چهارشنبه ۰۵ تیرساعت ۰۶:۲۲Jun 2019 26

جدیدترین‌های «دیه»

فرارو   ۴ ساعت پیش    
پسری جوان که به خاطر دختر موردعلاقه اش جوانی دیگر را با چاقو مجروح کرده و باعث لمس شدن بدن او شده بود، به حبس، تبعید و دیه محکوم شد. به گزارش شرق، این پسر جوان یک سال پیش با جوان شاکی در خیابان فاطمی تهران درگیر و با واردکردن ضربه چاقو و شکستن جمجمه اش باعث شد او توانایی جسمانی اش را از دست ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ - ۱۷:۴۹    
اراک - ایرنا - مدیر نمایندگی ستاد رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند جرایم غیر عمد استان مرکزی گفت: 38 زندانی جرایم غیر عمد در این استان امسال با حمایت های خیران و پیگیری های این ستاد از زندان آزاد شدند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ - ۱۵:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم سردشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت امور خارجه باید حادثه شیمیایی سردشت را در دادگاه لاهه پیگیری کند، تاکید کرد: این موضوع پیگیری شود تا در محکومیت فروشندگان اینگونه سلاح به صدام در دادگاه لاهه دیه جانبازان پرداخت شود.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ - ۱۳:۵۵    
فریدن_رییس دادگستری فریدن از راه اندازی ستاد دیه این شهرستان در آینده نزدیک خبرداد و گفت: در سال های اخیر در شهرستان کمتر اقدامات فرهنگی انجام می شود و لازم است متولیان فرهنگ برای ارتقای آن تلاش کنند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ - ۱۳:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از بنیاد شهید و وزارت امور خارجه خواست تا نسبت به پیگیری وضعیت درمان و دیه جانبازان بمباران شیمیایی سردشت اقدام کنند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ - ۰۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
در جلسه مشترک فراکسیون زنان و خانواده، معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از تدوین لایه ای گفت که در صورت تصویب مجلس دیه زن و مرد برابر می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۷:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل زندان های استان بوشهر با اشاره به برگزاری 25 جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیر مالی در استان بوشهر گفت: در راستای برگزاری این جشن با همکاری مردم، ستاد دیه و گذشت شکات 40 زندانی جرایم غیرعمد مالی از زندان های استان بوشهر آزاد شدند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۵:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مصوبه مجلس برای حمایت از محیط بانان و جنگل بانان گام عملی برای حمایت از آنان در مقابل حوادث است، گفت: محیط بانانی که پیش از این در اثر حوادث محکوم به قصاص یا پرداخت دیه شده بودند با تصویب این قانون نجات پیدا می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۵:۲۷    
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل گفت: در سال گذشته خیرین اردبیلی 70 میلیارد تومان برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد و مالی کمک کردند که با جمع آوری این کمک ها زمینه برای آزادی 284 نفر از این زندانیان فراهم شد.
جماران   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۳:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش جی پلاس ، دیه یا خون بها از قوانین اسلام است و بر اساس تعاریف فقهی، مال یا پولی است که به سبب کشتن انسان یا نقص عضو به کسی که صدمه دیده است یا به بازماندگان او پرداخت می شود. در تعریف حقوقی دیه کیفر نقدی است که از مجرم به نفع مجنی علیه یا قائم مقام او گرفته شود ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۰۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
حوادث کار آهسته و پیوسته می خزند؛ مانند ماری به دور قربانیان. چه پادزهری برای مقابله با این افعی بدشگون در اختیار داریم؟ آیا پرداخت غرامتِ دستمزد و دیه می تواند جای جسم ناقص یا جان رفته را بگیرد؟
جماران   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۰۸:۱۸   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش جی پلاس ، 20 شهریور ماه سال 96 مرد 45 ساله ای به نام پرویز که معتاد بود پس از کشتن دو دختر 18 و 25 ساله اش با چاقو دست به خودکشی زد. مادرخانواده پس از وارد شدن به خانه با جسد خونین آن ها روبه رو شد و درحالی که شوکه شده بود با داد و فریاد راز این قتل عام را فاش کرد. ...
