جمعه ۰۲ فروردینساعت ۰۲:۳۸Mar 2019 22
 

جدیدترین‌های «نیوزیلند»

همسو نیوز   ۵ ساعت پیش    
وزیر امور خارجه کشورمان، برای شرکت در نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی امروز پنجشنبه اول فروردین ماه 1398 عازم ترکیه شد. به گزارش خبرگزاری همسو ...
عصر ایران   ۵ ساعت پیش    
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی عصر امروز (پنجشنبه ) عازم ترکیه شد. به گزارش ایرنا از اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امور خارجه ...
انتخاب   ۵ ساعت پیش    
طی روزهای اخیر فیس بوک به شدت از سوی نهادهای مدنی و سیاسی در کشورهای مختلف و به خصوص نیوزیلند و ایالات متحده به اهمال کاری متهم شده است. در واقع محور انتقادات به ویدئویی مرتبط است که تیرانداز مساجد نیوزیلند به شکل زنده از فیس بوک منتشر کرده بود.
ایرنا   ۸ ساعت پیش    
تهران - ایرنا - 'ولفگانگ شویبله' رئیس پارلمان آلمان روز پنجشنبه در سخنانی در واکنش به حملات تروریستی به مساجد نیوزیلند و ایستگاه تراموا در هلند، از همه خواست که به طور صریح و آشکار میان مسلمانان و تروریست های اسلامگرا (تکفیری) تفاوت قائل باشند.
حمله تروریستی نیوزیلند تبدیل به خط کش و شاقولی برای محک و ارزیابی پایبندی دولت ها و رسانه های مختلف به حقوق بشر شده است. سران سیاسی بسیاری از دولت ها همسو با خشم ملت های مختلف ضمن محکوم نمودن این حمله سبعانه، از انگیزه های تروریستی در پس آن نیز اعلام انزجار کردند.
همسو نیوز   ۸ ساعت پیش    
به گزارش خبرگزاری همسو نیوز به نقل از آناتولی، وزارت خارجه ترکیه امروز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که به عنوان رئیس دوره ای سازمان همکاری اسلامی٬ کشورهای عضو این سازمان را برای برگزاری نشست اضطراری در رابطه با حمله تروریستی نیوزیلند فرا می خواند. ...
ایسنا   ۹ ساعت پیش    
نخست وزیر نیوزیلند از ممنوعیت خرید و فروش و استفاده از سلاح های نیمه خودکار سبک نظامی و سلاحهای تهاجمی پس از حملات تروریستی اخیر به مساجد کشور خبر داد.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش    
تهران - ایرنا - به دنبال حادثه تروریستی مرگبار هفته گذشته در مساجد نیوزیلند، کنشگران این کشور با راه اندازی پویش حجاب، از شهروندان این کشور خواستند فردا (جمعه) با گذاشتن حجاب، با مسلمانان اعلام همبستگی کنند.
همسو نیوز   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۴:۳۵    
به گزارش خبرگزاری همسو نیوز از فارس، در ادامه وعده دولت نیوزیلند برای تغییر قوانین حمل سلاح در این کشور پس از حمله تروریستی به نمازگزاران جمعه در شهر کرایست چرچ ، ولینگتون اعلام کرد که فروش عمومی تمام تسلیحات نیمه اتوماتیک و نظامی ممنوع می شود. ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۴:۰۲    
یکی از مساجدی که هفته گذشته هدف حمله تروریستی قرار گرفته بود، فردا-جمعه- میزبان نمازگزاران خواهد بود.
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۳:۵۱    
شفقنا- گروهی از فعالان نیوزیلندی با راه اندازی یک کمپین اینترنتی، از زنان این کشور می خواهند فردا با رعایت حجاب، با مسلمانان اعلام همبستگی کنند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از شبکه خبری آر تی عربی روسیه ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۳:۴۱    
پلیس نیوزیلند از اتمام شناسایی تمامی قربانیان حملات تروریستی جمعه گذشته در این کشور خبر داد.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۲:۵۴    
رئیس جمهور سابق ترکیه گفت: رهبران جهان باید رفتار و منش نخست وزیر نیوزیلند را الگو قرار دهند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۱:۴۰    
نخست وزیر نیوزیلند با اشاره به تروریستی بودن حمله به مساجد کرایست چرچ، بر اهمیت تلاش برای ایجاد شرایطی که مسلمانان در مساجد احساس امنیت کنند، تاکید کرد.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۱:۳۷    
مقامات نیوزیلند داشتن سلاح های نیمه اتوماتیک و تفنگ های جنگی را در خاک این کشور ممنوع کردند.
پارسینه   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۱:۱۵    
به گزارش پارسینه ، کمتر از یک هفته پس از حمله ای تروریستی در شهر کرایست چرچ نیوزیلند، نخست وزیر این کشور به نمایندگی از دولت خود استفاده از انواع اسلحه های نیمه اتوماتیک را ممنوع اعلام کرد ...
