چهارشنبه ۲۷ تیرساعت ۱۹:۱۰Jul 2018 18

جدیدترین خبرهای «یونسکو»

سبلانه   ۷ دقیقه پیش    
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت : در هفته گرامیداشت استان اردبیل با دعوت از نماینده یونسکو نسبت به بررسی ثبت جهانی و قرار گیری در فهرست موقت آثار اقدام می کنیم.
ایرنا   ۵ ساعت پیش    
همدان – ایرنا – عضو کمیته ملی حافظه جهانی یونسکو گفت: 10 میراث مستند از ایران تا پایان سال 2017 میلادی در فهرست بین المللی حافظه جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.
598   ۵ ساعت پیش    
کنفرانس پایتخت فرهنگی، می کوشد تا زمینه های ثبت قم به عنوان پایتخت فرهنگی توسط "یونسکو" را فراهم نماید! ترسیم چشم انداز فرهنگی و توسعه ای برای قم فراتر از حدود و سلایق افراد و موسسات خصوصی می باشد.
ایلنا   ۵ ساعت پیش    
مدیر برنامه های یونسکو در شهر خلاق رشت گفت: کار آفرینی، توجه به جوامع محلی، توسعه اکو توریسم و توریسم غذایی از نتایج شهر خلاق رشت است.
حوزه   ۱۰ ساعت پیش    
حوزه/ مدیر عامل انجمن ایرانی همکاری با یونسکو گفت: در قالب طرح پیشنهادی معرفی قم به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام باید این شهر را به عنوان شهر تراز انقلاب اسلام به جهان امروز معرفی کنیم.
ابنا   ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۲۱:۵۳    
مدیر عامل انجمن ایرانی همکاری با یونسکو با اشاره به اینکه معرفی قم به جهان فرایند دارد، گفت: باید مقدمات کار فراهم شود تا قم را به عنوان شهر بین المللی معرفی کنیم و باید در این قضیه اراده ای شکل بگیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۸:۵۰    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از یک مقام بلندپایه چینی روز سه شنبه تقویت همکاری با سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد ( یونسکو ) را خواستار شد. ...
ایکنا   ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۳:۵۱    
گروه بین الملل اداره اوقاف قدس ضمن هشدار نسبت به گودبرداری های جدید اسرائیل در مسجدالاقصی، دخالت سازمان یونسکو و اعزام هیئت رسمی از سوی این سازمان برای بررسی این موضوع را شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۰:۵۲    
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان البرز از مشارکت در بازسازی و مرمت بنای تاریخی کاروانسرای ینگه امام ساوجبلاغ توسط سازمان جهانی یونسکو خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۰۲:۱۹    
کرج-ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان البرز اعلام کرد که سازمان جهانی یونسکو برای مشارکت در مرمت و بازسازی کاروانسرای تاریخی ینگی امام در شهرستان ساوجبلاغ از توابع این استان اعلام آمادگی کرد.
فارسی مچ   ۱۳۹۷/۰۴/۲۵ - ۲۱:۵۹    
به گزارش فارسی مچ ، دومین آرت فیر بین المللی یونسکو کلاب ( Club for UNESCO of Piraeus و Islands and International ACTION ART) در پاریس، شامل یک رزیدنسی شش روزه و برپایی نمایشگاه از آثار هنرمندان است. به گزارش خبرنگار فارسی مچ، این رویداد 12 تا 17 اکتبر 2018 در پاریس برگزار خواهد شد. ...
برترین ها   ۱۳۹۷/۰۴/۲۵ - ۱۱:۱۰    
خبرگزاری ایسنا: جشنواره روز دختران یکشنبه 24 تیرماه با حضور انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی کشور، ویل پارکس نماینده یونسکو و فاطمه ذوالقدر نماینده تهران و تعدادی از خانواده ها در مجموعه تلاش برگزار شد.
بانک ویدئو نوداد   ۱۳۹۷/۰۴/۲۵ - ۱۰:۲۹    
مسجد سلیمیه، واقع در ادیرنه ترکیه، یکی از میراث جهانی یونسکو و شاهکار معماری و هنر دوران عثمانی است. اگر به هنر و تاریخ علاقه مند هستید، حقایق جالب درباره این مسجد را مطالعه کنید.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۴/۲۵ - ۰۹:۱۲    
وضعیت بنای تاریخی کاخ ساسانی واقع در سروستان و یکی از بناهای تاریخی واقع در محور ساسانی که اخیرا در یونسکو به ثبت جهانی رسید، بسیار نگران کننده است.
تهران پرس   ۱۳۹۷/۰۴/۲۵ - ۰۸:۱۱    
تبریز - ایرنا - احیای دریاچه ارومیه به عنوان زیستکره ثبت شده در یونسکو از جمله مطالبات ملی ایرانیان است و سازمان های عضو ستاد احیا برای تحقق آن همه کاری می کنند تا صدای پای امید در مسیر نجات این پهنه آبی جهانی خاموش نشود.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۴/۲۵ - ۰۸:۱۰    
تبریز - ایرنا - احیای دریاچه ارومیه به عنوان زیستکره ثبت شده در یونسکو از جمله مطالبات ملی ایرانیان است و سازمان های عضو ستاد احیا برای تحقق آن همه کاری می کنند تا صدای پای امید در مسیر نجات این پهنه آبی جهانی خاموش نشود.
