جمعه ۳۱ خردادساعت ۰۲:۳۷Jun 2019 21

جدیدترین‌های «پرونده های قضایی»

عصر تبریز   ۱۰ ساعت پیش    
رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: در سال 97 با ورود 621355 پرونده جدید در دادگستری ها استان، شاهد افزایش 10 درصدی به نسبت سال 96 بودیم.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۰۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
اراک- رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: پرونده های مربوط به سرقت با روند روبه رشد، 19 درصد از کل پرونده های جرایم دادگستری استان را تشکیل داده و در ردیف اول جرایم ازنظر تعداد وقوع قرار دارد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۲۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- رئیس دادگستری ماکو با اشاره به اینکه طی یکسال گذشته 50 هزار و 895 پرونده به محاکم قضایی این شهرستان وارد یا خارج شده است، گفت: این میزان پرونده برازنده نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۹:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری گیلان افزایش پرونده های قضایی را ناشی از زیاد شدن ناهنجاری های اجتماعی دانست و گفت: از سال 85 تاکنون حدود 10 میلیون پرونده به سیستم قضایی کشور اضافه شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۸:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - رئیس کل دادگستری استان زنجان با بیان اینکه خشونت های کلامی با 9 هزار و 28 پرونده در صدر آمار اتهام های این استان قرار گرفته، گفت: سرقت با هشت هزار و 575 پرونده ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون فرهنگی قوه قضائیه گفت: می توانیم به نحوی اقدام کنیم تا تعدد مراحل رسیدگی به پرونده های قضایی تقلیل یابد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۳:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: مبنای نظام ما اسلام و آموزه های قرآنی است و بدون شک توجه ویژه به این آموزه های هویت بخش از تشکیل بسیاری از پرونده های قضایی جلوگیری می کند.
گلستان ما   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۳:۱۳    
رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت:عامل افزایش پرونده های دادگستری، آسیب های اجتماعی و فشارهای اقتصادی است که نتیجه اهمال کاری دستگاه های دیگر است که تبدیل به پرونده های قضایی مردم می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۳:۰۹    
مراغه - ایرنا - رئیس دادگستری مراغه با اشاره به لزوم بهره گیری از نظرات کارشناسی در رسیدگی به پرونده های قضایی گفت: کارشناسان رسمی دادگستری همکار و همیار قضات و مراجع قضایی در دادرسی هستند.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۲:۴۲    
عتباتی، گفت: افزایش فرهنگ و دانش حقوقی شهروندان یک امر ضروری است و در راستای تحقق این امر میز خدمات در مناسبت های مختلف به ویژه به صورت هفتگی در مصلی ها راه اندازی خواهد شد تا شاهد کاهش حجم پرونده های قضایی باشیم.
اقتصاد آنلاین / فرارو   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۰۷:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، پلیس امنیت هم از قبل با عملیات تجسس نسبت به شناسایی تعدادی از واحدهای صنفی عرضه کننده پایان نامه اقدام کرده بود تا اینکه معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت علوم و پلیس امنیت، هردو وارد میدان شدند و حدود 25 واحد عرضه کننده پایان نامه را شناسایی کردند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۲۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: سال گذشته حدود 260 هزار پرونده در استان تشکیل شد که این حجم پرونده در استان به علت شکل گیری ناصحیح روابط در جامعه است .
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۹:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
قزوین-ایرنا-رییس کل دادگستری قزوین گفت: شکل گیری روابط ناصحیح اجتماعی و به دور از نظارت خانواده ها باعث افزایش پرونده های قضایی در سطح جامعه می شود.
