شنبه ۲۳ آذرساعت ۰۵:۲۱Dec 2019 14

جدیدترین‌های «پرونده های قضایی»

بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز روز پنج شنبه با پیام رهبر معظم انقلاب و با حضور آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور به میزبانی استان گلستان برگزار شد.
میزان   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۰۹:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- معاون رئیس کل دادگستری استان یزد در امور شوراها بر این نکته تاکید کرد که افزایش تعداد ابلاغ الکترونیک در کاهش اطاله دادرسی پرونده های قضایی بسیار موثر بوده است. تاریخ انتشار: 09:37 - 20 آذر 1398 - کد خبر: 575894
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۰۶:۵۰    
دفاتر خدمات الکترونیک قضایی کمک خواهند کرد تا برخی واسطه ها در روند رسیدگی به یک پرونده حذف شوند و حذف این واسطه ها منجر به تسریع در رسیدگی به پرونده های قضایی و کاهش اطاله دادرسی خواهد شد.
دانا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۳:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب یزد گفت: اطلاع رسانی در پرونده های قضایی محدودیت دارد و تا زمانی که رأی قطعی صادر نشده و حتی در مرحله صدور رأی قطعی هم ما امکان بیان خیلی واضح نداریم اما هیچ حد و مرزی قائل نیستیم.
میزان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۰:۱۰    
خبرگزاری میزان- رئیس دادگستری شهرستان البرز در راستای کاهش جمعیت کیفری و حبس زدایی از زندان مرکزی قزوین بازدید کرد و پرونده مددجویان این شهرستان را مورد بررسی قرار داد. تاریخ انتشار: 10:08 - 18 آذر 1398 - کد خبر: 575204
شبستان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۸:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
زارع اظهار داشت: تحقق شعار هر مسجد یک حقوقدان کاملا علمی و منطقی است و می تواند در سطح استان تحقق پیدا کند و در حوزه آسیب های اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم به ویژه در حوزه کاهش پرونده های قضایی می تواند نقش به سزایی ایفا کند.
آنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۷:۱۸    
نماینده انجمن اسلامی دانشجویان مستقل گفت: صحبت هایی که رئیس قوه قضائیه در مورد پیگیری برخی پرونده های قضایی مطرح کرد مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
17 میلیون فقره پرونده قضایی در دست بررسی 12 هزار قاضی در کشور است.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۰۹:۳۵    
ذبیح الله خدائیان با بیان اینکه در حال حاضر 30 درصد از پرونده های قضایی بر سر اختلافات ملکی است، گفت: اجرای طرح رفع تداخلات و کاداستر اراضی تا حدود زیادی اختلافات ملکی و مشکلات اسناد اراضی را برطرف می کند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۷:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- دادستان انتظامی قضات کشور گفت: از آنجایی که تولید مساله نخست کشور است قضات در جریان صدور رای برای پرونده های قضایی حق جلوگیری از فعالیت اقتصادی را ندارند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۶:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
کاشان- ایرنا- رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به آمادگی این سازمان در تعیین تکلیف اسناد ملکی در کشور گفت: 30 درصد از پرونده های قضایی را اختلاف های ملکی تشکیل می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۴:۵۶    
معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: بالاترین آمار پرونده های قضایی کشور مربوط به جرایم مالی بویژه چک، مواد مخدر و ضرب و جرح است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۰۹:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان گفت: 50 درصد پرونده های قضایی استان برای دریافت اظهارنظر کارشناسی به پزشکی قانونی ارجاع می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۱:۲۱    
سامانه کاداستر می تواند حقوق مالکیت اشخاص و حکومت ها را حفظ کرده و از بی قانونی ها و سوءاستفاده هایی که در این زمینه رخ می دهد، جلوگیری کند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۴:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز در کارگاه آموزشی دهیاران که در اجرای طرح توانمندسازی جوامع محلی و تشکل ها از محل صندوق توسعه ملی در مرکز آموزشی جوانشیر کرج برگزار شد گفت: با اجرای طرح کاداستر و حدنگاری، محدوده اراضی ملی و اشخاص در سامانه کاداستر ثبت ...
موج   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۳:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
رییس پژوهشگاه قوه قضاییه گفت: آگاهی بخشی و آسیب شناسی راه کاهش دهنده ورودی پرونده ها به دادگستری است.
