شنبه ۰۸ بهمنساعت ۱۴:۰۳Jan 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فیلمسازی»

سیده دینا قاضی عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مرکز جغتای خراسان رضوی موفق به کسب مدال نقره در بخش ایده ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور شد.
پانا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سجاد اسماعیلی بازیگر نوجوان و شرکت کننده در شصت و پنجمین جشنواره منطقه ای سینما جوان یزد می گوید سینما مثل درختی است که وقتی هنرمند در شاخ و برگ های آن و رشته های مختلف رشد کند به بارور شدن آن کمک خواهد کرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۰۸:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
هنر مند مراغه ای در ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور خوش درخشید.
فاطمه بیتا بهزادی از اعضای کانون مرکز شماره 4 بندرعباس مدال طلای ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران از انجمن سینمای جوانان ایران کسب کرد.
پانا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - حامد جعفری تهیه کننده سینما و منتور ششمین المپیاد فیلم سازی نوجوانان ایران ابراز امیدواری کرد این رویداد نسلی از نوجوانان و جوانان را به سینما معرفی کند که درخشش های آتی این حوزه را رقم بزنند. ...
حیات   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۰:۵۱    
دبیر هفدهمین جشنواره فیلم مقاومت گفت: خوشبختانه استقبال از جشنواره به ویژه در بخش بین الملل بسیار زیاد بود و حدود 50 کشور خارجی در هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت شرکت کرده اند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۹:۰۵    
کشور ترکیه از سال های گذشته تاکنون به دلیل قدمت تاریخی کهن در صنعت سینما و فیلمسازی جز یکی از بهترین های این حرفه می باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
آیین اختتامیه ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران دیشب در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.
نامه نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۲۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
افخمی کارگردان سینما: این جو ضدهنری به وجود آمده در فضای مجازی رخ می دهد و آن هایی که قدر اوقات فراغت خود را می دانند، خیلی درگیر این جو نمی شوند. آن هایی که ارزش وقت خود را می دانند، در فضای مجازی وقت صرف نمی کنند و دنبال اتفاقات واقعی در داستان نویسی و فیلمسازی و... هستند. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۴:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
سیدمهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در آیین اهدای جوایز و اختتامیه ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران گفت: المپیاد فیلمسازی نوجوانان مکانیزم معرفی استعدادها به سینمای ایران است و اطمینان دارم که نوجوانان حاضر در آن از چهره های شاخص و سرمایه های انسانی متخصص این هنر در آینده خواهند بود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۱:۲۵   + ۱۳ سایت دیگر  
دقیقا یک سال قبل بود که افخمی به بهانه رونمایی از نسخه نهایی فیلم فرزند صبح در جشنواره عمار، به ایران اکونومیست آمد تا درباره این فیلم گپ و گفتی با خبرنگاران این خبرگزاری داشته باشد ...
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
کیانا تصدیق مقدم، خبرنگار: فیلم های سینمای کودک و نوجوان همواره موضوع قابل بحثی در سینمای ایران بوده و هست. باوجود استقبال و علاقه ای که مخاطبان به این دسته از فیلم ها نشان می دهند کمتر دیده ایم که فیلمسازی علاقه داشته باشد در این ژانر دست به تولید بزند ...
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۲۰:۲۸   + ۳۰ سایت دیگر  
فیلم را تماشا کردند و اصلاحاتی وارد شد که بخشی از آن را انجام دادیم و بخشی هم تعهد دادیم که پس از بازگشت از جشنواره کن انجام شود اما حاشیه هایی ایجاد شد و همه چیز در کنار هم شرایط را به سمتی برد که ما کتکِ آن را بخوریم.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۴:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
جمعی از مربیان ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران به بهانه برگزاری این رویداد که این روزها میزبان 35 نوجوان فیلمساز و صاحب ایده از مناطق مختلف کشور است، خاطرات خود را از نوجوانی شان مرور و توصیه هایشان را برای اهمیت پیگیری و تلاش در مسیر سخت اما جذاب و هیجان انگیز فیلمسازی مطرح کرده اند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۳:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
در خبر آمده بود که محمد مهدی عسگرپور رییس هیات مدیره خانه سینما طی نامه ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که هم هنگام دبیر شورای هنر شورای انقلاب فرهنگی هم هست، وی را از طرح و تصویب مقررات تازه صدور پروانه فیلمسازی و نمایش برحذر داشته بود.
سینما جریان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۰:۵۸    
سینما جریان | سعید نجاتی بیان کرد: مهم ترین ویژگی المپیاد این است که به مدت چند روز بچه ها را در یک فضای کاملا سینمایی قرار می دهد.