برترین ها / ایران آنلاین   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۰۸:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
روزنامه ایران: پرونده جنایت هولناک مرد شیشه ای که دو دختر جوانش را با چاقو سلاخی کرده و پس از ارتکاب این جنایت دست به خودکشی زده بود صبح دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران با درخواست مادر خانواده مبنی بر دریافت دیه از بیت المال وارد مرحله تازه ای از رسیدگی شد. ...
عصر ایران   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۳:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
به عنوان مدعی العموم به این موضوع ورود کردیم و پرونده این ماجرا در شعبه هفت بازپرسی تشکیل شد، همچنین به تعدادی از افراد احضاریه جهت ادای توضیحات ارسال شد.
میزان   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- بر اساس قانون دیه زن و مرد در تصادفات برابر است. تاریخ انتشار: 13:42 - 02 تیر 1398
تدبیر و امید   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۲:۱۸   + ۳۲ سایت دیگر  
در حال حاضر علیرغم ابطال بند 2 ماده 1 و ماده 2 دستورالعمل همچنان مفاد تبصره های 3 و 4 و 5 ماده 8 قانون در نتیجه پرداخت خسارت بر اساس قاعده تناظر پابرجاست و سقف خسارت پرداختی به خودروهای غیرمتعارف در حوادث رانندگی معادل نصف دیه مرد مسلمان در ماه حرام خواهد بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۰۹:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست دادگاه های کیفری دو شهرستان قم گفت:اگر افراد بدون گواهی نامه تصادف خسارتی یا جرحی داشته باشند، بیمه خسارت نمی دهد و تعداد زندانیان دیه افزایش پیدا می کند.
میزان   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۰۸:۵۰    
خبرگزاری میزان- این امر در ماده 10 قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نفلیه مصوب 1395 به این ترتیب بیان شده که بیمه گر مکلف است در ایفاء تعهدات مندرج در این قانون خسارت وارده به زیان دیدگان را بدون لحاظ جنسیت و دین تا سقف تعهدات بیمه نامه پرداخت کند و در این مورد ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۰۸:۳۷    
مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی گلستان گفت: از سال 1389، 2 هزار و 80 نفر از محکومان جرائم مالی و غیر عمد در استان با کمک ستاد دیه آزاد شدند. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۲۳:۵۶    
پسر نوجوان که در جریان درگیری در جشن عروسی یکی از مهمانان را به قتل رسانده و به حبس و پرداخت دیه محکوم شده بود بار دیگر محاکمه شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیر نمایندگی ستاد دیه لرستان گفت: با کمک خیران استان و به مناسبت هفته قوه قضاییه 21 زندانی جرائم غیرعمد استان با پرداخت 400 میلیون تومان بدهی از زندان های استان آزاد می شوند.
پرشیا دایجست   ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۰۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
پرشیا دایجست - دیه مهندس پرواز که به خاطر ابتلا به بیماری ایدز ناشی از پیوند کلیه جان سپرده و همسرش که به این بیماری مبتلا شده بود از صندوق بیت المال به آنها پرداخت می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۰۹:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر نمایندگی ستاد دیه لرستان گفت: با کمک خیران استان و به مناسبت هفته قوه قضاییه 21 زندانی جرایم غیرعمد لرستان با پرداخت مبلغ 400 میلیون تومان بدهی از زندانهای استان آزاد می شوند.
