جمعه ۰۴ بهمنساعت ۱۳:۴۹Jan 2020 24

جدیدترین‌های «مالیاتی»

خبرگزاری مهر   ۱ ساعت پیش    
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی، آخرین اصلاحات قانون مالیات های مستقیم مصوب سال 94 را تشریح نمود و گفت: ایجاد عدالت مالیاتی و همسان سازی در نحوه مالیات ستانی از مشاغل در قانون آمده است.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، محمد رضا ظفرقندی، در نخستین جلسه معاونین و مدیران حوزه ستادی با روسا و معاونین نظام پزشکی شهرستان ها (قطب پایتخت) که روز گذشته در سالن اجتماعات سازمان نظام پزشکی برگزار شد ...
ایسنا   ۱ ساعت پیش    
تهیه کننده مجموعه های پایتخت درباره ی پیامدهای برداشتن معافیت مالیاتی فیلم و سریال سازی معتقد است: مالیات بر درآمد اقلیت پول ساز و پولدار و متمکن، لازم و واجب است اما در مورد اکثریت قاطع آن ها که از تسهیلات اجتماعی (بیمه+حوادث+وام ها و...) بهره ای ندارند، باری کمرشکن خواهد بود.
چاپ و زندگی   ۲ ساعت پیش    
تلاش های فعالان عرصه چاپ به ثمر نشست و امروز مجلس شورای اسلامی طرح معافیت مالیاتی برای صنعت چاپ را تصویب کرد. گفتنی است این معافیت مالیاتی مربوط به خدمات چاپ و زینک می شود.
خبر فوری   ۲ ساعت پیش    
دولت باید از معافیت ها و فرارهای مالیاتی درآمدزایی کند، نه اینکه از مالیات دهندگان بیشتر مالیات بگیرد. دولت باید از معافیت ها و فرارهای مالیاتی درآمدزایی کند، نه اینکه از مالیات دهندگان بیشتر مالیات بگیرد.
سلام نو   ۲ ساعت پیش   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، 17 آذرماه رئیس جمهور لایحه بودجه سال 1399 را به مجلس تقدیم کرد که توجه به منابع جایگزین درآمدهای نفتی اعم از واگذاری دارایی های مالی و سرمایه ای و اخذ مالیات از جمله موضوعات قابل بحث در این لایحه بودجه است. ...
وحید شقاقی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد ایران، درآمدهای مالیاتی اهمیت بسیار زیادی دارد و مبارزه با فساد یک رکن مهم است، گفت: در این شرایط خاص، رفتن به سراغ افزایش تعداد مناطق آزاد هیچ مبنای علمی و اقتصادی ندارد.
یک استاد دانشگاه گفت: در مناطق آزاد معافیت های مالیاتی موجب هدر رفتن منابع ملی کشور و از بین رفتن مزیت های صادراتی می شود زیرا در این شرایط واردات قیمت تمام شده کمتری دارد و تولید کننده داخلی توان رقابت را از دست می دهد.
شبستان   ۳ ساعت پیش    
جعفری با اشاره به اینکه معافیت های مالیاتی برای مناطق آزاد تجاری مفید نبوده است، گفت: معافیت های مالیاتی شرکت ها در مناطق آزاد تبدیل به رانتی برای واردات بیشتر شده است.
شبستان   ۳ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
پرنیان در مناطق آزاد فرار مالیاتی انجام می شود، گفت: فضای یکسانی برای تولیدکنندگان داخل کشور با تولید کنندگان این مناطق وجود ندارد.
