چهارشنبه ۰۵ آذرساعت ۰۶:۰۲Nov 2020 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جشنواره فیلم کوتاه تهران»

مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
دو فعال رسانه ای و سینمایی از جشنواره فیلم کوتاه تهران و انجمن سینمای جوان انتقاد کردند!
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
کرونا، نبود فرصت اکران، بی پولی و بی توجهی دولت به ساخت فیلم کوتاه ازجمله مشکلات این روزهای فیلمسازان عرصه فیلم کوتاه است. مشکلاتی که هرساله به بهانه جشنواره فیلم کوتاه تهران مطرح و با پایان یافتن آن به بایگانی سپرده می شود.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۰۰:۱۱    
امیر حمیدی نوید- روزنامه نگار اتفاق بزرگ روز آخر از سلسله نشست های تخصصی جشنواره فیلم کوتاه تهران گفت وگوی زنده با داریوش خنجی، فیلمبردار بزرگ سینمای جهان بود ...
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۴:۳۰   + ۱۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: داریوش خنجی در نشست انتقال تجربه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران گفت: در مواجهه با کارگردان بیشتر سعی می کنم شنونده باشم و برای سینمای ایران هرکاری که از عهده ام بربیاید، انجام خواهم داد. ...
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۳:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
احمد الستی استاد دانشگاه و پژوهشگر سینما در نشست مجازی انتقال تجربه در سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران تاکید کرد که اولین ظهور کاراکتر محوری در فیلم توسط کارگردان طراحی می شود و در فیلمنامه نمی آید.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۳:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
نشست های تخصصی سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در مجموع بیش از 33 هزار بازدید را به ثبت رساندند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۲:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
سیدصادق موسوی دبیر سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران بیان کرد که با بازگشایی سینماها تا ساعت 18، برگزاری فیزیکی و نمایش فیلم های جشنواره باید توسط شوای سیاستگذاری بررسی شود.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۴:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
روز پایانی برگزاری نشست های تخصصی 37_20 جشنواره فیلم کوتاه تهران به انتقال تجربه توسط 2 چهره باسابقه سینمای ایران و جهان اختصاص دارد.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۳:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
دبیر سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در برنامه سینمایی هفت درباره شیوه برگزاری جشنواره در بخش نمایش آثار گفت: اگر امکان پخش فیلم ها را در سالن های سینما نداشته باشیم و شرایط کرونا بهبود نیابد ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۲:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
در دهمین شب از نشست های تخصصی 37-20 خطاب به فیلمسازان جوان عنوان شد که راوی فیلم ها نباید خنثی باشند و شخصیت در فیلم کوتاه دارای دو کارکرد اثرگذاری بر روایت برای ایجاد شکاف معنایی و تاثیرپذیری از روایت برای محقق شدن شکاف معنایی است.
برترین ها / ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۲:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: سعید پوراسماعیلی مدیر فیلمبرداری و مدیر نشست های 37-20 درباره اهمیت حضور داریوش خنجی سینماگر ایرانی فرانسوی در کارگاه انتقال تجربه جشنواره فیلم کوتاه تهران گفت: داریوش خنجی یکی از مطرح ترین چهره های ایرانی شاغل در سینمای هالیوود است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۰۹:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- تورج اصلانی فیلم بردار و کارگردان سینما معتقد است حضور داریوش خنجی فیلمبردار ایرانی الاصل که در نشست انتقال تجربه جشنواره فیلم کوتاه تهران حضور دارد به فهم مساله روابط حرفه ای در عرصه بین المللی کمک می کند.
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۴:۰۶   + ۱۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - در نشست های نهمین روز از سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران عنوان شد کار فیلم کوتاه ایجاد تفکر است نه سرگرمی و نویسنده و فیلمساز باید برای تماشاگر فرصت فکر کردن درباره قصه را ایجاد کنند. ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۳:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سعید رحمانی و رامتین شهبازی مدرسان و سینماگران حاضر در نشست های تخصصی روز دهم جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران هستند. به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ...