میزان   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۰۸:۲۰    
خبرگزاری میزان- چانه زنی اتهامی در سیستم قضایی آمریکا امری بسیار عادی و معمول است و بخش گسترده ای از پرونده های قضایی به جای اینکه در نزد قاضی و هیئت منصفه مطرح شود از این طریق فیصله می یابد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۴:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
تبریز-ایرنا- معاون قضایی و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی گفت: معاملات مربوط به اشخاص بخش عمده و اصلی پرونده های ورودی به دستگاه قضایی استان را شامل می شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی گفت: عدم صداقت در گفتار و عدم توجه در امانتداری از جمله دلایل افزایش پرونده قضایی در کشور است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۲۰:۱۲    
اقتصاد ایران: گرگان – رئیس کل دادگستری گلستان گفت: وضعیت نابسامان اقتصادی کشور موجب افزایش تولید پرونده های قضایی شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۱۶:۴۶    
گرگان - ایرنا - رییس دادگستری کل گلستان با تاکید بر ظرفیت بالای جامعه ورزش و جوانان استان برای کاهش آسیب های اجتماعی، از ورزشکاران خواست برای میانجیگری در پرونده های قضایی مشارکت کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۱۵:۱۸    
رئیس سابق دادگستری جیرفت گفت: نیمی از پرونده ها در دادگستری جیرفت مربوط به معوقات بانکی است و این علیه کشاورزان است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۱۱:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: گلستان دو برابر ژاپن پرونده قضایی دارد و در این امر همه دارای مسوولیت هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۰۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
معاملات غیررسمی به عنوان اصلی ترین مشکل قوه قضاییه سبب افزایش پرونده های قضایی و طولانی شدن زمان رسیدگی به آن ها می شود.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۲۲:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه توصیه من به استمرار و تداوم دستاوردهای ماه رمضان به ویژه در حوزه عفاف و حجاب است، گفت: یک نماد عینی در امر به معروف و نهی از منکر توسط یکی از شهروندان که مشغول رانندگی بود را شاهد بودیم و برادر عزیزی که در برابر عمل ناهنجار امر به معروف و نهی از منکر کرد و دیدیم که ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
قزوین- رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: ورودی پرونده های قضایی استان در سال گذشته 20 هزار فقره افزایش داشته است که با فرهنگ سازی باید از این روند جلوگیری کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۱۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: ورودی پرونده های قضایی استان در سال 97 به نسبت سال 96 بیش از 20 هزار فقره افزایش داشته است.
سازمان ملی زمین و مسکن   ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۲۰:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در مراسم تکریم و معارفه فرمانده یگان حفاظت از اراضی سازمان ملی زمین و مسکن اقدامات این یگان در حفاظت از انفال را ارزشمند و در راستای منویات مقام معظم رهبری دانست و گفت ...
میزان   ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۰۹:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- هاشمیان گفت: تلاش داریم با کمک دستگاه های فرهنگی و آگاهی بخشی پرونده های ورودی را کاهش دهیم.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۱۹:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
یزد رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به اینکه روند رسیدگی به برخی پرونده ها زمان بر شده است، گفت: زمان رسیدگی به پرونده های قضایی یزد باید به زیر یک سال برسد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۳/۱۹ - ۱۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با بیان اینکه کاهش زمان رسیدگی به پرونده های قضایی با ورود فارغ التحصیلان حقوق امکان پذیر است، گفت: هدف از اصلاح قانون آئین دادرسی، کاهش پروسه دادرسی است.
همسو نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۱۹ - ۰۹:۵۳   + ۱۳ سایت دیگر  
حسین سیمایی صراف در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت اجرای آئین نامه قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی و مقابله با پایان نامه فروشی ها گفت: همان طور که پیش از این اعلام کردم، پس از چند ماه پیگیری و پیرو پرونده های قضایی که علیه عرضه کنندگان پایان نامه تشکیل شده بود ...
آفتاب یزد   ۱۳۹۸/۰۳/۱۹ - ۰۱:۴۳    
دفاتر اسناد رسمی که وظیفه ذاتی آن ها تنظیم سند رسمی است تا به معاملات و قراردهای دستنویس نظم و نسقی دهد، مدتی است از وظیفه اصلی خود باز مانده که ریشه این آشفتگی را در نهاد هماهنگ کننده دفاتر یعنی کانون سردفتران باید جست ...
شفا آنلاین   ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ - ۲۰:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
اخلاق، مساله روز کشور و جامعه پزشکی است و موازین اخلاقی در جامعه رو به بهبود نیست که مسائلی از جمله اختلاس های کلان، افزایش پرخاشگری، طلاق، اعتیاد، آسیب های اجتماعی و پرونده های قضایی زیاد نشان دهنده آن است
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ - ۱۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - استاندار اصفهان،ازدیاد پرونده های قضایی را زیبنده نظام اسلامی ندانست و از کانون کارشناسان دادگستری خواست تا با همکاری دستگاه قضایی برای کاهش آمار این پرونده ها بکوشند.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
به گفته رئیس دادگستری شهرستان آبیک تصادفات و دعاوی راجع به چک های بلامحل و اختلافات خانوادگی بیشترین پرونده های دادگستری شهرستان آبیک را تشکیل می دهند.
کرد پرس   ۱۳۹۸/۰۳/۱۶ - ۱۰:۵۳    
به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه بیرگون، در پی افزایش بی رویه پرونده های قضایی علیه افراد مختلف در ارتباط با توهین به شخص اول مملکت، مراد امیر، نماینده آنکارا در پارلمان ترکیه از حزب جمهوری خواه خلق ترکیه ( CHP ) در سوالی از عبدالحمید گل، وزیر دادگستری ترکیه خواستار پاسخگویی در این خصوص شده است ...
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۸/۰۳/۱۴ - ۱۱:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در خصوص فعالیت سودجویان نسبت به کلاهبرداری از هموطنان در ایام خاص و مناسبت های مختلف در کشور، اظهار کرد ...
