پنجشنبه ۱۵ خردادساعت ۲۳:۱۱Jun 2020 4

جدیدترین‌های «نظام مهندسی ساختمان»

 
نصیر نیوز   ۳ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران، مسعود صادقی در نشست بررسی تفاهم نامه سه جانبه بین وزارتخانه های نیرو و مسکن و سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران اظهار داشت ...
رئیس نظام مهندسی ساختمان استان تهران : رای دیوان عدالت اداری درباره مهندس مجری در بحث شناسنامه فنی و ملکی ساختمان بد تفسیر شده است.
روزنامه عطر یاس   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۲:۱۹    
گروه خبر: عضو نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی گفت: کنیم در حال حاضر عرصه اجرایی فعالیت های تخصصی از جمله ساختمان سازی از دست مهندسان خارج شده و در عمل، اجرای فرآیندهای تخصصی به دست افراد غیرمتخصص در حال انجام است ...
عصر زاگرس   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۲:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
اعضاء هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کهگیلویه و بویراحمد با مدیرکل دادگستری استان دیدار و گفت و گو کردند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۱۲:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی با بیان اینکه حکم مقابله با افرادی که اقدام به ساخت و ساز غیر مجاز می کنند قاطع و بازدارنده نیست، گفت: هم اکنون در شهر اراک دستور تخریب های زیادی برای مکان هایی که در آن ساخت و ساز غیر مجاز صورت گرفته وجود دارد، اما هیچکدام از این حکم ها انجام نشده است.
کبنا نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۱۷:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
عضای سازمان نظام مهندسی استان کهگیلویه و بویراحمد با حسن نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان دیدار کردند. در این نشست مشکلات و مسائل مربوط به نظام مهندسی مورد بررسی قرار گرفت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ - ۱۴:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد تعاملات سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد با شرکت گاز استان با هدف همکاری در ارائه خدمات در قالب سامانه های غیرحضوری طی نشستی مشترک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۱۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل _ ایرنا _ رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل گفت: نظام اولویت بندی ارجاع کار نظارت ساختمان در این استان از اول خرداد ماه سال جاری اجرایی می شود.
راه ملت   ۱۳۹۹/۰۲/۳۰ - ۱۱:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
آیین امضای تفاهم نامه بیمه مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با سازمان تامین اجتماعی انجام شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۳۰ - ۰۸:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان گفت: با توجه به ابلاغیه اداره کل راه و شهرسازی و طبق مصوبه هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان هرگونه ساخت و ساز در بافت های فرسوده این استان باید با استفاده از مجریان صلاحیت دار انجام شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۲۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر، این نهاد 18 هزار عضور دارد که تنها نیمی از آنان پروانه اشتغال دریافت کرده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۶:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان غربی گفت: با توجه به شعار سال، هزینه خدمات مهندسی در شهرک های صنعتی آذربایجان غربی برای تحقق جهش تولید 60 درصد کاهش یافت.
سلام نو / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۲۱:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو به نقل از خبرآنلاین، بهرنگ دیلمقانی در نشست خبری با رسانه ها با اشاره به عضویت بیش از 18هزار مهندس در رشته های 7 گانه در نظام مهندسی استان، گفت: سال گذشته، افزایش تعرفه خدمات مهندسی با 8 ماه تاخیر ابلاغ شد و در انتظار تصمیم افزایش تعرفه سال 99 هستیم. ...
صما   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۵:۵۶    
مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران در نامه ای خطاب به سعیدیان، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، با موضوع ارجاع کار نظارت برای اشخاص حقوقی عضو آن سازمان از شرایط ارجاع کار نظارت اختیاری برای اشخاص حقوقی عضو آن سازمان در سال 99 خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۵:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: کوتاهی برخی افراد در اجرای دقیق قوانین نظام مهندسی سبب شده تا عمر مفید ساختمان کاهش یابد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۳:۳۱    
ایسنا/آذربایجان غربی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان غربی گفت: بیش از 80 درصد ساختمانها در استان براساس نقشه صادرشده توسط نظام مهندسی ساخته نمی شود.
صما   ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۱۵:۴۵    
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان با اشاره به اینکه در راستای اجرای مبحث 22 مقررات ملی ساختمان، بیشتر از مباحث تخصصی مهندسی، حقوق عامه مطرح است، گفت: برای اجرای مبحث 22 باید پیوست های حقوقی دیده شود.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۱۲:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
رییس اداره مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: بیش از 12 درصد دانش آموزان این استان در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند که این رقم از میانگین کشوری بالاتر است. ...