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۲:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
تی یام یابنده و وحید گلستان در جریان برگزاری نشست های تخصصی سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران از امکانی که سایبردراما ایجاد می کند، صحبت کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۰۶:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
در دهه 90 جشنواره فیلم کوتاه تهران با تحولاتی مواجه شد که از جمله، اضافه شدن بخش جهان عاری از خشونت و افراطی گری به این رویداد سینمایی بود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۵:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
شامگاه سه شنبه 13 آبان، نشستی با عنوان ایده های جدید، فیلم نامه های جدید و ایده های جدید فیلم های جدید در قالب کارگاه های سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران برگزار شد.
موج   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۳:۴۴   + ۱۹ سایت دیگر  
جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران با وجود بحران کرونا در دوره سی و هفتم خود پذیرای شش هزار و 571 فیلم از ایران و جهان بوده است.
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۱:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
وحید گلستان مدرس نشست روایت تعاملی در رسانه های جدید در نشست های 37-20 جشنواره فیلم کوتاه تهران معتقد است:اتفاق اکران مجازی جشنواره ها در نهایت رخ می داد، محدودیت های کرونا تنها باعث تسریع این ماجرا شده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۷:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدرس نشست ایده های نو، فیلمنامه های نو با اشاره به اهمیت پرداختن به مباحث آموزشی و تخصصی در فضای آنلاین با توجه به شرایط کنونی، گفت: جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران با برگزاری نشست های 37-20 در بستر نت به جای انفعال و عقب نشینی به جرگه ی جشنواره های پیشرو در فضای آنلاین پیوسته است.
سینما خانه   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۴:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
کاظم ملایی و بهنام بهزادی در روز هفتم از برگزاری نشست های تخصصی 37_20 با علاقه مندان به سینما به گفت و گو می نشینند. به گزارش سینماخانه و به نقل از ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۳:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دو فیلم انکاس و صحنه به جمع فیلم های راه یافته به بخش مسابقه سینمای ایران سی وهفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران اضافه شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۳:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
کاهش درک انسان امروزی به واسطه افزایش امکانات و فناوری های جدید و تورم تصاویر متحرک یکی از محورهای اصلی نشست تخصصی ششمین روز جشنواره فیلم کوتاه تهران بود.
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۷:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - پنجمین روز سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران، با وجود به تعویق افتادن اکران آثار سینمایی همچنان با برگزاری نشست های تخصصی به کار خود ادامه می دهد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۵:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
نشست تخصصی حضور لیا بلترامی مشاور جشنواره داکا و مهمت بهادیر فیلمساز اهل ترکیه در جشنواره فیلم کوتاه تهران برگزار شد.
موج   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۳:۳۳    
رضا مسعودی معتقد است جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران برای آثار این حوزه همچون یک تریبون عمل می کند که توسط آن فیلم هایی که مهجور واقع شدند، امکان دیده شدن می یابند.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۳:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
مهمت بهادیر فیلمساز اهل ترکیه در کارگاه فیلمسازی خود در خلال جشنواره فیلم کوتاه تهران درباره منابع الهام در سینما صحبت و خطاب به فیلمسازان جوان گفت: دیگر سالن سینما مقدس نیست. باید به دنبال منابع الهام باشید.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۰۷:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
فرانک مرادی که با فیلم آینه در جشنواره فیلم کوتاه تهران حضور دارد، ساخت فیلم کوتاه را نیازمند تمرین مستمر دانست و یادآور شد در شرایط امروز که ویروس کرونا بخشی از زندگی مردم شده است، نشان دادن تاثیرات حضور این ویروس از کارکردهای فیلم کوتاه است.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۹:۲۰    
دومین نشست از چهارمین شب برپایی کارگاه های سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران در حالی برگزار شد که این نشست به دلیل قطعی اینترنت مهمان، ناتمام باقی ماند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
روز چهارم جشنواره سی و هفتم با توصیه مدرسان بین المللی به فیلمسازان برای توجه ویژه به قوانین و ضوابط جشنواره ها و سینماگران ایرانی برای حفظ انگیزه شان در دوران کرونا به پایان رسید.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۰۷:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
