چهارشنبه ۲۹ خردادساعت ۰۹:۲۶Jun 2019 19

جدیدترین‌های «زمین های کشاورزی»

ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - معاون آب و خاک وزیر جهادکشاورزی گفت که از حدود سه دهه قبل تا کنون موضوع ماندابی و غرقابی شدن زمین های کشاورزی شمال کشور بویژه در استان های مازندران و گیلان مطرح است، اما تاکنون در ضرورت توجیه اقتصادی عملیات زهکشی و شبکه آبیاری آن توسط مسئولان و مشاوران کم کاری شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۲۱:۴۹    
گرگان - ایرنا - زهکشی 30 هزار هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان های آق قلا و گُمیشان در شمال گلستان امروز سه شنبه با حضور علی مراد اکبری معاون آب و خاک وزیر جهادکشاورزی و جمعی از مسوولان استانی و محلی در آق قلا آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۲۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
عملیات زهکشی در 30هزار هکتار از مزارع استان گلستان آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۲۰:۰۵    
برداشت زیره سبز از سطح هزار و 800هکتار از زمین های کشاورزی سبزوار به روز های پایانی خود نزدیک می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۷:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - فرماندار سرپل ذهاب گفت: از ساعتی پیش آتش سوزی بخشی از مراتع و زمین های کشاورزی این شهرستان را فرا گرفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۵:۳۳    
سد باغکل در شهرستان خوانسار که بیش از 6 میلیون مترمکعب ظرفیت دارد، در پی بارش های اخیر سرریز شده که 2500 هکتار از زمین های کشاورزی را سیراب می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۵:۰۰    
وزارت شهرسازی افغانستان اعلام کرد که مسیر پروژه تاپی به دلیل آسیب نرسیدن به زمین های کشاورزی و باغ های شهروندان محل در برخی از ولسوالی های قندهار و نیمروز تغییر می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۴:۴۰    
مردم جولان به طرح جدید رژیم صهیونیستی برای نصب توربین های بادی در زمین های کشاورزی که شرکت وابسته به این رژیم درصدد اجرای آن است، اعتراض دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۳:۵۶    
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود گفت :پیش بینی می شود امسال 11 هزار تن گندم از زمین های کشاورزی میاندرود برداشت شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۳:۳۰    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل از اجرای 25 فقره حکم قضایی قلع و قمع تغییر کاربری غیر مجاز در زمین های کشاورزی این شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۳:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
ایرنا- یاسوج- امسال بیش از 500 هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان گچساران زیر کشت گوجه فرنگی رفت که از این میزان سطح زیر کشت بیش از 10 هزار تن محصول برداشت شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۲:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
گچساران - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی باشت گفت: تاکنون یکهزار و 900 هکتار از مراتع و زمین های کشاورزی شامل اراضی زراعی و باغستان های این شهرستان در برابر آفت ملخ سم پاشی شده است.
خوزنیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۲:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه چهار کشور گفت :46 هزار تن دانه روغنی کلزا به نرخ تضمینی ، در سال زراعی جاری از کشاورزان خوزستانی خریداری شد. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۱:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: پیش بینی می شود تا نیمه تیرماه بیش از 19 هزار تن پیله تر لوبیای کشاورزی از مزارع برداشت شود که 5 درصد بیشتر از پارسال خواهد بود. ...
خوزنیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۰:۱۳    
مدیر اداره جهاد کشاورزی شوشتر گفت: 27 هزار تن چغندرقند از زمین های کشاورزی این شهرستان برداشت شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۰۹:۱۵    
400 هکتار از زمین های کشاورزی بخش احمدی علیه ملخ صحرایی سمپاشی هوایی شد.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۰۰:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
فصل بهار که زمان شروع کشاورزی در سال جدید است همچنین بیش از هشت هزار هکتار از زمین های کشاورزی میاندورود به کشت برنج اختصاص دارد از همین رو مردم در این فصل نیاز مبرم به کود برای کار کشاورزی دارند ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۹:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
مهاباد - ایرنا - قائم مقام معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی گفت: طرح های امنیت غذایی (ایکاردا) در زمین های کشاورزی 9 استان غرب کشور با استفاده از یافته های علمی روز جهان اجرا می شود.
