دوشنبه ۳۰ اردیبهشتساعت ۰۷:۵۵May 2019 20

جدیدترین‌های «شیخ صفی الدین اردبیلی»

میزان   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- بنای بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی به دلیل اینکه در دوره های مختلف مورد ساخت و ساز و مرمت قرار گرفته است به گفته کارشناسان ویترین تمام عیاری از هنر و معماری دوره های مختف سلسله صفوی می باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۲۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
بازدید مردم استان اردبیل از موزه های باستان شناسی، مردم شناسی، صنایع دستی و مجموعه جهانی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی به مناسبت روز جهانی موزه
تیتر شهر   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۱۳:۰۹    
اردبیل با جاذبه های غنی مانند گردنه حیران یا بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی یکی از برترین مقاصد گردشگری ایران است. اطلاع از بهترین زمان سفر به اردبیل می تواند سفر شما را به تجربه ای فراموش نشدنی تبدیل کند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۰۰:۱۴    
در جریان جنگ های دوم ایران و روس، زمانی که نیروهای روس وارد شهر تبریز شدند، پروفسور سنکوسکی، خاورشناس روسی شرحی به رئیس ستاد ارتش روسیه نوشت و از او درخواست کرد که در این پیشروی جنگی از ذخایر ادبی ذی قیمت موجود در کتابخانه های بعضی از شهرهای آذربایجان غافل نمانند و در این رابطه پیشنهاد کرد که از ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۱۱:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: شکوه تمدنهای آسیایی با نمایش آثار تاریخی ایران به نمایش گذاشته شد در مراسم افتتاح این نمایشگاه نمایندگان ایران چینی های بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی را شاهد مستدل بر روابط ایران و چین دانستند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۱۳:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
مستندساز فرانسوی در بازدید از مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی گفت: استان اردبیل طبیعت بسیار زیبایی دارد و این موضوع در کنار تاثیری که شاهان صفوی در تاریخ ایران و منطقه داشتند من را بسیار شگفت زده کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۰۸:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل اعلام کرد که دروازه و سردرب اصلی عالی قاپو که در ورودی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی در حال احداث است، به نماد اردبیل تبدیل می شود.
وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
سومین جلسه بررسی طرح ساماندهی و نماسازی اطراف بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی در محل سالن جلسه شهید دادمان راه و شهرسازی اردبیل برگزار شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
طی حکمی از سوی معاون میراث فرهنگی کشور، سرپرست پایگاه میراث جهانی بقعه شیخ صفی الدینی اردبیلی و محوطه تاریخی شهریری منصوب شدند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ - ۱۰:۵۶    
طی حکمی از سوی معاون میراث فرهنگی کشور، سرپرست پایگاه میراث جهانی بقعه شیخ صفی الدینی اردبیلی و محوطه تاریخی شهریری منصوب شدند.
پرشیا دایجست   ۱۳۹۸/۰۱/۳۰ - ۰۹:۳۵    
پرشیا دایجست - مقبره شیخ صفی الدین اردبیلی یکی از مقصدهای گردشگری شهر اردبیل در شمال غربی ایران است که از لحاظ تاریخی، معماری و گردشگری دارای اهمیت بسیار بالایی بوده و در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. ...
ایران آنلاین   ۱۳۹۸/۰۱/۲۹ - ۰۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
قدرت مداری اصحاب شیخ صفی الدین اردبیلی از همان آغاز با اعتقاد به مذهب شافعی و زبان و سنت کردی، تا قبول تشیع امامی اثنی عشری و تکلم به زبان ترکی آذربایجانی ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۰۹:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
شهردار اردبیل گفت: شهرداری اردبیل فعالیت ها و برنامه ریزی های خود را با رویکرد فرهنگی و بر انسان محوری هدفگذاری کرده است. حمید لطف اللهیان در گفتگو با ایسنا، منطقه اردبیل ...