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۱:۱۰    
شفقنا- نخست وزیر نیوزیلند تاکید کرد که با حمله تروریستی اخیر به دو مسجد مسلمانان، تاریخ کشورش برای همیشه تغییر کرده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از بخش عربی خبرگزاری آناتولی ترکیه (AA)، جاسیندا آردرن ، نخست وزیر نیوزیلند صبح امروز (پنج شنبه) در یک کنفرانس خبری مشترک با استوارت ناش ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۰:۳۶    
دولت نیوزیلند سلاح های نیمه اتوماتیک دارای سبک نظامی را ممنوع کرد.
برترین ها   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۰:۲۳    
عصر ایران: شبیه سازی صحنه قتل عام مسلمانان در نیوزیلند از سوی مسلمانان اندونزی در تظاهرات محکومیت حمله تروریستی اخیر در نیوزیلند را ببینید.
فانوس   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۰:۲۱    
پلیس نیوزیلند از شناسایی همه پنجاه قربانی حملات تروریستی به دو مسجد در شهر کرایست چرچ خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۰:۲۱    
پلیس نیوزیلند از شناسایی همه پنجاه قربانی حملات تروریستی به دو مسجد در شهر کرایست چرچ خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۰:۲۱    
پس از حمله تروریستی مرگبار اخیر در نیوزیلند، نخست وزیر این کشور از ممنوعیت فروش سلاح های تهاجمی و نیمه خودکار خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۰:۲۱    
نخست وزیر نیوزیلند با تاکید بر اینکه در تاریخ 11 آوریل، خرید و فروش هرنوع سلاح نیمه اتوماتیک ممنوع می شود، از طرح دولت برای بازخرید چنین تسلیحات از مردم خبر داد.
جماران   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۰:۲۱    
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران ، گاردین گزارش داد: نخست وزیر نیوزیلند فروش انواع سلاح های تهاجمی را ممنوع اعلام، و تاکید کرد این قانون تا سه هفته دیگر اجرایی می شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۰:۲۱    
تهران – ایرنا – 'جاسیندا آردرن' نخست وزیر نیوزیلند پس از حملات تروریستی به مسلمانان در این کشور، فروش سلاح های خودکار و نیمه خودکار را ممنوع اعلام کرد.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۰۱:۴۱    
حادثه تروریستی در نیوزیلند هشتمین حادثه ای بود که در هفت سال اخیر علیه مساجد سراسر جهان و با هدف اسلام هراسی رخ داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۰۰:۵۲    
تهران- ایرنا- دومین مظنون حادثه تروریستی روز جمعه نیوزیلند به اتهام بازنشر فیلم زنده کشتار مسلمانان در دو مسجد در این کشور در دادگاه حاضر شد.
جماران   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۰۰:۰۵    
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، این روزها حجاب نخست وزیر نیوزلند به احترام قربانیان حادثه تروریستی و همچنین پیگیری های مجدانه وی در خصوص این کشتار دردناک محبوبیت او را بیش از پیش کرده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۰۰:۰۴    
نخست وزیر نیوزیلند اعلام کرد وزیر امور خارجه این کشور در واکنش به سخنان اخیر اردوغان درباره حمله به مسجد کرایست چرچ به ترکیه می رود.
شعار سال   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۲۰:۵۱    
نخست وزیر نیوزیلند امروز سه شنبه در یک سخنرانی وعده داد هیچ گاه اسم عامل حمله تروریستی روز جمعه گذشته به مسلمانان در دو مسجد این کشور را به زبان نخواهد آورد تا او را در هدفش برای شهرت پیدا کردن ناکام بگذارد.
دومین وب کنفرانس بین المللی در فصل دوم The Fact با موضوع بررسی حادثه تروریستی نیوزیلند با حضور فعالان و تحلیل گرانی از آمریکا، انگلیس و ایران برگزار شد.
ساوالان خبر   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۲۰:۱۸    
برنتون هرسیون ترنت، مرد 28ساله استرالیایی صبح روز شنبه به عنوان مظنون اصلی حمله به دو مسجد در شهر کرایست چرچ نیوزیلند در نخستین دادگاه خود حاضر و در حضور قاضی دادگاه، تفهیم اتهام شده است. ...
عصر ایران   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۹:۳۸    
یک رسانه ترکیه ای اعلام کرد که کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی نشستی فوق العاده در رابطه با حادثه تروریستی نیوزیلند در استانبول برگزار می کنند و ایران در سطح وزیر خارجه در این نشست شرکت می کند. ...