ایکنا   ۱۳۹۷/۰۴/۲۴ - ۱۴:۳۲    
گروه فرهنگی- اولین نشست کمیته حافظه جهانی با هدف شناسایی، معرفی و ثبت آثار در حافظه ملی و جهانی سازمان یونسکو به عنوان میراث معنوی و مکتوب ایران زمین در همدان برگزار می شود.
برترین ها   ۱۳۹۷/۰۴/۲۴ - ۰۸:۵۴    
برترین ها - آرمان رمضانی: سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد( یونسکو)، مکان هایی را به عنوان میراث جهانی انتخاب می کند که ارزش فرهنگی یا تاریخی داشته باشد و یا به دلایلی دیگر برای انسان ها حائز اهمیت باشند ...
جماران   ۱۳۹۷/۰۴/۲۴ - ۰۸:۴۵    
مدیر پایگاه کلیساهای جهانی ایران و مسوول این غرفه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال مصادف با دهمین سال ثبت جهانی قره کلیساست و به همین مناسبت این نمایشگاه در محوطه قره کلیسا و در 45 مترمربع زمین راه اندازی شده است. ...
عصر ایران   ۱۳۹۷/۰۴/۲۴ - ۰۸:۳۱    
قسمت قدیمی برن به عنوان محوطه ی ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو، چیزی ارزشمند تر از یک فضای ساده و کلاسیک است. این قسمت با قرار گرفتن در محاصره آب های فیروزه ای رودخانه آره Aare ، بسیاری از ویژگی های قرون وسطایی خود را حفظ کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۴/۲۳ - ۲۱:۳۴    
رئیس سابق شورای شهر یزد بر ضرورت ایجاد ردیف مشخص بودجه ای برای حفظ و نگهداری بافت تاریخی یزد که به عنوان میراث جهانی بشر در یونسکو ثبت شده است، تأکید کرد.
الی گشت   ۱۳۹۷/۰۴/۲۳ - ۱۶:۳۹    
منطقه تاریخی کبک قدیم | Old Quebec منطقه تاریخی کبک قدیم یا شهر قدیم، بخشی از شهر کبک است که امروزه به یکی از جاذبه های گردشگری کانادا تبدیل شده است. این منطقه از دو بخش بالا شهر و پایین شهر تشکیل شده و به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۴/۲۳ - ۱۰:۳۶    
ترکمنستان خواستار قرار گرفتن بیابان قره قوم در فهرست میراث جهانی یونسکو به عنوان یک سیستم زیست محیطی منحصر به فرد شد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۷/۰۴/۲۳ - ۰۰:۰۳    
دنیای اقتصاد : هفته گذشته از ثبت بافت تاریخی جهانی شهر یزد در یونسکو یک سال گذشت. اما در حالی این 365 روز سپری شد که مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد اعلام کرده رشد گردشگران خارجی به این استان در سال جاری 10 درصد بوده که آن طور که باید و شاید رضایت بخش نیست و مشکلات به وجود آمده ...
شعار سال   ۱۳۹۷/۰۴/۲۲ - ۰۸:۳۲    
عاون میراث فرهنگی با تاکید بر لزوم مدیریت و حفاظت جنگل های هیرکانی مطابق با استانداردهای یونسکو گفت: جنگل های هیرکانی یکی از قدیمی ترین جنگل های زنده محسوب می شود که گونه های جانوری و گیاهی ارزشمندی دارد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۴/۲۲ - ۰۰:۴۸    
در 17 تیرماه سال 83 ارگ و منظر فرهنگی بم توسط سازمان یونسکو ثبت جهانی شد، نخستین جشنواره بزرگداشت ثبت جهانی ارگ و منظر فرهنگی بم پنجشنبه 21 تیر ماه از ساعت 18 تا 21 با حضور مردم و مسؤولان در مقابل ارگ تاریخی بم برگزار شد و با همکاری جمعی از هنرمندان بم صحنه هایی از زندگی مردم بم در دوره های مختلف و ...
دانا   ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ - ۲۳:۱۲    
اگر شهرری را حفظ می کردیم می توانستیم آن را در یونسکو به ثبت برسانیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ - ۲۲:۱۳    
مدیر کل دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه گفت: ما امروز به دنبال شناساندن مولفه های فرهنگی و هنری و تمدن ساز ایران به عنوان گنجینه ای از تمدن چندهزار ساله بشری هستیم که بخشی از آن توسط یونسکو ثبت شده است.
تابناک ایلام   ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ - ۲۲:۰۵    
عکس ها، کاخ اردشیر، قلعه دختر و شهرگور(فیروزآباد)، تنگ چوگان، بیشابور و مجسمه شاپور(کازرون) و کاخ ساسانی (سروستان) به یادگار مانده از دوره ساسانیان را نشان می دهد که در فهرست جهانی یونسکو ثبت شدند.
ربیع   ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ - ۱۸:۴۷    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از جام جم در سال 2016 پرونده این منطقه که شامل 57هزار هکتار از مساحت ذخیره گاه زیست کره بود، با توجه به ویژگی های طبیعی منحصر به فرد آن در دنیا مانند غنای گونه های گیاهی و جانوری، وجود جوامع گیاهی منحصر به فرد، گونه های اندمیک، دربرداشتن وسیع ترین جنگل آردوج ...