برترین ها / پارسینه   ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۰:۴۷   + ۲۶ سایت دیگر  
روزنامه شرق: 13 سال بعد از مرگ مهندس جوان که به دلیل دریافت کلیه آلوده به ایدز جانش را از دست داد و همسرش نیز به این بیماری مبتلا شد، دادگاه عامل فروش کلیه را به پرداخت دو فقره دیه محکوم کرد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۳۱ - ۱۵:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
قانون مجازات اسلامی مصوب سال 1392 نوآوری های بسیاری داشته که می توان به شرایط پرداخت دیه اشاره کرد. این نوآوری باعث شده است بسیاری از مشکلات در بحث دیه و نحوه دریافت یا پرداخت آن رفع شود. اما این نوآوری ها کدام ها هستند؟
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۱۴:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با برگزاری سی ودومین جشن گلریزان ستاد دیه کشور ویژه ی کمک به آزادی زندانیان نیازمند، حضرت آیت الله خامنه ای، مبلغ 4 میلیارد ریال به این امر خداپسندانه اختصاص دادند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۱۴:۴۲    
رییس قوه قضاییه خطاب به مدیران نمایندگی های ستاد دیه سراسر کشور گفت: هرگز شیرینی و حلاوت ناشی از آزادی آن افرادی که با تلاش ستاد دیه به آغوش گرم خانواده بازگشته اند را فراموش نمی کنم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۱۱:۳۱    
مدیرعامل ستاد دیه استان زنجان از آزادی 268 زندانی جرائم غیرعمد در زنجان خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان گفت: خیرین سیستان و بلوچستان در جشن های گلریزان امسال 50 میلیارد کمک کردند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۲۱:۱۲    
بجنورد- ایرنا- مدیرعامل ستاد دیه خراسان شمالی گفت: نیکوکاران بجنوردی افزون بر سه میلیارد ریال، در ماه مبارک رمضان امسال، در قالب جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کمک کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۶:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: از میان 150 زندانی مهریه در قزوین، مشکل بیشتر آن ها از طریق ارائه دادخواست اعسار یا درخواست کمک از ستاد دیه حل شده و تنها 10 نفر از زندانیان مهریه در زندان قزوین باقی مانده اند که نه حاضر به ارائه درخواست اعسار هستند و نه کمک ستاد دیه را می پذیرند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۵:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
مدیر کل زندان های استان تهران با تقدیر از عملکرد مثبت ستاد دیه بخصوص طی ماه مبارک رمضان گفت: نیکوکاران در ماه مهمانی خداوند آستین همت بالا زدند تا به یاری زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد بشتابند و بدهی آنان را پرداخت کنند.
فانوس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۵:۳۱    
سرمربی سرشناس فوتبال ایتالیا مقایسه هایی که میان افتخارات لیونل مسی و دیه گو مارادونا در رده ملی صورت می گیرد را نادرست می داند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۵:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
فوتبال جهان - سرمربی سرشناس فوتبال ایتالیا مقایسه هایی که میان افتخارات لیونل مسی و دیه گو مارادونا در رده ملی صورت می گیرد را نادرست می داند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۴:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مدیر عامل ستاد دیه کشور گفت: سه درصد از زندانیانی که به دلیل جرایم غیر عمد در زندان ها تحمل حبس می کنند زنان هستند و توصیه می شود که این قشر از جامعه دسته چک نگیرند.
مدال   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۲:۴۰    
فابیو کاپلو و دیه گو سیمئونه به حمایت از مسی پرداختند....
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۱:۱۸   + ۲۴ سایت دیگر  
میرعامل ستاد دیه کشور از کمک 84 میلیارد تومانی خیرین در ماه رمضان برای آزادی زندانیان غیرعمد خبر داد
مدال   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۰:۵۷    
دیه گو سیمئونه درباره فصل جدید اتلتیکو مادرید به اظهارنظر پرداخت....
