چهارشنبه ۰۹ بهمنساعت ۲۱:۰۲Jan 2020 29

جدیدترین‌های «آب های سطحی»

خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ - ۰۹:۲۳    
رئیس راه و شهرسازی فسا، از رفع مشکل دفع آب های سطحی زیرگذر تقاطع بانیان تا پایان ماه جاری خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ - ۱۲:۴۸    
گروه استان ها-منازل تعاونی شهرداری بندر امام خمینی که فاقد امکانات آب شرب بهداشتی،آسفالت و سیستم دفع فاضلاب و آب های سطحی است به علت زیرساخت فاضلاب و آب های سطحی رطوبت بالای زمین، در حال تخریب تدریجی است.
پایگاه اطلاع رسانی سیما   ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ - ۱۱:۵۳    
برنامه طبیعت 360 درجه پنجشنبه 10 بهمن ساعت 18:00 با موضوع کنترل آب های سطحی و اثرات مخرب سیل روانه آنتن می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ - ۱۳:۰۱    
شرکت آب و فاضلاب از افزایش بهره مندی ساکنان جنوب تهران از آب های سطحی با افتتاح تصفیه خانه هفتم خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۱۳:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- تامین 57 درصد نیاز آبی کشور به منابع زیرزمینی وابسته بوده که سهم آب شرب از این منابع بیشتر است به طوری که 65 درصد مصارف شرب از این منابع و بقیه از آب های سطحی تامین می شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۱۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان سلسله چالش ها و مشکلات ناشی از کمبود آب و استفاده نادرست از منابع آب در کشور ایران بوده و ایران هم اکنون در حال تجربه مشکلات جدی آب است. خشک سالی های مکرر توأم با برداشت بیش ازحد آب های سطحی و زیرزمینی از طریق شبکه بزرگی از زیرساخت های هیدرولیکی و چاه های عمیق ...
صراط نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۵:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
دریاچه بایکال دریاچه ای در جنوب سیبری است که در روسیه قرار دارد، این دریاچه هفتمین دریاچه بزرگ جهان است و در فهرست میراث جهانی قرار دارد. دریاچه بایکال عمیق ترین دریاچه آب شیرین و بزرگترین منبع ذخیره آب های سطحی بر روی کره زمین است، عرض این دریاچه حداکثر 79٫5 و حداقل 25 کیلومتر است ...
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر منطقه سه شهرداری ارومیه گفت: محل های مستعد خطر در هنگام بارندگی ها در سطح منطقه شناسایی شده و اقدامات لازم جهت ساماندهی انجام شده است.
میزان   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۴:۰۵    
خبرگزاری میزان- ریاضی از رفع آبگرفتگی محلات تحت پوشش نیرو های عملیات تهران خبر داد و گفت: شبکه انتقال آب های سطحی این منطقه با مشکلات فنی روبرو است و همین امر شرایط فوق العاده دشواری را ایجاد کرده و نیرو های عملیات با سختی، عملیات رفع آبگرفتگی و انتقال آب ها را انجام می دهند. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۱:۲۶    
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که باید در بودجه منابع مناسبی برای آبخیزداری و آبخوان داری و سدبندهای کوچک و بزرگ دیده شود تا دیگر با بحران های ناشی از سیل روبرو نشویم.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۰:۵۳    
قشم- ایرنا- با مطالعات انجام شده،2 کانال برای جمع آوری آب های سطحی و جلوگیری از سیلاب در شهر قشم ضروری تشخیص داده شد که به زودی مناقصه آن برای اجرای سریعتر طرح ها برگزار می شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۵:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون خدمات شهری شهرداری اهواز از مسدود شدن احتمالا عمدی خط اصلی جمع آوری فاضلاب و آب های سطحی خیابان نخلستان در بارندگی آذرماه و احتمال خرابکاری در این مورد خبر داد.
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۰:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
شهردار ماهشهر از شتاب گرفتن روند اجرای طرح احداث کانال دفع آبهای سطحی و فاضلاب در این شهر بندری خبر داد و گفت: در نخستین گام طرح فاضلاب زیرزمینی بلوار جانبازان با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال اجرا و به بهره برداری رسید.
تبریز بیدار   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۱:۱۶    
جمع آوری آب های سطحی حین بارندگی، وضعیت به قدری نامطلوب شده که کم کم در حال تبدیل شدن به یک مسأله پیچیده است! اگر مسئولین یک شهر، کاری کنند که مردم به شهرشان محبت داشته باشند، خود به خود در توسعه و آبادانی آن خواهند کوشید.