صما   ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۱۰:۱۵    
نظام مهندسی ساختمان طبق ماده یک قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مجموعه قانون، مقررات، آیین نامه ها، استانداردها و تشکل های مهندسی، حرفه ای و صنفی است که در جهت رسیدن به اهداف منظور در قانون مذکور تدوین و به اجرا گذاشته می شود و سازمان نظام مهندسی ساختمان طبق ماده 3 برای انتظام امور مهندسان تشکیل ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۱۵:۴۸    
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین گفت: متاسفانه آیین نامه های مقاومت در برابر زلزله در حوزه ساخت وساز به روز نیستند و همین مشکل ساختمان های ما را در برابر زلزله آسیب پذیر کرده است.
شمال نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۲۶ - ۲۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
27 اردیبهشت روز ارتباطات و روابط عمومی فرصتی است تا این روز را به خانواده فرهیخته و سختکوش ارتباطات، روابط عمومی و رسانه، صمیمانه تبریک و تهنیت عرض نموده و توفیقات روزافزون شان را ایزد متعال آرزومندم.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۲/۲۴ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیته نظام مهندسی ساختمان کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه شهرداری باید برای کاهش خسارات ناشی از وقوع زلزله در تهران به طرح های توسعه شهری مقید باشد، از مدیران شهری خواست تا طرحی را جهت ارائه در جلسه سران قوا و تبدیل آن به دستورالعمل یا قانون تدوین کنند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۲/۲۳ - ۱۵:۲۱    
ایمنا نوشت: رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد گفت: فرآیندهای توسعه خدمات غیرحضوری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد رونمایی شد.
تحلیل بازار / جهانی پرس   ۱۳۹۹/۰۲/۲۳ - ۱۲:۱۸   + ۱۸ سایت دیگر  
مانی فر، سرپرست دفتر توسعه مهندسی وزارت راه و شهرسازی در خصوص ثبت سازمان های نظام مهندسی ساختمان به عنوان موسسه یا شرکت، گفت: وظایف سازمان های نظام مهندسی در قانون به صراحت آمده و هر اقدامی خارج از موارد مصرح در قانون توسط رییس یا اعضای هیات مدیره انجام شود، غیرقانونی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۳ - ۱۰:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/یزد معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، اصلاح فرآیندها و تسریع روندها درروند صدور پروانه را اقدامی ضروری جهت استقبال مردم از ساخت و سازهای قانونی و جلب اعتماد آنان برای دریافت خدمات مهندسی دانست.
اردبیل - در سال جهش تولید ارتقای کیفیت تولید مصالح ساختمانی اصلی ترین دغدغه تولیدکننندگان، انبوه سازان و مهندسانی است که بیش از کمیت به کیفیت بها می دهند.
شهرخوان   ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ - ۰۵:۳۵    
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل گفت: زمین ساختمان جدید دفتر نمایندگی شهرستان مشگین شهر خریداری شد تا ساختمانی در خور و شان مهندسان در این شهر احداث گردد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۲/۱۹ - ۱۷:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
کمیل صرامی در گفتگو با پارسینه گفت: در پی زلزله بامداد روز جمعه تهران، مقرر شده است ستاد مدیریت بحران نظام مهندسی ساختمان کشور و تهران تشکیل جلسه دهند و موضوع را از جوانب مختلف مورد بررسی کارشناسی قرار دهند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۹ - ۱۶:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل گفت: در سال جهش تولید تولیدکنندگان مصالح ساختمانی باید به کیفیت تولید بها داده و صادرات را محور کار خود قرار دهند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۸ - ۱۴:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مستندات و نقشه های پیشنهادی مشاور برج های دوقلوی فرهنگیان قزوین برای اصلاح، ابلاغ شده و باید تا 2 هفته آینده به اداره کل راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی ساختمان و شهرداری قزوین ارایه و در غیر این صورت عملیات اجرایی آن متوقف خواهد شد.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۱۷ - ۱۵:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
ماجرای مربوط به شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با انتخاب رییس جدید، اندکی فروکش کرده، اما ظاهراً برداشت غلط و تفسیر در بین اعضای شورای مرکزی ایجاد کرده است.
