چهارشنبه ۳۱ مردادساعت ۰۴:۵۹Aug 2018 22

جدیدترین خبرهای «سودان»

خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۱۹:۲۱    
معاونان رؤسای جمهوری ترکیه و سودان در آنکارا دیدار کردند.
خبر فوری   ۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۱۶:۰۸    
کودتای مالی با 15هزار کشته، کودتای سودان با 300هزار کشته و آواره، در کنار کودتای شیلی و چکسلواکی خشن ترین و خونین ترین کودتاهای تاریخ بوده اند. کودتای مالی با 15هزار کشته، کودتای سودان با 300هزار کشته و آواره، در کنار کودتای شیلی و چکسلواکی خشن ترین و خونین ترین کودتاهای تاریخ بوده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۱۰:۲۰    
روند جنگ در یمن نشان می دهد که سودان فقط به ابزاری برای اهداف خصمانه و استکباری آمریکا، اسرائیل، غرب و کشورهای مرتجع عربی مبدل شده است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۵/۲۷ - ۱۱:۱۰    
الجزیره-ایرنا- سودان از سال 1394 شمسی به طمع دریافت کمک های مالی، شماری از نیروهای نظامی خود را برای کمک به عربستان در تجاوز به یمن اعزام کرد اما از همان روزهای نخست، مردم سودان مخالف این کار بوده و پیوسته مخالفتشان را با این اقدام به روش های مختلف اعلام کرده اند.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۰۵/۲۷ - ۰۷:۰۰    
فعالان سیاسی سودانی در شبکه های اجتماعی یک نظر سنجی در مورد انتخابات ریاست جمهوری انجام دادند که نتایج آن نشان داد 92 درصد مردم این کشور مخالف ادامه کار عمر البشیر رئیس جمهوری کنونی و نامزدی وی در انتخابات سال 2020 این کشور هستند. ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۵/۲۶ - ۱۰:۲۶    
سودان و اتیوپی درمورد استقرار نیروهای مشترک به منظور حفاظت از مرزهای این دو کشور و تامین امنیت به توافق رسیدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۵/۲۵ - ۰۹:۵۰    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان ملل متحد در گزارشی محرمانه که خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه به نسخه ای از آن دست یافت ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۷/۰۵/۲۴ - ۲۳:۰۵    
حمله سعودی ها به اتوبوس کودکان یمنی، در حال اثرگذاری بر افکار عمومی است تا جایی که گروهی از روزنامه نگاران، نویسندگان و روشنفکران سودانی با راه اندازی یک پویش مردمی و فشار آوردن به دولت خارطوم از آن ها خواستند به مشارکت نظامیان سودانی در جنگ یمن پایان دهند. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۵/۲۴ - ۲۲:۲۷    
الجزیره-ایرنا-باران های سیل آسا در خارطوم پایتخت سودان زندگی در این شهر را مختل کرد و باعث تعطیلی مدارس این شهر در روز چهارشنبه و کشته شدن ده ها نفر شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۵/۲۴ - ۲۲:۱۰    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری سودان ؛ رسانه های رسمی سودان اعلام کردند دست کم 22 دانش آموز سودانی که به مدرسه می رفتند روز چهارشنبه در پی واژگون شدن قایق خود در رود نیل- در 750 کیلومتری شمال خرطوم ( پایتخت سودان )- غرق شدند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۵/۲۴ - ۱۸:۵۳    
وزرای خارجه ترکیه و سودان در آنکارا دیدار کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۵/۲۴ - ۱۸:۰۱    
منابع سودانی از غرق شدن 22 دانش آموز و یک زن سودانی در دریاچه ای محلی واقع در شمال خارطوم خبر دادند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۵/۲۴ - ۱۷:۴۰    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه از خرطوم، رسانه های سودان روز چهارشنبه اعلام کردند براثر غرق شدن یک قایق در رود نیل، 22 دانش آموز جان باختند.
شفقنا   ۱۳۹۷/۰۵/۲۴ - ۱۶:۳۲    
شفقنا- خبرگزاری رسمی سودان از مرگ یک زن و بیش از 20 دانش آموز این کشور در نتیجه غرق شدن قایق حامل آنها در رود نیل خبر داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی ...
