جمعه ۰۲ فروردینساعت ۰۸:۴۱Mar 2019 22
 

جدیدترین‌های «حفظ برجام»

رویداد 24   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۴:۴۱    
کمپین حداکثر فشار دولت ترامپ که اولویت خود را بر تنبیه و اعمال فشار بر ایران گذاشته و از توافقی که آن را خجالت آور خوانده خارج شده، میتواند به حفظ برجام منتهی شود.
موج   ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۶:۴۵    
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای چندمین بار بر پایبندی اتحادیه اروپا به برجام تاکید کرد . به گزارش خبرگزاری موج، فدریکا موگرینی ، در دیدار با وانگ یی وزیر امورخارجه چین ، با تاکید بر همکاری گسترده میان اتحادیه اروپا و چین، بار دیگر بر پایبندی اتحادیه اروپا به توافق هسته ای ایران اشاره کرد ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۳:۱۵    
سفیر اتریش در تهران، در توئیتر اقدام به انتشار مصاحبه رئیس جمهوری این کشور در خصوص حفظ برجام کرده است.
شعار سال   ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۲:۰۰    
معافیت های نفتی ایران نشان داد که آمریکا نمی تواند تمام و کمال این کشور را تحت فشار بگذارد و در کنار چنین واقعیتی، تعهد ایران و قدرت های جهانی نهایتا موجب حفظ برجام خواهد شد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۰۹:۵۸    
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در جلسه شورای امنیت با ابراز نگرانی از برخورد آمریکا در قبال برجام، برخورداری ایران از سود اقتصادی توافق هسته ای را ضروری عنوان کرد.
ایلنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۰۹:۴۱    
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تازه ترین اظهارات خود درباره برجام این توافق را عاملی برای حفظ اعتبار شورای امنیت دانست.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۰۱:۳۰    
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا سه شنبه گفته که حفظ توافق هسته ای برجام به حفظ اعتبار شورای امنیت سازمان ملل متحد کمک خواهد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۰۰:۵۴    
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا سه شنبه گفته که حفظ توافق هسته ای برجام به حفظ اعتبار شورای امنیت سازمان ملل متحد کمک خواهد کرد.
ایلنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۰۹:۰۸    
استاد علوم سیاسی دانشگاه روتگرز با تاکید برتلاش اروپا برای حفظ برجام، صلح بین ایران و آمریکا را اتفاقی مثبت برای هر دو طرف قلمداد کرد و گفت: اگر ترامپ صادق باشد و ایران هم اختلاف های قدیمی را کنار بگذارد می توان به صلح و دوستی بین دو کشور امید داشت.
خبر آنلاین   ۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۲۲:۴۵    
ایرنا نوشت: رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در گفت و گو با ایرنا، برجام را حاصل توافق جمعی دانست که پای آن را امضا کرده اند، از این رو همه باید به آن پایبند باشند و احترام بگذارند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۰۶:۳۰    
پکن- ایرنا- سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: چین مایل است به اتفاق سایر طرف ها برای حفظ و اجرای توافقنامه جامع مساله هسته ای ایران موسوم به برجام تلاش کند.
خرداد نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۲۱:۰۸    
خرداد: مرتضی مکی، کارشناس مسائل اروپا گفت: باید معرفی سفرای ایران و فرانسه را به فال نیک گرفت، به این دلیل که نشان می دهد هر دو طرف تلاش دارند سطح مناسبات خود را حفظ کنند و با وجود اختلافاتی که وجود دارد برای حفظ برجام تلاش کنند. ...
آفتاب نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۹:۳۳    
سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد دفتر سازمان ملل متحد و سایر سازمان های بین المللی در وین، گفت اگر قرار است برجام حفظ شود، دیگر اعضای این توافق باید به طور کامل تعهدات خود را از طریق برداشتن گام های عملی فوری در این رابطه اجرا کنند.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۵:۲۹    
اقتصادنیوز؛ کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد دفتر سازمان ملل متحد و سایر سازمان های بین المللی در وین می گوید اگر قرار است برجام حفظ شود، دیگر اعضای این توافق باید به جای طرح درخواست های بی ربط ...
ایلنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۳:۴۶    
نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین با تاکید بر تعهد روسیه به برجام هدف این توافق را گسترش روابط تجاری ایران و جهان دانست.
انصاف نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۰:۲۸    
سیدعباس عراقچی، رییس هیات ایرانی در نشست کمیسیون مشترک برجام گفت: اراده سیاسی در بین کشورهای عضو برجام برای مقابله با موانع و مشکلاتی که با خروج آمریکا از برجام ایجاد شد، وجود دارد و ابتکارات متعددی را با کشورهای عضو برجام در حال پیگیری هستیم. ...
تابش کوثر   ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۰۹:۰۳    
معاون سیاسی وزیر خارجه ایران در دیدار مدیرکل منطقه ای وزارت خارجه آلمان تصریح کرد: تنها وجود اراده سیاسی برای حفظ برجام کافی نیست و اروپا باید برای حفظ آن اقدامات عملی انجام دهد و هزینه بپردازد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۰۲:۰۲    
معاون وزیر امور خارجه ایران در دیدار با مدیرکل منطقه ای وزارت امور خارجه آلمان گفت که تنها وجود اراده سیاسی برای حفظ برجام کافی نیست و اروپا باید برای حفظ آن اقدامات عملی انجام دهد و هزینه بپردازد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۲۲:۰۴    
معاون سیاسی وزیر خارجه ایران در دیدار مدیرکل منطقه ای وزارت خارجه آلمان تصریح کرد: تنها وجود اراده سیاسی برای حفظ برجام کافی نیست و اروپا باید برای حفظ آن اقدامات عملی انجام دهد و هزینه بپردازد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۰:۱۰    
رفتار روسیه در این زمینه به سه بخش قابل تقسیم است. نخست تلاشی که در زمینه حفظ برجام با تاکید بر اینکه این توافق باید به حیات خود ادامه دهد از سوی مسکو انجام گرفت ...
مردم نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۰۸ - ۱۰:۰۵    
مردم نیوز : سخنگوی وزارت خارجه چین سه شنبه شب به وقت تهران درباره استعفای وزیر خارجه ایران و آینده برجام واکنش نشان داد. به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک لو کانگ سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست هفتگی در پاسخ به سئوال یک خبرنگار درباره آینده برجام با توجه استعفای محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران اظهار ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۱۲/۰۸ - ۰۱:۱۵    
سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به استعفای ظریف گفت: چین حمایت از حفظ برجام را ادامه می دهد.
ایلنا   ۱۳۹۷/۱۲/۰۷ - ۲۲:۲۶    
وزارت امور خارجه چین در رابطه با سرنوشت توافق هسته ای ایران با گروه 1+5 پس از استعفای وزیر امور خارجه کشورمان، ابراز نگرانی کرد.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۰۷ - ۲۱:۴۲    
به گزارش خبرگزاری همسو نیوز به نقل از اسپوتنیک، لو کانگ سخنگوی وزارت خارجه چین امروز سه شنبه در واکنش به استعفای وزیر خارجه ایران اعلام کرد: چین حمایت از حفظ برجام را ادامه می دهد. ...
کیهان   ۱۳۹۷/۱۲/۰۶ - ۲۱:۴۴    
سرویس سیاسی روحانی پیشقراول میدان دادن به منتقدان است! اروپایی ها توان حفظ برجام را ندارند، آیا واقعا عراقچی اینها را نمی داند؟! قانون جنگل ترامپ و نگاه بیمارگونه اتحادیه اروپا، منتقدان دولت عامل اصلی گرانی ها! و اشک تمساح زنجیره ای ها ...