شبستان   ۴ ساعت پیش    
شقاقی با اشاره به اینکه هرگونه معافیت مالیاتی آسیب به در آمدهای دولت و بودجه است، گفت: اصلاح نظام مالیاتی از نان شب برای کشور واجب تر است.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۸:۱۶    
کسب و کار نیوز - کافی است پای درد دل فعالان حوزه کسب و کارهای آنلاین بنشینید تا ببینید در کنار تمام مشکلاتی که به خصوص در ماه های اخیر با آن مواجه هستند، در دم دمای سال جدید، اندک امیدی که آنها نسبت به جذب مشتری داشتند ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۸:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سهراب امدادی فرد روز پنجشنبه در دیدار با فرماندار شهرستان ورامین با اشاره به اینکه در شرایط عادی بخشش مالیات وجود ندارد اظهار داشت: این فرصت مناسبی برای برخورداری افراد از بخشش است که با مراجعه به ادارات امور مالیاتی می توانند از آن برخوردار شوند. ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۷:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه بعید است با نصب کارتخوان بتوان از فرار مالیاتی وکلا جلوگیری کرد بر ضرورت تشکیل تیمی از سوی قضائیه برای نظارت بر عملکرد درآمدی این صنف تاکید کرد.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۷:۱۳    
دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل ایران تاکید کرد که تولیدکنندگان همواره نگران مسائل مالیاتی هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۶:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
وزیر بازرگانی بین الملل انگلیس: سیاست مالیاتی انگلیس رابطی به آمریکا، اتحادیه اروپا و هیچ فرد دیگری ندارد
وب سایت چطور   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۴:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیریت سرمایه ها و برنامه ریزی به منظور پرداخت مالیات ها تقریبا برای همه دشوار است، اما وقتی صحبت از کارهایی چون فریلنسینگ یا کارآفرینی می شود، این دشواری به مراتب بیشتر می شود ...
اقتصاد آنلاین / تهران پرس   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۲۲:۱۹   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، یکی از درامدهای قابل اتکای دولت در بودجه های سالیانه مالیات بر واردات است. با توجه به برآوردها از کسری قابل توجه بودجه سال 1399، لزوم توجه به اصلاحات در جهت افزایش درآمدهای مالیاتی بیش از پیش احساس می شود. ...
شعار سال   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۳:۲۵   + ۱۹ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس سازمان امور مالیاتی را موظف به تعیین سامانه مودیان برای پرداخت مالیات کالاهای خاص کردند.
مردم نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۲:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
مردم نیوز : این روزها در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، نمایندگان سرنوشت قانونی را رقم خواهند زد که می تواند عامل تبعیض، غیرشفافیت، رانت در نظام اداری باشد یا عکس رقم بخورد. *تبعات سنگین تصویب ماده 26 لایحه مالیات بر ارزش افزوده در مجلس ...
بیتوته   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
از آغاز بررسی جزئیات لایحه بودجه سال 99 کل کشور در مجلس، ماده 26 لایحه مالیات بر ارزش افزوده توجه و تعجب همه را برانگیخته است. ماده ای که تاکید دارد سازمان امور مالیاتی و تمامی کارکنان و وابستگان آن را از شمول قوانین مالیاتی که خود مجری آن است ...
بازار نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۲:۲۱    
آژانس امور مالیاتی انگلستان از پیمانکاران به منظور ارائه ی یک ابزار فنی برای کمک به این آژانس در جلوگیری از جرایم سایبری رمز ارز دعوت به عمل آورده است.
روز نو   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۱:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
روز گذشته، نمایندگان مجلس، سازمان امور مالیاتی را مکلف کرده اند که بابت خروج هر مسافر ایرانی از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی وجوهی را نیز به عنوان مالیات از مسافران دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل کشور واریز کند.
موج   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۱:۲۵    
هیچ کس در مورد تغییر جای صنایع دستی در نام وزارتخانه جدید التاسیس توضیحی نداده و وضعیت معافیت مالیاتی فعالان حوزه صنایع دستی و فرش نیز بلاتکلیف است!
