چهارشنبه ۲۸ آذرساعت ۱۱:۴۲Dec 2018 19

جدیدترین‌های «پزشکی قانونی»

ایمنا   ۱ ساعت پیش    
مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان گفت: 71 نفر در حوادث کار هشت ماهه نخست سال جاری در استان اصفهان جان خود را از دست داده اند.
فرارو   ۱۳۹۷/۰۹/۲۷ - ۰۱:۱۵    
دو مرد و یک زن در دو ماجرای جداگانه به زندگی خود پایان دادند و جسد هر سه آن ها به پزشکی قانونی منتقل شد تا تحقیقات کامل شود. به گزارش شرق، در پرونده اول صبح دیروز بازپرس کشیک قتل در جریان خودکشی زن و مردی قرار گرفت که با خوردن قرص برنج به زندگی خود پایان دادند ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۶ - ۱۹:۱۵    
تهران- ایرنا- وکیل مدافع نرگس محمدی فعال مدنی و روزنامه نگار که در زندان به سر می برد، گفت: طبق هماهنگی های انجام شده موکلم روز چهارشنبه این هفته از زندان به کمیسیون پزشکی منتقل می شود تا وضعیت بیماری او بررسی شود.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۶ - ۱۵:۲۷    
رییس سازمان پزشکی قانونی کشور برای دیدار با مقامات وزارت بهداشت و پزشکی قانونی عراق، به این کشور سفر می کند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۶ - ۱۲:۲۳    
در هشت ماهه سال جاری تعداد سی هزار و 8 نفر به دلیل صدمات ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان اصفهان مراجعه کردند. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل معادل10.6 درصد افزایش یافته است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۶ - ۱۰:۳۸    
زنجان - ایرنا - مدیرکل پزشکی قانونی استان زنجان گفت: طی هشت ماهه امسال مجموع مراجعه کنندگان برای معاینات پزشکی اعم از نزاع، تصادف، کار و عمومی 28 هزار و 85 مورد بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7.66 درصد رشد نشان می دهد.
ایمنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۶ - ۱۰:۰۹    
مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان گفت: تعداد مراجعات زنان به مراکز پزشکی قانونی به دلیل نزاع در هشت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک هزار و 661 نفر افزایش یافته است.
دیار میرزا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۶ - ۰۹:۲۹    
این در حالی بود که آزمایشات پزشکی قانونی نشان داد پدر کودک فوتبالیست جوان است و زمانی که این موضوع مشخص شد؛ او گفت: من مسئولیت کودک را قبول می کنم و درصورتی که دختر جوان قبول کند، با او ازدواج می کنم تا بچه را با هم بزرگ کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۱۴:۱۶    
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: هشت ماه امسال افراد مراجعه کننده به پزشکی قانونی این استان به دلیل نزاع با 3 درصد افزایش، به بیش از 16 هزارنفر رسیده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۱۳:۵۳    
بعد از مرگ منصوره حسینی شعار، مادر باردار همدانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و مدیرکل پزشکی قانونی در این زمینه اظهار نظر کردند.
همشهری   ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۱۳:۱۳    
پلیس جنایی سرگرم تحقیق درباره مرگ یک پسر دبیرستانی در پارکی در پایتخت است. به گزارش همشهری، صبح پنجشنبه گذشته به قاضی محسن مدیرروستا خبر رسید که پسر نوجوانی به طرز مشکوکی جان باخته و جسدش در پارکی حوالی شرق تهران پیدا شده است ...
شمال نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۱۰:۳۲    
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران از افزایش 3 درصدی نزاع در 8 ماه سالجاری خبر داد و گفت: بخش قابل توجهی از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضایی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود که بر اساس نوع و میزان آسیب دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی صادر می شود.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۰۹:۵۱    
ساری- ایرنا- اختلاف آماری بین پزشکی قانونی و وزارت کار سبب شده که همواره آمارهای مربوط به حوادث ناشی از کار در کشور دو رقم متفاوت باشد که این موضوع در مازندران نیز مشهود است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۰۹:۱۵    
16 هزار و 967 پرونده مربوط به نزاع هشت ماه گذشته به پزشکی قانونی مازندران بررسی شد که 3 درصد بیشتر از پارسال است.