سینما جریان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
سینما جریان | منتور ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران گفت: امروز می بینم شرکت کنندگان المپیاد فیلمسازی فارابی، از نوجوانی به سینما علاقه مند هستند، پس با خیلی از همنسلان خود فرق دارند.
سینما جریان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
سینما جریان | دبیر اجرایی ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران همزمان با آغاز برگزاری این رویداد درباره محوریت های این رویداد گفت: امسال تمرکز المپیاد بر بحث عدالت فرهنگی و محرومیت زدایی فرهنگی در کل کشور بوده است.
سینما جریان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۰:۵۸    
سینما جریان | ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران از یکم بهمن با میزبانی از 35 نوجوان صاحب ایده و فیلمساز آغاز شد که در جریان این المپیاد برخی از مربیان خاطرات نوجوانی خود را مرور کردند.
سینما جریان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۰:۵۸    
سینما جریان | یکی از شرکت کنندگان دوره اول المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران به بهانه برگزاری دوره ششم این رویداد در توصیه به همتایان خود عنوان کرد شاید همه ما نتوانند فیلمساز باشند اما می توانندحرفه ها و مشاغل پشت صحنه سینما را دنبال و تجربه های زیادی کسب کنند.
پانا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۰:۵۱    
تهران (پانا) - ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران این روزها با حضور نوجوانانی از نقاط دور و نزدیک کشور در تهران به همت بنیاد سینمایی فارابی در حال برگزاری است. ...
سینما جریان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۹:۵۸    
سینما جریان | کارگردان و فیلمبردار سینمای کوتاه معتقد است المپیاد فیلمسازی نوجوانان که ششمین دوره آن در آستانه برگزاری است، می تواند در گسترش عدالت فرهنگی و مرکز زدایی موثر واقع شود و آینده سینمای ایران را با ایجاد یک رقابت کاملا حرفه ای برای گروه نوجوانان رقم بزند.
سینما جریان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۹:۵۸    
سینما جریان | عماد سلمانیان فیلمبردار و فیلمساز و مربی ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران با مرور خاطرات نوجوانی و اولین علاقه مندی هایش به سینما گفت: خانواده اش بعد از جنگ به آبادان برگشت. آن زمان فیلم های سینمایی زیادی در اطراف محل زندگی مان ساخته می شد ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۷:۵۷    
صنعت فیلمسازی پاکستان سال ها دچار رکود بود و اخیراً جان گرفت است. یکی از دلایلی که پاکستانی ها خود را به بالیوود نزدیک می دانند، این است که درتمام این سال ها آن ها خلا خود را با فیلم های هندی پر می کردند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۶:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
راهیافتگان به المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران با حمایت بنیاد سینمایی فارابی و انجمن سینمای جوانان ایران مسیر حرفه ای خود را در سینما دنبال خواهند کرد.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
المپیاد فیلمسازی امسال برای ششمین بار به همت بنیاد سینمایی فارابی از شنبه یکم بهمن 1401 کار خود را آغاز کرد و تا سوم بهمن ادامه خواهد داشت که از آن می توان به عنوان فرصتی طلایی برای فیلمسازان نوجوان یاد کرد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۰:۵۰   + ۲۰ سایت دیگر  
محمد خزاعی در پیامی به ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران این رویداد را گامی برای تحقق رشد فردی و اجتماعی مخاطبان دانست.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سیدجلال دهقانی اشکذری معتقد است: نسل نوجوان امروز ایده های بکرتر و موضوعات متنوع تری را در ذهن می پروراند که به واسطه دسترسی به فضای مجازی و تجهیزات فیلمسازی قابل اجرا خواهد بود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۰۰:۱۵    
مهشاد ولی فیلمساز و از شرکت کنندگان دوره اول المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران خاطره حضور در این رویداد و تاثیرش را بر مسیر حرفه ای و شغلی خود مرور کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۲۰:۲۰   + ۱۳ سایت دیگر  
هادی مقدم دوست نویسنده و کارگردان سینما و منتور ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران در آیین افتتاحیه این رویداد خطاب به نوجوانان گفت: چون از نوجوانی یادگیری سینما را شروع کرده اید حس، ذوق و قریحه تان به سینما همیشه مثل یک نوجوان باقی خواهد ماند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۳:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در پیامی به ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران، این رویداد را در جهت تحقق عدالت فرهنگی، زمینه کشف و پرورش استعدادهای نوجوانان ایران زمین در اقصا نقاط کشور دانست.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۰۹:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
گروه فرهنگی:پرسشی که در چند روز اخیر در سطح وسیعی مطرح شده این است که آیا تماشاگران سینما باید منتظر تولید نسخه تازه ای روح با بازی چانینگ تاتوم باشند؟به گزارش صبا، چانینگ تاتوم در مصاحبه تازه اش با نشریه ونیتی فیر گفته است که شرکت فیلمسازی او فری آسوسیشن ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۰۶:۴۶    