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
طلافروشان مدت هاست به قانون مالیات بر ارزش افزوده اعتراض دارند. قانونی که معتقدند نواقص موجود در آن موجب سوءاستفاده مودیان مالیاتی را فراهم آورده است.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۰:۱۸    
زمانی با شاره به اینکه مقابله با فرار مالیاتی به معنای فشار نیست، گفت: این کار به معنی وصول مالیات حقه است بنابراین باید به بخشی از مودیان که اطلاعات خود را ثبت نکرده اند اشراف داشته باشیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: 67 درصد پزشکان زنجانی برای دریافت دستگاه کارتخوان ثبت نام نکرده اند.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۰۹:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه گفت: سازمان برنامه و بودجه رقمی به عنوان مجموع فرارهای مالیاتی و معافیت های بلا وجه مالیاتی محاسبه کرده که براساس آن 245 هزار میلیارد تومان در سال آینده ظرفیت مالیات ستانی وجود دارد اما مشروط به اینکه مقدمه قانونی این مالیات ستانی فراهم شود.
مشرق نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۰۹:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
از آغاز بررسی جزئیات لایحه بودجه سال 99 کل کشور در مجلس، ماده 26 لایحه مالیات بر ارزش افزوده توجه و تعجب همه را برانگیخته است.
شعار سال   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۰۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 99 با اشاره به اینکه دو میلیون خانه خالی در کشور داریم، گفت: هزینه اجاره مسکن سال به سال رو به افزایش است لذا برای کنترل اجاره مسکن و هم در جهت خلق درآمد جدید برای کشور نیاز است از خانه های خالی مالیات اخذ شود.
پول نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۰۹:۱۳    
پول نیوز - دولت و مجلس به جای جلوگیری از معافیت و فرار مالیاتی شرکت ها و بنگاه های وابسته به نهادهای دولتی تلاش می کند خزانه خالی و کسری بودجه را از جیب شهروندان تامین کند و این بار ترفند مالیات سفر را به کار گرفته است.
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۰۸:۵۴    
عضو سابق هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان درباره مصوبه مجلس برای دریافت مالیات بر خروج از کشور از مسافران ، گفت: به نظر می رسد دولت بیشتر به دنبال منابع سهل الوصول است تا منابع قابل استفاده اقتصادی؛ ساده ترین راه لزوما اقتصادی ترین راه نیست بنابراین چنین استراتژی مالیاتی قابل توجیه نیست.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۰۸:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس ارزیابی کرده که اگر نرخ ارز مبنای محاسبه حقوق ورودی از 4200 تومان به نرخ ارز نیمایی تغییر یابد، درآمد دولت از این محل 35 هزار میلیارد تومان افزایش می یابد.یکی از درآمدهای قابل اتکای دولت در بودجه های سالیانه، مالیات بر واردات است ...
سازمان امور مالیاتی کشور   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۰۸:۱۹    
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان سیستان وبلوچستان ، در راستای بررسی اقدامات ویژه برای برگزاری هرچه با شکوه ترچهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جلسه ای با حضور مدیرکل و اعضای کارگروه در دفتر مدیرکل تشکیل شد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۰۰:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
مجلس در طرح ساماندهی خودرو با مخالفت شورای نگهبان نتوانست معافیت تعرفه ای خودروهای سبز را به سرانجام برساند.در این طرح نمایندگان مجلس اصرار داشتند که خودروهای برقی و هیبریدی را از مالیات تعرفه ای معاف کنند این در شرایطی است که به نظر می رسد شورای نگهبان با توجه به سازوکار وضع تعرفه در کشور که هم ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۰۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: مسافران عازم خارج از کشور از گذشته بابت خروج عوارض پرداخت می کردند و در آینده نیز این امر تداوم خواهد داشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۰۰:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس مسائل اقتصادی: برای محقق شدن عدد های بودجه، سازمان مالیاتی باید از فرار مالیاتی جلوگیری کند.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۲۲:۵۸   + ۱۰ سایت دیگر  
با تصویب ماده 33 لایحه مالیات بر ارزش افزوده در مجلس، مالیات سفرهای خارجی بیشتر می شود. به گزارش ایسنا، مجلس شورای اسلامی سه شنبه اول بهمن ماه ماده 33 لایحه مالیات بر ارزش افزوده را به تصویب رساند که بر این اساس سازمان مالیاتی مکلف شد بابت خروج هر مسافر ایرانی به جز موارد استثنایی از مرزهای هوایی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۲۱:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی استان کرمانشاه گفت : طبق آخرین آمار در استان کرمانشاه، تاکنون فقط 38 درصد از صاحبان مشاغل پزشکی نسبت به ثبت دستگاه کارت خوان اقدام کرد ه اند.