دانا   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
بارندگی های استان کردستان با سطح زیر کشت محصولات زراعی هیچ نوع تناسبی ندارند و از طرفی هم سرمایه گذاری نکردن در مهار آب های سطحی و تبدیل اراضی آبی آیش استان به اراضی آبی از جمله اقداماتی است که می توان به چالش های کشاورزی استان کردستان اشاره کرد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۰۰:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان مدیر فرودگاه خرم آباد می گوید: مشاور جامع برای طرح آب های سطحی و رواناب های بالادست انتخاب شده و در حال مطالعه کار است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۰۹:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
کاهش بارندگی، تهدید خشکسالی بیش از هر زمان دیگری بر بخش کشاورزی مازندران سایه افکنده، و فقط 10درصد آب های سطحی استان مهار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۰۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
تجربه یک دهه کم بارشی، خشکسالی و خسارت جبران ناپذیر آن به سفره های زیر زمینی و آب های سطحی موضوع مهمی است که در این سال ها برخی دستگاه های اجرایی را به تکاپو وادار کرده است.
خلیج فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۹:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
بعد از آلودگی هوا، خاک و دریا، نوبت به آب سفره های زیرزمینی عسلویه رسید. اگرچه آلودگی آب های زیرزمینی عسلویه با توجه به شرایط منطقه اتفاق جدیدی نیست اما اینبارعلت و نحوه آلودگی کمی متفاوت است ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۶:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
ساری - عضو شورای شهر ساری گفت: اجرای پروژه کانال و کانیو مقابل استانداری برای هدایت آب های سطحی نیمه کاره باقی مانده است.
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۰۷:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
بالادست حوضه آبریز زاینده رود 140 گودال دفن پسماند روستایی وجود دارد که فاقد مجوز زیست محیطی است و زباله های خانگی به روش غیر اصولی دفن می شود؛ کارشناسان هشدار می دهند تخلیه پسماند در کف آبراهه ها و نفوذ شیرابه ها آینده بسیار بدی را برای منابع آب های سطحی و زیر زمینی استان اصفهان رقم می زند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۱۵:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان امام جمعه اهواز با بیان اینکه در اهواز 20 نقطه بحرانی مشخص شده است و نیاز است که در 100 نقطه پمپ نصب شود تا آب های سطحی ناشی از بارندگی های پیش رو جمع آوری شود، گفت: برخی تلاش می کنند مردم را ناامید کنند اما مردم امیدوار باشند که مشکل فاضلاب و پس از آن نیز مشکل آب آشامیدنی حل خواهد شد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۷:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
شهرداری تبریز از ابتدای سال جاری با احداث یا اصلاح 69 کانال و 67 عدد لایروبی کانال اقدام مؤثری در هدایت آب سطحی به کانال های شهری انجام داده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۱:۲۵    
آمارهای ارائه شده مربوط به حوزه منابع آبی در برخی جلسات مسؤولان نشان می دهد که با استمرار کاهش بارندگی، تهدید خشکسالی بیش از هر زمان دیگری بر استان به ویژه در بخش کشاورزی سایه افکنده و مسؤولان را به تشکیل ستاد مقابله با بحران آب واداشته است و این در حالی است که تنها 10 درصد آب های سطحی در استان ...
میزان   ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- جعفر زاده گفت: با تلاش های صورت گرفته و فروکش کردن آب های سطحی پیش بینی می شود تا پایان امشب مناطق سیل زده در استان سیستان و بلوچستان به شبکه توزیع برق دسترسی پیدا کند. تاریخ انتشار: 15:26 - 25 دی 1398 - کد خبر: 587213
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۴:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/البرز رئیس جهاد دانشگاهی البرز گفت: فرونشست های متعدد زمین در مناطق مختلف استان تنها بخشی از تبعات ناشی از مصرف بی رویه منابع آب های سطحی است.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۶:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
نظارات با بیان اینکه پروژه احداث کانال دفع آب های سطحی بلوار جانبازان به اتمام رسیده و احداث 260 متر کانال در فاز 5 آغاز شده گفت: همچنین قبل از پایان سال سه هزار و 700 متر کانال بتنی و خط لوله دیگر در بندرماهشهر احداث می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۴:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیر پروژه آب های سطحی شهرداری مشهد از کف سازی و بدنه سازی 125 کیلومتر از 151 کیلومتر مسیل های مشهد خبر داد.
دانا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۱:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
مسئولان درباره ساماندهی آب های سطحی دیدگاه هایی دارند که بعضا با هم در تعارض است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۶:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان ، محمدحسین پاپلی یزدی جغرافیدان و موسس فصلنامه علمی پژوهشی تحقیقات جغرافیایی، محمدحسین پاپلی یزدی، با بیان این که مدیریت آب های سطحی در گذشته به شکل خطی و پیوسته و دارای نظم و نظام دقیقی بوده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - جانشین معاون خدمات شهری شهردار کرمان از جمع آوری دو میلیون و 952 هزار لیتر آب های سطحی حاصل از بارندگی های اخیر از سطح پنج منطقه شهری خبر داد.
به گزارش اقتصادآنلاین ، صفا صبوری دیلمی ضمن اعلام پیشرفت 25 درصدی عملیات اجرایی پروژه احداث تونل جمع آوری و هدایت آبهای سطحی محدوده بزرگراه فتح با استفاده از ماشین حفار (TBM) ...
