پنجشنبه ۰۸ اسفندساعت ۰۸:۳۶Feb 2020 27

جدیدترین‌های «خشونت»

معاون سابق رئیس جمهور آمریکا در یک مناظره انتخاباتی مدعی شد 150 میلیون نفر از شهروندان این کشور از سال 2007 به این سو بر اثر خشونت های مسلحانه کشته شده اند.
معاون سابق رئیس جمهور آمریکا در یک مناظره انتخاباتی مدعی شد 150 میلیون نفر از شهروندان این کشور از سال 2007 به این سو بر اثر خشونت های مسلحانه کشته شده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۶:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
با وجود گذشت 4 روز از آغاز طرح کاهش خشونت در افغانستان، ظهر امروز وقوع انفجاری نسبتا مهیب در شهر کابل، 9 زخمی برجای گذاشت.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۶:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
نخست وزیر پاکستان خشونت های کنونی که در نتیجه اعتراض به لایحه شهروندی ضد مسلمانان در هند به وجود آمده است را محکوم کرد و از جهان خواست تا نسبت به هدف قرار گرفتن مسلمانان در این کشور واکنش نشان دهد.
شفقنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۵:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- نخست وزیر هند خواستار توقف خشونت میان مسلمانان و هندوها شد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، اعتراضات به قانون جدید تابعیت در هند وارد فاز جدیدی شده است به طوریکه گروه هایی از مسلمانان و هندوها به صورت کاملاً جدی و مرگبار با هم درگیر شده اند ...
میزان   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۵:۱۰    
خبرگزاری میزان- دهلی، پایتخت هند در پی سه روز خشونت مرگبار بی سابقه علیه مسلمانان شاهد جان باختن 21 مسلمان و زخمی شدن بیش از 250 نفر از آنها بود. تاریخ انتشار: 15:06 - 07 اسفند 1398 - کد خبر: 600639
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۵:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور روسیه می گوید مخالفان در تابستان در اعتراضات گسترده در مسکو خشونت پلیس را تحریک کردند.تمامی اعتراضات بایستی بر اساس قوانین و مقررات برگزار شوند و تمامی راهپیمایی ها باید مجوزهای لازم را داشته باشند.
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۴:۱۵    
عضو شورای اسلامی شهرقدس گفت: هرگونه خشونت ،درگیری فحاشی با شهروندان توسط عوامل سد معبر خلاف قانون بوده و پیمانکار مربوطه باید پاسخگو باشد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۳:۳۷    
تهران- ایرنا- "اسکات میلر"، فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان مدعی شد، خشونت ها در این کشور کاهش یافته است و این نشان دهنده پایبندی به طرح کاهش خشونت در افغانستان است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۳:۰۱    
فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان گفت که با وجود چند رویداد امنیتی در افغانستان کاهش خشونت ها در این کشور اتفاق افتاده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
خشونت اگرچه ریشه در تفکرات صهیونیستی دارد اما نتیجه حمایت آمریکایی هاست که بی هیچ منطق و قاعده ای از اقدامات فراقانونی و نژادپرستانه صهیونیست ها حمایت می کنند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
دهلی نو-ایرنا- مقامات بیمارستان "گورو تک بهادر" هند روز چهارشنبه اعلام کردند که با کشته شدن پنج نفر دیگر در جریان درگیری ها در شمال شرق دهلی، تعداد کشته شدگان این ناآرامی ها به 20 نفر افزایش یافت.
ناطقان   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۲:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
تعرض به مساجد و خانه های مسلمانان در محله های شمال شرق دهلی تاکنون 18 قربانی گرفت که این نتیجه درگیری میان مخالفین و موافقین قانون حق شهروندی است.شمار مجروحین نیز 189 نفر اعلام شده که تعداد زیادی از آنها بستری شده اند و خشونت ها اغلب بر محله های مسلمان نشین شمال شرق دهلی متمرکز است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۱:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
دور جدید اعتراضات ضد قانون تبعیض آمیز شهروندی جدید هند که با ورود رئیس جمهور آمریکا به این کشور آغاز شد، همچنان بعد از سه روز ادامه دارد و با تشدید خشونت در این اعتراضات میزان تلفات افزایش یافته و به 20 کشته رسیده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ادامه روند منازعات سیاسی میان دو نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان هم زمان با طرح کاهش خشونت بین طالبان و آمریکا می تواند افغانستان را به سوی تشدید بی ثباتی سوق دهد.
سلام نو   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با اشاره به کاهش خشونت ها در افغانستان گفت که کاخ سفید به توافق با طالبان بسیار نزدیک است و همه خواستار تحقق این توافق هستند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۰:۳۰    
روزنامه های امروز افغانستان تیترهای یک و صفحات نخست خود را به موضوعاتی همچون، بازگشایی مرز افغانستان به روی ایران، گذشت 4 روز از اعلام طرح کاهش خشونت و افزایش قیمت مواد بهداشتی در افغانستان به دلیل شیوع کرونا، اختصاص داده اند.