تیتر امروز   ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۰۸:۳۹    
علی عباسی از پیشرفت 65 درصدی مرکز سم شناسی شمال کشور در این استان خبر داد و گفت: ایجاد و اجرای طرح پزشک خانواده در مازندران تمایل پزشکان را برای ورود به پزشکی قانونی کمتر کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۰۰:۱۲    
مدیرکل پزشکی قانونی استان زنجان گفت: 23 زنجانی در تصادفات رانندگی آبان ماه جان خود را از دست داده اند.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ - ۲۲:۰۳    
سرهنگ علیرضا حسینعلی زاده گفت: جسد برای بررسی های دقیق در پزشکی قانونی است و در همین رابطه تا تعیین وضعیت پرونده، 4 نفر بازداشت موقت شده اند. مقیمی عنوان کرد ...
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ - ۲۱:۱۶    
به گزارش خبرگزاری مهر ، سرهنگ کیقباد مصطفایی در رابطه با جزئیات خبر، افزود: عصر امروز پس از تماس با فوریت های پلیسی 110 مبنی بر وجود یک جسد، بلافاصله ماموران در محل حاضر شدند و جسد مجهول الهویه مردی حدودا 35 ساله در محل کشف که به دستور مقام قضایی تحویل پزشکی قانونی شد. ...
تیک   ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ - ۱۹:۰۹    
دو پسر جوان بعد فرار از مدرسه با تهیه قرص ترامادول و مصرف آن به استقبال مرگ رفتند. ساعت 11 صبح پنجشنبه (22 آذر ماه جاری) مأموران کلانتری 126 تهرانپارس در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام کردند جسد شخص ناشناسی در پارکی در محدوده استحفاظی این کلانتری کشف شده است که جسد با دستور محسن مدیرروستا ...
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ - ۱۸:۱۳    
یکی از مددجویان مرکز ترک اعتیاد خواف به دلایل نامشخصی 20 آذرماه فوت کرد و فرمانده نیروی انتظامی مرگ وی را مشکوک اعلام کرد و گفته، موضوع در حال بررسی است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ - ۱۰:۳۶    
مدیرکل هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه زنجان جزو استان های کم بارش کشور طی سال زراعی جاری بوده است، گفت: از آغاز سال زراعی تا پایان بیستم آذرماه میانگین بارش این استان 83 میلی متر گزارش شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ - ۱۰:۱۲    
88 نفر فوت ناشی از مسمومیت با قرص برنج در هفت ماه نخست امسال به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 7درصد افزایش یافته است.
موج   ۱۳۹۷/۰۹/۲۳ - ۱۳:۱۲    
دادستان عمومی و انقلاب قم اعلام کرد که وحید صیادی نصیری که به دلیل توهین به مقدسات در زندان لنگرود قم دوران محکومیت خود را سپری می کرد به دلیل بیماری کبد در بیمارستان فوت کرده است. تشخیص علت نامه فوت توسط پزشکی قانونی در حال بررسی است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۲۳ - ۱۰:۰۲    
بازپرس ویژه قتل دادسرای مشهد گفت: دختر متوفی بیان کرد قبل از اینکه ما از منزل حرکت کنیم پدرم که به منزل آمد جای دیگری هم نزاع داشته و عصبانی و با صورت کبود آمده است، یعنی درواقع این فوت چند مرحله داشت هم نزاع اولیه فرد قبل از حرکت ...
جماران   ۱۳۹۷/۰۹/۲۲ - ۲۲:۴۴    
به گزارش جماران؛ دادستان عمومی و انقلاب قم در گفتگو با خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان درباره پرونده وحید صیادی نصیری ضمن تکذیب فوت این فرد در زندان گفت: نصیری، زندانی زندان لنگرود که به جرم توهین به مقدسات در فضای مجازی در حال گذراندن محکومیت حبس خود بوده ...