العالم   ۱۳۹۷/۰۵/۲۴ - ۱۰:۴۵    
اقدام حزب کنگره ملی حاکم در سودان به اعلام رسمی نامزدی عمر حسن البشیر در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 برای بار سوم جنجال ها و تنش های گسترده ای بین مخالفان و موافقان ایجاد کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۵/۲۳ - ۱۵:۱۵    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری شین هوا ، مقامات سودان جنوبی روز دوشنبه اعلام کردند در خشونت های قومی اوایل این هفته در شهر تونج در غرب این کشور، دست کم 23 نفر کشته و 52 تن دیگر زخمی شدند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۵/۲۳ - ۰۲:۴۰    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، به نقل از شبکه سی سی تی وی چین، معاون وزیر امور خارجه سودان گفت چین تنها کشوری بود که در زمان تحریم شدن سودان توسط آمریکا به فعالیت خود به ویژه در بخش نفت ادامه داد و اکنون سودان طرح های جدید برای گسترش همکاری ها و جذب سرمایه گذاری های چین در زمینه های ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۷/۰۵/۲۳ - ۰۰:۰۵    
اقتصاد ایران: الجزیره-ایرنا- دولت سودان جنوبی روز دوشنبه آمریکا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به مانع تراشی در مسیر ایجاد صلح در این کشور آفریقایی متهم کرد.
تهران پرس   ۱۳۹۷/۰۵/۲۲ - ۲۳:۴۷    
الجزیره-ایرنا- دولت سودان جنوبی روز دوشنبه آمریکا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به مانع تراشی در مسیر ایجاد صلح در این کشور آفریقایی متهم کرد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۵/۲۲ - ۲۳:۳۸    
الجزیره-ایرنا- دولت سودان جنوبی روز دوشنبه آمریکا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به مانع تراشی در مسیر ایجاد صلح در این کشور آفریقایی متهم کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۵/۲۲ - ۱۸:۴۴    
رسانه های خارجی از پایان دوره آموزشی بیش از 100 افسر ارتش قطر در سودان و گسترش فعالیت گروه تروریستی داعش در حومه ادلب در نزدیکی مرزهای ترکیه با همکاری و هماهنگی جبهه تروریستی النصره خبر دادند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۵/۲۲ - ۱۱:۳۶    
رئیس جمهور سودان تأکید کرد که نامزدی وی در انتخابات ریاست جمهوری مسئولیتی برای تحقق امنیت و ثبات در کشور است.
فرادید   ۱۳۹۷/۰۵/۲۲ - ۱۱:۰۷    
افغانستان پس از مکزیک، سوریه و عراق، چهارمین کشور جهان است که بیشترین درگیری ها و تلفات انسانی را درسال دوهزاروشانزده میلادی به خود اختصاص داد. کشور های عراق، افغانستان، یمن، سومالی، سودان، ترکیه، سودان جنوبی و نیجریه پس از مکزیک و سوریه ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۵/۲۱ - ۱۶:۳۷    
منابع مصری از محکوم شدن محمد بدیع رهبر اخوان المسلمین و چهار نفر دیگر از اعضای مطرح این جنبش خبر دادند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۵/۲۱ - ۱۲:۲۷    
رئیس جمهوری سودان در سخنرانی بر تعهد دولت این کشور به دستیابی به صلح کامل در استان های "کردفان جنوبی" و "نیل آبی" تاکید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۵/۲۰ - ۲۳:۴۰    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون المسیره، در حمله نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن به مواضع نظامیان و مزدوران سعودی در شرق جبل الدود در جیزان عربستان سعودی ، شماری از نظامیان و مزدوران سعودی از جمله نظامیانی از سودان کشته یا زخمی شدند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۵/۲۰ - ۱۲:۲۷    
وقوع سیلاب های ناگهانی در شرق سودان باعث ویرانی هزاران خانه و کشته شدن دستکم شش تن شده است.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۵/۲۰ - ۰۹:۰۳    
آمریکا، انگلیس و نروژ توافق صلح اخیر امضا شده در سودان جنوبی را "نه واقعی و نه پایدار" توصیف کردند.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۰۵/۲۰ - ۰۰:۱۵    
حزب حاکم کنگره ملی سودان با کاندیداتوری عمر البشیر برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2020 موافقت کرد.