موج   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۰:۱۵    
وزیر خارجه آمریکا در اظهار نظری، توافق یک هفته ای کاهش خشونت ها در افغانستان میان طالبان و آمریکا را تاکنون موفقیت آمیز ارزیابی کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۰:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه آمریکا گفت، یک آتش بس نسبی در افغانستان بین طالبان، نیروهای آمریکایی و افغانستانی در جریان است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۰۹:۵۱    
وزیر خارجه آمریکا گفت که درصورت موفقیت آمیز بودن دوره کاهش خشونت ها با طالبان توافق واشنگتن با این گروه در هماهنگی با حکومت وحدت ملی به امضا می رسد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۰۹:۵۱    
روزنامه های امروز افغانستان تیتر های یک و صفحات نخست خود را به موضوعاتی همچون کاهش خشونت ها، ویروس کرونا و بحران انتخاباتی افغانستان اختصاص داده اند.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۰۸:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
در جریان تظاهرات معترضان هندی علیه قانون بحث برانگیز شهروندی در دهلی نو، پایتخت، در روز دوشنبه 24 فوریه (5 اسفند)، دست کم یک پلیس و شش مسلمان غیرنظامی جان خود را از دست دادند. این مرگبارترین تظاهرات از زمان تصویب این قانون در سال گذشته به حساب می آید ...
شفقنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۰۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- همزمان با ادامه اعتراضات خشونت بار در سراسر دهلی نو و افزایش شمار کشته ها به 13 نفر، مسجدی در پایتخت هند به آتش کشیده شد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الجزیره فیلم های ویدئویی که در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده ...
افکار نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۲۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا طی کنفرانس خبری خود در روز سه شنبه تاکید کرد که تنها در صورت کاهش خشونت ها تا موعد امضای قرارداد با طالبان، واشنگتن حاضر است تا این قرارداد را منعقد کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۲۱:۰۱    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع بیمارستانی در هند اعلام کرد شمار کشته شدگان خشونت های قومی در دهلی نو به 20 نفر رسید. بر اساس این گزارش، 150 نفر دیگر نیز در این درگیری ها زخمی شده اند. ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۲۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
در حالی که رسانه های اجتماعی تلاش زیادی برای بررسی موضوع رسانه ها، عکس ها و ویدئوهای دستکاری شده انجام داده اند، اما هنوز این تلاش ها کافی به نظر نمی رسند. شرکت های رسانه های جمعی، پژوهشگران و قانونگذاران باید همکاری کنند تا سیاست های منسجمی را در مورد این رسانه ها تنظیم کنند. ...
سلام نو / ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۹:۳۸   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا گفت، در صورت رعایت سیستم کاهش خشونت، ایالات متحده در تاریخ 29 فوریه توافق نامه ای با طالبان درباره عقب نشینی نیروها امضا خواهد کرد. ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۸:۴۰    
وزیر خارجه آمریکا گفت که چنانچه دوره هفت روزه کاهش خشونت ها با طالبان موفقیت آمیز باشد، این کشور توافق صلح را به امضا خواهد رساند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۸:۳۶    
تهران-ایرنا- نبیل ابوردینه سخنگوی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین روز سه شنبه تصمیم تل آویو برای احداث واحدهای مسکونی جدید در شرق شهر قدس را نتیجه سیاست های جانبدارانه آمریکا از اسرائیل دانست و هشدار داد که پیگیری این سیاست تنها به خشونت و درگیری بیشتر در منطقه منجر خواهد شد.
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۷:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
همزمان با ورود ترامپ به هند، برخی از شهرهای این کشور از جمله دهلی صحنه تظاهرات علیه قانون شهروندی بود که در نتیجه آن دست کم هفت نفر کشته شدند. به گزارش شیعه پرس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حالی روز گذشته وارد هند شد که بخش هایی از پایتخت این کشور صحنه اعتراضات خشونت آمیز بود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۷:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
وقوع دو انفجار همزمان با چهارمین روز از اجرای طرح کاهش خشونت در افغانستان شش کشته و زخمی برجای گذاشت.
ایکنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۵:۰۶    
همزمان با چهارمین روز کاهش یک هفته ای خشونت ها در افغانستان، مقام های محلی در زابل از انفجار یک مین در کنار جاده این استان و مجروحیت 4 نفر خبر دادند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۴:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
مقامات قزاقستان امروز (سه شنبه) ضمن اعلام اینکه یکی از فعالان اپوزیسیون کشور در یکی از بازداشتگاه های پلیس جان باخته، هرگونه گمانه زنی درباره رفتار خشونت آمیز افسران پلیس با وی را رد کردند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۲:۵۴    
با تشدید اعتراضات و خشونت ها در هند بخصوص در بخش شمال شرق پایتخت این کشور علیه قانون شهروندی پلیس دهلی قوانین ممنوعیتی در این منطقه را به اجرا گذاشت.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۲:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه ایران و جهان: مقام های آمریکایی خبر دادند، مرد مسلح با تیراندازی به حاضران در یکشنبه بازار یک منطقه لاتین تبار در شهرستان هریس ایالت تگزاس، هفت نفر را زخمی کرد. ...