جماران   ۱۳۹۷/۰۹/۲۲ - ۱۶:۱۸    
سرهنگ غلامحسین رمضان نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جسد این زن ساعت 10 صبح امروز در خانه ای در محله حسین آباد شهر فریدونکنار کشف شد. وی گفت: پس از دریافت گزارش مردمی، ماموران انتظامی، کارآگاهان پلیس آگاهی و متخصصان پزشکی قانونی به محل عزیمت و جسد این زن را بررسی کردند. ...
روز نو   ۱۳۹۷/۰۹/۲۲ - ۱۵:۲۳    
مرد 40 ساله در پی برق گرفتگی در خنداب تسلیم مرگ شد. شب گذشته مردی حدود 40 ساله در یکی از روستاهای شهرستان خنداب دچار برق گرفتگی شد و جان خود را از دست داد. جسد متوفی به پزشکی قانونی منتقل شد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۲ - ۱۳:۳۴    
کرمان - ایرنا - فرمانده پلیس راه استان کرمان گفت: آمار کشته شدگان حوادث رانندگی در جاده های شمال این استان طی هشت ماه گذشته با وجود افزایش 23 درصدی ترددهای جاده ای و برابر آمار پزشکی قانونی معادل 16 درصد کاهش داشته است.
نافع   ۱۳۹۷/۰۹/۲۲ - ۱۰:۳۸    
مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان از مرگ مادری پس از زایمان در بیمارستان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۲ - ۱۰:۰۳    
زنجان - ایرنا - مدیرکل پزشکی قانونی استان زنجان گفت: تعداد 206 نفر از ابتدای سال جاری تا کنون بر اثر حوادث ناشی از تصادفات در جاده های این استان جان باختند که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته 155 نفر بود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۲۲ - ۰۳:۳۰    
مدیرکل پزشکی قانونی استان زنجان از افزایش 33 درصدی معاینات متوفیات ناشی از وسائط نقلیه طی هشت ماه گذشته از سال جاری در این اداره کل خبر داد و گفت: طی این مدت 233 مورد معاینه متوفیات ناشی از تصادفات رانندگی ثبت شده است.
ایکنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ۱۷:۲۶    
گروه سلامت مدیر بانک نسوج مرکز تحقیقات پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: بیش از 32 درصد از اهداکنندگان جسد را جوانان سنین 20 تا 40 سال تشکیل می دهند.
فرادید   ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ۱۰:۴۵    
هنوز لحظاتی از توقف ما نگذشته بود که شاهین و ساسان نیز از راه رسیدند. به نظرم آن ها ما را تعقیب کرده بودند تا از حسام انتقام بگیرند. به هرحال آن ها با ما درگیر شدند که شاهین با چاقو به حسام حمله کرد و ضربات متعددی به او زد. وقتی حسام غرق در خون روی زمین افتاد آن ها از محل گریختند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ۰۸:۴۹    
مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران گفت: هشت ماه نخست امسال 64 نفر (مرد) بر اثر حوادث کار در این استان جان خود را از دست دادند.
روز نو   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۰:۴۶    
یک سال قبل مأموران پلیس با تماس تلفنی از یک کارخانه باخبر شدند جوانی در ساختمان مدیریت کارخانه کشته شده است. کارگرانی که این خبر را دادند اعلام کردند درگیری در ساختمان مدیریت رخ داده و آن جوان با ضرب چاقو مجروح شده، اما کسی نمی داند فردی او را زده یا خودزنی کرده است. ...
ساعت24   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۰۸:۵۶    
ساعت24 -سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: از ابتدای فروردین تا پایان مهر امسال 233 نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن، قاتل خاموش جان باختند.
رشت 20   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۰۰:۱۷    
با انتقال جسد به پزشکی قانونی و آغاز تحقیقات، خانواده کامران گفتند به کسی مشکوک نیستند و کامران مرد آرامی بوده است که هیچ دشمنی نداشته و از اینکه او چنین کشته شده است، شوکه شده اند. بررسی تلفن همراه کامران نشان داد او آخرین بار با فردی به نام پوریا در تماس بود ...