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۹:۳۵    
یک رسانه ترکیه ای اعلام کرد که کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی نشستی فوق العاده در رابطه با حادثه تروریستی نیوزیلند در استانبول برگزار می کنند و ایران در سطح وزیر خارجه در این نشست شرکت می کند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۹:۳۰    
لندن – ایرنا – حزب کارگر انگلیس روز چهارشنبه در واکنش به حادثه تروریستی و مرگبار نیوزیلند که 50 مسلمان را به کام مرگ کشاند، به طور رسمی تعریف اسلام هراسی را به رسمیت شناخت.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۹:۱۲    
یک رسانه ترکیه ای اعلام کرد که کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی نشستی فوق العاده در رابطه با حادثه تروریستی نیوزیلند در استانبول برگزار می کنند و ایران در سطح وزیر خارجه در این نشست شرکت می کند.
ایکنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۷:۵۱    
گروه بین الملل - نشست فوق العاده وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی با موضوع حادثه تروریستی نیوزیلند روز جمعه در استانبول برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۶:۴۹    
نخست وزیر نیوزیلند اعلام کرد، در کشورش اقلیتی وجود دارد که همان عقیده و ایدئولوژی مهاجمان به دو مسجد را دارد.
حوزه   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۶:۴۷    
حوزه/ مدیر حوزه علمیه بوشهر گفت: در غرب روزی را با عنوان روز جهانی مبارزه با نژاد پرستی نامگذاری کرده اند، اما می بینیم که اخیراً در نیوزلند فردی با حمله به دو مسجد 50 نفر را شهید و بسیاری را زخمی کرد، این در حالی است که آنها عنوان می کنند که نژادپرست نیستیم، اما به حرف خود عمل نمی کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۶:۱۷    
یازدهمین رئیس جمهور ترکیه با اشاره به عملیات تروریستی مساجد نیوزیلند نوشت: سیاست فراگیر نخست وزیر این کشور را یک الگو برای رهبران دنیا خواند.
ایران آنلاین   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۵:۲۸    
با مشخص شدن هویت برخی قربانیان حمله تروریستی روز جمعه نیوزیلند، مراسم تدفین اولین گروه از جانباختگان این حمله، امروز (چهارشنبه) با حضور جمع زیادی از اقشار مختلف مردم نیوزیلند و استرالیا برگزار شد.
عصر تبریز   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۵:۰۱    
اردوغان از غرب خواست علیه نژادپرستی، اسلام هراسی و بیگانه ستیزی بپاخیزد.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۵:۰۱    
رئیس جمهور ترکیه طی یادداشتی در واشنگتن پست نوشت:هیچ تفاوتی بین قاتلی که مردم بی گناه را در نیوزیلند به قتل رساند و کسانی که حملات تروریستی در ترکیه، فرانسه، اندونزی و جاهای دیگر انجام دادند، وجود ندارد
ابنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۴:۵۵    
برای ابراز همدردی و همبستگی با خانواده های حادثه تروریستی، مساجد شهر اوکلند روز جمعه به روی پیروان همه ادیان باز می شود.
فردا نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۴:۴۹    
وزیر خارجه نیوزیلند به دستور نخست وزیر کشورش و در خصوص موضع گیری اردوغان درباره جنایت تروریستی شهر کرایست چرچ به ترکیه می رود.
مشرق نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۴:۴۴    
اگر رد حملات متعصبانه علیه مسلمانان در سراسر جهان را بگیریم، به گروه ها و احزاب راست گرای اروپایی می رسیم که مانیفست نژاپرستانه آنها توسط سردمداران و مقامات دولتی این کشورها تبلیغ و ترویج شده است.
شبکه خبر   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۴:۴۰    
تقارن عید رویش جان با عید رویش طبیعت/ باران و برف همسفر مسافران نوروزی در جاده ها/ و اذعان تلویحی نخست وزیر نیوزیلند به نقش غرب در رشد اسلام هراسی / عناوین مهمترین اخبار مشروح 13 چهارشنبه، 29 اسفند 1397 است.
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۴:۳۹    
نخست وزیر استرالیا بامداد چهارشنبه اعلام کرد که سفیر ترکیه در این کشور را در اعتراض به اظهارات 'رجب طیب اردوغان' درخصوص کشتار مسلمانان در شهر کرایس چرچ نیوزیلند احضار کرده است. ...
شفقنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۴:۳۲    
شفقنا- مجلس نمایندگان آمریکا از شبکه های اجتماعی خواست تصاویر و فیلم های حمله یک تروریست استرالیایی به مسلمانان نیوزیلند را پاک کنند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز؛ با اینکه فیسبوک ...
اکو فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۴:۲۲    
اکوفارس: اردوغان با نادیده گرفتن انتقادات گسترده ای که به دنبال پخش ویدئوی کشتار مسلمانان در نیوزیلند مطرح شد، بار دیگر این ویدئو را در کمپین انتخاباتی اش پخش کرد و آن را عامل برانگیختن نفرت و تعصب علیه مسلمانان دانست.