آیا می دانید بخشی از هزینه های سریال سازی صرف اجاره لوکیشن ها می شود و خانه های مجللی در تهران واطراف هستند که در نوبت ها طولانی مدت برای اجاره به گروه های فیلمسازی قرار دارند وهمین مساله باعث شده است که مخاطب شاهد مکان های گاه تکراری و گاه غیر واقعی و مصنوعی در آثار نمایشی باشند؟
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۱۸:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
مسعود احمدیان دبیر ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران گفت: امیدوارم نوجوانان خلاق این مرز و بوم گام هایی بلندتر از نسل قبل از خود بردارند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۱۵:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
پرویز شیخ طادی از اعضای هیأت انتخاب در ارزیابی کلی خود از آثار این دوره از جشنواره می گوید:اطمینان می دهم در ایام جشنواره مخاطبان با رضایت خاطر سالن سینما را ترک کنند و غافلگیر شوید.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۱۳:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
هادی مقدم دوست که به عنوان منتور، دانش و تجارب سینمایی خود را با نوجوانان راه یافته به ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران به اشتراک می گذارد، در یادداشتی سینما را شبیه به اردویی توصیف کرد که هیچ وقت به پایان نمی رسد.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۰۱:۲۵   + ۲۹ سایت دیگر  
تحریم سینمای ایران از طرف جشنواره برلین/ لطمه به کدام بخش سینمای ایران؟ جشنواره برلین اعلام کرد تمامی کمپانی های فیلمسازی، رسانه ها و روزنامه نگاران ایرانی اجازه حضور در دوره آتی این رویداد سینمایی را نخواهند داشت. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۶:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
مربی کارگاه های ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور معتقد است حفظ ارتباط مستمر با سینما و در معرض آموزش و تجربه قرار دادن نوجوانان در المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران آینده درخشانی را برای سینمای کشور رفم خواهد زد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۵:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
اصغر باقرزاده معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در پیامی به ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران که به همت بنیاد سینمایی فارابی برگزار می شود، بیان کرد: نوجوانان فیلمساز حاضر در این رویداد به واسطه ابزار قدرتمند هنر می توانند مشعل دار مسیر روشن آینده سینما و این سرزمین در حرکت باشند.
مهرصبا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۶:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا مرجع اخبار شهرستان میانه، صبا نوشت: سعید نجاتی فیلمساز و دبیر هنری ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران معتقد است سیاست های جدید این رویداد مبنی بر رصد کردن پیوسته فعالیت های نوجوانان فیلمساز و حفظ ارتباط مستمر با آن ها، خروجی کیفی این رویداد را بیش از قبل خواهد کرد ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۳:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
جزییات ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران از محل برگزاری کارگاه ها و استقرار مهمانان تا تعداد راه یافتگان و جزییات گروه بندی آن ها اعلام شد.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۰۱:۰۲    
عاطفه جعفری، خبرنگار: پیوند هنر فیلمسازی و دانش تاریخ نگاری، تقریبا سابقه ای به قدمت سینما دارد. لومیرها نخستین سازندگان فیلم تاریخی داستانی هستند. آنها در سال 1897 فیلمی 13 پرده ای به نام زندگی و مصائب مسیح ساختند که 15 دقیقه طول می کشید ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۴:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
مصطفی نظری زاده فیلمساز و دبیر علمی ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور به ارائه توضیحاتی درباره این رویداد پرداخت.
آنا / سینما سینما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۰۹:۳۵   + ۳۴ سایت دیگر  
خانه سینما در نامه ای به شورای هنر و شورای انقلاب فرهنگی مخالفت خود با تغییر شیوه صدور پروانه فیلمسازی و صدور پروانه نمایش را مطرح کرد.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۰۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
سجاد مشهدی: حوزه هنری سومین دوره از کارگاه های انتقال تجربه فیلمسازی اش را برپا کرده است. چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته هم قرعه به نام بهروز افخمی کارگردان مشهور سینمای ایران افتاد. او کارگاهی با عنوان مدرسه انقلاب، کوچک جنگلی را برگزار کرد ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۱۱:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
آثار ارسال شده به دبیرخانه ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور با رشدی دو برابری نسبت به دوره گذشته به بیش از 500 اثر رسید.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۰۷:۳۳    
در حالی که بسیاری ا ز طرفداران سینما و خانواده هنری فعال در عرصه فیلمسازی در انتظار اعلام اسامی فیلم های حاضر در جشنواره هستند و برخی نیز در این میان مشغول سم پاشی برای عدم حضور فیلمسازان در این فستیوال مهم سینمایی هستند باید گفت مراحل بازبینی جشنواره در حال انجام است و پیش بینی می شود که بزودی با ...