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۰:۴۴    
یک کارشناس حقوقی، حمایت نکردن از بزه دیده را مهم ترین نقص قانون فعلی اسیدپاشی دانست و گفت: در قانون جدید که در فرآیند تصویب است در صورت شناخته نشدن مرتکب یا عدم دسترسی به وی پرداخت دیه از بیت المال پیش بینی شده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۰۹:۲۵    
ایرنا - زنجان - مدیر دفتر نمایندگی ستاد دیه استان زنجان گفت: در سالجاری 88 درصد از کل بدهی به خاطر ناتوانی در پرداخت، دادگاه ها در خواست اعسار مددجویان جرایم غیر عمد را قبول کرده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۵:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
فوتبال جهان - هافبک اسپانیایی روخی بلانکو فصل آینده در تیم تحت هدایت دیه گو سیمئونه بازی نخواهد کرد.
روزنامه شهروند   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۳:۲۸    
شهروندانی که دچار حمله سگ های ولگرد شده اند، از ما دیه طلب کرده اند. بهانه جمع آوری سگ ها این طور که حمید تحصیلی، مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران گفته بود، همین بود. اواخر اردیبهشت گروهی از حامیان حیوانات نگران از جمع آوری و کشتار سگ ها، مقابل شهرداری تهران تجمع کردند ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۲:۳۸    
رییس دادگستری ساوه گفت: انجام دقیق معاینات دوره ای و محفوظ نگه داشتن مستندات مربوطه منجر به تسریع در رسیدگی شکایات مطروحه در این حوزه و مطالبات دیه ای متاثر از حوادث کار و بیماری های در حین کار خواهد شد. ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۱:۲۴    
رکورد شکنی آمل در آشفته بازار ثبت نام مدارس/ 15سال حبس و دیه برای ضارب دو محیط بان مازندرانی/ پنج عضو شورای شهر بهشهر جلب و تفهیم اتهام شدند/ 4245زائر از مازندران عازم حج می شونداز مهمترین عناوین روزنامه های امروز(28خرداد) در مازندران است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۰:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
نائب رئیس فراکسیون زنان مجلس، با انتقاد از نادیده گرفتن حقوق زنان در فاضل دیه با پیشنهاد ایجاد صندوق عدالت در اجرای احکام برای تامین بودجه لازم برای این بخش تاکیدکرد که این موضوع را به طور جدی تا حصول نتیجه از طریق این فراکسیون پیگیری خواهد کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۰۹:۲۴    
دادگستری استان مازندران اعلام کرد که ضارب 2 محیط بان این استان به 15 سال حبس و پرداخت دیه محکوم شده اند.
برترین ها / میزان   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۰۹:۴۰   + ۴۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان: حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق اکبری رئیس کل دادگستری استان مازندران با بیان اینکه ضارب دو محیط بان مازندرانی به 15 سال حبس و پرداخت دیه محکوم شد، گفت: طی این حادثه که فروردین ماه 1396 در جنگل های نکا اتفاق افتاد ضارب با شلیک پنج تیر ساچمه ای از تفنگ شکاری ...
ایران آنلاین   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۰۸:۳۲    
مسایلی که دکتر شریعتی در مورد زنان مطرح می کند بسیاری از حوزه های تفکر سنتی را به چالش می کشد. آنجا که در نقد مردسالاری می گوید: او (زن) می تواند تنها یک همسر داشته باشد و تو مختار به داشتن چهار همسر هستی... و یا زمانی که اذعان می دارد دیه اش نصف دیه توست و مجازات زنایش با تو برابر.. ...
سازمان زندانها کشور   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۱:۱۸    
مدیر کل زندان های استان کرمان گفت:انسان های بزرگ در اندیشه دیگران، جاودانه هستند. به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان کرمان، رمضان امیری در مراسم تجلیل از خیرین جشن گلریزان ویژه درخت آرزوها که با حضور سالاری دادستان عمومی و انقلاب کرمان، موسوی قوام مدیرنمایندگی ستاد دیه استان ...
شهروند البرز   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۱:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
زوج نیکوکار البرزی در جشن گل ریزان ستاد دیه استان خوش درخشیده و موجبات آزادی 21 زندانی بدهکار و نجات دو محکوم به اعدام را فراهم کردند.