جماران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش جماران ، شورای امنیت در بیانیه ای که حمایت تمامی اعضا را کسب کرده است، بر لزوم افزایش تلاش های جمعی برای شروع مذاکرات تاکید و عمیقا نسبت به اقدامات خشونت آمیز علیه غیرنظامیان ابراز نگرانی کرد. ...
آناج   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۱:۵۵   + ۷۵ سایت دیگر  
کمیته انضباطی رای مربوط به دیدار تیم های گل گهر سیرجان و تراکتورسازی تبریز را صادر کرد.
تبریزمن   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۰:۴۲    
از مناطق زلزله زده آذربایجان غربی خبر می رسد به دلیل تهدیدات نیروهای تروریستی در منطقه و نیز رفتار خشونت آمیز در برخی مناطق، عملیات امدادرسانی شبانه در قسمتی از روستاهای آسیب دیده به صورت موقت متوقف شد تا پس از تامین امنیت لازم برای امدادگران دوباره از سر گرفته شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۰:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
دهلی نو-ایرنا- پلیس دهلی نو روز سه شنبه اعلام کرد وضعیت امنیتی در منطقه شامل شرق پایتخت هند همچنان شکننده است و قربانیان خشونت ها و اعتراضات به اصلاحات قانون شهروندی هند به هفت نفر رسیده است.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۰۹:۴۲    
مریم فروغی/ نویسنده همچنان که منتقدانی نظیر کرنل وست ابراز داشته اند، این ادعا بی راه نیست که جودیت باتلر را از خلاق ترین و شاید شجاع ترین نظریه پردازان اجتماعی بدانیم که امروزه قلم می زند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۰۹:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از کابل , طالبان عکس هایی از فرماندار ربوده شده دولت افغانستان منتشر کردند. محمد علی حسنی فرماندار شهرستان دره صوف بالا استان سمنگان افغانستان روز گذشته در سومین روز هفته کاهش خشونت ها به همراه دو نفر دیگر از جمله محافظ وی به دست عناصر طالبان ربوده شد ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۰۷:۱۹    
در روزهای گذشته توافقنامه صلح کاهش خشونت بین آمریکا و طالبان وارد فاز اجرایی شد. وقتی چنین توافقی حاصل می شود بدین معنا است که طرف های آن از رسیدن به اهداف قبلی خود ناامید شده اند؛ به خصوص اینکه دو طرف دو رقیب ایدئولوژیک نیز باشند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۸:۰۴    
وزیر خارجه روسیه اعلام کرد مسکو و آنکارا در حال آماده سازی زمینه برای مذاکره درباره کاهش خشونت ها در ادلب سوریه هستند.
حامیان ولایت   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۵:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا بامداد دوشنبه از تماس تلفنی با محمد علاوی نخست وزیر مامور تشکیل کابینه عراق خبر داد. وی در پیامی در توئیتر نوشت که در این تماس تلفنی از تعهد علاوی برای برگزاری انتخابات زودهنگام استقبال کرده و بر تعهد آمریکا به عراق تاکید کرده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۴:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
یافته های یک رسانه افغان نشان می دهد که میزان حملات مسلحانه در افغانستان از آغاز هفته کاهش خشونت ها، 93درصد کمتر شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۳:۲۴    
تهران _ ایرنا _ در تازه ترین درگیری های نیروهای پلیس با گروه های تبهکار در مکزیک 13 نفرجان خود را از دست دادند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۱:۳۳    
همزمان با اجرای طرح کاهش خشونت در افغانستان، هشت نیروی خیزش مردمی این کشور بر اثر حمله طالبان کشته شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مشاور امنیت ملی آمریکا با هشدار به عدم پایبندی طالبان به کاهش خشونت ها در افغانستان گفت که نیروهای آمریکایی در این کشور به سطحی کاهش نخواهد یافت که منافع واشنگتن حفظ نشود.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۱:۲۷    
خشونت و قهر یکی از مهم ترین رویدادهای تلخ در سال 2019 بود که بر مردم بسیاری از جوامع تازیانه زد. اما در این میان، همواره میان قدرت های فرامنطقه ای و سازمان های بین المللی در تبیین و تحلیل وقایع این اختلاف وجود دارد که کدام طرف ناخدای زور است و کدامین سو در جست وجوی صلح و آزادی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۰:۵۰    
دستیار رئیس جمهور آمریکا در امور امنیت ملی گفت: اگر طالبان بر اساس توافقنامه صلح، به کاهش خشونت ها پایبند نباشند، بعید است که توافقنامه صلح امضا را کنیم.