فرهنگ امروز   ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ۱۶:۰۵    
از میان نوادگان شیخ صفی، نخستین کسی که آشکارا اعلام تشیع کرده یا به تشیّع گرویده، همین شیخ جنید بوده است و تا پیش از وی، شیخ صفی و نوادگانش به تسنّن شهرت داشته اند و بر فرض داشتن عقاید شیعی نیز لااقل به طور علنی این عقاید را آشکار نمی کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۱/۲۰ - ۲۰:۴۳    
نمایشگاه بوی باران عطر خاک با 38 اثر از عباس عارف با موضوع طبیعت و پرتره همزمان با آغاز هفته هنر انقلاب اسلامی افتتاح و تا 26 فروردین در محل نگارخانه خطایی مجموعه میراث جهانی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی برپا خواهد بود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۱۱ - ۱۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
با حضور در مکانی بی نظیر و شاهکاری که تو را به سکوت وا می دارد خود را لحظاتی به آرامش و زیبایی میهمان کنید. نظاره گر شاهکار هنر و معماری ایرانی اسلامی در قابی به نام بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی باشید، اینجا یکی از خیره کننده ترین آثار معماری ایرانی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۱۰ - ۱۶:۵۷    
مجموعه شیخ صفی الدین اردبیلی یکی از مکان های تاریخی و باستانی شهر اردبیل که با وجود آثار باستانی و تاریخی همچون قندیل خانه، چینی خانه، موزه های آثار باستانی و ... مکانی جذاب برای گردشگران و مسافران است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۸/۰۱/۱۰ - ۱۱:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل در بازدید از مجموعه رفاهی و آموزشی (خانه معلم ) شهرستان های اردبیل و سرعین گفت: تا دهمین روز از بهار استان اردبیل، برای 55 هزار و 747 نفر روز مسافر فرهنگی خدمات رفاهی در پایگاه های اسکان نوروزی ارائه کرده است. ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۹ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به آنکه بیش از 7 دهه از برداشته شدن کاشی های سردر شیخ صفی الدین اردبیلی می گذرد، به گفته مدیر پایگاه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی به زودی این کاشی ها سر جای خود بازمی گردند.
توریسم آنلاین   ۱۳۹۸/۰۱/۰۸ - ۱۰:۰۳    
از سری مستندهای کوتاه نمایی از ایران ، که به جاذبه ها و دیدنی های ایران می پردازد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۱/۰۵ - ۰۴:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
این مجموعه یکی از به یادماندنی ترین آثار تاریخی دوران سلسله صفویه بوده و به عنوان یک مکان ارزشمند و تاریخی در سال 2010 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۱۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
ساختمان موزه باستان شناسی بخشی از فضای پیرامون مجموعه تاریخی و فرهنگی شیخ صفی الدین اردبیلی را در برگرفته و آثار آن نمایانگر بخشی از فعالیت های تمدنی انسان در استان اردبیل محسوب می شود که آثار و اشیاء این موزه مشتمل بر دوره های مختلف تاریخ است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۰۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از تجهیز موزه چینی خانه اردبیل با سیستم صوتی پیشرفته خبر داد.
جماران   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، گردشگران نیز که از مقصد شمال کشور به سمت غرب و شمال غرب کشور و بالعکس نیز که برای رسیدن به مقصد از استان اردبیل گذر می کنند، در مسیر سفر خود توقفی در مناطق مختلف استان داشته و از جاذبه های تاریخی این خطه دیدن کردند. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۸:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - فعالیت ستاد خدمات سفرهای نوروزی استان اردبیل امروز با آغاز تعطیلات رسمی در محل نگارخانه خطایی مجموعه جهانی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی آغاز شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۳:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: نمایشگاه جاذبه های گردشگری استان اردبیل در ستاد خدمات سفر واقع در نگارخانه خطایی مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی برپا شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۴:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کل امور پایگاه های جهانی از بررسی مرحله شناخت طرح ساماندهی بافت پیرامونی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی خبر داد.
تیتر شهر   ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۴:۴۷    
این مکان با استفاده از معماری سنتی ایرانی و به کارگیری حداکثر فضای در دسترس ساخته شده و انواع قسمت ها از قبیل کتابخانه، مسجد، مدرسه، مخزن، بیمارستان، آشپزخانه، نانوایی و چندین دفتر اداری در آن جای داده شده است.
سبلانه   ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ - ۱۱:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی استان از راه اندازی موزه جنت سرا در مجموعه شیخ صفی الدین اردبیلی خبرداد و گفت: در این نمایشگاه عظمت صفویه به نمایش گذاشته می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۳:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: با پیشنهاد رییس سازمان میراث فرهنگی کشور به وزیر امور اقتصادی و دارایی تصویر مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی بر روی اسکناس های رایج کشور درج می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۲:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
استاندار اردبیل از بستر سازی برای ساخت سریال شیخ صفی الدین اردبیلی خبر داد.