همشهری   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۳:۰۸    
اشرف شفیعی | تبریز – خبرنگار: حدود یک ماه قبل بود که سد خاکی امند در هریس در اثر سیل شکست. هرچند بنا به گفته مسئولان، لایروبی مسیر موجب شده بود خسارت ها بسیار محدود شود تا این سیل حادثه جانی در پی نداشته و تنها یک خودرو پیکان متعلق به کشاورزان آسیب ببیند، به گفته اهالی روستاهای همجوار این سد ...
همشهری   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۳:۰۸    
فاطمه رجب زاده | خبرنگار: شهر تاریخی تون در حوالی فردوس امروز، قنات باستانی بلده را در خود حفظ کرده است. بلده نه فقط زمین های کشاورزی اطراف فردوس که در مسیری 45 کیلومتری بیش از 2382 هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان را سیراب می کند ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۱:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
دزفول-ایرنا- مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری دز گفت: افزون بر 56 هزار هکتار از زمین های کشاورزی شمال خوزستان به کشت پاییزه و زمستانه اختصاص یافته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
عادت غلطی که برخی از کشاورزان را به آتش زدن مزارع پس از برداشت محصول می کشاند غیر از آن که به زمین های کشاورزی آسیب جدی می زند سبب آلودگی و مشکلات تنفسی برای مردم منطقه و شهرها و روستاهای اطراف می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۰:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر اداره جهاد کشاورزی اهواز گفت: 16 هزار هکتار از مزارع اهواز از سیلاب تخلیه شد.
کرد پرس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۰۹:۲۶    
به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، در آتش سوزی های متوالی که در زمین های کشاورزی گندم در مناطق تحت کنترل کردها در شمال سوریه رخ داده است 9 تن در اثر این آتش سوزی ها کشته و 17 تن دیگر زخمی شده است. ...
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۸:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تهران پرس به نقل از سانا، یگان های ارتش سوریه در حومه حماه به نقض مجدد توافق منطقه کاهش تنش از سوی گروه های تروریستی و ادامه تجاوزات آنها به مواضع ارتش و مناطق امن و آتش زدن زمین های کشاورزی و از بین بردن اموال عمومی و خصوصی پاسخ دادند و مواضع آنها را هدف قرار ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۷:۱۰    
سوزاندن بقایای محصولات کشاورزی یا همان (کاه وکلش ) علاه برمخاطرات زیست محیطی تهدیدی جدی برای زمین های حاصلخیز است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۷:۰۶    
برداشت گندم آبی و دیم از سطح زمین های کشاورزی شهرستان جوین آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۳:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
تاکنون برای مبارزه با ملخ های صحرایی 650 هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان بشاگرد سم پاشی شده است.
همشهری   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۳:۰۸    
فاطمه حافظی|پلدختر - خبرنگار بسیاری از زمین های کشاورزی و باغ های لرستان تحت تاثیر سیل فروردین امسال قرار گرفتند و بیش از هر بخشی، باغ های انجیر و انار آن که در مناطق زیودار پلدختر و سیاب کوهدشت قرار داشتند، آسیب دیدند ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۱:۳۴    
نتایج یک پژوهش در مورد ارزیابی روند بیابان زایی بر شاخص های اقتصادی- اجتماعی حاکی از این است که بیابان زایی از طریق کاهش تعداد دام، کاهش سطح زیرکشت زمین های کشاورزی آبی و درنهایت با کاهش درآمد کل سالانه دامداران بر روی وضعیت اقتصاد دامداران تأثیر ویژه ای دارد. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۱:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا – مدیر زراعت جهاد کشاورزی شوشتر گفت: 27هزار تن چغندرقند از سطح 389هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان برداشت شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی ملایر گفت: پیرو توصیه های قبلی سازمان آتش نشانی ملایر برای مقابله با آتش سوزی مراتع و جنگل ها آتش نشانان ملایر در 7روز گذشته بیش از 32 موردآتش سوزی و عملیات اطفای حریق خار و خاشاک و علف های هرز در حاشیه شهر و در روستاها را خاموش و از گسترش آن به دیگر مناطق ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۰۸:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- رئیس اداره غله و خدمات بازرگانی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: 200 هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان به کشت کلزا اختصاص دارد که تا کنون بیش از 155 تن از این محصول برداشت شده است.
مشرق نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۰۸:۱۹    
ویدئویی از آتش سوزی شب گذشته در زمین های کشاورزی - بلوار صیاد شیرازی گرگان را مشاهده می کنید.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۷:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا- در پی وقوع آتش سوزی در زمین های کشاورزی ورامین، ده ها هکتار از گندم زارهای این شهرستان روز یکشنبه در آتش سوخت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۵:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
معاون جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه جمعیت ملخ های صحرایی در استان کاهش یافته است گفت: تاکنون در 98 هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان بوشهر عملیات سم پاشی و کانون کوبی انجام شده است.