مركز ملي فرش ايران   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۲۱:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
مطابق با اعلام سازمان امور مالیاتی، صدور یا تمدید کارت بازرگانی اشخاص حقیقی و حقوقی منوط به اخذ گواهی مالیاتی است و در صورت عدم رعایت آن مسئولیت تضامنی وجود خواهد داشت.
وب سایت چطور   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۲۱:۲۴    
اداره کردن کسب وکار و مدیریت آن، حتی بدون درنظرگرفتن ملاحظات و رسیدگی های لازم برای فراهم کردن صورت های مالیاتی، کاری دشوار و پیچیده است. طبق توصیه افراد صاحب نظر در حوزه های مالیاتی و مدیریتی ...
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۲۰:۵۳   + ۱۶ سایت دیگر  
اعتمادآنلاین: انتشار خبری با این مضمون که سازمان امور مالیاتی مکلف شد بابت خروج هر مسافر ایرانی از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی وجوهی را به عنوان مالیات از آنها دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل کشور واریز کند در رسانه ها بازتاب گسترده ای داشت. ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۸:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
فارس نوشت:رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان فردیس از بخشودگی 95 درصدی جرائم مالیاتی تا پایان سال جاری در این شهرستان خبر داد.
اقتصاد آنلاین / قم فردا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۸:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، در شش ماهه نخست سال جاری 63552 میلیارد تومان درآمد مالیاتی وصول شد. جمع مالیات های مستقیم (مالیات اشخاص حقوقی، مالیات بر درآمد و مالیات بر ثروت) بالغ بر 35446 میلیارد تومان بوده است. و از کالا و خدمات 28106 میلیارد تومان مالیات گرفته شد. ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۶:۵۵   + ۱۴ سایت دیگر  
وزیر نفت از برنامه وزارتخانه متبوعش برای حل مشکلات گمرکی، مالیاتی و عدم پرداخت وام به شرکت های پتروشیمی خبر داد.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۶:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
نصف جهان: در راستای اجرای تفاهمنامه منعقده بین سازمان نظام پزشکی و اداره کل امور مالیاتی استان و به منظور اجرای صحیح و منظم فرایندهای مربوط به آموزش، مشاوره و اطلاع رسانی در خصوص ثبت صندوق فروشگاهی الکترونیکی جهت مجموعه پزشکان سازمان نظام پزشکی استان ...
برترین ها / ایران خبر   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۲:۰۴   + ۲۴ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: معاون گردشگری در واکنش به مصوبه مجلس درباره مالیات خروج از کشور، گفت: از این وجود این لایحه اطلاع نداشتیم و غافلگیر شدیم. مجلس روز سه شنبه (اول بهمن ماه) ...
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۶:۱۶   + ۹۰ سایت دیگر  
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: از مسافران عازم خارج از کشور تنها وجوهی که سابقا دریافت می گردید، در آینده نیز وصول خواهد شد. ...
سلام نو / بازتاب   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۶:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
سلام نو – سرویس اقتصادی: هر ایرانی که به سفر خارجی می رود باید مالیات سفر پرداخت کند. این خبری است که از روز گذشته تاکنون سروصدای زیادی به پا کرده است. با این حال به نظر می رسد واقعیت آنچه در این خبر وجود دارد به خوبی به مردم منتقل نشده است. ...
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۶:۰۶    
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: یک واحد تولیدی به دلیل وابستگی به یک نهاد یا سازمان، از مالیات معاف می شود اما واحد مشابهی که بخش خصوصی متولی آن است باید در همان شرایط دست به تولید بزند، رقابت کند و مالیات بپردازد، این شرایط با عدالت مالیاتی در تضاد قرار دارد.