کیهان   ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۲۰:۱۳    
اردبیل - خبرنگار کیهان: همزمان با تعطیلات نوروزی نمایشگاه دائمی معرفی قابلیت ها و جاذبه های گردشگری استان اردبیل برپا می شود. نادر فلاح مدیرکل میراث فرهنگی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۲/۰۸ - ۱۸:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
شهردار اردبیل گفت: پروژه پیاده راه شیخ صفی الدین اردبیلی در میدان عالی قاپوی اردبیل در 17 اسفند ماه امسال افتتاح می شود و در این محل برنامه های مختلف فرهنگی، هنری و سنتی و بومی برای شهروندان اجرا می شود
سبلانه   ۱۳۹۷/۱۲/۰۸ - ۱۳:۱۶   + ۱۲ سایت دیگر  
تعداد زیادی از چینی های مجموعه شیخ صفی الدین اردبیلی که توسط روس ها و انگلیس ها به غارت رفته اکنون در موزه های آرمیتاژ روسیه و موزه ویکتوریا - آلبرت لندن نگهداری می شود.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۰۵ - ۱۴:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری همسو نیوز حمید لطف اللهیان ظهر یکشنبه در بازدید از پیاده راه شیخ صفی الدین اردبیلی تصریح کرد: خوشبختانه پروژه های عمرانی درنظر گرفته شده در این مسیر طبق برنامه زمانبندی پیش رفته و پیش از آغاز سفرهای نوروزی شاهد بهره برداری از این مجموعه خواهیم بود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۰۴ - ۱۸:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از برپایی نمایشگاه معرفی قابلیت ها و جاذبه های گردشگری استان در مجموعه شیخ صفی الدین اردبیلی خبرداد.
میزان   ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۲۰:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- آرامگاه شیخ صفی الدین اردبیلی یکی از آثار ثبت شده ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو، یکی از مکان های تاریخی و باستانی شهر اردبیل در شمال باختری ایران است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۱:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی یکی از آثار ثبت شده ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو، یکی از مکان های تاریخی و باستانی شهر اردبیل در شمال باختری ایران است، در این مکان علاوه بر آرامگاه شیخ صفی الدین اردبیلی، مقبره شاه اسماعیل اول ...
ایکنا   ۱۳۹۷/۱۱/۲۵ - ۱۳:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
گروه فرهنگی- بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی تنها اثر ثبت جهانی استان اردبیل است که همه ساله خیل عظیمی از گردشگران داخلی و خارجی جهت بازدید این بنا به این استان سفر می کنند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۱/۱۱ - ۱۸:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: پرچم زربافت مسجد اونچی میدان اردبیل تحویل موزه چینی خانه بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۱/۱۱ - ۱۳:۱۹    
همزمان با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نمایشگاه عکس علمداران انقلاب اسلامی در نگارخانه خطایی مجموعه جهانی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی با 71 اثر گشایش یافت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۱/۱۱ - ۱۲:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
همزمان با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نمایشگاه عکس علمداران انقلاب اسلامی در نگارخانه خطایی مجموعه جهانی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی گشایش یافت.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۱/۱۱ - ۱۲:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام مهدی نوروزی، مدیر حوزه های علمیه استان اردبیل، در گفتگو با ایکنا از اردبیل گفت: نمایشگاه عکس علمداران انقلاب اسلامی اردبیل همزمان با ایام الله دهه فجر در سالن خطایی مجموعه جهانی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی برپا می شود. ...
برترین ها / دوات آنلاین   ۱۳۹۷/۱۱/۲۲ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه جام جم - نازیلا ناظمی: در میانه سبلان سربلند و کوه های تالش، شهری با قدمتی 6000 ساله دامن گسترانیده؛ اردبیل. شهری با گنجینه های فرهنگی و معنوی بسیار که مجموعه خانقاه و بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی میان آنها چون گوهری بی همتا می درخشند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۱/۰۶ - ۱۴:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: ظهر امروز 20 محقق چینی که در حوزه مطالعات هنر های اسلامی فعالیت دارند از مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی بازدید کردند.
سبلانه   ۱۳۹۷/۱۱/۰۴ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
بزرگترین سفره نذری کشور به طول 125 متر با مشارکت فعالان حوزه گردشگری استان در مجموعه بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی برپا شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۴ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون گردشگری استان اردبیل از برپایی بزرگ ترین سفره نذری در پایگاه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی با هدف رونق گردشگری مذهبی خبر داد.