میزان   ۱۳۹۸/۰۳/۱۴ - ۱۰:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- دهشیری گفت: وجود یک واحد حقوقی قوی می تواند از شکل گیری پرونده های قضایی جلوگیری کند و هزینه ها بر مردم را کم کند، دادگستری نیز آمادگی ارائه آموزش های کاربردی حقوقی و قضایی را دارد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۱۳ - ۱۱:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری مازندران بر ضرورت کاهش حجم پرونده در دادگستری ها تاکید کرد. به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا مازندران، حجت الاسلام و المسلمین محمد صادق اکبری در جلسه شورای معاونین دادگستری استان ...
همشهری   ۱۳۹۸/۰۳/۱۲ - ۱۳:۰۹    
سید مجتبی حسین پور/ بازپرس جنایی سابق تهران پرونده های قضایی افراد مشهور همواره با جنجال و حاشیه های زیادی همراه بوده و حالا پرونده قتل همسر دوم محمدعلی نجفی نیز جنجال زیادی به پا کرده است ...
فرارو   ۱۳۹۸/۰۳/۱۱ - ۱۶:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
فرارو- افزایش تصاعدی قیمت سکه در ماه های گذشته علاوه بر آن که پرونده های قضایی دادگاه های خانواده را زیادتر کرده، آمار زندانیان بدهکار مهریه را نیز تا حد قابل توجهی افزایش داده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۱۰ - ۰۹:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که اخذ مالیات از قراردادهای اجاره مسکن باعث بروز توافق های زیرزمینی و قراردادهای پنهانی می شود، گفت: اجرای سیاست های دستوری در بازار مسکن به تخلف و ایجاد پرونده های قضایی منجرمی شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۰۹ - ۱۱:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری خراسان رضوی از کاهش متوالی تعداد پرونده های قضایی این استان از سال 93 به بعد خبر داد.
سایت تحلیلی خبری صبح تهران   ۱۳۹۸/۰۳/۰۸ - ۱۸:۲۸    
جناب آقای علی شعبانی رئیس دادگاه عمومی و انقلاب قزوین و حجت الاسلام والمسلمین مظفری، معاون قضایی رییس کل دادگاه های عمومی و انقلاب قزوین از دفتر خدمات الکترونیک قضائی سلطانی به صورت سرزده بازدید کردند. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۸ - ۱۲:۵۶    
دادستان اندیمشک گفت: اندیمشک با دارابودن 32 هزار پرونده پس از اهواز، دزفول و آبادان در رتبه چهارم بیشترین پرونده قضایی در استان قرار گرفته است.
برترین ها / خبر فوری   ۱۳۹۸/۰۳/۰۸ - ۰۰:۱۹   + ۳۰ سایت دیگر  
خبرفوری نوشت: محمود علیزاده طباطبایی از وکلای برجسته پرونده های قضایی درباره اینکه آیا برای نجفی حکم اعدام صادر می شود، تصریح کرد: از نظر من بدون شک برای نجفی حکم اعدام صادر نمی شود اما بنده اطلاع دقیقی از نحوه و علت اینکه چرا این موضوع رخ داده است اطلاع ندارم. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۳/۰۷ - ۰۹:۱۱    
دامغان - رئیس دادگستری دامغان بابیان اینکه میانگین رسیدگی به پرونده های وارده در شعبه های حقوقی این شهرستان 47 روز است، گفت: 85 درصد پرونده های فرسوده منجر به صدور رأی شده است.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۳/۰۶ - ۱۴:۴۳    
حوزه/ رئیس قوه قضائیه به سفارش و تاکید امام علی (ع) به اجرای امر به معروف ونهی ازمنکر در جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: بسیاری از پرونده های قضایی موجود با کدخدا منشی و ریش سفیدی اقوام و بزرگان به راحتی و بدون نیاز به دستگاه قضا حل می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۱۹:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
دبیر مجمع اصولگرایان استان اصفهان گفت:اگر اخلاق در جامعه برابر آموزه های دینی باشد، بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد که مصداق آن حجم پرونده های قضایی است که با رشد معنویت و اخلاق، دعاوی حجم کمتری پیدا می کنند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۱۵:۱۸   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان زنجان، از پایین بودن میزان پرونده های قضایی طارم از میانگین استانی خبر داد. به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در جشن گلریزان شهرستان طارم ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ - ۱۷:۰۵    
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با اشاره به آمار بالای ورودی پرونده ها به دادگاه ها گفت: کاهش پرونده های قضایی نیازمند همکاری عمومی است.
به طور معمول دریافت وام در بانک های مختلف شرایط متفاوتی دارد و در این بین یکی از مسائل مهم قانون ضمانت است که افراد وام گیرنده باید به آن توجه کنند. ...