خوانا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۰۸:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس دانشکده مهندسی علوم آب دانشگاه شهید چمران، در خصوص تاثیر جنس لوله های فاضلاب در دفع آب های سطحی معابر اهواز توضیحاتی را ارائه کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۰۸:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - به گفته رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری سیرجان احداث 120سازه آبخیزداری با اعتبار 20میلیاردریال طی سالجاری نقش مهمی در کنترل مهار آب های سطحی و جلوگیری از بروز سیلاب های مخرب در این منطقه داشت.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۰۸:۱۶    
ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی با اشاره به تلاش همه شرکت های تامین کننده آب در راستای پایدارکردن آب مورد استفاده مردم گفت: 51 درصد آب شرب مورد استفاده در استان با استفاده از آب های سطحی تامین می شود که این امر عامل اصلی در تامین آب پایدار شهروندان است.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ - ۱۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس گفت: لایروبی خورها و کانال ها پیش از بارندگی کمک قابل توجهی به دفع آب های جاری در معابر حین بارندگی شب گذشته تاکنون کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ - ۱۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
خورها در شهرهای بندری کارکردهای متعددی از جمله تخلیه آب های سطحی دارند اما در شهر بندرعباس گویا این رویه به صورت عکس درآمده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ - ۱۷:۰۴    
بر اثر بارش های شدید باران و عدم مدیریت صحیح آب های سطحی پارک آزادگان بندرعباس غرق در آب شد.
جماران   ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ۱۴:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
ذبیح الله میر روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بارندگی در شهر زاهدان جدا از شادمانی مردم از نزول رحمت الهی سبب بسته شدن پل زیرگذر به عنوان تنها مسیر ارتباطی مردم شهرک گاوداران به شهر می شد. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ - ۰۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
بارش های اخیر و با عدم دفع آب های سطحی و پس زدگی فاضلاب به خانه های مردم، شهرستان کارون و به ویژه شهر کوت عبدالله، اسیر چنان معظلی شد که سلامت شهروندان را هم هدف قرار داد.
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ - ۱۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون فنی و عمرانی شهردار ارومیه گفت: سه کانال ساماندهی آب های سطحی در سطح شهر در حال احداث است.
جماران   ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ - ۱۰:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
محمدرضا امیدی روز سه شنبه به خبرنگاران گفت: عملیات بازسازی و ایمن سازی این مسیل از محله میرآباد غربی تا بلوار فارابی شهرکرد انجام شده است. وی، طول این مسیر را 7 هزار و 200 متر برشمرد و افزود: افزون بر 4 هزار متر از این مسیل برای ساماندهی و هدایت آب های سطحی نیاز به اصلاح دارد. ...
بیتوته   ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ - ۱۰:۰۱    
سال 94 بود که مردم روستای ایج در شهرستان استهبان با صدای هولناکی از خواب برخواستند، وقتی آنها به محل وقوع صدا در دامنه کوهستان رسیدند با تعجب چاله ای عظیم و طبیعی را پیش روی خود دیدند که عمق آن دیده نمی شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۱۷:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
واتک، شتابدهنده تخصص حوزه آب، با همکاری ستاد توسعه فناوری های آب خشکسالی، فرسایش و محیط زیست قصد دارد با برگزاری یک فراخوان طرح و ایده، فناوری ها و روش های کاهش تبخیر آب های سطحی در کشور را توسعه دهد.
کاهش تبخیر آب های سطحی عنوان رویداد نوآورانه ای است که با هدف توسعه فناوری های مرتبط با حفظ منابع آب های سطحی برگزار می شود.
باریش نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۱۳:۲۱    
تجمع آب های سطحی در معابر و خیابان های شهر ارومیه هنگام بارش برف و باران تردد عابرین و خودروها را با مشکل مواجه می کند.
تهران نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۱۲:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
مسعود مختاری ، شهردار قدس در گفت وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: مجموعه شهرداری در راستای خدمات رسانی مطلوب به شهروندان، ارتقای سرانه های استاندارد و دستیابی به توسعه پایدار شهری طرح های متعدد عمرانی را در زمینه های فرهنگی ...
جماران   ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ - ۱۱:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
محمد نصیری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حجم آب های سطحی این شهرستان و فاضلاب شهر صنعتی البرز، بیدستان و الوند سالانه معادل 20 میلیون متر مکعب است که در فصل تابستان و پاییز مورد استفاده کشاورزان قرار گرفته و در فصل زمستان بدون استفاده رهاسازی می شود. ...
خط نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ - ۱۱:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کرمانشاه گفت: آب کم نداریم، مشکل اصلی آن است که مصرف درست آب را بلد نیستیم. بهرام درویشی با حضور در دفتر ایسنا، با اشاره به وضعیت منابع آبی کرمانشاه، پتانسیل آب های سطح استان را حدود 5 ...
خوزنیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ - ۱۰:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس دانشکده مهندسی علوم آب گفت: مشکل فاضلاب اهواز، نبود سیستم دفع آب های سطحی است که باید طراحی شود تا از آبگرفتگی معابر پس از بارندگی جلوگیری به عمل آید.