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۱۶:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
موسی خلیل اللهی روز شنبه در مراسم سوگند کارشناسان جدید رسمی دادگستری استان با تاکید بر اینکه دادگستری آذربایجان شرقی آمادگی کامل برای همکاری با کانون را دارد ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۱۴:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی از راه اندازی بخش مشاوره کارشناسی در جهت کاهش پرونده های قضایی خبرداد و اظهار کرد: شهروندان می توانند قبل از هرگونه اقدام حقوقی مانند خرید املاک و ماشین به صورت رایگان از کارشناسان استفاده کنند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ - ۲۲:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- رییس دیوان عالی کشور گفت: بی اطلاعی شهروندان از قوانین یکی از علت های اصلی تشکیل پرونده های زیاد در دادگاه هاست که برای حل این مشکل و کاهش آنها باید فعالیت های فرهنگی و اطلاع رسانی در کشور افزایش یابد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ - ۱۹:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رییس دیوان عالی کشور با بیان این که قانون اساسی دو وظیفه نظارت بر احکام دادگاه ها و ایجاد وحدت رویه بین قضاوت مقارض قضات را در سطح کشور به عهده این سازمان گذاشته است، گفت: بی اطلاعی مردم از مسائل حقوقی از عوامل تعدد پرونده های دستگاه قضاست.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ - ۱۳:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
بهرامیان درباره دستاوردهای طرح هر مسجد یک حقوقدان گفت: هدف گذاری 1200 مسجد در سال 98 و بیش از 1000 کارگاه آموزشی در طرح هر مسجد یک حقوقدان در کاهش ورودی پرونده ها اثرگذار بوده است.
ایثار   ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ - ۱۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی اظهار داشت: حمایت قضایی و حقوقی و انجام اقدامات لازم برای تسریع در رسیدگی به پرونده های قضایی جامعه ایثارگری با جدیت تمام در حال انجام است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۲۳:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
قائم مقام ریاست دادگستری استان تهران با اشاره به عدم مماشات دستگاه قضایی با آشوبگران و اغتشاشگران گفت: هیچ کارخانه و کارگاه تولیدی نباید در جریان رسیدگی به پرونده های قضایی تعطیل شود.
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۱۵:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
باقر نریمانی روز سه شنبه در جلسه دادگاه سیار هشجین که در روستای نمهیل برگزار شد، افزود: با هدف ارتقای سطح خدمات قضایی به مردم منطقه دادگاه های سیار در روستاهای بخش خورش رستم به مرکزیت هشجین این شهرستان تشکیل می شود. ...
قوه قضاییه   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۱۳:۴۱    
در برنامه ملاقات مردمی رئیس کل دادگستری ایلام به پرونده های قضایی بیش از 90 نفر از مراجعه کنندگان رسیدگی شد. به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان ایلام برنامه ملاقات مردمی رئیس کل دادگستری استان روز دوشنبه هفته طبق روال هفته های گذشته برگزار و دکتر علی دهقانی و معاونینش با بیش از 90نفر از ...
موج   ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ - ۱۶:۳۶   + ۳۰ سایت دیگر  
رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران با بیان اینکه باید تدبیری شود تا مردم بتوانند در این وضعیت اقتصادی با آرامش زندگی کنند، در پاسخ به اینکه مردم خواستار برخورد قاطع دستگاه قضایی شده اند ...
میزان   ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ - ۱۲:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- معاون راهبردی قوه قضاییه براین نکته تاکید کرد که کاهش 20 درصد از ورودی پرونده های قضایی طی 5 سال از چشم انداز قوه قضاییه به شمار می رود. تاریخ انتشار: 12:38 - 04 آذر 1398 - کد خبر: 570840
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۱۲:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس معتقد است که بیش از نیمی از پرونده های قضایی مربوط به سندهای عادی بوده و سندهای عادی علت اصلی شکل گیری مفاسد اقتصادی است.
میزان   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۲۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- نشریه گاردین در گزارشی به موضوع تجاوز جنسی در انگلیس پرداخته و می نویسد بر اساس گزارش ها نیمی از پرونده های قضایی قربانیان جنسی در انگلیس با وجود شناسایی مظنون تحت پیگرد قضایی قرار نمی گیرند. تاریخ انتشار: 22:01 - 23 آبان 1398 - کد خبر: 566784
دانا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۴:۱۲    
مرتضوی مقدم گفت: روند رسیدگی به پرونده های قضایی در خراسان جنوبی نسبت به کل کشور مطلوب و نمونه است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۳:۰۵    
بیرجند - ایرنا - رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تا پایان مهر 50 هزار و 548 پرونده وارد دادسرا و دادگاه های استان شد که 97 درصد پرونده های وارده مختومه شده است.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۱:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
مرتضوی مقدم گفت: روند رسیدگی به پرونده های قضایی در خراسان جنوبی نسبت به کل کشور مطلوب و نمونه است.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۰:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام مرتضوی مقدم گفت: نتیجه نظارت یک هفته ای دیوان عالی کشور در خراسان جنوبی، مطلوب بودن روند رسیدگی در استان است که حاصل نجابت مردم، نظارت مناسب، سلامت قضات و کارکنان دستگاه قضایی و آگاهی به وظیفه است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۰۸:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
ارومیه - ایرنا - رییس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: با تلاش های صورت گرفته، مدت زمان رسیدگی به پرونده های قضایی در چالدران به کمتر از 20 روز رسیده که یک رکورد محسوب می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۲۲:۱۴    
قائم مقام دادگستری استان تهران گفت: در رسیدگی به پرونده های قضایی نباید، دقت فدای سرعت شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۰۹:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
ترویج معامله های رسمی و کاهش تدریجی معامله های قولنامه ای از عوامل کاهش پرونده های قضایی است.