فرارو   ۱۳۹۷/۱۲/۰۴ - ۱۰:۱۰    
سیاسیون در ایالات متحده در مواجهه با ایران به دو دسته تقسیم شده اند؛ گروهی علاقه مند به حفظ برجام و گروهی علاقه مند به فشار حداکثری بر ایران و همراه کردن دیگر کشور ها با این سیاست هستند ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۲/۰۳ - ۱۷:۲۷    
برخی اعضای دولت ترامپ بصورت محرمانه در حال مذاکره با اروپا برای ادامه حیات برجام هستند.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۰۳ - ۱۵:۰۷    
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، “محمد جواد ظریف”، وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه ای با روزنامه سوئیسی “تاگس آنسایگر”، درباره انتظاراتش از اتحادیه اروپا برای حفظ برجام گفت: وقتی که آمریکا از توافق اتمی با ایران خارج شد دیگر کشورها یک سری تعهدات را دادند که شامل دوازده نکته بود ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۲/۰۳ - ۱۲:۱۱    
یک پایگاه خبری وابسته به نومحافظه کاران آمریکایی گزارش داده است که برخی اعضای دولت ترامپ به طور محرمانه وارد مذاکراتی با اروپا شده اند تا توافق هسته ای را در دوران ریاست جمهوری ترامپ زنده نگه دارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۲/۰۳ - ۰۴:۲۴    
وزیر امور خارجه اسبق آلمان با اشاره به اینکه توافق هسته ای تنها توافقی در این زمینه بوده و بحث های دیگر از جمله موشکی و نقش ایران در منطقه را در بر نمی گیرد، بر لزوم حفظ آن و مقابله با آمریکا در این راستا تاکید کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۷/۱۲/۰۲ - ۲۲:۴۳    
باشگاه خبرنگاران جوان : واشنگتن فری بیکن در گزارشی مدعی شد شماری از مقامات دولت ترامپ به صورت محرمانه به دنبال کاهش فشارها علیه ایران و حفظ برجام هستند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۷/۱۲/۰۲ - ۲۰:۳۲    
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، یک رسانه وابسته به نومحافظه کاران آمریکایی ادعا کرده برخی از اعضای دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا برای اطمینان از پابرجاماندن برجام، وارد گفت وگوهایی محرمانه با کشورهای اروپایی شده اند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۰۲ - ۲۰:۰۷    
یک رسانه وابسته به نومحافظه کاران آمریکایی ادعا کرده برخی از اعضای دولت این کشور وارد گفت وگوهایی محرمانه با دولت های اروپایی جهت حفظ توافق هسته ای برجام شده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۲/۰۲ - ۱۹:۲۱    
منابع آگاه اعلام کردند در ماه های گذشته برخلاف تلاش های رئیس جمهور آمریکا برخی عناصر در دولت ترامپ برای حفظ برجام تلاش می کنند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۰۲ - ۱۷:۱۸    
تهران – ایرنا – تارنمای خبری واشنگتن فری بیکن روز پنجشنبه در گزارشی به نقل از منابع آگاه نوشت که گروهی از مقام های دولت آمریکا در تلاش برای حفظ بخش هایی از برجام و حتی بازگشت به این توافق از طریق کاهش فشار تحریم ها علیه تهران هستند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۷/۱۲/۰۱ - ۱۸:۴۱    
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، جرمی هانت، وزیر امور خارجه انگلیس، روز چهارشنبه در سخنانی در برلین با اشاره بر اهمیت همکاری های انگلیس و آلمان در مسائل بین المللی گفت: ما با یکدیگر توافق هسته ای با ایران را حفظ کرده ایم ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۲/۰۱ - ۱۷:۳۱    
وزیر امور خارجه انگلیس از همکاری لندن و برلین برای حفظ توافق هسته ای با ایران خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۰۱ - ۱۳:۴۵    
لندن – ایرنا – وزیر امور خارجه انگلیس روز چهارشنبه طی سخنانی در برلین، حفظ توافق هسته ای ایران را یکی محورهای مهم روابط لندن با برلین پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا خواند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۰۱ - ۱۰:۳۵    
پکن - ایرنا - رئیس مجلس شورای اسلامی در پکن گفت: هرچند طرف های برجام از پذیرش خواسته نامشروع آمریکا امتناع کرده و به حفظ برجام اهتمام ورزیده اند اما از آنها انتظار داریم در حفظ این توافق و رعایت چندجانبه گرایی، به طور کامل و متوازن به تعهدات خود عمل کنند و زیربار زور نروند.