جشنواره فیلم کوتاه تهران در سومین دهه برگزاری در حد فاصل سال های 83 تا 92 به بلوغ و تکاملی در شیوه برگزاری و اجرایی خود رسید و برگزاری آن صورتی سراسری پیدا کرد.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۹:۰۰    
جشنواره فیلم کوتاه تهران در سال 1398، با چالش فروش اینترنتی بلیط برای آثار اکران شده روبرو بود و در سال 1399، چالش برخورد با ویروس کرونا به سراغش آمده و این گزارش، به صورت مختصر به تصمیمات اتخاذشده دبیرخانه رویداد و واکنش ها به آنها پرداخته است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۵:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
نشست تخصصی هاتسویو کاتو از ژاپن و آنه گشوتز در جشنواره فیلم کوتاه تهران برگزار شد.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۳:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
آنه گشوتز نایب رییس جشنواره درسدن در نشست تخصصی جشنواره فیلم کوتاه تهران با ارائه اطلاعاتی از این جشنواره به فیلمسازان جوان توصیه کرد برای موفقیت بیشتر آثارشان، آنها را به جشنواره های کوچک تر بفرستید و مراقب جشنواره های جعلی باشند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۲:۴۶    
"روزهای بی خبری" روایت گر سرگذشت علی محمد، پیرمرد 84 ساله، آخرین بازمانده از نمدمالان روستایی از توابع شهرستان نیشابور است و این مستند به زندگی و کار علی محمد می پردازد.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۱:۱۰    
یوسف سایگی از مدیران جشنواره ای سینمای ترکیه با حضور در کارگاه های آموزشی سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران عنوان کرد فیلم ها به واسطه تجهیزات و تکنولوژی، معمولا کیفیت مطلوبی دارند و آنچه اهمیت پیدا کرده، ایده و داستان فیلم هاست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر انجمن سینمای جوانان مازندران گفت: پوستر فیلم مستند "کَوِز" جدیدترین ساخته رضا اکبریان گالشکلایی همزمان با برگزاری جشنواره فیلم کوتاه تهران رونمایی شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۴:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
مروری بر اکران فیلم های ایرانی در جشنواره YIDFF2019 و معرفی استراتژی های جشنواره درسدن عنوان دو نشست تخصصی روز دوم از سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۷:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران نوشت: فیلم کوتاه رباعی دنیای تصویر است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۳:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران روز گذشته در حالی کار خود را آغاز کرد که قرار است طی ده شب نشست هایی تخصصی را با حضور مدرسان ایرانی و بین المللی در بستر نت برگزار کند.
سینما خانه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۲:۴۶   + ۱۱ سایت دیگر  
سید عباس صالحی در پیامی به سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، فیلم کوتاه را رباعی دنیای تصویر دانست. به گزارش سینماخانه و به نقل از ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران؛ سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم [...]
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۸:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
جشنواره فیلم کوتاه تهران در حالی برگزاری سی و هفتمین دوره خود را در سایه کرونا آغاز کرده است که طی دوران برگزاری در دو دهه نخست هم فراز و نشیب های بسیاری را پشت سر گذاشته است.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۷:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
طوفان نهان قدرتی معتقد است: فیلمسازان فیلم کوتاه شوالیه فرهنگی هستند و سینمای کوتاه پرچمدار آبروی سینمای ایران است. این کارگردان فیلم کوتاه درباره برگزاری سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران در شرایط کرونا به ایسنا گفت ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۷:۱۹   + ۱۸ سایت دیگر  
رییس سازمان سینمایی در بازدید از ستاد برگزاری سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران و در پیامی به این رویداد، زمانه اکنون را زمانه فیلم کوتاه دانست و گفت: طراحی های مقتضی انجمن سینمای جوانان ایران فرصت ها و شرایط جدیدی را در جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ایجاد کرده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۶:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
هفت فیلم دیگر موفق به اخذ پروانه نمایش برای حضور در بخش مسابقه سینمای ایران جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۲:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
فیلم کوتاه سایه روباه به نویسندگی و کارگردانی نوشین معراجی در سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران به نمایش در می آید.
سینما خانه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۱:۱۶   + ۴۳ سایت دیگر  
اسامی فیلم های راه یافته به سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران اعلام شد. به گزارش سینماخانه به نقل از ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، عناوین فیلم های راه یافته به بخش مسابقه سینمای ایران شامل آثار داستانی، مستند، پویانمایی و تجربی اعلام شد ...
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۲۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
تیزر سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران با صدای نصرالله مدقالچی و طراحی مهدی فرودگاهی منتشر شد.