نسیم   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۱:۰۰   + ۱۵ سایت دیگر  
نسیم آنلاین : تصویب سریع دفتر اول لایحه تجارت در مجلس شورای اسلامی با واکنش هایی در میان فعالان اقتصادی مواجه شد. فعالان اقتصادی معتقدند که نادیده انگاشتن پیامدهای حقوقی و اقتصادی اجرا این لایحه تاثیر منفی بر روند فعالیت های فعالان اقتصادی خواهد داشت ...
صدای ایران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۰:۵۵   + ۲۸ سایت دیگر  
به گزارش صدای ایران ،حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی شامگاه دوشنبه 20 آبان ماه در آیین افتتاح طرح های معدنی و فولادی و طرح های صنعت، آب و برق استان کرمان با اشاره به پروزه های افتتاح شده در استان های یزد و کرمان اظهار کرد: آنچه که در این دواستان در دو روز گذشته مشاهده کردیم ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم گفت:پرونده های مفاسد کلان اقتصادی را در دیوان عالی کشور به صورت ویژه رسیدگی می کنیم.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۰۹:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
یک نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر رییس جمهور تاکید کرد که برخی پرونده ها وجود دارند که با توجه به اهمیت شان به برخورد جدی و فراگیرتری نسبت به سایر پرونده ها نیاز دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۵:۳۵    
با تلاش شورای حل اختلا ف، بیش از 30 درصد پرونده های قضایی به مصالحه رسیده است.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ قرارگاه اساتید و طلاب انقلابی حوزه علمیه قم، وظیفه خود می داند از اقدامات انقلابی و ارزشمند حضرتعالی و همکاران تان در مدت کوتاه تصدی منصب ریاست قوه قضاییه، بخصوص مبارزه قاطع و بی اغماض با مفسدین اقتصادی ...
صما   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر بخش تاسیسات مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به اینکه دانشگاه های کشور هرچند به لحاظ طی مرزهای دانش، اقدامات خوبی انجام داده اند، یادآور شد: با این حال دانشگاه های کشور در حوزه اقدامات عملی نتوانسته اند اقدامات شاخصی انجام دهند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ - ۲۳:۵۱    
سخنگوی قوه قضائیه در سیزدهمین نشست خبری اش به سؤالاتی درباره آخرین وضعیت پرونده بازداشت رئیس سازمان جنگل ها ، وضعیت پرونده خصوصی سازی، بازجویی های روح الله زم ، جزئیات بررسی پرونده سیف و عراقچی ، افزایش میزان صلح و سازش در پرونده های قضایی و برخی دیگر از سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.
برترین ها / پرسش   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۰۸:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
برترین ها: محمود صادقی؛ نماینده مردم تهران در مجلس به استعفای وزیر جهاد کشاورزی واکنش نشان داد. صادقی در توئیتر نوشت:
عیار آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۷:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
در حال حاضر و بنابر آمار رسمی، 25 درصد از دعاوی و پرونده های قضایی تشکیل شده ناشی از معامله با “اسناد عادی” یا همان قولنامه است!
میزان   ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ - ۱۴:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- رئیس دادگستری شهرستان زرند با بیان اینکه تصمیمات، آراء و اقدامات قضات در جامعه اثر بخش است، گفت: اجرای احکام قلب تپنده دادگستری است. تاریخ انتشار: 14:03 - 15 آبان 1398 - کد خبر: 565395
جماران   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۸:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
یک فعال رسانه ای و اجتماعی شهرستان عسلویه در تماس با دفتر ایرنا گفت:پزشکی قانونی یکی از اصلی ترین و مهمترین بخش ها از علوم جنایی و قضایی امروزی به شمار می رود که اصلی ترین هدف آن در بیشتر کشورها تعیین علت مرگ انسان هایی است که به دلایل مختلف جان خود را از دست داده اند. ...