اسپاش   ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۵:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
دانشمندان در حال توسعه یک سامانه ماهواره ای هستند که دمای هر مزرعه را از فضا ثبت خواهد کرد. هدف٬ بررسی دمای زمین های کشاورزی برای رسیدن به تخمین مصرف آب توسط گیاهان و میزان تبخیر آب در مزارع است ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۳:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شادگان گفت: سیلاب اوایل امسال 28 هزار هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان را شوره گیری کرد که در افزایش تولیدات کشاورزی در این منطقه نقش موثری دارد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - به آتش کشیدن کاه و کلش گندم، جو، کلزا و شالی از زمین های کشاورزی در مازندران بویژه در اراضی همجوار با عرصه های منابع طبیعی به مشکل دنباله داری تبدیل شده است که گویی راه حلی برای آن وجود ندارد و امسال با وجود پوشش گیاهی انبوه منابع طبیعی به خاطر بارندگی های بهاری ...
آنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای بازسازی کانال آبرسانی زمین های کشاورزی شهرستان سیروان با راه و شهرسازی در حال همکاری است.
همشهری   ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۳:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: 28 حکم قطعی و لازم الاجرای قلع و قمع بناهای غیرمجاز در 2 منطقه زیارت گرگان در نوبت اجرای حکم قرار دارد. به گزارش ایسنا هادی هاشمیان اظهار کرد ...
دانا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۲:۱۵    
حمله گرازها به باغ ها و مزارع کشاورزی شهرستان نیکشهر علاوه بر تحمیل خسارت بر زمین های کشاورزی و محصولات آن، موجب نگرانی مردم و کشاورزان این منطقه شده است.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۱:۱۶   + ۳۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور اظهار داشت: تاکنون 153 دسته ملخ در 8 استان کشور ریزش داشته اند و در 590 هزار هکتار از زمین های کشاورزی عملیات سم پاشی و کانون کوبی انجام شده است.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۰:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
مجید جعفری مدیر جهاد کشاورزی قائمشهر با اشاره به درپیش بودن هفته جهاد کشاورزی گفت: سه پروژه در این شهرستان افتتاح می شود.وی در خصوص قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین های کشاورزی نیز اظهاراتی داشت.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۴ - ۲۲:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا- استاندار خوزستان گفت: ترمیم سیل بند ها، حل اختلاف بین جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی، شتاب بخشی به تخلیه آب از زمین های کشاورزی همچنین ترمیم راه روستایی در منطقه دشت آزادگان در اولویت قرار دارد .
ربیع   ۱۳۹۸/۰۳/۲۴ - ۱۷:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از فارس از اصفهان، آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته اصفهان اظهار کرد: امام خمینی(ره) در فاصله کمی از پیروزی انقلاب اسلامی در 24 خرداد 1358 فرمان تأسیس جهاد سازندگی را صادر کردند ...
دانا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۴ - ۱۵:۳۳    
امام جمعه اصفهان گفت: رهبر معظم انقلاب هم در دیدار با نخست وزیر ژاپن تأکید کردند که هیچ پیامی برای ترامپ نخواهند فرستاد و او را شایسته انتقال پیام نمی دانند و حتی شینزو آبه نامه ترامپ را هم به رهبر معظم انقلاب نداد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۴ - ۱۵:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
یک هفته گذشته 31 بنای غیر مجاز در زمین های کشاورزی سه شهر مازندران تخریب شد.
صاحب نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۲۴ - ۱۵:۰۹    
امام جمعه اصفهان گفت: رهبر معظم انقلاب هم در دیدار با نخست وزیر ژاپن تأکید کردند که هیچ پیامی برای ترامپ نخواهند فرستاد و او را شایسته انتقال پیام نمی دانند و حتی شینزو آبه نامه ترامپ را هم به رهبر معظم انقلاب نداد.
عصر شرق   ۱۳۹۸/۰۳/۲۴ - ۱۴:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه دماوند با بیان اینکه تاراج زمین های کشاورزی نتیجه عدم حمایت کافی از کشاورزی است، گفت: انصاف نیست که برخی ویلاهای غیرمجاز آب دارند، اما واحدهای تولیدی آب نداشته باشند.