مانی فر، سرپرست دفتر توسعه مهندسی وزارت راه و شهرسازی بر پایش مستمر سازمان های نظام مهندسی ساختمان توسط وزارت راه و شهرسازی طبق قانون نظام مهندسی ساختمان تاکیدکرد و گفت: حضور مجریان ذیصلاح در ساخت و سازها الزامی بوده و صدور شناسنامه فنی- ملکی برای ساختمان هایی که فاقد مجری ذی صلاح هستند، معتبر نیست.
شمال نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۱۱ - ۲۲:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران در پیامی به مناسبت فرا رسیدن 12 اردیبهشت، ضمن گرامیداشت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری، روز معلم را تبریک گفت
صما   ۱۳۹۹/۰۲/۱۱ - ۱۶:۵۵    
دبیرانجمن تولید کنندگان و فن آوران صنعتی ساختمان ازانعقاد تفاهم نامه همکاری تحقیقاتی و آموزشی بین انجمن تولید کننندگان وفن آوران صنعتی ساختمان وسازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران خبرداد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ - ۱۹:۰۸    
به همت نظام مهندسی ساختمان شهرستان ورامین در مراسم ویژه ای 10هزار ماسک به بیمارستان 15 خرداد این شهرستان اهداء شد.
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۲/۱۳ - ۱۶:۱۹   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، شیوع و گسترش ویروس کرونا در سراسر جهان ارزش وجودی فرشتگان نجات را بیش از گذشته عیان کرده است و امروز تمام اقشار مردم قدردان ایثار و تلاش مدافعان سلامت هستند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۰۸ - ۱۸:۵۴    
ایسنا/اردبیل رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل گفت: با تلاش همکاران فنی و متخصص در حوزه نظام مهندسی جامع ترین کاربری را برای پادگان ارتش تهیه و ارائه خواهیم کرد.
شبکه مجازی میبدما   ۱۳۹۹/۰۲/۰۸ - ۱۴:۲۹    
رئیس نظام مهندسی ساختمان میبد گفت: در شهرستان میبد اجرای ساختمان توسط افراد فاقد صلاحیت نارضایتی های وخسارتهای زیادی به همراه داشته که از اینرو اصناف مرتبط با صنعت ساختمان لازم است شناسایی شده و لیست افراد دارای مجوز تهیه و در اختیار مالکین قرار گیرد.
مانی فر، سرپرست دفتر توسعه مهندسی ساختمان با تاکید بر اینکه وظیفه بازرسی یک امر کاملا تخصصی و حرفه ای است گفت: با تاکید وزارت راه وشهرسازی و ابلاغ رییس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی استفاده از خدمات موسسات حسابرسی برای تمام سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها الزامی است.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ - ۱۵:۰۴    
در جلسه مشترک مسئول نظام مهندسی ساختمان و مسئول بسیج مهندسین صنعتی استان ایلام مقرر گردید از توان گروه تخصصی برق و مکانیک و مهندسین پروانه دار در اجرای طرح های صنعت یار و جهاد روشنایی و ممیزی انرژی واحدهای تولیدی استفاده شود.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ - ۱۳:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره نظام مهندسی و کنترل مقررات ملی ساختمان اداره کل راه و شهرسازی از عدم نیاز به تمدید پروانه های اشتغال به کار مهندسی، کاردانی و معمار تجربی تا پایان خردادماه سال جاری خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ - ۰۰:۲۱    
دنیای اقتصاد- قزوین : مدیر کل راه و شهرسازی در دیدار اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گفت: با توجه به وضعیت موجود، تحریم ها، شیوع کرونا و عدم امکان استفاده از ظرفیت گردشگری، مسکن می تواند پیشران توسعه اقتصادی کشور باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ - ۱۷:۵۵    
شهرداری شاهین شهر و نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان ، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
تبریزمن   ۱۳۹۹/۰۲/۰۴ - ۱۷:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
در اقدامی ناباورانه با حکم شهین باهر، یک مهندس عمران و نقشه به عنوان سرپرست سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تبریز منصوب شد.
کازرون نما   ۱۳۹۹/۰۲/۰۳ - ۱۳:۱۳    
در ششم آبان ماه سال گذشته، نشستی در ارتباط با معماری سنتی کازرون از سوی نظام مهندسی ساختمان و با همکاری بنیاد توسعه کازرون پژوهی در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان کازرون برگزار شد . ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۲/۰۳ - ۱۲:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
با دستور معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، روند تشکیل پرونده و صدور گواهی اشتغال به حرفه برای پذیرفته شدگان آزمون نظام مهندسی ساختمان از سوی این سازمان آغاز شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۰۳ - ۱۰:۳۶    
مزدا نوبری دبیر سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی