شنبه ۰۹ فروردینساعت ۱۳:۰۴Mar 2020 28

جدیدترین‌های «زمین های کشاورزی»

 
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: 68 هزار و 140 هکتار از زمین های کشاورزی این استان به کشت گندم اختصاص دارد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 200 درصد افزایش یافته است.
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۰:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
بهزاد شهرکی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این سایت ها در سطح 10 هکتار از زمین های کشاورزی منطقه سیستان که آب مطمئن از شبکه 46 هزار هکتاری انتقال آب با لوله دریافت می کنند اجرایی شد. ...
ایانا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۵:۵۹    
سرپرست زراعت سازمان جهادکشاورزی سیستان وبلوچستان گفت:امسال 217 هزار500 تن محصول پیازوگوجه فرنگی از زمین های کشاورزی سیستان وبلوچستان برداشت می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت:200 هکتار از زمین های کشاورزی دهستان دامن این شهرستان با احیای بیش از 15 رشته قنات به زیر کشت رفت.
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۲۳:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس سردار حیدر عباس زاده چهارشنبه اظهار داشت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیس 110 مبنی برتیراندازی به سمت عشایر کوچ نشین درحوزه شهرستان هفتکل و سرقت چند راس احشام از آن ها، شناسایی و دستگیری سارقان به تمامی یگان های انتظامی ابلاغ شد. ...
باشگاه عکاسان جوان   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۲۲:۳۹    
عکس هوایی از ماشین الات کشاورزی که در حالا کاشت نیشکر در زمینهای زراعی در روستای در جنوب چین را نشان میدهد ، در این روستا با گرم شدن هوا کاشت نیشکر دوباره از سر گرفته میشود و کشاورزان چینی در زمین های کشاورزی مشغول به زراعت میشوند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۸:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه گفت: امسال 47 هزار هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان زیر کشت محصولات رفته است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۸:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان ، گروه های تحقیقاتی مرکز تحقیقات شهید سید عبدالرضا موسوی سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان روستاها، زمین های کشاورزی و نقاط آسیب پذیر حوزه رودخانه کرخه را از جنبه GIS ارزیابی و به جمع آوری داده پرداختند. ...
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
سید عیسی مهدوی روز چهارشنبه در اولین جلسه کمیته تخصیص آب کشاورزی در سال جدید در فرمانداری تالش گفت: شخم اولیه 30 درصد اراضی قابل کشت انجام شده است و بخشداران و اداره های امور آب و جهاد کشاورزی با همکاری و هماهنگی برای آبیاری زمین های کشاورزی و کشت و زرع اقدام کنند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۱:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 300 تن باقلا از سطح 200 هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۸:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - مدیراداره جهاد کشاورزی شهرستان فردیس اعلام کرد که برای جلوگیری از تعرض افراد سودجو به اراضی ملی و تغییر کاربری زمین های کشاورزی تیم های پایش نوروزی در این شهرستان فعال شده است.
اسپاش   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
سازمان فضایی ایران نقشه ماهواره ای قبل و بعد از وقوع سیلاب در شهرستان های مرکزی استان هرمزگان را منتشر کرده است. این نقشه که با استفاده از داده های سنجنده مودیس (MODIS) ماهواره ترا (Terra) تهیه شده، بیانگر تأثیر سیلاب بر راه های ارتباطی، مناطق مسکونی و زمین های کشاورزی می باشد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مردم هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز زمین های کشاورزی را به شماره تلفن 131 اطلاع دهند.
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۱:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
غلام حیدر زورقی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سیلاب اخیر آسیب جدی به واحدهای تولیدی و زیر ساخت های بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان وارد شده است. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۴ - ۱۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با توجه به کاهش دما نسبت به سرمازدگی زمین های کشاورزی استان به باغداران هشدار داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۱/۰۴ - ۱۷:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
سیلاب به راه های روستایی، باغ ها و زمین های کشاورزی شرق هرمزگان خسارت وارد کرد .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۳ - ۱۴:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- اگرچه سیلاب اوایل سال گذشته به بخشی از زمین های کشاورزی مازندران خسارت زد اما با تکمیل ظرفیت منابع آبی آببندان ها، سدها و افزایش دبی آب رودخانه ها سبب گسترش سطح کشت و تولید و جنب و جوش فعالیت های کشاورزی استان شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۱۹:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-اداره امور اراضی جهاد کشاورزی این شهرستان برای جلوگیری از فعالیت سودجویان و دلالان در زمینه خردکردن اراضی کشاورزی و ویلاسازی و تغییر کاربری و ساخت وسازهای غیر مجاز زمین های کشاورزی در این ایام اطلاعیه ای صادر کرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۱۸:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین های کشاورزی مدتی است از سوی برخی افراد سودجو اتفاق می افتد و جالب اینکه از خدمات رفاهی نظیر آب و برق و... هم بهره مند می شوند ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۱۳:۴۷    
ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین های کشاورزی مدتی است از سوی برخی افراد سودجو اتفاق می افتد و جالب اینکه از خدمات رفاهی نظیر آب و برق و... هم بهره مند می شوند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت که در ایام نوروز و تعطیلات 22 ماشین یگان ویژه گشت پیشگیری و برخورد با تغییر کاربری غیرمجاز با حکم دادستان در تمام نقاط استان به صورت شبانه روزی فعال هستند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۱۱:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: برداشت محصول پیاز از سطح 300 هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان آغاز شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ - ۲۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار دشت آزادگان با بیان اینکه سیل بندها نسبت به سال گذشته شرایط مناسبی دارند، گفت: سیل بندهای بستان مشکل خاصی ندارند و آب وارد هیچ کدام از روستاها یا زمین های کشاورزی نشده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۱۵:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی خوزستان گفت: عملیات مبارزه و کانون کوبی آفات و عوامل زیان رسان در سطح 187 هزار و 677 هکتار از زمین های کشاورزی استان در اسفندماه جاری انجام شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۱۳:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
در حالی که در اثر افزایش دبی آب در دز و کارون و هشدارهای هواشناسی و مدیریت بحران خوزستان برخی آب وارد برخی زمین های کشاورزی شده اما شرایط همچنان مناسب است و اطلاع رسانی صحیح شرایط می تواند روزهای پیش رو را برای مردم منطقه آسان تر کند.
جماران   ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۱۰:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
سید نارویی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال 2 هزار و 400 هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان سرباز به کشت پیاز اختصاص داشت که در سیل دی امسال حدود 120 هکتار آن تخریب شد. وی ادامه داد: بیش از 95 درصد پیاز شهرستان سرباز به صورت کسایی کشت می شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۴:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
شهرری ایرنا مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری با بیان اینکه تعطیلی دستگاه های اجرایی در ایام عید نوروز فرصت خوبی برای متخلفان برای ساخت و سازهای غیر در اراضی کشاورزی و ملی ایجاد می کند، گفت: نظارت بر ساخت و سازهای غیر مجاز در این شهرستان افزایش می یابد.
نوش آنلاین   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۰:۱۹    
پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین : سیدرضا امیری زاده گفت: پیش بینی می شود امسال از 3 و نیم هکتار از زمین های کشاورزی استان حدود یک تن محصول برداشت شود. وی با اشاره به اینکه، برداشت چای ترش تا پایان آبان ادامه دارد، افزود: شهرستان های پارسیان و قشم مهم ترین مناطق کشت چای ترش در استان است. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۰۹:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: چهار هزار و 800 هکتار از زمین های کشاورزی این استان تاکنون به سیستم آبیاری نوین مجهز شده و پنج هزار و 500 هکتار نیز در دست اقدام است.
میلاد لارستان   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۲۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس شیلات جهاد کشاورزی لارستان از تولید 15٫5 تُن ماهی گرمابی در استخرهای ذخیره آب زمین های کشاورزی این شهرستان خبر داد. ساغر رحیمی فرد در گفت وگو با خبرنگار میلاد لارستان...
سلام نو / فرارو   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۱:۳۸   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، به نقل از سومریه نیوز، تیم رسانه امنیتی عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد: شامگاه دوشنبه دو موشک به محل استقرار نیروهای امنیتی ما در پادگان بسمایه برخورد کرد. در بیانیه مذکور همچنین آمده است که این دو موشک از سمت زمین های کشاورزی در کارخانجات آجر پزی النهروان شلیک شده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۷:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
یاسوج- معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: کار پایش 12 هزار هکتار از زمین های کشاورزی گچساران در راستای مقابله با ملخ صحرایی انجام شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۴:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: سالانه از سطح 49 هزار و 661 هکتار از زمین های کشاورزی این استان یک میلیون و 519 هزار و 309 تن نباتات علوفه ای تولید می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۰۹:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی قصرقند در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: برداشت هندوانه خارج فصل از سطح 500 هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان آغاز شد.
ایانا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۸:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شمیرانات از بازگشت 40 میلیارد تومان از زمین های کشاورزی در پی تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در این منطقه به چرخه تولید خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۵:۳۷    
ایرنا- زاهدان- امسال 17 هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان بمپور در جنوب سیستان و بلوچستان به کشت دانه شبه غله ای کینوا اختصاص یافت. عکس: عصمت جهانی
جماران   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۴:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
علیرضا هاشم آبادی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: این بناهای غیرمجاز شامل دیوار، ساختمان، محوطه سازی و استخر بوده که با تخریب آن حدود سه هزار مترمربع از اراضی کشاورزی شهرستان احیا شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۴:۱۶    
رشت- کشاورزان گیلان با حضور در شالیزارها زمین های کشاورزی خود را برای کشت برنج آماده می کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۲۳ - ۱۴:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
نورآباد- داستان پر غصه سیلاب همچنان در دلفان ادامه دارد، جایی که 2300 واحد خسارت دیده اند، راه روستاها به صورت موقت متصل شده و زمین های کشاورزی در گل و لای مدفون هستند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۱۲:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
گچساران - ایرنا -رئیس جهاد کشاورزی گچساران گفت: عملیات پایش هشت هزار و 500 هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان به منظور شناسایی و مبارزه با آفت ملخ انجام شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
شهرری ایرنا مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری از تخریب 26 مورد ساخت و ساز غیرمجاز و آزادسازی سه هکتار از زمین های کشاورزی بخش قلعه نو این شهرستان خبر داد.
جماران   ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۰۹:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
سید ابراهیم سید موسوی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با توجه به تأثیرات منفی پسابهای تصفیه خانه های شهرک های صنعتی استان بر اراضی پایین دست به ویژه زمین های کشاورزی و ایجاد شرایط نا مطلوب در محصولات کشاورزی آبیاری شده با این پسابها که باعث به مخاطره افتادن سلامت جوامع محلی و مصرف کنندگان این ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۰۹:۱۳    
بجنورد- ایرنا- مدیرکل امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 121 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در زمین های کشاورزی این استان تخریب شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۰۹:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- هزار و 639 فقره ساخت و ساز غیرمجاز امسال در زمین های کشاورزی خراسان شمالی شناسایی و نسبت به تخریب و برچیدن 176 فقره آن اقدام شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۴:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر گفت: مبارزه شیمیایی با ملخ های صحرایی در زمین های کشاورزی خرمشهر آغاز شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با شیوع ویروس کرونا در چین، کشاورزان این کشور برای تداوم فعالیت و کنترل مداوم وضعیت زمین های کشاورزی خود بدون نیاز به حضور فیزیکی در آنها به پهپادها متوسل شدند.
فانوس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۰۸:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
4 گله ملخ با حجوم میلیونی زمین های کشاورزی شهرستان آبادان را تصاحب کردند، با توجه به پیش بینی این اتفاق و آماده سازی تجهیزات سم پاشی به وسیله پهپاد زمین های کشاورزی مورد سم پاشی قرار گرفتند و از خسارت دیدن این زمین ها به واسطه حضور ملخ ها گرفته شد.
روزنامه شهروند   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۲۳:۳۱    
[شهروند] گزارشی درباره ویلاسازی غیرمجاز در تپه های سرسبز شیرعلی بهبهان که دوماه پیش در روزنامه شهروند چاپ شده بود، سند شکایت امور اراضی استان خوزستان از متخلف و جلوگیری از تغییر کاربری این زمین ها شد ...
خلیج فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۲۲:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
خلیج فارس: هجوم میلیونی ملخ ها به زمین های کشاورزی شهرستان آبادان که با توجه به پیش بینی این اتفاق و آماده سازی تجهیزات سم پاشی به وسیله پهپاد زمین های کشاورزی مورد سم پاشی قرار گرفت.