.
شعار سال   ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۰:۳۰    
رئیس اسبق سازمان نظام مهندسی ساختمان با اشاره به وعده وزیر راه و شهرسازی در ساخت مسکن در سال 98 گفت: باید دولت هر چه زودتر مسکن را از رکود خارج کند.
فارسی مچ   ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ - ۱۷:۳۵    
به گزارش فارسی مچ ، در راستای مشارکت کلیه اعضاء و افرادی که توانایی طراحی کارت عضویت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران را دارند مسابقه طراحی کارت عضویت با شرایط ذیل برگزار می گردد: به گزارش خبرنگار فارسی مچ، موضوع این مسابقه : ...
صما   ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ - ۱۱:۳۸    
مازیار حسینی معاون وزیر راه و شهرسازی در جلسه 237 شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: نظام بودجه ریزی سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها باید ساماندهی و شفاف سازی شود.
صما   ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ - ۰۹:۰۸    
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس با تاکید بر لزوم آشناسازی مهندسان با تکنولوژی ها و فناوری های نوین ساخت گفت: این مهم باید در امر آموزش مهندسان به طور جدی مورد توجه قرار گیرد.
صما   ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۰:۵۳    
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی با تاکید بر ضروت اجرای مبحث 22 مقررات ملی ساختمان گفت: اجرای مبحث 22 می تواند حفاظت از سرمایه های ملی کشور و همچنین حفظ جان مردم را به دنبال داشته باشد.
صما   ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۰:۲۳    
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان با اعلام اینکه در دوره هشتم بحث آموزش مهندسان در این سازمان به شدت فعال شده است، گفت: این در حالی است که در دوره قبلی به دلیل وضعیت بلاتکلیف سازمان، سیستم از هر نظر معلق بود.
صما   ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۱۶:۳۳    
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان با اشاره به اینکه ما وظیفه و رسالت خود را در سازمان نظام مهندسی بازتعریف کرده ایم، گفت: در این راستا دو وظیفه مهم را در سازمان نظام مهندسی برای ارتقای جایگاه مهندسان مدنظر قرار داده ایم.
صما   ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۱۶:۰۳    
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران با اشاره به برنامه های این سازمان برای اعتلای جایگاه مهندسان گفت: در سه بخش می توان به ارتقای شخصیت و جایگاه مهندسان پرداخت.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۱۵:۰۹    
همزمان با برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت روز مهندس ، فاز نخست مجموعه فرهنگی ورزشی خانه مهندس سازمان نظام مهندسی ساختمان قم مورد بهره برداری قرار گرفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۲۱:۰۴    
همزمان با برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت روز مهندس، فاز نخست مجموعه فرهنگی ورزشی خانه مهندس سازمان نظام مهندسی ساختمان قم مورد بهره برداری قرار گرفت.
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۲۰:۰۸    
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران اعلام کرد: تعرفه خدمات مهندسی در سال 97 به میزان 25 درصد نسبت به تعرفه سال 1396 افزایش یافته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۳:۴۹    
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران از ابلاغ افزایش 25 درصدی تعرفه خدمات مهندسی در سطح استان تهران خبر داد.
صما   ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۰:۳۳    
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان همدان با اشاره به وجود دو ایراد در بخش آموزش مهندسان گفت: عدم ارائه آموزش های کاربردی و عملی به مهندسان در دوره تحصیل و همچنین رهاکردن مهندسان در دوره سه ساله قبل از شرکت در آزمون ورود به حرفه، از جمله این ایرادات است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۸:۳۷    
مشهد- ایرنا- رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی گفت: به دلیل عدم رعایت ضوابط شهرسازی، حقوق شهروندی در ساختمان سازی بویژه بلندمرتبه سازی ها در مشهد نادیده گرفته شده است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۸:۲۹    
قزوین - ایرنا - دفتر استانداردسازی سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین عصر یکشنبه در مراسمی با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و مدیرکل استاندارد افتتاح و راه اندازی شد.
صما   ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۶:۱۹    
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اعلام اینکه طی یک ماه اخیر، بخش بازرسی کنترل کیفیت ساخت و ساز به صورت برون سپار در این سازمان فعال شده است، گفت: در این راستا برای تمام ساختمان هایی که باید برای آنها شناسنامه فنی و ملکی صادر شود، به طور جدی بازرسی های لازم انجام می شود.
صما   ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۴:۳۴    
احمد حسین زادگان استاندار مازندران عصر شنبه یازدهم اسفند با حضور سر زده در جلسه هیأت مدیره سازمان با تبریک روز مهندسی، اظهار کرد: به اهمیت کار مهندسان واقف هستیم و قائل به توسعه خدمات در نظام مهندسی ساختمان مازندران هستیم.
ایلنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۱۴:۲۵    
روز چهارشنبه 8 اسفند ماه تفاهم نامه همکاری میان پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با هدف استفاده از امکانات تحقیقاتی طرفین به امضاء رسید.
جماران   ۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۱۲:۵۴    
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل گفت: مهندسان جوان با تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب و در دهه پنجم، با تکیه بر توان و تخصص خود سعی در عمران و آبادانی و پیشرفت استان اردبیل خواهند داشت. ...
صما   ۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۱۲:۱۸    
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم با تاکید بر ضرورت حضور مجریان ذی صلاح در بخش ساخت و ساز گفت: شاید بتوان گفت عمده ترین مسئله امروز مهندسی ما در کشور مربوط به نبود مجریان ذی صلاح در بخش ساخت و ساز است.