الف   ۱۳۹۷/۱۲/۰۱ - ۰۹:۳۶    
رییس مجلس گفت: آمریکا با بهانه هایی ماجراجویانه از عمل به تعهدات خود در توافق فرار کرده و با خروج از برجام، گستاخانه سایر طرف ها را نیز به ارتکاب چنین عملی تشویق میکند ...
نسیم   ۱۳۹۷/۱۲/۰۱ - ۰۷:۳۱    
میرطاهر گفت: تلاش اتحادیه اروپا برای حفظ برجام بیش از این که بخاطر ایران باشد در راستای منافع سیاسی دیپلماتیک و امنیتی اروپاست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۲/۰۱ - ۰۱:۰۲    
سفیر آلمان در تهران با بیان اینکه سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و بریتانیا مصمم هستند که برجام را پابرجا نگه دارند، گفت که هدف سازوکار اینستکس نقض و دورزدن تحریم های آمریکا نیست.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۲۳:۵۱    
پس از سپری شدن ماه های متمادی از خروج امریکا از برجام و وعده های اتحادیه اروپا برای حفظ برجام و پایبند ماندن به الزامات متقابل در چارچوب این توافق، از ابزار حمایت از مبادلات تجاری این اتحادیه (اینستکس) پرده برداری شد البته در تاریکی و ابهامات فراوان!
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۲۰:۴۹    
سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین در نشست هفتگی اظهار داشت، پکن به شدت از تلاش های کشورهای اروپایی در حفظ برجام و اینستکس حمایت می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۰۹:۰۴    
معاون وزیر خارجه روسیه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ بر لزوم حفظ برجام بعد از خروج آمریکا تأکید کرده و از علاقه مندی عراق و لبنان برای پیوستن به ترکیب مذاکرات آستانه به عنوان عضو ناظر برای حل وفصل اوضاع سوریه خبر داد.
جام نیوز   ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۱۸:۵۹    
محمد جواد ظریف می گوید اروپا باید بیشتر از چیزی که تاکنون انجام داده برای حفظ برجام گام بردارد. وزیر امور خارجه در اجلاس امنیتی مونیخ به تندی سیاست های دولت آمریکا را مورد نقد قرار داد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۱۷:۵۵    
روزنامه فایننشال تریبون ، در گفت وگویی با سفیر انگلستان در ایران به بررسی زوایای، ابزار جدید اروپا برای تداوم تجارت با ایران پرداخت. به عقیده رابرت مک ایر ابزار معرفی شده از سوی اتحادیه اروپا، در واقع تلاشی از سوی اروپا در راستای تعهدات خود برای حفظ برجام پس از خروج یکجانبه آمریکا از برجام است. ...
خرداد نیوز   ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۱۷:۲۵    
خرداد: محمد جواد ظریف می گوید اروپا باید بیشتر از چیزی که تاکنون انجام داده برای حفظ برجام گام بردارد. وزیر خارجه ایران روز یکشنبه 17 فوریه در سخنرانی خود در اجلاس امنیتی مونیخ به تندی سیاست های دولت آمریکا را مورد نقد قرار داد. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۱۴:۵۹    
تهران-ایرنا- رسانه های داخلی کشور با اشاره به اینکه اتحادیه اروپا در جریان برگزاری کنفرانس امنیتی مونیخ درخواست معاون رئیس جمهور آمریکا برای خروج از توافق اتمی با ایران (برجام) را رد کرد، این موضوع را شرط بندی چندمین بار 'مایک پنس' روی اسب مرده و تلاش ناموفق وی توصیف کردند.
صدای ایران   ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۱۳:۲۷    
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کشورهای اروپایی تلاش می کنند تا ضمن تحقق خواسته هایشان در حفظ برجام هزینه زیادی را نپردازند. به گزارش صدای ایران از خانه ملت ، مسعود پزشکیان ، با اشاره به ایجاد کانال مالی بین ایران و اروپا به نام INSTEX ...