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۸:۰۹    
به گزارش ایسنا، کامروز امینی در جمع خبرنگاران گفت: در هشت ماه امسال 4088 نفر با ادعای نزاع برای معاینه به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کرده اند. وی با بیان این که از این تعداد 3326 مرد و 762 نفر زن بودند، افزود: این آمار در مدت مشابه سال گذشته 4042 نفر بوده است. ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۸:۰۴    
مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد از مراجعه بیش از 4000 نفر با ادعای نزاع به ادارات پزشکی قانونی این استان طی 8 ماه امسال خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۲:۲۶    
تهران -ایرنا- سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: از ابتدای فروردین تا پایان مهر امسال 233نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن، قاتل خاموش جان باختند.
انتخاب   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۲:۱۱    
احمدرضا دالوند، گرافیست و نویسنده مطبوعاتی بامداد دوشنبه بعد از تحمل دوره ای بیماری درگذشت. هادی حیدری، کاریکاتوریست مطبوعات گفت: در صحبتی که با آقای کرمان پور، پزشک آقای دالوند داشتم، گفتند که هنوز علت دقیق مرگ او مشخص نیست و به همین خاطر هم فعلا باید منتطر پاسخ پزشکی قانونی در این باره باشند.
جماران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۱:۱۴    
رئیس بخش جنایی پلیس آگاهی خراسان شمالی از دستگیری قاتل مرد 55 ساله در بجنورد خبر داد. به گزارش ایلنا ، سرهنگ مسعود رستگار گفت: جسد مرد حدود 55 ساله بجنوردی بعدازظهر یکشنبه در حواشی یکی از روستاهای شهرستان بجنورد کشف شد. ...
پایداری ملی (پدافند غیر عامل)   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۱:۰۰    
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی از تلاش و پیگیری این سازمان برای انتخاب گزینه مناسب مکان اجرای پروژه سوله حوادث پزشکی قانونی با لحاظ مباحث پدافند غیرعامل و کارکرد مطلوب سوله خبر داد.
جماران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۰۹:۱۱    
سرهنگ مسعود رستگار صبح دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی تماس تلفنی مبنی بر کشف جسد در حاشیه یکی از روستاهای بجنورد، ماموران آگاهی و نیروهای آتش نشانی و پزشکی قانونی در محل حضور یافتند. ...
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۰۰:۱۹    
مدیر بانک نسوج مرکز تحقیقات پزشکی قانونی کشور با اشاره به مشکلات دانشگاه ها در تامین جسد اعلام کرد: بیشترین اهداکنندگان جسد را جوانان سنین 20 تا 40 سال تشکیل می دهند. ...
صدای ایران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۲۳:۱۱    
بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی توضیحاتی را در خصوص خودکشی دختر جوان در دانشگاه الزهرا(س) ارائه کرد. به گزارش صدای ایران از ایلنا، محسن مدیروستا (بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی) درباره جزییات خودکشی دختر جوان در ساختمان اداری دانشگاه الزهرا(س) گفت ...
ربیع   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۲۲:۴۹    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی خراسان شمالی، بابک سلحشور اظهار کرد: طی هفت ماهه نخست امسال شاهد افزایش بیست درصدی آمار مصدومان ناشی از تصادف هستیم به طوری که از 2905 نفر در هفت ماه نخست سال 96 به 3472 نفر در مدت مشابه سال 97 رسیده ...
فردا نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۲۲:۱۲    
مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان از افزایش 10 درصدی مراجعین نزاع در هشت ماهه امسال در این استان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۲۱:۲۵    
یاسوج-ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد از افزایش 1.13 درصدی میزان معاینه مراجعان مدعی نزاع در سال جاری خبر داد.
خبر فوری   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۲۱:۱۷    
با بحثی ساده درباره جای پارک، نگاهی چپ چپ، به هم زدن صف و هزار مورد ساده دیگر شروع می شود و همان بگومگوی ساده به درگیری و تشکیل پرونده ای در پزشکی قانونی ایران منجر می شود. ...